Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ubedljiv trijumf La La Landa, koji je uzeo svih 7 nagrada gde je bio nominovan. Nisam preveliki ljubitelj ovakvih "muzickih" filmova, ali sobzirom da je Chazelle onako maestralno odradio Whiplash, verujem da je ovo uradjeno odlicno, sobzirom da vec godinama unazad jedan mjuzikl nije bio ovako dobro kotiran.

    Ono sto mi je svakako najjaci utisak jeste trijumf Izabel Huper za najbolju glumicu u Elle, film koji je iznenadjujuce pobedio u kategoriji strani film, sobzirom da ga akadmija nije ni stavila u uzi izbor od 9 filmova, gde je Toni Erdman apsolutni favorit.

    Sto se tice serija, najbolja je The Crown, komedija Atlanta, a mini serija American Crime Story O.J Simpson
    sigpic

    Comment


    • Odgledala sam Rogue One i meni je odlican, spada u top 3 Star Wars filmova.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Odgledala sam Rogue One i meni je odlican, spada u top 3 Star Wars filmova.
        По мом мишљењу одма трећи, после треће и четврте епизоде. Пријатно сам се изненадио с обзиром да је седма епизода била разочаравајућа, па сам очекивао да сваки следећи буде још гори.

        Comment


        • Originally posted by Pobeda.. View Post
          По мом мишљењу одма трећи, после треће и четврте епизоде. Пријатно сам се изненадио с обзиром да је седма епизода била разочаравајућа, па сам очекивао да сваки следећи буде још гори.
          Takvo je i moje neko misljenje, pravi Star Wars film
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Opet se zbog jedne "sitnice" razlikuje od klasicnih filmova tog serijala. Oni koji su gledali znaju o kakvoj je "sitnici" rec.
            A i logicno je sto su ga takvog napravili, jer bi u svakom drugacijem spletu dogadjaja bilo strahovito tesko - nemoguce uklopiti likove iz ove price u sagu.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Meni bas ima duh pravog SW filma, iako nema dzedaja, a i kako su ubacili neke poznate likove
              bas mi se svidja film, a mozda mi je jos bolji jer je epizoda 7 bila mlaka
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Ja nisam gledao ni jedan dio Star Warsa, niti cu.
                sigpic

                Comment




                • Ja sam napokon odgledao Panov Faunov lavirint. Odlično mi je leg'o. Ostavlja baš instant utisak. Nisam znao da je tako mračan doduše, naređah u zadnje vreme sve neke takve filmove, moraću da se osvežim s nekom komedijom. Možda Captain Fantastic, mada nisam siguran koliko tu zapravo ima komedije?

                  Comment


                  • Captain Fantastic ima komicnih scena, ali nikako nije komedija. To ostavi za neki drugi put kad ti se gleda nesto "pametno".


                    Sent from my Samsung GALAXY S5.

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Ja nisam gledao ni jedan dio Star Warsa, niti cu.
                      Чему тај став ако могу знати?

                      Comment


                      • Nije to stav to je izbor

                        Comment


                        • Originally posted by p4p1 View Post


                          Možda Captain Fantastic, mada nisam siguran koliko tu zapravo ima komedije?
                          Ja sam nedavno pravio maraton filmova Kevina Smita, mada kapiram da si sve njegove filmove pogledao.

                          Slazem se sa Slejvarom, mozda ti se svidi The Nice Guys mada prvo pogledaj trejler.Jedina komedija iz prosle godine koja mi se svidela, mada nisam ih puno gledao.Ne znam kakvu vrstu komedija volis, znam ovako da ti ne volis Arrested Development dok ga ja obozavam.War Dogs mi je bio uzasan sa druge strane, na momente zanimljiv.

                          Comment


                          • Ima dobar live stream na FB-u Highway chase u LA-u , puca lik na policiju svako malo... ne smiju da mu pridju jer je valjda vec ubio nekoga. I komentator je dobar, pravi zajebanciju od svega cijelo vrijeme

                            Eto ako je kome trenutno dosadno, neka baci pogled. Vec 150k ljudi prati uzivo

                            Sent from my Samsung GALAXY S5.

