Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evroliga / Evrokup 2019-20

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Je nekad ne razumem ni pojedine naše navijače. Mnogo bre drame ako se izgubi titula.

    Sećam se kad smo je izgubili sa Alimpijem kako su krenula kukaknja da je sve propalo, Budućnost će narednih godina dominirati, mi se vraćamo u cipiripi kup...

    Al ne prođe ni godina i mi se vratismo opet u Evroligu.

    Comment


    • Originally posted by Karamazov View Post
      Je nekad ne razumem ni pojedine naše navijače. Mnogo bre drame ako se izgubi titula.

      Sećam se kad smo je izgubili sa Alimpijem kako su krenula kukaknja da je sve propalo, Budućnost će narednih godina dominirati, mi se vraćamo u cipiripi kup...

      Al ne prođe ni godina i mi se vratismo opet u Evroligu.
      Ja sam totalno ravnodusan, kakva je sezona bila do sada mozda i nije realno da se uzme titula, ali sbbkbb je nesto drugo ako bi se odigrao playoff u regularnim uslovima. Da li ce do toga doci nije bitno.

      Evo ja sam napravio lapsus u vezi Zalgirisa, eto oni imaju playoff isto ali su odlucili da eto on bude prvak. Oni su drzavni projekat, ne postoji klub koji ih moze ugroziti niti hoce da se neki Neptunas buni i igra playoff gde ce biti oduvan sa 50 razlike svaku. Njihova liga je rang KLS lige bez obzira na uslove koje poseduju tamo, jedini im sport i zanimacija za tu malu zemlju. Doneli su odluku i zdravo. Ali to je izuzetak koje ne mora da bude i pravilo i u svim zemljama.

      Titula prava je samo ona osvojena na terenu/parketu tako da ako neko se i poraduje takvoj tituli bice uvek i ona druga strana(E) koje ce je osporiti od tada pa do vecnosti.

      Ako se kojim cudom desi da se nastavi prvenstvo i odigra playoff i trenutni lider izgubi titulu bice kuknjava da su je zasluzili za zelenim stolom i tako u krug.

      Comment


      • Originally posted by Šarac View Post
        To i jeste poenta, ali kao i partijski mu nadredjeni koji zeli da profitira iz ove situacije pa iznosi koliko je umrlo od pticjeg gripa 2009 te a koliko do sada nije od ovog virusa , da smo ispred po medicinskim uslovima od vecine EU zemalja, a kao da smo svi ostali van njegove partije coravi pa ne znamo u kakvom je haosu nase zdravstvo, tako je i komsijski rival brze bolje potrcao da se u ovom haosu usicari sto se moze. Pri tom ima medijsku podrsku svojih vernih portala i navode primer proglasenje prvaka u Litvaniji. Samo sto su zaboravili da naglase da je Zalgiris i teoretski prvak tri kola do kraja sa 5 pobeda vise od drugoplasiranog.Tamo svakako i nema potrebe da se nastavi prvenstvo.

        Ko prati malo strane medije moze vec sada da zakljuci da cemo duboko u April uci sa ovim problemom i jedina ispravna odluka je bila da se sve sto se tice sporta prekine bez ikakvih planova sta i kako posle.
        Ako se sećate, najbolji primer pokvarenosti ali i ironije je postupak jednog od bivših ministara zdravlja (dok je bio aktuelni ministar zdravlja) Milosavljevića koji je unatoč našem odličnom zdravstvu išao na operaciju u Nemačku A vidimo da oni imaju lošiji zdravstveni sistem (bar tako kažu ovi iz vlasti).
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Karamazov View Post
          Je nekad ne razumem ni pojedine naše navijače. Mnogo bre drame ako se izgubi titula.

          Sećam se kad smo je izgubili sa Alimpijem kako su krenula kukaknja da je sve propalo, Budućnost će narednih godina dominirati, mi se vraćamo u cipiripi kup...

          Al ne prođe ni godina i mi se vratismo opet u Evroligu.
          Mnogi možda jesu dramili ali meni je bilo sasvim jasno zbog čega je sve tako moralo biti. Trošili smo više nego što smo imali pa je došao dan na naplatu.
          SAD kada nam je budžet jedan od najvećih mi nikad lošije nismo izgledali (msm na generalno sezonu, ovo poslednje je savršeno).
          Da bila bi tragedija da se izgubi titula u sezoni sa najvećim budžetom. Bila bi tragedija jer smo u sezonu ušli sa plejem bez evropskog iskustva i sa plejom bez evropskog iskustva pride loše odbrane.
          Tako da je sad titula obaveza (bila je bar prije svog ovog sanja). Od sl sezone da se potpiše perspektivan stručnjak sa iskustvom Evropskih takmičenja i to na ne manje od 3+ godine!

          Comment


          • Slažem se da bi ove sezone razočarenje bilo veće nego kad se izgubila titula sa Alimpijem.

