Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brenova uloga ne postoji btw, svidja mi se teorija da je Bren umro sa Hodorom, a da se nesto krije u njegovom tijelu za neke svoje ciljeve. To bi bilo ok.
    sigpic

    Comment


    • Da, kul bi bio neki plot twist sa Brenom na kraju.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Bren je ustvari Night King, ovo je bila maska, desetkovao vojsku, sad zeli pokolj preostale vojske i ljudi sa Sersi i onda da lagano preuzme svijet, eto tu bi se malo iskupili
        sigpic

        Comment


        • Ovo je pjesma leda i vatre, ne moze fokus da bude na stolici, vec na borbi zivih i mrtvih. Mislim da bi Martin svakako isao u tom smjeru, ali od debila scenarista me nista ne moze iznenaditi vise.
          sigpic

          Comment


          • Ovo je serija koja se zove Igra prestola, dakle je fokus je na stolici
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Nope, serijal je A Song of Ice and Fire
              sigpic

              Comment


              • Kako su prikazali onaj prvi udar mrtvih: kretanje, brzinu, brojnost...jedino je realno bilo da niko ne prezevi od ljudi koji su bili ispred zamka, pogotovu ne fatboySam.

                meni su generalno epizode sa bitkama najmanje zanimljive, jer moraju da imaju najvise propusta, a i jednostavno me ne radi to, smara me.. Tako da mi je pola scena smesno, a pogotovu mi je smesna i nejasna ta opsednudost Night Kinga Brenom, tacnije zasto mora on licno da ga ubije... Mogli su 18962 puta da ga ubiju obicni setaci u epizodi. Ali ne, oni odrade najveci deo posla, i onda ostave samo Teona i naprave odbor za docek NK-a i cekicaju tu kao da je neki svecani prijem...
                Last edited by mark !t zer0; 30-04-19, 13:04.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Nope, serijal je A Song of Ice and Fire
                  https://www.imdb.com/title/tt0944947...3?ref_=nv_sr_3
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Centurion View Post
                    Tesko da Dotraci imaju ozbiljnu organizaciju, za razliku od Sivog crva i njegove druzine koji se bore u formaciji sa jasnim redom i poretkom , kod Dotrakija se sve svodi na juris. Usput vođa lako izgubi glavu jer se obračunavaju između sebe dvobojima, u tako labilnoj hijerarhiji tesko da mozes imati ozbiljnu organizaciju. Nije da je nemaju ali je na staklenim nogama.
                    Kao konjica njihov juriš ima smisla to ne poričem, verovatno je planiran ali je bio preuranjen, ishitren i neozbiljan jer niti su videli protivnika niti su imali iskustvo u borbi sa njima da ih tek tako zaskoče.

                    Sto se tiče dzinova koje si pomenuo ja sam video samo jednog, tesko da ih je bilo vise od nekoliko, sto nije neka sila.

                    Takođe nisam siguran da mrtvi imaju bilo kakvu strategiju, niti da je ona nocnom kralju potrebna.
                    Oni samo idu napred i pukom brojnošću lome protivnika.
                    Kada juriš posustane kralj ih samo ponovo ozivi i nastavljaju dalje.
                    Nema potrebe za strategijom i formacijom.

                    Ono za Ajru je jedan od mogucih scenarija koje sam čuo nakon emitovanja epizode, svideo mi se pa sam ga naveo.

                    I dalje tvrdim da su svi od Sema pa do Crva, Brijene, Dzejmija (bili uz zid ili ne) morali da nastradaju.
                    Ako Dzejmi ima ulogu u sukobu sa sestrom, onda su ga trebali staviti na drugi polozaj, ovako su fulali.
                    U odnosu na neokaljane - nemaju. Ali neorganizovani - nisu.
                    U mrklom mraku da su cekali da vide protivnika bilo bi prekasno. Tada vec juris ne bi imao nikakvog ucinka.
                    Dzinova je sigurno bilo preko stotinu. Na tolike stotine hiljada neumrlih (mozda i milion-e) to je najmanji moguci broj koji je morao biti prisutan, ali ih naravno nisu sve u borbi prikazali.
                    Mrtvi i te kako imaju strategiju. U stvari njih kontrolisu Beli Hodaci koji su ih podigli. Pa i NK. Ono sto oni zele - mrtvi rade. A Kralj i njegovi generali kako ih ovde nazvase i te kako imaju strategiju i znaju sta rade.
                    Nocni Kralj ne moze da ozivi vec pale - unistene - ubijene (nazovi ih kako hoces) zombije. Moze da ozivi "samo" ljude koji su pali. I tu je imao odlicnu strategiju. Oziveo je sve ljude pobijene u bitci. Pa je osvezio svoju vojsku lagano.
                    Da se razumemo njihova strategija se ne svodi na bojne redove i formaciju u borbi, vec na komandu zombijima sta kako kada i gde da napadaju.

