Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by l1m4r View Post
    Trebaju mi primeri holivudskih filmova, tacnije dva donekle suprotna primera. Oba imaju veze sa prikazivanjem nasilja. Jedan treba da bude onaj u kome je publika potpuno diskonektovana od cinjenice da neko vrsi nasilje, pa to ne dozivljava kao nesto lose, a onaj ko nasilje cini ne dobija nikakvu kaznu, cak je prisutan i motiv nagrade (jer je nasilje zarad dobrog cilja - tipa Svarceneger u Komandosu i Lijam Nison u Taken). Drugi primer treba da bude suprotan - da publika bude svesna cinjenja nasilja i posledica istog - dakle, da se film bavi kaznjavanjem tog nasilja gde onaj ko ga je cinio biva suocen sa svojim nedelima (moralno i fizicki) i zbog toga dobija i neku kaznu, tipa Saw.
    Americka istorija X ti je ponajbolji primer za drugi tip filma, a za prvi ih imas koliko volis.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Kakav djaklu ovaj Ricpa.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Americka istorija X ti je ponajbolji primer za drugi tip filma, a za prvi ih imas koliko volis.
        Evo ti za prvi par komada: Straw Dogs (1971), Memento, Bonnie and Clyde

        A za drugi Sedam i Irreversible.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
          Kakav djaklu ovaj Ricpa.
          Pico, ne mrdaj nigde sledeci vikend.Nakon basketa idemo do Jazzbuke, zatim da me upoznas sa tvojom lepsom polovinom i da joj objasnim zasto si pijan ko guzica.

          Comment


          • Ko ima Pink Classic, veceras u ponoc Papillon - 1973
            Sutra od 16h na istom kanalu The Army of Shadows - 1969

            Uz Boba, Drugi vjetar, Samuraja i Crveni krug, Melvilleov najbolji film.
            Dvije filmcine, dva remek-djela.

            Da ne bude neki off, evo nekoliko dobrih dokumentaraca:

            How to Make Money Selling Drugs - 2012
            Inequality for All - 2013
            American Drug War: The Last White Hope - 2007
            The House I Live In - 2012
            Cocaine Cowboys - 2006
            The Culture High - 2014
            The Union: The Business Behind Getting High - 2007
            sigpic

            Comment




            • So true

              Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • Pogledah ga ponovo posle sigurno 7-8 godina, kakvo remek djelo

                http://www.imdb.com/title/tt0050083/
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Pogledah ga ponovo posle sigurno 7-8 godina, kakvo remek djelo

                  http://www.imdb.com/title/tt0050083/
                  Jedan od najboljih ikad.

                  Comment




                  • Victoria (2015)

                    Neobičan iz više razloga, nemački film, od 138 minuta gde ceo sat čekate da se nešto dogodi... ono kada imate baš jak osećaj i iščekivanje da će sigurno nešto da se desi svakog časa. I desilo se.. Taj prvi sat prolazi bezazleno, pomalo čak i dosadnjikavo, gde usamljena, blago reći nepormišljena, razočarana i nadasve simpatična Viktorija upoznaje četiri lokalna momka u stranoj zemlji (ona je iz Madrida).

                    Najviše volm da gledam filmove o kojima ne znam ništa, što je danas retkost. Takvi su eventualno mali, nezavisni, vanamerički filmovi i naravno da nisu osvajali neke velike nagrade. Ovaj je u Berlinu ove godine osvojio nekoliko, od toga Srebrnog medveda za umetnički doprinos i za najbolju kameru, Nemačku filmsku nagradu 2015.- Zlatnu nagradu za najbolji film .... ali u moru i poplavi raznih zaboravila sam na njega, iako je po nečemu postao jako poznat.

                    Birdman je samo prikazan kao on-shot film, iako to nije, dok je ovaj zaista one-fackin'-single-shot movie, na preko 20 lokacija u Berlinu (radnja se odigrava u njemu) režisera Sebastijan Šipera i kamermana Štrula Brandt Grofena (valjda se tako čita)... doduše uspeli su "tek" iz trećeg pokušaja! Amaizing!
                    Glumci su imali veliku slobodu improvizacije što je sigurno i sasvim očekivano kod ovakvog projekta i odlično odradili posao, a mlada Laja Kosta sjajno nosi ceo film.

                    I naravno, kao što sam i pretpostavljala, muzika je odlična.
                    Preporuka.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Šetači u u Maze Runner. Siguran sam da su ih uvrstili zbog popularnosti TWD, neznam da li se spominju u knjizi.

                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • Olja, hvala za Viktoriju, zaboravio sam skroz na film.
                        Sad' sam ga pogledao. Filmcina!

                        Sve si rekla kako treba.
                        Rezija, kamera, film, muzika, gluma... sve je na vrhunskom nivou.
                        Narocito muzika i Laia Costa. Muzika je tacno kakva i treba biti, dolazi u momentima gdje treba.
                        Laia je pokidala. Koliko emocija i raspolozenja promijenjenih za 2 sata i 15 minuta.
                        A kad' to Leo radi za 12-18 mjeseci, o tom' se pise danima, mjesecima, kao nesto mnogo tesko.
                        Ah, taj Holivud
                        Nemam sta da dodam. Meni je za klasu ispred Birdmana.

                        Prije koji dan pogledah opet Strogo kontrolisani vozovi
                        Jedan od onih iz kategorije obaveznog' stiva.

                        Odoh da spavam
                        sigpic

                        Comment


                        • Bilo je samo pitanje kad će snimiti.

                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • Preporuka neki dobar filmcic, za opustanje lagano neki

                            Comment


                            • Sjajan Wilderov The Apartment - 1960 u 18h na Pink Classicu.
                              Sutra, sve isto Some Like It Hot - 1959
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Ser Gagi View Post
                                Preporuka neki dobar filmcic, za opustanje lagano neki
                                Natural Born Killers
                                Little Miss Sunshine
                                Death at a Funeral
                                Pineapple Express
                                Tropic Thunder

                                Tek sam se malocas ulogovao, odgovorio bih ti sinoc da jesam.

                                Comment

                                Working...
                                X