            Imali smo love, imali i vremena da ispravimo brljotine, ali nismo imali razuma kog predsednika već teranje inata koji nas može skupo koštati.

            Al dobro, ako se i izgubi titula živeće klub i dalje.

            Ko će ga znati, možda zajedno sa komšijama igramo Evroligu sledeće sezone.

            Comment


            • Ne slažem se, ništa se suštinski nije promenilo od te sezone, kao i u svaku EL sezonu do sada ušli smo kao najveći autsajderi. Ako je nešto konstanta kod nas to je najmanji EL budžet. Ulozi su se podigli kod drugih ekipa tako da taj naš najveći budžet apsolutno ništa nije promenio u odnosu snaga. Može se reći da mi sa najmanje ulaganja izvlačimo najviše glede igre i rezultata. Samo jednu sezonu da uđemo sa barem približnim budžetom kao 17-ti tim EL pa da vidimo dokle bi došli.
              Samo što ni to nije garancija nekog značajnijeg rezultata, to pokazuju ovih 5, 6 ekipa koji se nalaze na tabeli ispod nas.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Ne slažem se, ništa se suštinski nije promenilo od te sezone, kao i u svaku EL sezonu do sada ušli smo kao najveći autsajderi. Ako je nešto konstanta kod nas to je najmanji EL budžet. Ulozi su se podigli kod drugih ekipa tako da taj naš najveći budžet apsolutno ništa nije promenio u odnosu snaga. Može se reći da mi sa najmanje ulaganja izvlačimo najviše glede igre i rezultata. Samo jednu sezonu da uđemo sa barem približnim budžetom kao 17-ti tim EL pa da vidimo dokle bi došli.
                Samo što ni to nije garancija nekog značajnijeg rezultata, to pokazuju ovih 5, 6 ekipa koji se nalaze na tabeli ispod nas.
                Pisao sam ti Dekkarde i stvarno ti je tesko objasniti. Ti zivis u svetu gde ostoja i coki placaju arenu, gde su plate direktoru kao spremacici u Minkenu... Apsolutno je veci budzet bar od tri ekipe, za plate igraca i to je jasno kao dan. u Asvelu nma niko mesecnu platu kao Stimac.

                Kad se pogleda ABA imas ubedljivo najveci budzet i npr treci si...u EL si 14 od 18 timova i to je po tebi uspeh? Pa sumnjam da ulazi u budzet sto oba tima spavaju u BG na vodi itd...naravno da ni u snu Alba i Lyon nemaju vece budzete za plate cak i sa znacajno vecim porezima a ta Alba nas je tukla dva puta, i Asvel jednom npr...

                Cova moze da lupi da je budzet i 6m kao sto su ''neki'' pisali pred pocetak sezone...itd...u Zvezdu i partizan je baceno brdo para, tu je FMP+ i Mega menadzerova a gde su ostali klubovi, koji svi zajedno nemaju 500k evra..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Sanjam dan kada će Zvezda imati 17-ti budžet EL.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Šta će biti sa Zvezdom i Partizanom ako se nastavi Evrokup i Evroliga?

                    Comment


                    • Kako misliš?
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Kako misliš?
                        Pa šta recimo nastavi se Evroliga i Evrokup početkom maja, a naši klubovi nisu ni trenirali, raspustili ekipe, vanredno stanje i dalje traje i nema utakmica...

                        Comment


                        • Pa ništa, neće igrati kao za vreme bombardovanja.
                          Vanredno je stanje i kraj.

                          Comment


                          • Originally posted by Karamazov View Post
                            Pa šta recimo nastavi se Evroliga i Evrokup početkom maja, a naši klubovi nisu ni trenirali, raspustili ekipe, vanredno stanje i dalje traje i nema utakmica...
                            Situacija u našim klubovima je kao i u ostalim evropskim klubovima.
                            Svuda je uvedeno vanredno stanje.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Chiwwi View Post
                              Pa ništa, neće igrati kao za vreme bombardovanja.
                              Vanredno je stanje i kraj.
                              Pa jes tako.

                              Videćemo, mada mislim da je sezona i u Evroligi završena.

                              Comment


                              • Sto se tice najjace kosarkaske lige na svetu vesti od malopre su (od onog novinara koji je najupuceniji u desavanja) da je najbolji scenario nastavka lige sredina ili kraj Juna meseca, uz odigravanje utakmica bez publike svakako.

                                Tu ide onda i vest kod nas (verovatno uvezana na ovu pomenutu iz Amerike) kako bi Srbija mogla da ostane uskracena za pomoc NBA igraca u kvalifikacijama za Olimpijadu, a bas ta cinjenica da postoje i kvalifikacije i da je trenutno i dalje u planu Olimpijada jos vise skracuje manevarski prostor za bilo kakvu kosarku po ligama sirom sveta gde je trenutno stopirana.

                                Comment

                                Working...
                                X