Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, moja greska pri pisanju odgovora, jer sam prebacio da je pitao "da li je prezivela?"
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Svako od tih "generala" moze da dize mrtve. Ne u toj meri u kojoj moze NK, ali imaju tu sposobnost. Svi mrtvi koje oni podignu su pod njihovom komandom, ali posto su oni sami nastali preko NK svi ukupno su pod komandom NK. Klasicna piramida. Roknes nekog od Belih Hodaca, automatski ginu svi mrtvi koje je on digao. Roknes NK automatski ginu svi mrtvi koje je NK digao, svi Beli Hodaci a sa njima i mrtvi koje su ti Beli Hodaci digli.
      Ne znam sta tu nije jasno?
      A osim te sposobnosti Beli Hodaci poseduju i nadljudsku snagu, okretnost, reflekse. Obicno oruzje im ne moze nista, vatra im ne moze nista. Dovoljno "nabudzeni" sto se mene tice.
      Nisam videla ww na delu i ne znam sta mogu, a lepo sam pitala.
      Da ne pricam da u moru detalja i sitnica covek se pogubi, niti moram sve da pamtim.

      Drugi put nemoj da mi odgovras, jer ovakav odg mi ne treba.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Nisam videla ww na delu i ne znam sta mogu, a lepo sam pitala.
          Da ne pricam da u moru detalja i sitnica covek se pogubi, niti moram sve da pamtim.
          Mogla si da ih vidis na delu samo kad je Snezni otisao da prevozi slobodan narod iza zida, tada je jedan pretvoren u prah nakon kontakta sa Longclaw-om.

          Oko 1:30 pocinje borba.


          Ja sam tu KN vojsku podelio u 3 dela da bih lakse pamtio, NK kao vrhovni komandant sa mocima velikog nivoa, bebe kao Generali sa slabijim mocima i zombiji. Bebe su nasledile moci zato sto su zive preobrazene u hodace, tako sam bar ja shvatio.
          Last edited by belgrade_owl; 01-05-19, 13:19.

          Comment


          • Epizoda je spektakularno izrezirana, vrv uz Watchers on the wall najbolja epizoda gledajuci taj ugao. Atmosfera, priprema za borbu, mnogi kadrovi, zvuk, muzika, fantazija.

            E sad treba odvojiti 3 stvari, a to su forma, sadrzaj i kontekst.

            Recimo ubistvo NK je ocigledno breaking point u ep za mnoge. Sadrzaj tog sublota je da je NK ubijen od strane Arije Stark. Ako pogledamo sve sezone unazad, to moze da se proguta. Arija je bila kod Dzakena na obuci dugo, ne znam zasto je nekima tesko da prihvate da je totalni sf scenario da Arija ubije NKa na prepad. Mozda nije najsrecnije ali nije da ga je Sansa ubila. E sad forma. Nacin na koji ga je ubila. O tome mozemo da pisemo mada ste svi vi vec pisali. Rekao bih prvenstveno da je to lame pokusaj scenarista a sto je povezano za jednom drugom stvari. A to je klise koji se ponavlja iznova i iznova i iznova, u svim mogucim i nemogucim delima. Dakle lik ili vise likova suoceni sa neresivom situacijom, bezizlaznom takoreci koja se resava tako sto se desava Deus Ex machina momenat, e to je meni mnogo vise smetalo u ovoj ep. Sto nisu nista bolje da smisle od tog glupog klisea.

            Debilnosti tipa Deneris se spusti preblize zemlji jer se zamislila, mrtvi je bace sa zmaja i odjednom niotkuda se pojavljuje Dzora Mormont ili Bren koji celu ep bleji niti znamo gde, niti sta radi necu da pominjem. Jasno je da su opali kvalitetom osetno kad su presisali knjigu pogootovo sceenaristick. Oni pricu vec odavno nemaju vec se trude da teskom mukom doteraju do kraja ovo a tockovi su im oodavno otpali.
            sigpic

            Comment


            • Svakako od Brena ocekujemo bilo sta, neki plot twist. Mora da ima neku vecu svrhu.

              Evo jedne teorije za Brena...
              https://www.cosmopolitan.com/enterta...-wight-theory/
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Kao i u stvarnom zivotu mnoge stvari ostanu misterija, a neke smrti i bitke ne budu uvek onakve kakvima su ih zamisljali. Tako ponekad i treba da bude.
                Svi teze nekom epskom i spektakularnom momentu, a sam Martin je više puta naglasio da on ide ka što realnijem pristupu (s obzirom na zanr)
                Recimo Fridrih Barbarosa je krenuo u "epski" krstaški rat pa se nimalo epski udavio u reci dok se kupao.
                Sada zamišljam scenu gde se Dzon ili Night King dave dok prelaze reku tokom boja i to bude konec filma.
                Ajde malo spustite loptu, ljudi previše filozofiraju i analiziraju svaku sitnicu.

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  Mogla si da ih vidis na delu samo kad je Snezni otisao da prevozi slobodan narod iza zida, tada je jedan pretvoren u prah nakon kontakta sa Longclaw-om.

                  Oko 1:30 pocinje borba.


                  Ja sam tu KN vojsku podelio u 3 dela da bih lakse pamtio, NK kao vrhovni komandant sa mocima velikog nivoa, bebe kao Generali sa slabijim mocima i zombiji. Bebe su nasledile moci zato sto su zive preobrazene u hodace, tako sam bar ja shvatio.
                  Daa na ovo sam totalno zaboravila, samo se secam onog rasparcavanja kada su otisli po "uzorak" za Sersei.
                  Ovo je kada su otisli Divljane da prebace preko Zida, i u ovoj kuci je trazio ocajno zmajstaklo kada ga je WW napao, koje se Edu zatrpalo bese kada je dzin uleteo....daaa a NK ga jos jednom gleda pazljivo kako ih unistava valirijski celik.
                  Jasno, iako se ovde ne vidi istovremeno unistenje njegovih zombija.

                  Za relativno kratko vreme sam odgledala 7 sezona, nazalost nisam imala vremena da studiram neke detalje kao sto sada radim u osmoj, jos kada se izmesaju detaljii iz knjiga koje sam davno citala... mehh
                  Hvala na podsecanju.

                  Originally posted by Mr. Wolf View Post
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Nisam videla ww na delu i ne znam sta mogu, a lepo sam pitala.
                    Da ne pricam da u moru detalja i sitnica covek se pogubi, niti moram sve da pamtim.

                    Drugi put nemoj da mi odgovras, jer ovakav odg mi ne treba.
                    Izvini.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • U redu je Sandu.

                      Moram da priznam da ste me razocarali -.-

                      Iako se secam da je neko pre pocetka GoT postavljao trejlere, prvi post o GoT je napisan 8.juna 2011. posle OSME EP, kada je Vladan rekao: Gledajte obavezno GoT, Il Capitano dodao: da je cuo da je dobra serija, snimljena po knjizi, a jedan bivsi clan postavio ovaj insert kao najzanimljiviji...pa ga ja ponavljam zbog najboljeg frajera u seriji



                      Inace glavna polemika se tih dana vodila o Tri i po muskarca [emoji3]
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ako se ikad osjetite beskorisno, sjetite se NKovih generala
                        sigpic

                        Comment


                        • Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Mislim da sada vise nema potrebe za spoiler tagovima, logicno je da se ne ulazi u GoT temu dok se ne pogleda epizoda.
                            Last edited by Mr. Wolf; 01-05-19, 22:21.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Tabele sa prognozama pocinju od 18. strane sada.

                                Comment

                                Working...
                                X