Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nego kapiram i ja da mi Dankirk nece leci, cini mi se da je Nolan krenuo silaznom putanjom. Prestiz-Dark Knight-Inception mu je bio neki peak, nakon toga (doduse, za sada, blagi) pad.
    sigpic

    Comment


    • Slazem se sa Heartbreakom, samo nisam razocaran jer sam ocekivao da ce da bude prihvacen prosecan film.

      Comment


      • Juče gledao Starship Troopers po ko zna koji put, mada sam sad napravio veću pauzu od poslednjeg gledanja i to mi je baš primer filma koji je kritika dočekala na nož, bio loše ocenjen, a kako je vreme prolazilo sve više se uviđalo kako je reč o vrhunskom filmu. Odlična priča, visoko stilizovani likovi, pregršt podsvesnih poruka... ma prava uživancija za sva čula



        Spoiler
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Juče gledao Starship Troopers po ko zna koji put, mada sam sad napravio veću pauzu od poslednjeg gledanja i to mi je baš primer filma koji je kritika dočekala na nož, bio loše ocenjen, a kako je vreme prolazilo sve više se uviđalo kako je reč o vrhunskom filmu. Odlična priča, visoko stilizovani likovi, pregršt podsvesnih poruka... ma prava uživancija za sva čula



          Spoiler
          Anderson se u stvari vešto posprdao sa Hajlajnovim književnim predloškom koji spada u desničarsku ikonografiju bele Amerike u vreme kada je napisan.
          Last edited by Laki21; 01-01-18, 03:04.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Jutros sam odgledaoo Loveless, dobar je, mada je Leviathan ostavio mnogo, mnogo jaci utisak na mene.

            Comment


            • Svidja mi se Black Mirror novi, posebno mi se svidja sto su se u prvoj epizodi tako posprdali na Star Trek, Star Wars i slicno, ljudi su genijalci. Treca epizoda je posebno mucna i bas je sjajna, ali me svakako nijedna nije ni najmanje razocarala

              Dva filma koja su mi se bas svidjela, preporuka

              http://www.imdb.com/title/tt4986134/
              http://www.imdb.com/title/tt4695012/

              Nije los ali previse limunada na momente, ima i praznog hoda

              http://www.imdb.com/title/tt2226597/
              sigpic

              Comment


              • Pa ja sam postovala u pogresnoj temi..umesto u Recenzijama

                Bojana pomagaj...prebaci prethodni plizzz

                I niko da kaze...citate li vi uopste sta pise sve tu [emoji3]

                Jos se pitam kakao to da Vladan pise preporuke u Recenzijama -.-

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Evo prilike da ti prebacim post-recenziju gde i treba da stoji

                  Odličan Andrej Zvjagincev i ovog puta, nema diskusije. Sa odličnom reputacijom iz prethodnih filmova, opravdao sva očekivanja, predstavio nam još jednu tešku priču malog, otuđenog čoveka i surovu činjenicu, koji svi doživljavaju samo kao frazu... da čovek bez ljubavi ne može da živi. I to je tako fakin istinito i tačno, tako jednostavno rečeno i pogođena srž ovim, bez mnogo mudovanja i potrebe za dodatnim objašnjenjem, a ponavlja se kao mantra, koju u suštini malo ko shvata.

                  Kako je bolna scena bila meni kada Ženja gola, u zagrljaju ljubavnika, priča o svom detetu koje nije želela, nije imala nikakav dodir i vezu nikada, nikada ga volela (), čak nije imala ni mleka da ga doji, ona u zagrljaju muškarca, željna pažnje i ljubavi... do scene kada ulazi noću u kuću, po mraku, ne paleći svetlo i odlazi pravo u spavaću sobu da legne, a da prethodno ne pogleda da li je dvanaestogodišnji sin u svojoj sobi, šta radi.... mobilni u koji stalno gleda, a nijednom nije razgovarala sam detetom...pa do scene kada se susrećemo sa njenom majkom na dači... i shvatamo koliko je oštećena roba zapravo, koliko nesrećna duša...

                  Brutalne scene hladnog eksterijera, ali i enterijera, bez boja, bez topline i zdravog okruženja za vaspitavanje i odrastanje, bez ljudi, prazno, hladno, dok sneg pada, u okrutnom relanom svetu egoista i ravnodušnosti.... do veštački stvarane i paradoksalne činjenice da Borisov direktor zapošljava samo porodične ljude!

                  Bokte kako surovo, kako spušta Zvjagincev na zemlju, opet i vraća u realnost ko smo i u šta smo se pretvorili!

                  Sledeći: Mother
                  Brutalna je ona scena kada malisa scucuren place, a niko ga ne cuje.. Brutalno potresno. To me potreslo bas onako ljudski, bez obzira sto je to samo film.

                  Comment


                  • O daaa uzas...u tisini, da ga ne cuju...ma strasno

                    tt
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Pa ja sam postovala u pogresnoj temi..umesto u Recenzijama

                      Bojana pomagaj...prebaci prethidni plizzz

                      I niko da kaze...citate li vi uopste sta pise sve tu [emoji3]

                      Jos se pitam kakao to da Vladan pise preporuke u Recenzijama -.-

                      tt
                      U recenzijama cu pisati o Star Warsu, da fransizi dam ocjenu koju zasluzuje, -7
                      sigpic

                      Comment


                      • Vala kakve su ti recenzije i predlozi...neka, neka...drzi se ti ove teme [emoji14]

                        Edit: hvala Bojana

                        tt
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Svidja mi se Black Mirror novi, posebno mi se svidja sto su se u prvoj epizodi tako posprdali na Star Trek, Star Wars i slicno, ljudi su genijalci. Treca epizoda je posebno mucna i bas je sjajna, ali me svakako nijedna nije ni najmanje razocarala

                          Dva filma koja su mi se bas svidjela, preporuka

                          http://www.imdb.com/title/tt4986134/
                          http://www.imdb.com/title/tt4695012/

                          Nije los ali previse limunada na momente, ima i praznog hoda

                          http://www.imdb.com/title/tt2226597/
                          Ima li negde naših titlova, ne mogu da nađem?


                          I koja je to tema sa recenzijama?
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • E to ti vec ne znam, sve gledam sa eng prevodom
                            sigpic

                            Comment


                            • Pa pogledaj u podrumu je...ne mogu sada link da ti posaljem...Sedma umetnost-preporuke, recenzije, liste...

                              tt
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by Laki21 View Post
                                Ima li negde naših titlova, ne mogu da nađem?


                                I koja je to tema sa recenzijama?
                                Ovde https://titlovi.com/ ćeš naći većinu titlova, sa odgovarajućim frame rate-ovima (najčešće je to 23,976 fps), ako nema titla u odgovarajućem frame rate-u, skini i instaliraj Subtitle edit, vrlo zgodan alat za titlove u kome možeš da brišeš određene linije (tipa "preveo: gOxY88" ili "preuzeto sa titlovi.com", te me uvek nerviraju ), pomeriš sve titlove unapred ili unazad za koliko želiš - preciznost ide do hiljaditog dela sekunde , ili konvertuješ u odgovarajući frame rate.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X