Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neki dobar psiholoski triler?
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Mislim da mi je ovo prvi post ovde, a da je vezan za filmove, ne za serije
      Uglavnom, odgledala sam u poslednjih 7 dana, The Imitation Game , Whiplash i Birdman i ubedljivo mi je najjaci utisak ostavio Whiplash, odusevio me film
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Gledao neko mozda Exodus: Gods and Kings (2014) http://www.imdb.com/title/tt1528100/?ref_=fn_al_tt_1
        neki osecaj da se radi o prosecnom filmu u najboljem slucaju a i ocena je niska..
        Last edited by Bokirivaldo; 04-03-15, 16:43.
        GIFSoup

        Comment


        • The Enemy je jedna prava filmska poslastica! Od prvog kadra, film prija za oko i polako uvlaci gledaoca u njegove slojeve i dubine. Jedan od onih filmova kojima fantasticno odgovara spori tempo, a Deni koji je nametnuo taj tempo nastavlja da odusevljava svojim filmovima.

          E sad, moram da priznam da mi dosta toga nije bilo jasno, i iako sam imao neka svoja tumacenja zao mi je sto sam "neozbiljno" shvatio ovaj film i bio sam nepripremljen na njegovu prefinjenost. Tako da jedna obavezna preporuka za vas koji nameravate da pogledate ovaj film je da budete otvorenog uma, jakog fokusa i aktivnog stanja mozga jer ce vam ovaj film pruziti veliko igraliste za mastu i tumacenja.

          Nakon odgledanog filma i nekoliko premotavanja na kljucne momente, srecom, naleteo sam na jedan fantastican tekst momka koji se veoma uspesno potrudio da objasni ovaj film. Posle procitanog objasnjenja dosta kockica se slozilo i film je u mojim ocima dobio instant boost za min 2 ocene. Skidam kapu https://shoton35.wordpress.com/2014/...epth-analysis/

          p.s. A onog bolesnika Jake-a molim da prestane da snima ovakve filmove inace cemo svi odlepiti
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Meni je Jake, nakon Prisonersa, Enemya i Nightcrawlera definitivno postao jedan od omiljenih likova
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by prskaj View Post
              The Enemy je jedna prava filmska poslastica! Od prvog kadra, film prija za oko i polako uvlaci gledaoca u njegove slojeve i dubine. Jedan od onih filmova kojima fantasticno odgovara spori tempo, a Deni koji je nametnuo taj tempo nastavlja da odusevljava svojim filmovima.

              E sad, moram da priznam da mi dosta toga nije bilo jasno, i iako sam imao neka svoja tumacenja zao mi je sto sam "neozbiljno" shvatio ovaj film i bio sam nepripremljen na njegovu prefinjenost. Tako da jedna obavezna preporuka za vas koji nameravate da pogledate ovaj film je da budete otvorenog uma, jakog fokusa i aktivnog stanja mozga jer ce vam ovaj film pruziti veliko igraliste za mastu i tumacenja.

              Nakon odgledanog filma i nekoliko premotavanja na kljucne momente, srecom, naleteo sam na jedan fantastican tekst momka koji se veoma uspesno potrudio da objasni ovaj film. Posle procitanog objasnjenja dosta kockica se slozilo i film je u mojim ocima dobio instant boost za min 2 ocene. Skidam kapu https://shoton35.wordpress.com/2014/...epth-analysis/

              p.s. A onog bolesnika Jake-a molim da prestane da snima ovakve filmove inace cemo svi odlepiti
              Enemy jeste vrhunski film, opasno dobar i pravi film za razmisljanje. Mozes da ga gledas sa vise razlicitih pov-ova u kroz svaki ces zapaziti koliko je sve odlicno uradjeno.
              Ali ono sto mene najvise odusevljava je to sto je napravljen tako da kako god ga skontao ima smisla. Znaci film moze da se protumaci na nekoliko razlicitih nacina i svaki od njih moze da bude i te kako mogc i logican...
              Odusevio sam se kada sam ga gledao prvi put, cini mi se da sam gagledao nedugo potom jos jednom cisto da mi neke stvari budu jasnije. Sada vidim analizu onog lika i mogu da kazem da se generalno sa osnovnom idejom iste slazem, ali da je neke stvari pogresno protumacio (po meni, sa tim sto i njegovo tumacenje moze da se uzme kao tacno sto je i najbolja odlika celog filma).
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Odgledah "The Theory of Everything" i imam sve pohvale. Bas gotivim te biografske filmove

                Eddie, iako je nekako "najlakse" dobiti oskara za ovaj tip uloge, apsolutno zasluzeno dosao do istog. Morace da se isprati dalja karijera

                Comment


                • Redmejn je bio fantastičan i baš sam navijala za njega svim srcem.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ja navijao protiv njega, a nisam ni odgledao film tada

                    Comment


                    • Booooooooooo

                      *Majkl Kiton fan baza*

                      sigpic

                      Comment


                      • Bolji Eddie... akademija i ja se slazemo

                        Comment


                        • Originally posted by Ljuba90 View Post
                          Bolji Eddie... akademija i ja se slazemo
                          Akademija NIKADA za uloge tipa Birdman nije davala oskara, zasto-bog ce ga znati .... Mogu sada da navedem nekoliko primera kada glumci nisu dobili oskara (a realno zasluzili su ga) samo zato sto su im uloge koje su tumacili bile u neku ruku ili u najmanju ruku cudne. Na primer Miki Rurki -Randy Robinson (wrestler), DDL -Bil Kuting (Bande Njujorka), Sada Kiton, Al Pacino - Frank Serpico (Serpico), pa cak i Kevin Kostner za Ples sa Vukovima .... sada kada bih se jos malo zamislio nasao bih mnogo takvih "cudnijih"uloga koje akademija jednostavno ne vari ...
                          Ali zato naucnike, istorijske licnosti (pogotovo amrericke) i pedere GUTA SAMO TAKO ...
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Manje vise se slazem, ali Eddie je stvarno bio odlican

                            Inace, odgledah Foxcatchera. Ok je film, super je gluma...al' nisam nesto preterano odusevljen.

                            Comment


                            • Originally posted by Gangrena View Post
                              Meni je ta smaracica bas sexy nemojte da je dirate haha
                              Ja bas nisam bio direktan kao ti nego sam napisao zakulisan post

                              Da ne pisem novi post:
                              Preporuka, mene film drzi danima...

                              (2003) CARANDIRU - Brazil



                              Film radjen po istinitim pricama, istinitom dogadjaju. Dakle, brazilska zatvorska prica koja malo iskace iz klisea ovog tipa filmova a svakako vredi pogledati.
                              Mozda po nekim kriterijumima cudna dinamika u filmu ipak na kraju dobija puni trijumf. Ja sam uzivao.
                              Last edited by AIRBORNE; 12-03-15, 17:55.
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Noah,Exodus.Arnofsky,Scott.Crowe,Bale.Omiljeni zanr

                                Nevjerovatna ocekivanja sam imao,a jos vece razocarenje dozivio.Ne znas koji je gori film
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X