                            Comment


                            • Originally posted by p4p1 View Post


                              Ja sam napokon odgledao Panov Faunov lavirint. Odlično mi je leg'o. Ostavlja baš instant utisak. Nisam znao da je tako mračan doduše, naređah u zadnje vreme sve neke takve filmove, moraću da se osvežim s nekom komedijom. Možda Captain Fantastic, mada nisam siguran koliko tu zapravo ima komedije?
                              Odgledaj obavezno. Nije komedija, film je jako ozbiljan, dotice se mnogo bitnih pitanja, i jedan je od boljih koje sam gledao u poslednjih godinu dana.

                              Originally posted by Vladan View Post
                              Ja nisam gledao ni jedan dio Star Warsa, niti cu.
                              Nikad nisam razumeo opsesiju ljudi van Amerike SW filmovima. Film kao film, nema nikakvu jacu kinematografsku vrednost. Star Wars je fransiza koja je bila mega popularna u Americi kad je izasla. Nesto to tada nevidjeno u svetu, sto se tice efekata, sto se tice same teme, jer sci-fi nije bio tako kvalitetno radjen ranije. Postao je jako popularan kod mladje publike. Film je zbog toga imao nevidjen marketinski potencijal.

                              Propracen je knjigama, stripovima, serijama, milionima igracaka, stotinama reklama sa likovima iz tih filmova, igricama, radio emisijama, bozicnim specijalima svega navedenog, stvaranje popularnosti sa kostimima za noc vestica, svaki mali amer je otisao na jednu noc vestica kao Dart Vejder ili Han Solo.

                              Izdvojio sam recenicu iznad i boldovao je, jer je najbitnija u ovoj mojoj prici i opravdava opsesiju SW filmovima, sto se tice Amerike. Ljudi u Americi su odrasli uz Star Wars fransizu. Naravno da je vole. Medjutim, ne vidim opsesiju ostatka sveta. Mi to nikad nismo doziveli. Mi smo gledali samo filmove i nikad nismo imali dodira sa celom tom sab-kulturom. Kada cujem da se neko odavde kune u SW filmove, sve mi je to isforsirano, vestacko, debilno, nerezonski.

                              Pokusavam da nadjem neku dobru paralelu ali ne uspevam. Mojoj generaciji su npr Nindza Kornjace stvarale ozbiljnu kolicinu lozenja. Crtaci, filmovi, igracke, igrice na segi... Medjutim nista nam od toga nije bilo forsirano, niti je bilo preterano kvalitetno, niti je dozivelo neku vecu skalu, pa je poredjenje neupesno. Mada verujem da znate gde idem sa ovim. Star Wars je detinjstvo Amerike, ali nije nase detinjstvo i ne moze stvoriti ozbiljnije lozenje i postovanje prema fransizi, jer smo mi samo film doziveli, a sam film nam ne moze stvoriti takvu vrednost, vec iskljucivo cela sab-kultura koja je tada vladala Amerikom a vlada i danas.
                              Last edited by bici; 10-01-17, 08:08.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Ja sam gledao nekoliko djelova, ali se vise i ne sjecam price. Znam sve glavne likove po liku i imenu i to je to

                                Nekako, SW mi je izgledao bezveze cak i dok sam bio dijete :/

                                A volim sci-fi, ali mi SW nikako ne lezi. Nove filmove nisam gledao jer mi je crno da se pohvatam sa pricom... pa treba onda gledati i stare djelove. Nemogu kad je na silu.

                                Star Trek mi je napr bio velika stvar kad sam bio klinac. Picard i Data, pa DS9... pa onda svi ostali serijali. Ugl, mogu ds gledam sve ST serijale sa uzivanjem... i kad sam bio klinac a i dan danas.

                                EDIT: piiihhhh... uhvatise ovoga bjegunca bez ispaljenog metka. Bas bezveze kraj... izgledalo je kao kad na GTA skupis 5 zvjezdica... da bi ga na kraju pas dokopao dok ga SWAT drzi na nisanu... sranje! Bolje da su ga ubili pa da imaju oko cega crnci da protestuju.

                                Sent from my Samsung GALAXY S5.
                                Last edited by powerslave; 10-01-17, 08:23.

                                Comment

                                Working...
                                X