Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS - Prelazni rok 2019/2020

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Slazem se sa prethodnim upisom. Nece biti lako uklopiti sve ovo. Napraviti hijerarhiju, timsku igru.
    Ono sto raduje jeste to da nema ego manijaka u tilmu.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Dosta toga je pod upitnikom da bi u julu vec mahali sa Top 8 kao nekom stvari koja se podrazumeva. Logicno da je pluscina sto ce citava ekipa proci pripreme i sto pojacanja necemo imati u septembru, oktobru. Samo jos taj plej i to je maksimum koji smo mogli dobiti u ovom trenutku.

    Comment


    • Gist je proslu sezonu igrao 20mmp u EL za PAO. On moze do 40 igrati u Evropi da hoce. Braun kad se skine prvi put bice svima jasno kakva je zver. Mozda najveci uptinik jeste Kuz posle teske povrede,ali on je u trenanznom proces vec pola godine i nije igrao zbog Tavaresa koji je i bio zver ispod kosa. Djenka u Himkiju 20m+. Treba tu svakom dati minute i napraviti tim. Za ABA ajde i nebitno za EL jako bitno. Sad bukvalno u rosteru imas 5 PF koji mogu da igraju i par laznih petica, veoma visoki igraci i vecina sa dugim rukama.

      Plej sigurno nece biti neki bezveznjak, to je bar svima jasno. Licno mislim da ce Jovic doci. Mada gazda rece danas dace biti jos pojacanja. Na papiru ovog se tima ne bi mnogi sramili iz top8 klubova.

      Oly je po meni u padu,PAO isto, ne kazem da smo jaci, ali nismo sigurno slabiji. I dalje su glavni Real, Barsa,Efes, CSKA i Fener, ali za ova tri mesta se moze dobro posibati,posebno sto ce domaci teren nas biti jako vruc i niko tu nece biti favorit u Areni.

      Bayern sumnjam da ce moci napraviti bolji tim, muce se za jedno pojacanje,kamoli za 3-4 koja im trebaju i to odlicnih. Baskonija, Valensija, Zalgiris, Himki se moze sibati.Mozemo biti 5ti,a mozemo biti i 14ti.

      Znamo da pare i igraci ne rade, bice tu opasnog klanja ali bicemo u igri jako dugo ako nista. Kako se ovo sve desilo, ne znam..niko to nece ni pitati, ali svaki navijac Zvezde treba biti zadovoljan. Sa ovim timom prosto f8 mora biti cilj, glupo je reci ABA je prioritet a u EL sta uradimo.

      Ipak,videcemo kako ce se to posloziti, ne vidimnase domace igrace kao ucesnike ozbiljnije u EL, to i nije toliko strasno ako nastavimo ovaj kontinuitet. Sigurno da ce neki timovi skratiti ulaganja za ovu sezonu u ABA ligi, prosto nema smisla. Meni ce biti zanimljivo videti partizan i Cedevitu kako ce reagovati, mada im nema spasa.

      Ono sto je lose za nas ovde kolektivno, jeste sto je tek peti Jul i sto cemo se raspasti dok ne pocne EL tamo u Oktobru
      Last edited by LosmiSK; 05-07-19, 09:30.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • To što je Gist prošle godine u proseku igrao 20 minuta po meču nije toliko stvar njegovih godina i spremnogsti, koliko sistema igre i rotacije u PAO.

        Pa i Rendolf mislim da nema nešto puno više minuta obzirom da Pablo Laso gura taj neki sistem tačno se zna kada, ko i koliko igra i to je šablon....msm lako je gurati šablon kad imaš 12 igrača koji mogu podjednako maltene da pruže unutra.

        Comment


        • Btw.

          http://mondo.rs/a1200064/Sport/Kosar...ri-igraca.html

          Comment


          • Koliko sam potcenio Čovića stvarno sam glup. Ipak je on klasa da pliva sam, da ne upire prstom i da pobedi. Sad kad su videli da mu ne mogu ništa verovatno će odjebati od njega, dozirajući i u KK Partizan.

