Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AK47 View Post
    Kakav je Hustle Ljubasine,evo ja ga taman namontirao
    Meni zanimljiv. Bale i Cooper su dobri, devojke su simpaticne
    Ali veze to sa oskarom nema

    Comment


    • Da li ja ovo sanjam ili je sada na RTS 2. odlican (i noviji) film ?
      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

      Comment


      • Pa nije los RTSov paket, samo Nova ima novije naslove rekao bih, mada od kada je Ivan Karl presao na SBB pali su malo.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Pa nije los RTSov paket, samo Nova ima novije naslove rekao bih, mada od kada je Ivan Karl presao na SBB pali su malo.
          Ivan K. je direktor Sinemanije (sto je dete SBB-a) i tamo "pusta fimove", je l` tako?
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Da, Cinemania je SBBov kanal, presao je covjek u SBB, izmedju ostalog uredjuje i program Cinemanije, evo najnovijeg intervjua

            Ivan Karl: Za dobar filmski program treba bar tri miliona evra

            Direktor za filmske sadržaje kablovskog operatora SBB, što podrazumeva i uređivanje specijalizovanog filmskog kanala Sinemanija, za “Blic TV magazin” govori o programu te kuće, kao i o položaju sedme umetnosti na televizijama...



            - Mart na Sinemaniji počinje ciklusom oskarovaca i naslovima: “Katanac za bol”, “Čelična Ledi”, “Život drugih”, “Džuno” i “Meri Popins” - ističe Ivan Karl na početku razgovora i dodaje da nas potom očekuje, kako kaže, sjajan spoj komercijalnih i autorskih ostvarenja:
            - Gledaoci će moći da vide: “Pravično ubistvo”, “Leri Kraun”, “Hajd park na Hadsonu”, “Koktel”, “Barnijeva verzija”, “Lovci na glave”, “Koriolan”, “Heri Braun”, “Blic”, “Hitler poslednji dani”, “Rimu s ljubavlju”, “Vozač”, “Božiji grad”, “Magični Majk”...
            Govoreći o trenutnoj poziciji filma na domaćim televizijama, Karl konstatuje da je stanje “loše u svakom pogledu”, od koncepcije, gledanosti koja opada do novca za ulaganje koji ne raste...


            - Za jak i konkurentan filmski program na televiziji sa nacionalnom frekvencijom treba bar tri miliona evra koji garantuju velike i sveže pakete mejdžorsa. Logika koja danas preovlađuje je sledeća. Za prvi milion može da se izgura projekat poput “Ja imam talenat” ili “X faktor”, za drugi milion može da se proizvede kvalitetna domaća serija koja ostaje u trajnom vlasništvu, a za treći milion može da se kupi „Sulejman“. Film koji nije pametno izabran i još bolje programiran ne može da parira pomenutim sadržajima - ističe dugogodišnji urednik filmskog programa RTS-a i aktuelni selektor Festa.


            On smatra da je neminovna ekspanzija specijalizovanih filmskih kanala.
            - Donedavno je bilo nezamislivo da hit poput “Avatara” bude premijerno emitovan na Foksovom kablovskom kanalu, a “Sumrak saga” na Sinemaniji. Filmovi se neminovno sele sa televizija opšteg tipa na specijalizovane kanale. Isto se već desilo sa sportom, američkim serijama, dokumentarnim i dečjim programima koji imaju sopstvene kanale i vezuju solidan deo gledališta. Nastupajućom digitalizacijom, televizijsko tržište se dodatno razuđuje, a proces koji potom sledi je segmentiranje ponude i ako trenutno ima desetak ozbiljnih filmskih kanala, za koju godinu će ih biti dvadeset i više - zaključuje Karl.

            Sa odgovornog mesta iz jedne velike kuće sam pre pola godine prešao na odgovornije mesto u drugu veliku kuću. Na SBB imam više obaveza jer integrišem film na nivou cele kompanije, a kanal Sinemanija je samo deo mojih ukupnih aktivnosti. Zadovoljan sam što je prošlog meseca ostvarila rezultate koji spadaju njen istorijski maksimum od kada je pokrenuta pre desetak godina - tvrdi Karl.
            http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/444...i-miliona-evra
            sigpic

            Comment


            • Filmovi na TV-u, osim ako nije u pitanju neki kablovski premijum kanal, su prevazidjeni jos pre 10 godina.

