Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dreamy View Post
    A dobro, ja tu gledam i glumu i subjektivni dozivljaj, a to je ipak najbitnije... Mada moram da priznam da je kod filma i momenat gledanja jako vazan, dosta puta mi se desilo da sam neke filmove dozivela na potpuno drugaciji nacin kada sam ih odgledala drugi put.
    Ali opet i dalje cisto sumnjam da mi ikada Revolutionary road moze biti bolji od John Q-a Tesko, zaista
    Pa i sto bi tebi neki film bio bolji od drugog zato sto je nekom drugom, kao da mora da postoji konacno apsolutno bolji film i da se dodje do zajednickog resenja. Stvar je ukusa, subjektivnog povezivanja kao sto si i rekla i jos dosta faktora koji ne moraju biti tacni ili netacni. Nije film nauka.

    Comment


    • Za ove ljencuge (citaj Dreamy, Prskaj ) koje je mrzilo da pogledaju par postova unazad, Vladan je predlozio A Murder of Crows, a Ljubo V for Vendetta. ;)
      Veceras cu, ako budem imala srece kao sinoc pa ne budem imala posla, gledati No Country for Old Men koji sam skinula sinoc, a mozda i jos neki.

      Comment


      • Originally posted by altlosta View Post
        Pa i sto bi tebi neki film bio bolji od drugog zato sto je nekom drugom, kao da mora da postoji konacno apsolutno bolji film i da se dodje do zajednickog resenja. Stvar je ukusa, subjektivnog povezivanja kao sto si i rekla i jos dosta faktora koji ne moraju biti tacni ili netacni. Nije film nauka.
        Ma samo kazem, cisto ono razmena misljenja i te fore.... ;)
        ....

        Comment


        • da sam lenja guzica jesam priznajem . a murder of crows je dobar film meni. v for vendetta nikad nisam gledao, upalio sam ga bio i nisam mogao da prodjem neki 7,8 minut kao ti majo. a sto je najzanimljivije mislim da nisam cuo nijednu losu kritiku za ovaj film. dosta ljudi mi je preporucilo i svima se svidja. stoji mi u watchlisti pa cu valjda naci vremena da ga odgledam.
          nego sta mi dirate bre Vladana, sarkasticari jedni(da li sam upravo izmislio rec ). Johny Q ftw!
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Originally posted by dreamy View Post
            Ma samo kazem, cisto ono razmena misljenja i te fore.... ;)
            Sve to stoji sa razmenom misljenja, nego meni bezze da ja sad tebe ubedjujem da je bolji ovaj sto je meni bolji.
            Jedan od mojih omiljenih kriticara, koji je prvi osvojio Pulicerovu nagradu za kritiku filma, Roger Ebert, kaze za jedan i za drugi:

            The kind of movie Mad magazine prays for. It is so earnest, so overwrought and so wildly implausible that it begs to be parodied.
            This film is so good it is devastating.
            Ne pogodi mi se misljenje bas uvek sa njim, ali baš baš često..

            Comment


            • Originally posted by prskaj View Post

              nego sta mi dirate bre Vladana, sarkasticari jedni(da li sam upravo izmislio rec ). Johny Q ftw!
              Tesko da ces sarkasticne izjave u ovoj temi cuti, nesto si se ti tu gadno zeznuo. Takvi ovde ne pisu.
              ....

              Comment


              • @ altlosta
                Koja je izjava za koji film?

                Ma nema tu ubedjivanja, nego cisto konstatacija...
                Inace ja u kriticare i Pulicerovu nagradu ne verujem, to je sve namesteno, i masa njih radi za pare, nije korupcija i mito samo na Balkanu, ima toga i van granica ex Yu, tako da im uopste ne verujem, niti ikada citam te kritike...pa bas smo sinoc pomenuli koliko su ocene na IMDB nerealne, npr znas da je neki film bolesno dobar, odes tamo a ono 6.2.. i neko se primi, poveruje u ocenu i kao necu da gledam.. A pola ocena lupale tinejdzerke zato sto im omiljeni glumac sa postera u sobi nije u tom filmu, i kako zaboga ruznom i matorom Klint Istvudu da dam 10? Boš sačuvaj.

                Tako i kod kriticara..

                Kriticar : "Kluni, hoces neku lepu rec o novom prosecnom filmu?"
                Dzordz: "Hocu tebra, molim te, znacilo bi mi jer cu onda za sledeci dobiti 28 milki u dzep, umesto 26 jebote"
                Kriticar: "Its a deal Djole, ali jedna milka na moj racun u Intezi sutra, ljubi te brat"
                Dzordz: "Vazi tebra, sta ti je, kad je Dzordz bio cicija"
                Last edited by dreamy; 19-03-12, 15:03.
                ....