            Imam neki osećaj da ćemo pokupiti licencu za Evroligu dogodine.
            Last edited by Cassius Clay; 05-07-19, 09:39.

            Comment


            • Dzenkins, Gist i plej

              Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

              Comment


              • Originally posted by Zero_privilegi View Post
                Koliko sam potcenio Čovića stvarno sam glup. Ipak je on klasa da pliva sam, da ne upire prstom i da pobedi. Sad kad su videli da mu ne mogu ništa verovatno će odjebati od njega, dozirajući i u KK Partizan.

                Imam neki osećaj da ćemo pokupiti licencu za Evroligu dogodine.
                Sta moze sam? Ti mislis da je sam izvadio pare i dao za sve ovo?
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Da ne trazim dlaku u jajetu ali da smo jednog manje pod kosem a doveli dva pleja bi bilo dosta pametnije ali tako je kako je

                  Comment


                  • Ne mogu da poverujem da ce od sledece sezone biti ispadanja iz Evrolige. Sta to znaci da se 7 timova bore za ispadanje, a 11 da im svira? Pa to je potpuno neregularno, jedino moguce da se to primeni jeste one godine kada im isteknu ugovori tj A licence.

                    Comment


                    • Originally posted by From downtown View Post
                      Da ne trazim dlaku u jajetu ali da smo jednog manje pod kosem a doveli dva pleja bi bilo dosta pametnije ali tako je kako je
                      Neka ga junior i onako mu je ovo samo dečija igračka, poklon od tatka, nek se igra dete.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Ne mogu da poverujem da ce od sledece sezone biti ispadanja iz Evrolige. Sta to znaci da se 7 timova bore za ispadanje, a 11 da im svira? Pa to je potpuno neregularno, jedino moguce da se to primeni jeste one godine kada im isteknu ugovori tj A licence.
                        To nije tacno za sad, ako bude tako ispasce i licenca verovatno. Mada mi je taj sistem malo glup,ali mozda ima logike...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by From downtown View Post
                          To sto po imenima imamo nikad jaci tim bukvalno ne mora da znaci nista. Treba proci pripreme, videti kako funkcionisemo, ima li tu simbioze za nesto vise. Plej trenutno igra jako bitnu ulogu jedan Jovic/Markovic bi legao ko budali samar. Neko da pegla odbranu, vrti pnr i deli pasove, kosgeterski minimalan doprinos. Ne treba nam skorer uopste.

                          Daj tog pleja, pa u salu i vezbaj, treniraj pa da vidimo na cemu smo. Nama je veliki plus sto u timu imamo igrace koji su igrali u Zvezdi godinama i koji shvataju pricu. Takodje stranci su iskusni igraci koji bi ovom timu trebali dati neku notu smirenosti, iskustva i konstantnosti.

                          Po prvi put necemo zavisiti od 2,3 igraca nego cemo imati dosta vise opcija i u napadu i u odbrani. Nadam se da ce Zvezdaska javnost prepoznati momentum i da cemo prisustvovati jednoj jako dobroj sezoni a za takvo nesto nam treba podrska sa tribina, gromoglasna isto kao i finansijska u smislu punih dvorana jer valja isplatiti ova imena i ugovore.

                          Ovaj tim moze imati 5 pobeda a isto tako moze i 20. Sve zavisi od kvaliteta rada, zdravstvenog biltena, sponzora, podrske sa tribina. I ova sezona kao i svaka druga bice neizvesna u smislu finansija ali ako su dobri rezultati bolja je i atmosfera u timu a vise se i zaradi. Pobeda je 34k(ako se nevaram) tako da do poslednjeg kola pobeda je imperativ.