                    Sto se tice toga da li su morali ili nisu morali da nastradaju nigde nisam ni napisao da su trebali da prezive. Vec sam te samo ispravio vezano za mesto gde su bili tokom bitke. Uostalom da je borba potrajala nesto duze oni bi svakako svi poginuli. Tako da je tvoj pretpostavka da bi trebalo da poginu - tacna. To se nije desilo jedino zbog smrti NKa.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by goku View Post
                      Očajan post.

                      Veliko je pitanje šta je istorijski tačno. Istorija se falsifikovala samo tako zbog potreba određenih grupacija.

                      Zmajeve koje si naveo kao jedino što nije tačno, može se ispostaviti da je jedna od retkih istinitih stvari.

                      Mitovi o zmajevima postoje u svim narodima sveta. Istorija se može falsifikovati, ali mitovi ne mogu. Oni su zato i bitniji od istorije. Kako su ljudi bez interneta, televizije, aviona mogli u svim delovima sveta smisliti istu priču i na osnovu čega ako to nije postojalo? Na osnovu nađenih kostiju?

                      Zmajevi ili aždaje nisu ništa drugo nego dinosaurusi i reptili koji su živeli istovremeno sa ljudima. Reč dinosurus je prvi put upotrebljena u 19 veku, do tada nije postojala.

                      Te priče o srpskoj istoriji su produkt bečko berlinske škole, ali uživajte vi u GoTu i opravdavajte boleštine iz te satanske kuhinje.

                      Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka


                      Burazeru, kada neko ne barata istorijskim faktima onda je istorija obavezno falsifikovana, samo što je nemoguce sve falsifikovati i sakriti.
                      Sto se tiče Milutina i Nemanjica njihove grehe ne porice ni nasa crkva ni nasa istoriografija, a istorijske podatke nikada ne dobijas sa jednog izvora nego vise njih.

                      Sto se tiče areologije i antrpologije niko ne poriče dinosaurose niti njihovo postojanje, niti varijaciju vrsta, nego je akcenat na izmišljenom sledu događaja u kontekstu radnje kroz koju se povlače i neki stvarni događaji koji su samo malo izmenjeni.
                      Za Mitridata si čuo verujem, nisu ga izmislila braća Grim.
                      Mitovi nastaju kao posledica tumačenja stvarnosti.
                      Neki su zajednički svim narodima, poput onog o velikom potopu.
                      Imaju ga i Maje i Sumerci i biblijski narodi, a to je zbog toga sto su poplave nesto što je svima zajedničko.
                      Samo je Noje drugačiji.
                      Imas i mitove koji su specifično vezani za jedno geografsko područje i na to utiče klima, topografija terena, zajedničko poreklo, zemljište sklono zemljotresima itd...

                      Jevreji i Arapi se ne vole, a vode poreklo od istog semitskog pretka.
                      Zasto onda jedni i drugi imaju obred obrezivanja?
                      Nije to samo vezano za religiju iako su ovi drugi muslimani, nego je na to uticala suva pustinjska klima koja je vodila do neplodnosti. Neplodan muskarac u pustinji znači smrt za pleme, alatka koja nije obrezana zadrzava bakterije koje štete ženskoj stvari pa onda i one imaju problem sa rađanjem.
                      Vidiš i Arapi i Jevreji imaju lepe mitove o tome da su obrezani jer su bogom izabrani, ali pozadina mita je drugačija, a opet tako ista.
                      I mi smo nebeski narod al se ne obrezujemo jer nam klimatski uslovi pogoduju za stvaranje nekih drugih mitova.
                      Last edited by Centurion; 30-04-19, 13:10.

