Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oba sam ta gledao i oba su mi ok, mislim na Milerove i HB1, valja li ovo icemu

    http://www.imdb.com/title/tt2870708/
    http://www.imdb.com/title/tt2883512/
    http://www.imdb.com/title/tt1294970/
    http://www.imdb.com/title/tt1135985/
    sigpic

    Comment


    • Chef je kul feel good movie, ali nije bas smesan

      Comment


      • @AIRBORNE
        "skinula" onaj film sto si preporucio devojkama i tetkama, samo da nafatam vreme da ga pogledam ovih dana
        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

        Comment


        • Da li ste raspolozeni za fimove izvan Hollywood-a, predpostavljam da je odgovor DA.
          Evo nekoliko preporuka za "normalne fimove" onako na brzinu
          bez horora, sf fazona ili sada aktuelnih robota... actionman-ova...
          -Svaki film u nastavku zasluzuje paznju i vreme da se pogledaju, pa krenimo :

          (2014) DEUX JOURS,UNE NUIT - Francuski



          Fantastican film, odlicna polazna tacka... i zivotna dilema, ili/ili !!!
          Na prvi pogled obicna zena a tako sjajna i odlicna glumica (skoro u svakom fimu) Marion!

          (2014) CALVARY - Irska



          Film me odusevio sa dijalozima, muzikom, fotografijom... jednom recju - FABILES
          Nekoliko me dana "drzao" (i jos je on tu negde) vrteci po glavi recenice.
          Bas cu da ga uskoro ponovo pogledam.
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • (2005) 13 TZAMETI - Francuski


            Odlican, odlican kriminal.

            (2014) 10.000km. - Spanski


            Dvoje a izmedju njih 10.000 kilometara za pocetak ili za kraj.

            (2005) EL METODO - Argentina



            (2009) POLYTECHNIQUE - Kanada


            Ekranizacija jednog dana u Kanadi. Odlicno uradjen film.
            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • (2014) MATAR A UN HOMBRE - Cile




              (2010) DAS LETZTE SCHWEIGEN - Nemacka



              (2012) ZWEI LEBEN - Nemacka



              (2014) THE GOOD LIE - Kenija



              (2013) DAGLICHT - Holandija



              (2014) DE BEHANDELING - Holandija



              (2011) OSLO AUGUST 31st. - Norveska



              (2013) TUSEN GANGER GOD NATT - Norveska

              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

              Comment


              • (2013) HOTELL - Svedska



                (2013) ÄTERTRÄFFEN - Svedska



                (2011) INCIR REÇELI - Turska



                (2005) GÖNÜL YARASI - Turska



                (2007) MUTLULUK - Turska



                (2013) STARRED UP - UK




                Imam jos dosta filmova za preporuku pa kad dobijem volju za "pisanjem", eto me.
                Filmadzije pozdrav, svima kojima je danas Bozic: Hristos se rodi
                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • Ваистину се роди!

                  А да ли можеш да гледаш филм на турском? Шведски и некако, али турски...
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • Vaistinu se rodi!

                    Turci imaju odlične filmove.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Ма нек га је Тарантино писао не бих могао да га слушам.
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • @Urose potpuno te razumem, plus razumem i fotku koja ti je na avataru.
                        Ja sam takodje dugo odbijao da "upoznam" tursku kinematografiju ali kada sam je upoznao, promenio sam misljenje
                        da tu nema, recimo kvaliteta. Svakako ga ima i to mnogo. Dosta su slicni nama, svaki film ma kakav on bio zanrovski ima ogrovnu dozu emocija i neke romantike jbg. oni vole to. Evo primer film (2011) INCIR REÇELI je uradjen vrhunski,
                        mislim na fotografiju, boje, prica... muzika odlicna... film apsolutno ne zaostaje za "zapadnim" standardima.
                        Takodje ono sto me sokiralo pozitivno je to sto se Turska kroz neke filmove apsolutno suocava sa svojim problemima i ukazuje mladima i ostalima na njih dok recimo mi (za neke teme) to nismo u stanju... a cesto pomislimo kako je Turska zatvorena, muslimanska drzava, ima tezinu verskih pravila, smes ovo/ne smes ono...
                        Bilo kako bilo mnogo su "jaki", mnogo ulazu u svoju kinematografiju, ne plase se ni da nesto kazu/ukazu.
                        Recimo gledao sam film koji je kod njih mnogo popularan koji ima za temu doniranje organa... to je za tu zemlju ogroman korak jer njima vera to zabranjuje a zna se da je taj vid humanosti ogomna potreba svake zemlje i covecanstva.

                        Odluci sam, naravno sve je do tebe.
                        Last edited by AIRBORNE; 07-01-15, 13:32.
                        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                        Comment


                        • Brat Air pobacao sjajne preporuke. Gledao sam samo skandinavce, Marion i Das Letzte Schweigen, ali deluje kao pikantan izbor novijih naslova.

                          Kad smo kod Skandinavaca, novi Moodysson je odličan i glatko leži uz praznike. Tema je tinejdž pank odrastanje u osnovnoj školi, pa je kamera namerno nešto drhtavija uz brži tempo montaže nego kod standardnog Moodyssona. Nemojte da vas pank odvrati, jer nije dominantan, a onaj skandinavski zen i harmonija su sveprisutni i glavni serotonin i ovog filma.

                          http://www.imdb.com/title/tt2364975/?ref_=nm_knf_i4



                          Ako ste ranije propustili, Lilja 4-ever i Fucking Amal se podrazumevaju.

                          Comment


                          • Airborne, svaka cast za sve ove filmove sto si postavio...gledao sam neke stvari odatle, neke sam planirao, dok cu neke, koji mi se cine zanimljivi, staviti na watchlistu

                            Sto se turskih filmova tice, oni su fantasticni, Koplanoglu, Dzejlan, Akin redovno uzimaju medvede i palme po festivalima ali jos uvek ne dobijaju dovoljnu paznju publike...valjda ih ne kapiraju dovoljno
                            Last edited by Heartbreak; 07-01-15, 17:17.
                            sigpic

                            Comment


                            • Odgledao sam Hobita danas (i to na poslu zamisli ) i nisam nesto odusevljen ... sem nekoliko odlicnih scena borbe i po koje iz bitke retko sta drugo ima da me je bas izulo. Jebes to sve kada mi je najemotivniji deo bio Bilbov povratak u okrug i to ne zbog samog povratka vec zbog muzike koja pici u pozadini (ona cuvena LOTR lagana muzikica koja obara s nogu) ... Sve u svemu (po meni) daleko losija triologija od one prve (sto je i razumljivo ipak je u pitanju mnogo kraca i nesazetija prica koju su filmadzije same doteravale i upotpunjavale).
                              E DA ! Legolas i ovde JEBE MAMU
                              Last edited by Sandugp; 08-01-15, 12:02.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Tom Hardy = Drop = ozbiiljan psovka

                                Dobar Drop. Stvarno nije masterpis ali je mnogo dobar
                                Originally posted by Vladan
                                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                                :vinjaksmajli:

                                Comment

                                Working...
                                X