                          Apsolutno se slazem sa svim uz jednu korekciju: pobeda je 37k ali su iz EL stidljivo najavili povecanje nagradnog fonda za 16%. Videcemo sta ce biti sa tim.
                          Tim ima potencijal za dosta toga. Meni ovako laicki deluje da se pravi tim kao za Oly. Gde ce bukvalno svako moci da preuzima. Gde ce se stalno preuzimati i nijedan mismec nece biti lak za realizaciju(filipa ne racunam on u mojim planovima ce mozda odigrati 20min u celoj EL)
                          Napadacki je ovo isto potentna ekipa. Racunajuci i tog pleja koji ce kostati najvise novca(to znaci da nije operisan ni od suta) bukvalno nemas igraca sa kog mozes da skupljas(eventualno Lazic i Faje)
                          Plej, Dzenkins, Stratos, Braun i Gist je napadacki mocna petorka gde svako ko ostane sam ce kaznjavati a opet odbrambeno ma sta pricati...
                          Opet uz pleja koji vrti pik imamo Kuz-a i Odza(mislim da i on moze odlicno koristiti pik igru jer nije spor a sve se da nauciti) tako da je to dodatna dimenzija u igri
                          Imamo i petorke kremen kamen odbrambeno. Dzenkins, Lazic, Borisa(ili Dobric ili Stratos - zavisi od protivnika), Braun, Gist bukvalno sve moze da preuzima kod branjenja poslednjih napada. Bice stvarno tesko dati kos
                          Potencijala ima prilicno i za tranziciju(naravno iz dobre odbrane). Kuzmic pravi odlicne blokove za Beronovo istrcavanje a i Beron nije operisan od pasova centrima pod kos ako njega udvoje(da ne pominjem sto se Kuz odlicno odmotava)

                          Samo da svi budu zdravi
                          Last edited by Ivan9; 05-07-19, 09:52.

                          Comment


                          • Ma to sa ispadanjem je šarena laža, nema šanse.

                            Ko ima para igraće, tih 14 klubova otprilike, ostali će da se otimaju za mrvice.

                            Comment


                            • Bice ispadanja sigurno, to je Djordi vec najavio....samo je pitanje kada ce to zaziveti. Defacto onaj ko se tada nadje u ligi bice u velikoj prednosti jer ce biti lakse neispasti iz lige nego probiti se u nju kroz Evrokup.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan9 View Post
                                Apsolutno se slazem sa svim uz jednu korekciju: pobeda je 37k ali su iz EL stidljivo najavili povecanje nagradnog fonda za 16%. Videcemo sta ce biti sa tim.
                                Tim ima potencijal za dosta toga. Meni ovako laicki deluje da se pravi tim kao za Oly. Gde ce bukvalno svako moci da preuzima. Gde ce se stalno preuzimati i nijedan mismec nece biti lak za realizaciju(filipa ne racunam on u mojim planovima ce mozda odigrati 20min u celoj EL)
                                Napadacki je ovo isto potentna ekipa. Racunajuci i tog pleja koji ce kostati najvise novca(to znaci da nije operisan ni od suta) bukvalno nemas igraca sa kog mozes da skupljas(eventualno Lazic i Faje)
                                Plej, Dzenkins, Stratos, Braun i Gist je napadacki mocna petorka gde svako ko ostane sam ce kaznjavati a opet odbrambeno ma sta pricati...
                                Opet uz pleja koji vrti pik imamo Kuz-a i Odza(mislim da i on moze odlicno koristiti pik igru jer nije spor a sve se da nauciti) tako da je to dodatna dimenzija u igri
                                Imamo i petorke kremen kamen odbrambeno. Dzenkins, Lazic, Borisa(ili Dobric ili Stratos - zavisi od protivnika), Braun, Gist bukvalno sve moze da preuzima kod branjenja poslednjih napada. Bice stvarno tesko dati kos
                                Potencijala ima prilicno i za tranziciju(naravno iz dobre odbrane).

                                Samo da svi budu zdravi
                                Ja kako skapira ti si Bilija doktora Berona izbacio iz svih kombinacija. On mi je 12pts/pm.

                                Comment

                                Working...
                                X