Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upravo to Sandu. Tako sam i uradio. Odusevio me je na prvo gledanje, ali sam znao da treba jos jednom da ga gledam jer cu primetiti vise nekih detalja na koje nisam obratio paznju ili su mi promakli u prvom gledanju (a i vise uzivati) i to sam uradio odmah sutradan. Tako mi je Enemy postao jedan od omiljenih filmova. Dzejk sjajan u glavnom ulozi, a o reziji ne treba trositi reci. Jos tokom celog filma ona zuckasta boja i sama atmosfera, bukvalno je sve na svom mestu. Kraj filma je odlican.
    Last edited by Mr. Wolf; 17-09-17, 12:18.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
      Dobar je Baby Driver, vrlo dobar.
      Ozbiljno? Sta ti se konkretno svidelo? Ne znam, ja sam se bas iznervirao, ali ja I realno ne volim ovakve filmove, mozda je to glavni problem, ali meni je film za tinejdzere.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
        Upravo to Sandu. Tako sam i uradio. Odusevio me je na prvo gledanje, ali sam znao da treba jos jednom da ga gledam jer cu primetiti vise nekih detalja na koje nisam obratio paznju ili su mi promakli u prvom gledanju (a i vise uzivati) i to sam uradio odmah sutradan. Tako mi je Enemy postao jedan od omiljenih filmova. Dzejk sjajan u glavnom ulozi, a o reziji ne treba trositi reci. Jos tokom celog filma ona zuckasta boja i sama atmosfera, bukvalno je sve na svom mestu. Kraj filma je odlican.
        Enemy....jedan od zanimljivijih filmova,jedan od onih o kojima razmisljas posle,sta i kako, i na razne detalje koji se ne primete mozda na prvo gledanje ,nisam ga skoro gledao,sl secam da ima i po netu teorije i objasnjenja u vezi filma

        Comment


        • Originally posted by mark it zero View Post
          Ozbiljno? Sta ti se konkretno svidelo? Ne znam, ja sam se bas iznervirao, ali ja I realno ne volim ovakve filmove, mozda je to glavni problem, ali meni je film za tinejdzere.
          Atmosfera filma, glumci, humor, muzika koja dobro prati dogadjaje u filmu i doprinosi celokupnom utisku. Film sluzi za opustanje i zabavu. Ne smeta predvidljiv sled dogadjaja i neke manje nelogicnosti, prosto sam uzivao u onome sto mi je film pruzio, jer sam tako nesto i ocekivao, a dobio sam i vise od toga.

          E, da, Lily James
          Last edited by Mr. Wolf; 17-09-17, 12:42.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Jel gledao neko Sajlens? Sjajan je film. Skorseze je tako nesto hteo ceo zivot da snimi. To je tolika gromada od rezisera da on moze sebi da dozvoli ovakve filmove uz ovoliki budzet. Oseti se uticaj Tarkovskog na scenografiju filma, od koje ti vilica visi, mada je Rus uglavnom i snimao religijske filmove pa je to donekle i bio omaz njemu, pogotovo prva i poslednja scena filma. Marti opet uspeva da stvara iznova i iznova tenziju i napete scene uprkos tome sto film ne sadrzi nikakve crte akcije ili trilera i ima generalno blag plot.

            Sama tematika je dosta skakljiva pa se nece svideti svakome. Ali svakako treba odgledati.
            Originally posted by Dekinjo
            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
            Originally posted by La Jugoslavia
            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

            Comment


            • Baby Driver je film koji ima puno stila. Muzika, kinematografija, snimljen na specifican nacin, pomalo over the top likovi i puno kul referenci. Ima mozda supljikav scenario, ali style over substance ne mora uvek da znaci lose Edgar Wright bas ima viziju, jedan od boljih rezisera danasnjice, a pogotovo je impresivno sto je jos uvek relativno mlad.

              Lagano najbolji film ove godine i ne vidim da ce nesto da ga nadmasi. Jedino jos treba da vidim Dunkirk i onaj novi Coppolin film. I ceka se Blade Runner naravno.
              Last edited by s_hyperion; 17-09-17, 14:08.

              Comment


              • Ne znam, ja mrzim filmove bez price ( ili sa losom pricom jos gore) I bez ikakvog razvoja likova ili ozbiljnijeg bavljenja odnosima izmedju istih. Ima ovde finih ideja, ali je nekako sve nabacano, gurnuto na gomilu zarad scena jurnjave, pucnjave, akcije. Inače mi je kul ideja sa ovoliko muzike, i valjda je to nesto sto me je drzalo da pogledam film do kraja.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Gotivim Wright-ov stil. Gledao sam Shaun of the Dead, Scott Pilgrim i Hot Fuzz jos od njega i svaki mi se svideo.
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Nisam ni ja nesto odusevljen Baby Driverom, ali nije da ne valja i da nije vredan gledanja.Od mene film ima plus za kadrove, atmosferu i muziku koji najvise u ovom filmu odskacu.

                    Cisto sumnjam da cu ga se secati kroz par godina.

                    Koji Kopolin film?Za Blejd Ranera imam osecaj ili da ce da bude bust ili prosecan film.

                    Comment


                    • Miško Biblija je baš nahvalio Baby Driver, samo ne znam je li to dobro ili loše

                      http://mondo.rs/a1039418/Kolumne/Mis...recenzija.html
                      sigpic

                      Comment


                      • Bejbija sam vec dvaput gledao, verovatno cu uskoro i treci jer sam obecao drugarici da cu gledati sa njom kad izadje BluRay

                        Originally posted by Ricma View Post
                        Koji Kopolin film?Za Blejd Ranera imam osecaj ili da ce da bude bust ili prosecan film.
                        The Beguiled.

                        BR ima potencijal samo zbog Vilneva.

                        Comment


                        • Na rts2 trenutno kultni film Aleksandra Petrovica "Bice skoro propast sveta"

                          tt sa A5 u inat Mi6
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • hahahaha, svi cemo gledamo
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              hahahaha, svi cemo gledamo
                              Pa gledamooo, ali na rts1
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Razgovor u kojem je rečeno više nego li na bilo kojoj nacionalnoj televiziji od rata pa na ovamo. Vjerujem da za većinu vas "Lepa sela lepo gore" ne konkuriše za najbolji film na ovim prostorima ( dovoljno je izlistati filmografiju Danila Stojkovića ), ali za mene je to neuporedivo najbolji film ikada snimljen na srpsko-hrvatskom jeziku. Eto, iako u njemu ne igra naš najbolji glumac, ovaj je film izvukao najbolje iz svih koji su u njemu učestvovali, počev od reditelja Dragojevića, preko Mande, Pelea, Koje i Bjele, pa sve do jednog Velimira Bate Živoinovića. Možda sam subjektivan jer se radnja filma dotiče moje i sudbine moje porodice, ali ga ja svakako ne bih nazvao najboljim ratnim filmom jugoslovenske kinematografije, već, kao što sam i napisao, najboljim filmom koji smo stvorili. Ovaj intervju govori više o svemu, otkriva razne interesantne anegdote iz tog vremena i ono najbitnije, skida sa filma breme subjektivnog i jednoj strani naklonjenog filma.



                                http://pulse.rs/sve-tajne-filma-lepa-sela-lepo-gore/
                                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                                Comment

                                Working...
                                X