Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS - Prelazni rok 2019/2020

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by suptil View Post
    Sto?
    Tvoja profilna slika nije ugrozena.

    Poenta je da sada Covic mora/treba da obezbedjuje budzet na nivou funkcionalnog minimuma za nov sistem takmicenja. Mora obezbediti zelenu granu, koja ne postoji bez ulaganja u igracki kadar svake godine izmedju 5-6 miliona. Sagledavajuci sa svih strana dosao sam do tog zakljucka. Jednsotavno ako imas 5-6 miliona za budzet svake godine dobiajces divlju kartu redovno, zapravo do nekog novog deljenja karata koji ide korak napred i obezbedjuje ti A licencu.
    Isto tako umesto Zvezde koja bude prvak ABA lige ovo govno od direktora EL moze pozivnicu dati nekom Nanteru, Londonu ili slicno.
    Pare su glavni motiv.
    Pa jbt Zenit dobio pozivnicu. O cemu dalje pricati

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

    Comment


    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
      Nadam se da ce ovo smece od EL ubrzo da propadne kao takmicenje

      Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
      Kako ne kapiras da je FIBA uzimala sve pare sebi, da je izrabljivala igrace a da ECA pokusava da se otrgne os tog zastarjelog modela i da ide ka tome da kosarka postane profitabilna u Evropi.
      Nista tu nije nakaradno, nakaradan je nas sistem poslovanja, odrzavanja i ulaganja u infrastrukturu. Ako ne mozes da se takmicis sa najboljima onda i nisi za to. Ovi lelemudi iz FIBE neka i dalje kukaju a imali su sve u svojim rukama.
      FIBA je to isto ponovila siljeci patku sa ovim prozorima i kvalifikacijama pokusavajuci da pokaze silu a ostala bez evropskog prvaka, Hrvatske i sl...
      Last edited by Victor BG; 11-07-19, 19:39.

      Comment


      • Lazo, prijatelju,
        To i ja kazem funkcionalni minimum u novonastalim okolnostima za igracki kadar prvog tima je 5-6 miliona za ovo podrucje. Ukoliko to obezbedis igraces bez problema. Zato ocekujem Tea na tri godine u Zvezdi, do kraja karijere. Takodje, Zvezda mora da juri prioritetno svoje reprezentativce, kakvi kurci Bajerni picke materine. To jeste izazov, do toga moze doci samo ako budzet skoci za odredjen procenat a koji se uklapa u gore navedenu cifru za prvi tim. Sve se vrti oko novca.

        Comment


        • Originally posted by Victor BG View Post
          Kako ne kapiras da je FIBA uzimala sve pare sebi, da je izrabljivala igrace a da ECA pokusava da se otrgne os tog zastarjelog modela i da ide ka tome da kosarka postane profitabilna u Evropi.
          Nista tu nije nakaradno, nakaradan je nas sistem poslovanja, odrzavanja i ulaganja u infrastrukturu. Ako ne mozes da se takmicis sa najboljima onda i nisi za to. Ovi lelemudi iz FIBE neka i dalje kukaju a imali su sve u svojim rukama.
          FIBA je to isto ponovila siljeci patku sa ovim prozorima i kvalifikacijama pokusavajuci da pokaze silu a ostala bez evropskog prvaka, Hrvatske i sl...
          Ovaj sistem EL je cista propast
          Od price o milionima, kamionima pobednik FIBA LS dobije vise od pobednika EL.
          Uzece i ovo jedno mesto ABA ligi zarad nekog Londona, Osla i slicnih kosarkaskih centara


          Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Neka se FIBA otvori za nagrade u LŠ i da vidiš kako će klubovi da trče u takmičenje pod okriljem FIBA.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Kosarka se igrala, igra se i igrace se i posle Djordija.

              Comment


              • Dokle se stiglo sa Teom? Niko da se smiluje da da neki info, pa makar i pogresan.

                Comment


                • Originally posted by Storm View Post
                  Dokle se stiglo sa Teom? Niko da se smiluje da da neki info, pa makar i pogresan.
                  vidi, dremn'o malo poslepodne...
                  ...sanjao Kuzmića kako šenluči sa terase dok pršče kristalom po trebama ...


                  ...to ti je završeno
                  Last edited by Wingwalker; 11-07-19, 22:55.