                Comment


                • Originally posted by prskaj View Post
                  da sam lenja guzica jesam priznajem . a murder of crows je dobar film meni. v for vendetta nikad nisam gledao, upalio sam ga bio i nisam mogao da prodjem neki 7,8 minut kao ti majo. a sto je najzanimljivije mislim da nisam cuo nijednu losu kritiku za ovaj film. dosta ljudi mi je preporucilo i svima se svidja. stoji mi u watchlisti pa cu valjda naci vremena da ga odgledam.
                  nego sta mi dirate bre Vladana, sarkasticari jedni(da li sam upravo izmislio rec ). Johny Q ftw!
                  E Prskaj, i meni je do neke 7-8. minute film bio krs, cak sam napisala ovdje da cu samo zbog Ljube odgledati do 15. minuta pa onda odustati i nisam se pokajala jer mi se vec nakon par minuta svidio. Izdrzi jos malo i vjerujem da ce se i tebi svidjeti.

                  John Q je meni odlican film. A nekako se, kad god neko spomene John Q, sjetim i Klopke.

                  Comment


                  • Klint Istvud bedes glumac.Ali ne bedes kao Noris ili Van Dam nego neko ko bas umije da glumi i ciji su filmovi izvanredni.I onda batali maltene sa glumom,posveti se reziji.I pravi genijalne stvari.Umjetnik!
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by dreamy View Post
                      @ altlosta
                      Koja je izjava za koji film?

                      Ma nema tu ubedjivanja, nego cisto konstatacija...
                      Inace ja u kriticare i Pulicerovu nagradu ne verujem, to je sve namesteno, i masa njih radi za pare, nije korupcija i mito samo na Balkanu, ima toga i van granica ex Yu, tako da im uopste ne verujem, niti ikada citam te kritike...pa bas smo sinoc pomenuli koliko su ocene na IMDB nerealne, npr znas da je neki film bolesno dobar, odes tamo a ono 6.2.. i neko se primi, poveruje u ocenu i kao necu da gledam.. A pola ocena lupale tinejdzerke zato sto im omiljeni glumac sa postera u sobi nije u tom filmu, i kako zaboga ruznom i matorom Klint Istvudu da dam 10? Boš sačuvaj.

                      Tako i kod kriticara..

                      Kriticar : "Kluni, hoces neku lepu rec o novom prosecnom filmu?"
                      Dzordz: "Hocu tebra, molim te, znacilo bi mi jer cu onda za sledeci dobiti 28 milki u dzep, umesto 26 jebote"
                      Kriticar: "Its a deal Djole, ali jedna milka na moj racun u Intezi sutra, ljubi te brat"
                      Dzordz: "Vazi tebra, sta ti je, kad je Dzordz bio cicija"
                      Nije uopste to bitno. Meni se uglavnom poklopi misljenje sa njegovim, placenim neplacenim, ne ulazim u to. Ja kontam, obzirom na njegov zivot, da njemu te pare nisu preko potrebne i da ne bi imao tu reputaciju koju ima da pise da je bilo sta super, ali me te teorije ne preokupiraju. On moje misljenje cesto zna da sroci bolje od mene. Nije to bio nikakav argument sa moje strane, vec samo da bolje artikulisem ono sto mislim o ta dva filma.

                      Evo jos jedne njegove koju cesto koristim:
                      When you ask a friend if Hellboy is any good, you're not asking if it's any good compared to Mystic River, you're asking if it's any good compared to The Punisher. And my answer would be, on a scale of one to four, if Superman is four, then Hellboy is three and The Punisher is two. In the same way, if American Beauty gets four stars, then The United States of Leland clocks in at about two

                      Comment


                      • When you ask a friend if Hellboy is any good, you're not asking if it's any good compared to Mystic River, you're asking if it's any good compared to The Punisher. And my answer would be, on a scale of one to four, if Superman is four, then Hellboy is three and The Punisher is two. In the same way, if American Beauty gets four stars, then The United States of Leland clocks in at about two
                        kratko i jasno
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • Superman nikako ne moze bit' four na nekoj mojoj listi,two u vr' glave
                          sigpic

                          Comment


                          • Jašta
                            ....

                            Comment


                            • American Beauty je meni jedan od najprecjenjenijih filmova koje sam gledala, bar kad je imdb u pitanju, ovdje niste pisali o njemu, tj. ja nisam citala.

                              Comment


                              • Jedan od najboljih ikad sto se mene tice,genijalan
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X