Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam nesto u elementu za takve filmove trenutno.
    sigpic

    Comment


    • Nisma imala predstavu o čemu se radi. Nije mnogo težak... ali baš kao i sam sistem, takav i film..postepeno, mic po mic... i dok se okreneš... kasno je
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • http://www.imdb.com/title/tt2400463/?ref_=nv_sr_2

        Nepovratno izgubih 100 minuta zivota. Koji nefilm...
        sigpic

        Comment


        • Sve predvidljivo, ali kraj nije los i dobra gluma Hardijevog blizanca.
          sigpic

          Comment


          • Da brate, gledam film i mislim "jbt kada sam ga skidao nisam ni izvalio da glumi Hardi". Plus razmisljam kako mu se uopste ne primecuje britanski akcenat. I tek na kraju izvalim da to uopste nije on .

            Sto se filma tice, ocajan scenario, vise za kratki film. Znaci samo su natrpali nesto da popune sat i po i da nas dovedu do kraja. Bez ritma, atmosfere, sve na silu... ma pisem bzvz ovoliko a film ne zasluzuje ni da se pomene.
            sigpic

            Comment


            • Zanimljivosti o filmu "Kad jaganc utihnu"

              Spoiler
              Prošlo je tačno 25 godina otkako je snimljen jedan od najboljih filmova svih vremena - ''Kad jaganjci utihnu''.

              Američki triler ''Kad jaganjci'' utihnu iz 1991. godine u režiji Džonatana Demija, jedan je od najuspešnijih i najznačajnijih filmova svih vremena. Snimljen je po istoimenom romanu Tomasa Harisa, a u njemu su glavne uloge imali Džodi Foster i Entoni Hopkins. Njegova zarada je već u prvoj nedelji prikazivanja premašila budžet koji je utrošen za snimanje, a u nastavku pročitajte neke interesantne stvari koje se vezuju za njega.
              1. Film ''Kad jaganjci utihnu'' je treći koji je osvojio pet najprestižnijih Oskara, nakon filmova ''Dogodilo se jedne noći'' i ''Let iznad kukavičjeg gnezda'', uključujući onaj za najbolji film kao jedini horor film koji je osvojio glavnu nagradu.
              2. Glumica Mišel Fajfer odbila je ulogu agenta Ef-Bi-Aja Klaris Sterling nakon što je pročitala scenario, uz obrazloženje da ima previše gnusnih scena. Sa druge strane, za Džodi Foster to nije predstavljalo problem.

              3. Uloga Hanibala Lektora trebalo je da pripadne Džinu Hekmanu. Kasnije, producenti su razmatrali da to bude Džon Litgou.
              4. Lik agenta Dejne Skali iz čuvene serije ''Dosije iks'' zasnovan je na Klaris Sterling.
              5. Veći deo filma snimljen je u Pitsburgu jer taj grad ima jako nestalan krajolik i arhitekturu. Tako su prikazani različiti delovi zemlje.
              6. Uprkos hvaljenoj ulozi, Entoni Hopkins se pojavljuje u filmu tek nešto više od šesnaest minuta.
              7. U sceni u kojoj se Klaris upoznaje sa Hanibalom, Džudi Foster je zapravo upoznala i samog Hopkinsa.

              8. Lik Džejma Gamba, poznatijeg pod nadimkom Bufalo Bil, inspirisan je trojicom serijskih ubica: Tedom Bandijem, Edom Gejnom i Gerijem Hajdnikom.
              9. Lobanja koja se nalazi na leđima moljca na posteru, inspirisana je slikom ''Voluptuous Death''. Nastala je u saradnji između legendarnog Salvadora Dalija i fotografa Filipa Halsmana, na kojoj je sedam nagih žena poređano tako da formiraju oblik lobanje.
              10. Odnos između Lektora i Klaris Sterling baziran je na stvarnom odnosu između serijskog ubice Teda Bandija i nekadašnjeg detektiva i profesora kriminalistike Roberta Kepela.

