Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Odlican Boyhood, odlican. Svakako najbolji film iz Holivuda ove godine a skoro izvesno i poslednjih par godina.

    Pravi Linklaterov, bez pravog zapleta, samo ukljucena kamera i hvatanje isecaka iz zivota. Tempo perfektan, taman po mom ukusu. Odlicni dijalozi, standardan njegov Itan Houk i prelepo uslikan. Linklater je imao eksperimente u rotoskopiji sa Waking Life-om i Tamnim skeniranjem (odlicni filmovi, tj. odlicni eksperimenti), ali je oduvek onaj pravi Linklater tezio naturalizmu, hvatanju emocije i slikanju prica obicnih, pravih ljudi (a ne odredjenih karaktera iz filmova).

    Cinjenica da je film snimao 12 godina je za svako divljenje. Lepo hvatamo odrastanje Mejsona (glavnog lika) i Samante (njegove sestre, koja je BTW Linklaterova cerka). Od prve selidbe do odlaska na koledz svedoci smo njihovog odnosa sa roditeljima, okruzenjem, zeljama, izazovima, prvih ljubavi, uticaja pop kulture i jos mnogo toga...

    Retko kada ocenjujem film nekom ocenom jer smatram da je to ipak subjektivno iskustvo, skup raznih uticaja od ranije, odredjenog afiniteta koji je kod svakoga drugaciji. Takodje 10-ke su mi ipak rezervirane za filmove koji su za sva vremena (licno kod mene) - Odiseja, Rasomon, 8 1/2, triologija Tri Boje, Oklopnjaca Potemkin, Rubljov itd... Ima ih jos dosta, da ih ne nabrajam.

    Ovaj film je, samo zbog svoje emocije (a i jos mnogih drugih stvari), cista 10-ka!
    Last edited by ExEric; 23-02-15, 10:38.
    sigpic

    Comment


    • Kakvi jebeni kraljevi.

      Comment


      • moze par preporuka (triler/drama/avantura - 2010+ god. izdanja) ???
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by filkaja View Post
          moze par preporuka (triler/drama/avantura - 2010+ god. izdanja) ???
          nekoliko postova ispod. Erik je objasnio sve..

          ili idi u Oskar na SK nacin, ima da nadjes sve sto pozelis..
          Originally posted by Vladan
          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
          :vinjaksmajli:

          Comment


          • Gospodar Prstenova na Prva TV

            Comment


            • Jel' gledao neko ovaj film?

              http://www.imdb.com/title/tt1235166/

              Comment


              • Originally posted by Rossonero View Post
                Jel' gledao neko ovaj film?

                http://www.imdb.com/title/tt1235166/
                Preporuka lagano. Dobar.
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Limeni ja vjerujem u tebe , stavio sam da se skida.

                  Comment


                  • Pridruzujem se Limenom, gledaj obavezno.
                    Ako se dobo secam bio je nominovan za Oskara.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Ko se dosadjuje trenutno, za 2 min na prvoj plus pocinje.... About Schmidt
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment


                      • Samo cu reci - Walter Sobchak

                        Comment


                        • Odgledao Gone Girl... divan kraj

                          Comment


                          • Takodje sam odgledao Gone Girl, i sta reci ? Dobar je, nisam nista manje ocekivao od Finchera. Ali ne znam, falilo je ovde nesto, neki wow momenat, koji bi ucinio film jos boljim. Nasty end i nesto sto mi se i nije dopalo, nerealno bre. Najbolje od svega u filmu, "that bitch" i njena gluma.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Realno nije los film, ali je nenormalno precenjen. I po ocenama i po komentarima a rekao bih i da ce tako isto biti na Oskaru.
                              sigpic

                              Comment


                              • Rozamunda dobija oskara garant... (mada i tu se da diskutovati)
                                Vise mi je bila sexy u "Jack Reacher" gde nije imala nikakve "scene" nego u ovom GG.
                                Ben Affleck standarno niti mirise niti smrdi - bar za mene al` jebi ga ko mene sta pita, on dva Oskara u padze (prvi opravdano) a ti Leonardo se jebi po gudurama i dzunglama, povedi i Klunija sa sobom.
                                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                                Comment

                                Working...
                                X