Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pih, u odnosu na knjigu, u filmu je još i super, zato što je na papiru odvojena priča, posebno pratiš Froda i posebno ostatak ekipe, sećam se kao da je juče bilo kolko sam žurio da taj deo knjige se prokletim Boboooooom ostavim iza sebe i saznam šta se dešava sa Gandalfom

    "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

    Comment


    • Mozda i najbolja komedija koju sam ikad gledao

      http://www.imdb.com/title/tt1083456/
      sigpic

      Comment


      • Hobbita je Tolkien pisao za svoje unuke da im može čitati pred spavanje. Zato film i izgleda tako djetinjasto. Knjiga je postigla velik uspjeh, pa je onda došao na red LOTR, i normalno, sve ozbiljnije.
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • Originally posted by saburo sakai View Post
          dzabe sve to ako ne nateraš Gokua da pogleda produžene verzije, onda ti ne pišem u tekicu bodove

          nadam se da nije gledao Hobita, ne znam kako bi reagovao na romansu patuljka i vilenjaka to je čak i mene bez morala pogodilo
          Teško Saburo, bio bih u ozbiljnom problemu ako bih bio u situaciji da moram ponovo da ih gledam. Čak sam u jednom momentu zaspao kad sam gledao prvi deo i onda vraćao i tražio neku poznatu scenu.

          Gangaro baš si me iznenadio, činilo se da si kul tip .

          Koji crni Hobiti, laknulo mi je kad sam ovo završio, gde sebe opet da mučim. Ovo sam gledao samo zato što sam smatrao da je to deo opšte kulture, a ja ne volim da imam rupe u toj sferi.

          Što Froda zovete Bob i pričate da niko ne voli Boba? To baš ne razumem. I gde ste provalili da su hobiti gejevi, onaj punački se oženio na kraju? Ja sam inače homofob, ne u smislu da bih pedere maltretirao i ponižava, već mi se samo malo gade, zato ne gledam ništa gde dominira taj laj motiv. Jel ima u Ozu toga, pošto planiram to možda da pogledam?

          Comment


          • Originally posted by Lord Gangara View Post
            Kakvi ste vi izrodi Ako nisam odgledao svaki deo LOTR-a jedno 50 puta nisam manje , a drugi deo sam pogledao jedno 150 puta Definitivno jedan od top 3 omiljena filma , GOT mi je mala beba za Gospodara

            A ove Hobite izrode neću ni da spominjem . Triologija napravljena da muze pare od prethodne triologije,kriterijum spušten za tinejdžere od 15 godina .
            Ne bih sada mogao da sudim da li je kriterijum spusten ili ne posto sam kao i vecina ovde gledao u dva skroz razlicita perioda zivota.Gledao sam naravno prvi deo 2002 mislim, ali ga se nicega nisam secao pa sam 2004 ili 2005 obnovio gradivo pogledao i druga dva dela.Od tada kada sam pogledao trilogiju pa do 2011, apsolutno nista novo takoreci nisam nasao u filmu ili da sam uocio neki novi detalj koji mi je izmakao prosli put.Kako sam na taj film gledao tada kada sam bio tinejdzer, isto sam ga gledao kad sam imao 20 godina.Ne sporim da LotR ima replay value, ali to je bilo cisto radi zabave i zbog akcionih scena.Ono sto hocu da kazem, LotR moze dobro da se razume i sa 13-14 godina, a verovatno je slicna situacija i sa Hobitom.Svako ko je malo upoznat sa knjigama znace odmah koliku prednost za materijal u startu ima LotR.Pokusali su da skrpe to drugim materijalom, ali nije to to.

            Originally posted by Vladan View Post
            Roso, da prvi put gledam OZ, zavrsavam trecu sezonu. Ne sjecam se da je isla na TVu, a kad sam poceo da skidam serije Oz je bila zavrsena i onda se gledalo ono aktuelno, tek se u poslednjih par godina vracam na neke kultne stvari i gledam ih od pocetka do kraja.
            Zbog aktuelnih stvari sam Oz ostavio kasnije, da sam osecao neki pritisak kad bih ga gledao ne bi to bilo to i ne bih uzivao u seriji kao sada.Meni je zapravo drago sto tek sada gledam, jeste da bi trebalo da me bude sramota ali nije.Vodio sam se sa time, serije koje su aktulne i meni zanimljive(uz to imaju pristojan kvalitet i da su vredne paznje) trebalo bi da dobiju prednost.Ne zalim ni sekunde sto sam Justified, Boardwalk Empire, Mad Men, Hannibal i jos dosta njih pre Oza i jos par starijih naslova zato sto sam stvarno zeleo da ih pogledam.Isao sam na to da napravim neki balans izmedju novih i starih stvari.Pun mi je pogodak sto gledam samo dve epizode Oza, sto duze neku stvar gledam vece su sanse da cu da izgubim zainteresovanost i da ce da mi padne koncentracija.Cetvrta sezona definitivno najbolja do sada, bas je bilo puno wtf momenata. A i kraj sezone mi je odlican.

            Ja debil tek sad izvalio dve stvari.Prva posto sam gledao nedavno drugi put Drive i obratio paznju na to ko je rezirao(Refn).Imam obicaj da malo pogledam njegovu biografiju na imdb i skontam da sam par njegovih filmova vec pogledao prosle godine:trilogija Pusher, Bronson i Bleeder.Sad vidm da bioskop Zvezda u petak ima projekciju njegovog filma iz ove godine, samo sto ja tada nisam u Bgu.

