Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by KingEric7 View Post
    Meni je zao sto nije snimio A.I. iako ga je pripremao godinama.

    Na kraju ostavio Spilbergu da ga radi i ovaj napravi solidan film ali limunadu. Mislim da bi kod Stenlija to mozda bilo bolje od Odiseje.
    Klasican Spilberg...ne mogu da osporim njegov rad, ali nisam neki fan.

    Sta mislis ima li od mladjih neko potencijal da nasledi velikane koje smo spominjali?

    Comment


    • Nisam siguran iskreno. Nema tu konstatnosti. Danas je i drugacije vreme, napravis 1 film i ako valjas Holivud te uzme pod svoje. Ako te ne uzme, pitanje je da li ces dobiti kes za sledeci i tako u krug.

      http://www.imdb.com/name/nm1201875/?ref_=tt_ov_dr

      http://www.imdb.com/name/nm1168657/?ref_=tt_ov_dr

      http://www.imdb.com/name/nm0637615/?ref_=sr_1

      Ovo su neki koji imaju potencijal (dobro Gaspar Noe je tu vec prisutan duze vreme). Ovaj prvi moze da se razvije na razne nacine, dok II ima potencijal za jednog modernog Tarkovskog.

      Gaspar je liga sam za sebe. Ludak, jedan od retkih iskrenih a uspesnih.

      P.S. Zaboravih jos jednog - http://www.imdb.com/name/nm0716347/?ref_=tt_ov_dr
      sigpic

      Comment


      • Precenio si me sa ovim reziserima Cuo sam samo za poslednjeg. Ali kapiram da se ti ovim bavis ili tako nesto.

        http://www.imdb.com/name/nm2588606/?ref_=sr_3

        Za ovog kazu da moze biti dobar. Shame me nije odusevio, a u utorak idem da gledam "Glad" pa cemo da vidimo.

        Meni je Fincher najbolji od trenutno popularnih. Ima i on prosecne filmove, ali i 2,3 fantasticna.

        EDIT: Dobar mi je i Wes Anderson, ali bi morao da izadje iz svog sablona.

        Comment


        • Dobro Fincer je vec ozbiljan lik, daleko od nekog potencijala. I meni je jako drag.

          Sto se ove dvojice gore tice nabavi i pogledaj 13 tzameti, vrhunski film, jedan od najboljih u prosloj dekadi koje sam gledao.

          Ovaj Rus je klasican Rus, lepi kadrovi, perfektan tehnicki ali mnogo dosadan i tezak. Vise je Tolstoj neko Dostojevski, ako me razumes.

          "Shame" nisam gledao a jako me zanima zbog Fazbendera koji ima potencijal da mi postane jedan od najomiljenijih "novh" glumaca.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by KingEric7 View Post
            Dobro Fincer je vec ozbiljan lik, daleko od nekog potencijala. I meni je jako drag.

            Sto se ove dvojice gore tice nabavi i pogledaj 13 tzameti, vrhunski film, jedan od najboljih u prosloj dekadi koje sam gledao.

            Ovaj Rus je klasican Rus, lepi kadrovi, perfektan tehnicki ali mnogo dosadan i tezak. Vise je Tolstoj neko Dostojevski, ako me razumes.

            "Shame" nisam gledao a jako me zanima zbog Fazbendera koji ima potencijal da mi postane jedan od najomiljenijih "novh" glumaca.
            Ma moze Fincher jos dosta vrhunskih filmova da snimi. Nadam se da ce bataliti rimejkovanje svedske trilogije, samo gubi vreme.

            Hvala na preporuci za 13 tzameti. Sutra skidam.

            Rusa cu da zaobidjem jer vise volim Dostojevskog.

            Fazbender je odlican u filmu, ali je sam film nekako nedorecen...sta znam. Mislim da on moze postati "next big thing"

            Comment


            • "Milenijum" triologoiju planiram da procitam tako da ne namerevam da gledam ni original a ni rimejk.