                  Comment


                  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                    Ovaj sistem EL je cista propast
                    Od price o milionima, kamionima pobednik FIBA LS dobije vise od pobednika EL.
                    Uzece i ovo jedno mesto ABA ligi zarad nekog Londona, Osla i slicnih kosarkaskih centara


                    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
                    Hoce, to im je cilj. Jebe se njima za nase pune tribine i atmosferu, to im je korisno samo da naprave uvodnu spicu eto toliko.
                    Njih interesuju TV prava, sponzori, prodaja rekl materijala, ukupna finans dobit. Sta on ima od nas koji dajemo 500k a jedan Makabi 6m od TV prava.
                    Vidjeces, cim isteknu A licence, zatvara se liga! Ako ne budemo u tom vozu sa najkvalitetnijim timovima, pricacemo kako se vraca Fibina kolevka kosarke, mocni Virtus, Beneton, Cibona i sl klubovi

                    Comment


                    • Bilo bi lepo da se kosarka vrati nekom kosarkaskom evropskom/svetskom telu na rukovodjenje, inace ako se ostavi u vlasnistvu privatnih lica jurenje za profitom po svaku cenu ce je potpuno unistiti.
                      Evroliga ne ulaze u razvoj kosarke, ne interesuje je neki going concern, a sve se to placa na dugi rok.

                      Comment


                      • Ipak je ovo bacakanje EL transparentna dekadencija top brenda uzrokavana decenijskim monopolom. Nažalost, sada već sa ozbiljnim otklonom od nekada iskrene ideje podizanja najvećeg evropskog takmičenja na najviši prvenstveno sportski a kao bekgraund i komercijalni nivo.
                        Tužno je bilo gledati upravo taj Himki u redovnim kolima VTB lige...nigde preplaćeniji profesionalci sa stavom: ''...za čije babe zdravlje da me lome trećepozivci''...dotle je došlo.
                        Sreća da će London i slične nebasketaške metropole još dugi niz godina ostati nedostižna meta ovoj registar kasi u majci na bratele.
                        Sutra da mu se ponude neki Dubai Towersi sa budžetom od 30 kila tozla i još toliko za A licencu...Žordi bi ih svojim fensi aeroplanom razvozio po Evropama i lično mixao koktele tokom leta...po jedan za svaku vremensku zonu.
                        Last edited by Wingwalker; 11-07-19, 23:44.

                        Comment


                        • Sve mi mirise da mi tu necemo imati mjesta, bar ne za dva kluba. Mi i kad namaknemo minimum to je opasan izdatak a povecavace sve vise.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Pise u napomeni da se prioritet daje sampionu Abe, ne bilo kom klubu iz Abe. Ja verujem da cemo i dalje dobijati mesto, da ovo nece nesto specijalno promeniti nasu situaciju.
                            Bilo je bitno iskljuciti prvenstva koja nisu pod njihovom ingerencijom, a i uslo se u konflikt sa nekim od njihovih predstavnika kao sto je Garbahosa. Zele da potpuno zavise sami od sebe i ovo je jedan od tih poteza, a da su imali iskrenu zelju da nas iskljuce niko ih nije terao da stave ovu zvezdicu za prioritet dodeljivanja 1 WC. Cim su to stavili znaci da im znaci da imaju bar 1 klub iz ovog regiona.
                            Sam si napisao - prioritet, ali kao sto Viktor napisa gore, (po meni) realno, samo mi i komsije imamo sansu za wc iz razloga koje je Viktor napisao. Morala bi CDvita da napravi haos tim i jeziv napredak da se ukluci u trku, a za PG mi se cini da su imali snage samo za proslu godinu. Postojale su cak (ne znam da li i dalje postoje) propozicije o velicini hale, blizini medjunarodnog aerodroma i sl. Tako smo mi upali umesto Igokee pre neku godinu.

                            Comment


                            • budzet od 15-20 mil obezbedjuje ti El ...ostalo je nebitno ...EL je postala privatno takmicenje i preti da unisti sve klubove koji nisu u takvoj plateznoj moci ...sramota!

                              Comment


                              • Originally posted by Grof View Post
                                Sam si napisao - prioritet, ali kao sto Viktor napisa gore, (po meni) realno, samo mi i komsije imamo sansu za wc iz razloga koje je Viktor napisao. Morala bi CDvita da napravi haos tim i jeziv napredak da se ukluci u trku, a za PG mi se cini da su imali snage samo za proslu godinu. Postojale su cak (ne znam da li i dalje postoje) propozicije o velicini hale, blizini medjunarodnog aerodroma i sl. Tako smo mi upali umesto Igokee pre neku godinu.
                                Upali smo umesto Igokee zbog "pravilnijeg" tumacenja pravila po kojem finalista plej-ofa obezbedjuje ucesce u EL a ne prvi u ligaskom delu.
                                Sve te propozicije mogu da ispostuju i Cedevita i Buducnost i Cibona, tako da ukoliko se bude zaobisao taj prioritet davanja WC ABA sampionu, mislim da ce biti zaobidjen na nacin da se da nekoj drugoj ligi, ne drugoplasiranom ili petoplasiranom u ABA jer EL iz nekog razloga se ne svidja sampion.

                                Comment

                                Working...
                                X