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        U odnosu na neokaljane - nemaju. Ali neorganizovani - nisu.
                        U mrklom mraku da su cekali da vide protivnika bilo bi prekasno. Tada vec juris ne bi imao nikakvog ucinka.
                        Dzinova je sigurno bilo preko stotinu. Na tolike stotine hiljada neumrlih (mozda i milion-e) to je najmanji moguci broj koji je morao biti prisutan, ali ih naravno nisu sve u borbi prikazali.
                        Mrtvi i te kako imaju strategiju. U stvari njih kontrolisu Beli Hodaci koji su ih podigli. Pa i NK. Ono sto oni zele - mrtvi rade. A Kralj i njegovi generali kako ih ovde nazvase i te kako imaju strategiju i znaju sta rade.
                        Nocni Kralj ne moze da ozivi vec pale - unistene - ubijene (nazovi ih kako hoces) zombije. Moze da ozivi "samo" ljude koji su pali. I tu je imao odlicnu strategiju. Oziveo je sve ljude pobijene u bitci. Pa je osvezio svoju vojsku lagano.
                        Da se razumemo njihova strategija se ne svodi na bojne redove i formaciju u borbi, vec na komandu zombijima sta kako kada i gde da napadaju.

                        Sto se tice toga da li su morali ili nisu morali da nastradaju nigde nisam ni napisao da su trebali da prezive. Vec sam te samo ispravio vezano za mesto gde su bili tokom bitke. Uostalom da je borba potrajala nesto duze oni bi svakako svi poginuli. Tako da je tvoj pretpostavka da bi trebalo da poginu - tacna. To se nije desilo jedino zbog smrti NKa.
                        Uf brate, mislim da preterujes. Mozda u knjigama, ovde nije bilo vise od desetak dzinova, nisam ni toliko video.
                        Nije ih bilo mnogo ni kada su kao zivi sa divljanima jurišali na zid i nocnu strazu.
                        Sto se tiče ozivljavanja onaj deo u kripti mi nije jasan jer to su valjda ljudi davno umrli, nisam mislio da i na njih moze da utiče. To mi je malo nejasno, ali ajde to moze da prođe.

                        Sto se tice strategije i dalje ne vidim sta oni rade sem sto idu napred i gaze sve pred sobom, a kada im ponestane skeletora onda kralj i generali ozive ove pale ili sveze nastradale?!
                        Ne videh izvidnicu, ne videh prethodnicu ili patrolu, ne videh formaciju, ne videh konjicu, sem generala svi su pesadija, ne videh ratne sprave, ne videh ovnove sa probijanje zidova itd...

                        Comment


                        • Da ne davim ove dobre ljude samo ću reći Centurione da ništa od toga nije istina prvo, drugo ljudi će za sve izmisliti neki "ljudski razlog", treće a vezano za seriju, mnogo je uloženo u nju, jedva čekam da vidim kraj i agendu iza iste. Da li je to nešto što je možda Vladan načeo u vidu militantnog feminizma, ili je to nešto mnogo dublje što krije Antarctic treaty system, videćemo. Postoje indicije medj masom da taj zid stvarno i postoji i da je zaštićen istim sistemom.

                          Sve u svemu iz iskustva serija i filmova ovog kalibra, iako mu to ne bude primarna namera, zbog popularnosti iste dodje do ubacivanja svega i svačega, te i da nije planirana da promoviše nešto, usled popularnosti je "kidnapovana".

                          Comment


                          • Gospodaru svetlosti, nek debeli pozivi jos dugo i vidi da ne zasere bas mnogo
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Originally posted by Centurion View Post
                              Kada pricate o kvalitetu serija tu morate da odvojite zanrove, jer neozbiljno je u isti koš staviti epsku fantastiku i neku seriju koja obrađuje realne društvene okvire poput ajde Sopranovih.
                              Čak i takve serije obrađuju teme poput ubistava, droge, kriminala, prostitucije tako da zabijanje glave u pesak poput noja nije resenje.
                              Smesne su optuzbe o propagiranju nemorala, incesta itd...
                              Got je fantastika ali debelo utemeljena na istorijskim činjenicama.
                              Recimo scena kada Drogo stavlja krunu na glavu Deninom bratu je kopija stvarnog događaja, jer je Pontski kralj Mitridat upravo na takav način pogubio rimskog guvernera provincije koji je isprovocirao taj rat.
                              Čak je i crvena svadba događaj koji se desio, pa na ostvu postoji izreka "nikad ne veruj čoveku koji nosi duge rukave"
                              Incesti, silovanja, ubistva, da li treba da napomenem epizode iz nase istorije i onoga sta je Milutin uradio svojoj maloletnoj zeni ili Dušanov obračun sa ocem?
                              Sve sto vidite u got-u sem dela sa zmajevima i zombijima je preslikano iz nase svetske istorije, ama bas sve.
                              Stvarnost je cak mnogo surovija.