            Druga stvar je vec prezvakana i posto mi nije znacilo zaboravio sam tada, a to je da je Oldboy trilogija.Pretprosle sam pogledao Oldboy, a u junu ove godine vezao sam sedam dana korejskih filmova i bas tada sam prvog dana pogledao Mr Vengeance, a sledeceg Lady Vengeance.

            Comment


            • Ima Hobit materijala, ali ne za 3 filma. Ali ok, pokusali su da malo to prosire da se dobije epski utisak LotR-a pa su povukli iz ostalih Tolkinovih materijala, nisu skoro nista izmisli sem Legolasa i elfice. I to bi bilo ok da su to izveli na dobar nacin, ali nisu. Jos su sve obogatili sa katastrofalnim pokusajima humora, onom lol romansom i, povrh svega, losim CGI-jem. Doduse, silom prilika sam gledao onu 48fps 3D verziju, sve je izgledalo vise kao neka napredna video igra, mozda bi mi bolji utisak ostavilo da sam gledao obicnu 24fps verziju.
              Inace steta, meni je Hobit knjiga bolja od LotR knjige.

              Originally posted by goku View Post
              Što Froda zovete Bob i pričate da niko ne voli Boba? To baš ne razumem.
              Kacio je neko na prethodnoj strani

              Last edited by s_hyperion; 19-09-16, 20:20.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Mozda i najbolja komedija koju sam ikad gledao

                http://www.imdb.com/title/tt1083456/
                Koja ti je najbolja humoristička serija/sitcom? Da otprilike znam kakav ti je smisao za humor, pa da vidim isplati li se gledat ovaj film?

                Comment


                • Ima ih vise, Sainfeld, Friends, Office, Curb your Enthusiasm i Arrested Development su mi favoriti, ne ovim redosledom, ali ovo je plitak film, klasicna zajebancija, ne bolestna kao Freddy got fingered, nego fora Eurotripa, to ja smatram klasicnom komedijom, bez drugih primjesa i bez nekog kvaliteta.
                  sigpic

                  Comment


                  • Sully (2016) - Clint Eastwood jos jednom pokazao klasu!!!A sta tek reci za Henksa,kapa dole za film!!!
                    sigpic

                    Comment


                    • Tom Henks, uvijek pozitivac, nikad negativac, uvijek dobar lik koji masu pati i pravi dobrocinitelj, miljenik akademije, ni blizu nije svestran kao De Niro i Nikolson npr. iako se smatra jednim od najboljih u poslu. Moram ga pogledati zbog Istvuda, iako mi je Henks premrzan.
                      sigpic

                      Comment


                      • Evo ja se kanim danima da ga pogledam, mozda u srijedu. Samo pozitivne stvari sam cuo. Istvud nadmasio sebe ovaj put.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Meni je Henks extra u Otpadniku . Ali se nominalno slazem sa tobom, ni ja ga ne volim, mada jeste dobar glumac.
                          sigpic

                          Comment


                          • Maricu

                            Oldboy nije triologija per se. Samo je Park uzeo isti centralni motiv za sva 3 filma, inace oni su sustinski, na svakom nivou totalno drugaciji. Estetski, idejno, filozofski, ritmicno... Ma po svemu. OldBoy jeste onako najpoznatiji ali kako vreme ide, meni je Lady Vengeance onako, dark horse iz senke kao film koji mi se menja u glavi kako imam vise godina i kako sam ga pogledao ponovo.
                            sigpic

                            Comment


                            • Swingers

                              Da budem iskren, nemam pojma zasto sam ga pogledao.Video sam par kadrova na yt sto nije bilo vezano za film nego bio u okviru neke liste i delovao mi je ok.Mada na osnovu toga sam razvio mozda ocekivanja oko toga da ce da mi bude zabavan film, pa sam resio da ga pogledam veceras.Sada kada sam ga pogledao mogu da kazem da mi je bezvezan, likovi su mi skroz antipaticni i skoro da sam bio ravnodusan do kraja filma.Cim su mi u pocetku glavni likovi odbojni, tesko da ce da mi se svidi film.Dve jedine dobre stvari u celom filmu se Heder Grejem i poslednja scena.Tacno mi je njena pojava unela malo zivosti u film.Njena uloga nista nije spektakularna, ali naravno da je jasno da je vec tada bila klasa u odnosu na njene kolege i da je sa razlogom imala solidnu karijeru.Verovatno cu vec sutra da zaboravim na film ne zato sto je los nego necu imati po cemu da ga razlikujem od drugih.A opet mozda sam i ja ne spadam u njihovu ciljnu grupu.U svakom sluaju, film je debelo precenjen.

                              Razlog zasto je dospeo na samom vrhu liste je zato sto u poslednjih nekoliko dana sam uspeo da uglavim filmove koji kratko traju, negde oko sat i po.

                              P.S.Znam da ga pustaju povremeno na televiziji, ali ko ce da se bakce sa tim kad je to prevazidjeni medij.

                              Comment


                              • Iza svakog Marićevog filma stoji neka poučna priča
                                "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                                Comment

                                Working...
                                X