              Nisam siguran da sam te u ovoj poslednjoj recenici razumeo ko moze postati "next big thing" - Fazbender ili Mekvin?
              sigpic

              Comment


              • Inace da li je neko kao klinac gledao ove crtane http://www.imdb.com/title/tt0268282/?ref_=fn_al_tt_1 i nastavak http://www.imdb.com/title/tt0333215/?ref_=fn_al_tt_1?
                sigpic

                Comment


                • Pa to je jedan od crtanih koji mi prvi padaju na pamet kad se sjetim djetinjstva Carobna suma ili bjese Cudesna suma Koliko sam ja volio taj crtani.Pogotovo prvi dio sa Kaktus Carem.Bilo je puno boja i sarenila pa sam ga vjerovatno zbog toga toliko volio Ovog sa Kaktus Carem se dosta dobro sjecam a onog drugog sa Mrazomorom slabije.

                  Inace,zavrsih sinoc Sopranove Kakva serija..kakav kraj!Sjecate se one moje top 5 liste..e ova ide na prvo mjesto

                  Comment


                  • Cudesna suma. U I delu je glavni lik bio Slikar a u II Stapic. Bas sam skoro iskopao neke stare VHS-ove i medju njima ovo.

                    Kad pomislis da smo mi radili ovo (dobro Hrvati, but still), jedan sasvim ozbiljan crtani koji je mogao evropskim da parira, dokle smo dosli...
                    sigpic

                    Comment


                    • Predobar crtani.Stvarno da na vjeruje covjek da su ga nasi ljudi radili Ja sam ga gledao ko zna koliko puta kad sam bio mali jer se i dalje sjecam nekih pjesmica iz oba dijela Car Mrazomor..tana na na..kolo vrti(ili tako nesto) ta na na na ..svih vjestica ledenica
                      Imao sam 5-6 godian u vr' glave kad sam to gledao prvi put A nisam ih gledao,pa sigruno od svoje 8-9 godine.Tacno cu ih skinuti da ih ponovo odgledam

                      Comment


                      • Originally posted by KingEric7 View Post
                        "Milenijum" triologoiju planiram da procitam tako da ne namerevam da gledam ni original a ni rimejk.

                        Nisam siguran da sam te u ovoj poslednjoj recenici razumeo ko moze postati "next big thing" - Fazbender ili Mekvin?
                        Fazbender

                        Comment


                        • Originally posted by Ljuba90 View Post
                          Fazbender
                          Da i ja isto mislim. Vec ima solidan broj filmova iza sebe, da pogodi sa par "ozbiljnih" uloga i eto. Mada kako je odradio Magnita u novom X-Men-u, sjajno.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by KingEric7 View Post
                            Da i ja isto mislim. Vec ima solidan broj filmova iza sebe, da pogodi sa par "ozbiljnih" uloga i eto. Mada kako je odradio Magnita u novom X-Men-u, sjajno.
                            E jbg...ne gledam X-Menove, Iron Menove i ostale clanove prefinjenog drustva

                            Nego jesi gledao "Man Bites Dog" i "Salò o le 120 giornate di Sodoma" ?

                            Comment


                            • Nemoj da si elitista Ljubo, daj i mejnstrimu sansu .

                              Jesam, oba su jako kontraverzna. "Man bites dog" mi se vise svideo, mada treba pogledati oba. Spremi se na gadjenje
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by KingEric7 View Post
                                Nemoj da si elitista Ljubo, daj i mejnstrimu sansu .

                                Jesam, oba su jako kontraverzna. "Man bites dog" mi se vise svideo, mada treba pogledati oba. Spremi se na gadjenje
                                Ma nisam elitista, ali ne volim takve filmove

                                "Man bites dog" me bas privlaci, a ovaj drugi ne nesto preterano. Ali svakako cu odgledati oba.

                                Comment

                                Working...
                                X