              Pogotovo neke bombasticne premijere. Jednostavno, nije isplatljivo, a produkcijske kuce, i preprodavci
              (vlasnici ekskluzivnih prava) traze ogromne novce.

              Na javnom servisu filmu treba prici kao kulturom dobru, a ne kao necemu sto ce ti doneti gledanost i novac.
              Tako se to radi u 99,99% drzava u Evropi, pa ne vidim zasto bi mi bili izuzetak.
              It is not the violence that sets a man apart.
              It's the distance he's prepared to go.

              Comment


              • Originally posted by apacrow View Post
                Na javnom servisu filmu treba prici kao kulturom dobru, a ne kao necemu sto ce ti doneti gledanost i novac.
                Tako se to radi u 99,99% drzava u Evropi, pa ne vidim zasto bi mi bili izuzetak.
                Nisam te bas najbolje razumeo, da li kudis ili hvalis ali recimo po meni pravilan pristup prema fimovima u kulturoloskom smislu ima HRT. Posebno njihov treci kanal.
                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • Ni ne kudim, ni ne hvalim, nego jednostavno glupo je ocekivati da RTS pusta neke bombasticne premijere.
                  Mnogo bogatiji (nekih 50-100 puta) javni servisi sirom Evrope to ne rade, tako da ne vidim zasto bi mi trosili
                  novce.

                  I da, sto se tice tvoje opaske, HRT je uvek prednjacio na ovim prostorima kad je u pitanju koncept igranog
                  programa. Jednostavno, ljudi znaju da rade svoj posao, plus naravno tu je budzet koji im to dozvoljava.
                  It is not the violence that sets a man apart.
                  It's the distance he's prepared to go.

                  Comment


                  • Originally posted by AIRBORNE View Post
                    @Johnny sve si lepo napisao, mene je film malo vise razocarao (od 7.5/10) ali svakako vredi pogledati.
                    Napisao sam ja da je sasvim dobar film, ali sam malo vecu ocenu dao zato sto je popljuvao crkvu, tj. neke stvari sto crkva radi.
                    Last edited by Mr. Wolf; 25-02-14, 23:25.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • American Hustle

                      5.5/10

                      Definitivno najslabiji film ove godine medju nominovanima je ovaj sa najvise nominacija.

                      Film sam po sebi ne nosi nikakvu poruku, niti te navodi na neko razmisljanje. Jednostavno, ovo sam doziveo kao skup izrazajnih likova na jednom mestu a da se ni sa jednim od njih ne mozes identifikovati. Gomila nepotrebnih recenica i delova koji nemaju nikakve veze sa samom radnjom, jednostavno u milion navrata sam izgubio paznju tokom gledanja.

                      Glumacka ekipa jaka na imenima…Bejl i Ejmi Adams na standardnom nivou, ali bez nekog preteranog odusevljenja, Bredli Kuper poprilicno neubedljiv i on mi je definitivno ovde bio najslabija karika. Najsvetlija tacka filma je svakako Dzenifer Lorens koja nakon S.L.P gde zasluzeno dobija oskara ima velike sanse da ponovi i sa ovim filmom za sporednu ulogu (ipak mala prednost za Lupitu Njongo). Zabavna, nepredvidiva, fenomenalno izrazavanje…nije sto je jako volim, ali brate RASTURILA GA JE!!!