              "I love to speak with Leonard
              He’s a sportsman and a shepherd
              He’s a lazy bastard
              Living in a suit ."
              Leonard Cohen

              Comment


              • Ja sam procitao da Entoni Hopkins nijednom nije trepnuo u filmu, ne znam koliko je to tacno
                Ali odnosi se samo na prvi deo tj. "Kad jaganjci utihnu".
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • Čudno da pominjete "Jaganjce" baš sinoć sam po ko zna koji put gledala komplet, prvi i drugi deo.
                  Drugi deo je daleko lošiji, bar se meni manje dopada, posebno jer sam pre gledanja filma prvi put pre par godina čitala i knjigu po kojoj je drugi deo sniman...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Elle (2016)



                    Gledajuci karijeru Pola Verhovena pre 1985 prosto se zapitam sta je covek (osim para) radio u Holivudu. Ok, par dobrih/solidnih zanrovskih filmova - Niske strasti i Totalni opoziv i ko voli Robokap i Starship Troopers (mada je Hajnlajnova knjiga mnogo superiornija). Fast forward 20 godina kasnije. Elle.

                    Mogao bih poceti iz raznih uglova da pridjem ovom remek delu ali za pocetak cu reci da je prva stvar koja mi je prolazila kroz glavu za vreme gledanja filma bila kako film tece kao nekakav vrhunski roman. Superioran scenario, dijalozi koji klize i majstorsko, totalno pod kontrolom, vodjenje price cine da film, koji nije nimalo pitak, klizi savrseno. "Ona", iz naslova, je Misel, koja na pocetku filma biva napadnuta i silovana. Bez ijedne suze nastavlja svoj zivot, skrivajuci incindent od svoje okoline. Iako zrtva vrlo brzo saznajemo da Ona i nije tako divna osoba. Problematican odnos sa majkom, bivsim muzem, sinom samo su vrh ledenog brega koji Misel krije iza maske drske, sebicne i arogantne zene. Prica ce uskoro poprimiti nagli zaokret i otkriti mnogo vise o njoj, njenom detinjstvu, problemima koje Ona nosi ceo zivot i kako ce dogadjaj sa pocetka filma uticati na njeno suocavanje sa istim.

                    Film dosta deli sa Hanekovom Profesorkom klavira, mnoge teme se provlace u oba filma, motivi mazohizma, zenske seksualnosti, osecaja zrtve itd... Oba filma jako kompleksno i slojevito prilaze ovim problemima/temama i poprilicno kontraverzno se nose sa njima.

                    Za kraj lajt motiv za vecinu koja je gledala film - Izabel Hupert. Mogao bih o mnogo toga, samo cu pomalo klinacki reci dominacija od prvog do poslednjeg kadra. Sa zavrsetkom filma momentalno mi je upala u top10 zenskih performansa sigurno. Ostaje mi jos samo da pogledam Things to Come i da bezrezevno zakljucim da je 2016. bila dominantno njena godina.
                    sigpic

                    Comment


                    • Najzad nadjoh vremena da odgledam malo vise filmova od Vesa Andersona. Vidim da se ovde ljudi cimaju da pisu analize ili uvode, mene stvarno mrzi, ali pogledajte, necete se pokajati. Neverovatna scenografija i jos neverovatniji kolorit u filmovima. Filmovi o kojima pricam:
                      The Royal Tenenbaums
                      The Darjeeling limited
                      Moonrise Kingdom
                      The Grand Budapest Hotel

                      Mozda smognem snage da napisem nesto o Andersonu kao reziseru kad odgledam preostala 4 filma.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Ogledah par nekih kratkih filmova ovih dana, sasvim slučajno i setih se ovog Bear (2011)... pa ga još i pronađem

                        pogledaj, pogledaj >>> nepunih 10 min traje >>>> https://vimeo.com/26766999
                        Last edited by miloolja; 05-01-17, 22:53.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Edge of tomorow, imao ovaj film na kompu vec duze vreme i nikako da ga gledam. Odlican film

                          Comment


                          • Odgledao sinoc "10 malih crnaca" i preporucujem svima. Do samog kraja me drzala neizvesnost
                            http://www.imdb.com/title/tt3581932/
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • Ljudi odakle skidate filmove i serije, ja sam bre skidao preko kickass-a sad ne radi ni jedan link na koji udjem ako moze link hvala unapred!

                              Comment


                              • Je li gledao neko Assassin's Creed? Valja li cemu?

                                Comment

                                Working...
                                X