Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mother 1/10. Ateistička poruka na kraju, perfidno i lukavo pišanje po Bogu. Ne prolazi kod mene.

    Miljama iza Eyes wide shut, Pulp Fictiona itd.

    Samo jedan zanimljiv detalj ima a verovatno su i po netu primetili kako kod opisa antihristovog vremena, ima izrazito narušena privatnost ako posmatramo one dogadjaje do pola filma na personalnom nivou. Istini za voliu djavolji novog svetskog poretka to propagiraju. U Južnoj Africi 2004. nisi mogao da isteraš iz kuće čoveka koji ti udje. Da se ogradim od današnjeg perioda.

    Može se reći da je film bogohuljenje prve klase, bezobrazno izopačen kraj ali jbg, malo tupko glupko može da pravi i 20 ovakvih filmova nažalost i kraj i radnja su drugačije lepo piše u svetim spisima.

    Ovo je moje razumevanje ofc, možda sam omanuo. Moje razumevanje plus šunjanje po netu, možda je čovek imao neku drugu poruku mada sumnjam.
    Last edited by Cassius Clay; 15-01-18, 23:47.

    Comment


    • Originally posted by Laki21 View Post
      Wahlberg je glumčina za njega, sve i da je snimio samo Boogie Nights
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Mother 1/10. Ateistička poruka na kraju, perfidno i lukavo pišanje po Bogu. Ne prolazi kod mene.

        Miljama iza Eyes wide shut, Pulp Fictiona itd.

        Samo jedan zanimljiv detalj ima a verovatno su i po netu primetili kako kod opisa antihristovog vremena, ima izrazito narušena privatnost ako posmatramo one dogadjaje do pola filma na personalnom nivou. Istini za voliu djavolji novog svetskog poretka to propagiraju. U Južnoj Africi 2004. nisi mogao da isteraš iz kuće čoveka koji ti udje. Da se ogradim od današnjeg perioda.

        Može se reći da je film bogohuljenje prve klase, bezobrazno izopačen kraj ali jbg, malo tupko glupko može da pravi i 20 ovakvih filmova nažalost i kraj i radnja su drugačije lepo piše u svetim spisima.

        Ovo je moje razumevanje ofc, možda sam omanuo. Moje razumevanje plus šunjanje po netu, možda je čovek imao neku drugu poruku mada sumnjam.
        Ti verujes u boga?

        Comment


        • Ponekad. Pola dana da pola dana sam djavo

          Comment


          • Pravo je pitanje trebaju li religijska uverenja da sputavaju nekoga u oceni umetničkog dela, pa makar i ono bilo suprotno njihovim uverenjima? Tu moram da stanem na stranu ateista, iako sam nisam to, jer mi je lakše da zamislim nekog ateistu koji hvali neki film, knjigu, predstavu koja slavi veru u Boga nego obrnuto. Teisti su po defaultu ljudi sužene svesti koji imaju tendenciju da daju odgovore na sva pitanja iako nas istorija uči da je odgovor na mnoga od tih pitanja bio drugačiji nego što je religija propovedala. To što na neka pitanja nema još uvek odgovora ne znači da ih neće biti u budućnosti, pa se stoga ne treba zadovoljavati bilo kojim proizvoljnim tumačenjem tih pitanja.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by mark it zer0 View Post
              Malopre ga premotao, i bas se izložio da gledam,.jos.neko mi preporucivao, i skontam da traje skoro 3 sata, mozda cu morati za sutra da ostavim.
              Ja krenuo sinoć da gledam, ali sam nešto morao da prekinem. Imaš večeras opet na Cinemaniji, ali ovaj put je u 23:10.

              Ne znam jel Olja uspela da odgleda ali eto ima repriza večeras svakako.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • E nisam, igrala Manča
                Ali ako ima večeras repriza,a verovatno neću opet stići... onda na to od večeras +72 sata za premotavanje.. i gledam ga sigurno
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Ćaća
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Radius

                    Odgledao sinoć. Zanimljiv film, pun iznenađenja, pozitivnih. Nije lako predvideti šta će da se desi. Svakako mi nije bio dosadan. Zato mi ova ocena na imbdu od 6.1 nije baš jasna.

                    Nije neko remek delo, ali zaslužuje bar da bude oko 7.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Zna li neko efikasan način da hardkodujem prevod na film i usput ga povećam za TV?

                      Comment


                      • Originally posted by p4p1 View Post
                        Zna li neko efikasan način da hardkodujem prevod na film i usput ga povećam za TV?
                        Za hardkodovanje koristim mkvmerge, prilično je jednostavno. A što se tiče prevoda, to ne bih znao. I ja sam tražio svašta, ali nisam našao način.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Neko gledao novog "The man from earth"?
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Subtitle Edit: File -> Export -> VobSub (sub/idx)

                            Ako to nije dovoljno, kao što meni nije kad koristim za gledanje preko top boxa i starijeg tv-a, onda idx fajl i video provučem kroz mkvtoolnix.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Indigo View Post
                              Neko gledao novog "The man from earth"?
                              Ja sam gledao prvi dio i svidio mi se,drugi dio vidim da je izasao prosle godine ali je ocajno ocijenjen 5.9.Vjerovatno ga necu ni gledat,vjerovatno su sjebali svu pricu.

                              Comment


                              • Originally posted by Zarkov View Post
                                Subtitle Edit: File -> Export -> VobSub (sub/idx)

                                Ako to nije dovoljno, kao što meni nije kad koristim za gledanje preko top boxa i starijeg tv-a, onda idx fajl i video provučem kroz mkvtoolnix.
                                Sad tek videh ovo. Probaće se svakako.

                                Zahvaljujem.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X