                      Pohvala ide za samu scenografiju i autentican prikaz vremena u kojem se radnja odvija. Kostimi za 10

                      Od reditelja koji je napravio Fightera i SLP ocekivao sam zaista vise.
                      sigpic

                      Comment


                      • http://www.imdb.com/title/tt1924396/?ref_=nv_sr_1 - uh ne znam sta da kazem. mozak mi je odveden na jednu rolerkoster voznju tokom ovih 2 sata i 11 minuta. Ocigledno kvalitetan film u koji su ulozene velike pare, dosta toga odradjeno sa stilom, a onda odjednom toliko nekih decijih bolesti. Nekih nebuloza i nepotrebnih momenata. Osecam se nekako prevareno i kao da mi je neko uvredio inteligenciju sa nekim potezima u filmu.
                        Posle prvih 15 minuta sam bio neverovatno uzbudjen kako dugo nisam bio zbog nekog filma, a vec tada posle tih 15 minuta sam pomislio da li ce uspeti da iznesu ovaj film iole posteno sa obzirom na to kakav su intro napravili. Dosta sjajnih poteza, dosta nebuloza. Ne znam sta da mislim
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • Gledala sam ga večeras i to sasvim slučajno, možda baš kao i ti.... i upravo razmišljam o njemu kada sam došla ovde. Uglavnom se lažem sa tvojom ocenom, ide film gore-dole, čak su i neki dijalozi malo smešni, previše nekih fraza u njima ima, ali ovo mi je jedan od onih filmova koji te očara svojom scenografijom (fantastična umetnička dela i arhitektura) ili kinematografijom ili muzikom, možda manje pričom i glumom (izuzimam Raša koji je fantastičan kao i uvek) iako je ideja sjajna, a deluje da realizacija i nije baš, ali ko zna možda to i jeste bio cilj. Đuzepe Trantore je za kultni "Bioskop Paradizo" dobio Oskara, ovde je muziku napisao izvanredni Morikone, mislim da je i neku nagradu dobio za ovo, a na špici sam videla da je izvodio Češki sinfonijkski orekstar. Kafić u Pragu, poslednja scena.. neverovatna ideja. U svakom slučaju preporučujem.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Hahaha sad blejim u kupatilu i citam TV reviju ( mora da se nadje neko stivo ) kad ugledam: Utorak 21.50 Najbolja ponuda i skapiram u sekundi tvoju prvu recenicu
                            Sto je najstrasnije mi smo sinoc krenuli da ga gledamo bukvalno u isto vreme dok smo cekali da se skine najbolji snimak tacno smo tad krenuli da gledamo
                            Lepo si sve opisala, dosta ukusa, film sa jakim pedigreom koji je uspeo vise puta da pljune po sebi. Stvoren je osecaj kao da gledas britansku kraljicu kako se pojavljuje u Velikom bratu - objasnio bi nekako njen postupak, jer ne postoji sansa da bi se ona tako izblamirala, ali nema sanse da objasnis

                            Nazalost ovakvi osecaji su sve vise cesti u danasnjem svetu, ne samo u filmovima
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • Kad ste se vec dotakli American Hustle, po meni glavne zvezde vade film.Druga polovina filma je bila dosta zanimljivija i bolja od prve, pocetak mi je bio naporan za gledanje(izuzev prve scene sa Bejlom)Nesto mi se nije bas uklopio Rener kao gradonacelnik Nju Dzerzija.Kraj je za mene sasvim zadovoljavajuci.Malo sam razocaran, posto sam mislio da ce ovo da bude bomba od filma.Film po meni nije ni los, a nije ni vrhunski.Prica sama je vec vidjena nekoliko puta(a time je predvidiva) i nesto mi je spora radnja za ovaj zanr.Od mene dobiju plus sto su preneli atmosferu iz kraja sedamdesetih i ako ce zbog necega da dobiju Oskar to ce da bude zbog kostima.

                              Comment


                              • Evo jedna lepa stvar: sutra u 17.30 i 20.30 ima projekcija u kinoteci u Uzun mirkovoj, Kjubrikove Odiseje http://www.imdb.com/title/tt0062622/?ref_=nv_sr_1

                                Pa eto ako neko nije gledao ili neko ima zelju ponovo da vidi ovaj film, ovo je lepo prilika

                                http://www.kinoteka.org.rs/fprogram/ifp.htm
                                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                                Comment

                                Working...
                                X