                              Sto se tiče ep 3. da se dotaknem par stvari koje su svi pominjali.

                              Dotraki kamikaze
                              Dotrakiji su divljaci, opet preslikani iz stvarnog zivota, dakle nomadsko pleme bez reda i organizacije, bez vojne discipline i strategije, vođeni snaznim kultom ličnosti i vođom koji mora stalno da se dokazuje.
                              Od njih nije za očekivati ništa drugo no da budu topovsko meso.
                              Nestrpljivi su, tvrdoglavi, ponosni, buntovni.
                              Da nema onih zmajeva ne bi ih niko ziv odrzao na okupu.
                              Zeleli su slavu za sebe, zato su onako pozurili, opet impulsivno bez mnogo razmišljanja sto je karakteristično za njih.
                              Kao nomadi oni su navikli na ravničarske terene, ne snalaze se na moru, brdovitim predelima i šumama.
                              Konfiguracija terena omogucila je juriš i vrela krv je odnela prevagu.
                              Tu ih je i Melisandra nalozila tako da je taj zalet bio neminovan.
                              Niko nije prokomentarisao činjenicu da su upravo Dotrakiji započeli bitku, a ne mrtvi hodači.
                              Ako ih uporedim sa stvarnim narodima liče mi na Hune pre i posle Atile, tako su i prošli.


                              Ajra

                              Svi su izgleda zaboravili ovu scenu


                              https://www.youtube.com/watch?v=Kc7Oe7e08pU


                              Ajra je vrhunski, hladnokrvni ubica.
                              To što je fanovi vide kao namučeno dete nema veze sa životom.
                              Ona je prošla najbolju asasinsku školu na svetu i u stanju je da ubije bilo koga na vrlo kreativne načine.
                              Noćni kralj nije svemoćan, on je čovek na koga su bačene snažne čini.
                              Zapravo vrlo je ranjiv ako znas kako da mu naudiš.
                              Ajra se ili nekako prišunjala što radi odlično ili je uzela neko od lica koje joj je omogućilo infiltraciju.
                              Bolje bi bilo da je uzela Branovo lice i da ga je probola sedeci u stolici ali bilo je ljudi koji su ovo očekivali.
                              Ajrinom letu se niko nije nadao, a tu je postignut dvostruki šok, prvi šok jer su svi mislili da će umreti i drugi kada ubija kralja.

                              Brijana, Sem i Dzejmi su trebali da nastradaju posebno prvih dvoje jer onako sabijeni uz zid nisu imali šanse.
                              I Denin zmaj se jedva izvukao kada ga zaskočiše, a ono bese zmaj koji leti i bljuje vatru, tako da mi je prezivljavanje ovih likova minus za ovu epizodu.

                              Dijalog Tiriona i Sanse fenomenalan.
                              Teonovo poslednje uporište i oproštaj od Brena fantastičan.
                              Berik i Pseto izvanredni, prvi se zrtvovao, drugi se totalno pogubio i odlično manifestovao u kakve psihičke kanale ljudski um moze da upadne tokom bitke.
                              Gasenje kuće Mormonta najpotresniji deo ove epizode.
                              Melisandra se oprostila u velikom stilu na njoj svojstven način, šteta sto verovatno necemo saznati više o njoj i kultu kojem je pripadala (mozda knjiga otkrije više)
                              Dzon se celu sezonu ponasa kao neka strina, leti gore dole pogubljen kao muva bez glave, nikako da uradi nesto epski.

                              Rezija i muzika u pozadini impresivni, usporeni momenti, iščekivanje pa akcija, borbe u mračnoj atmosferi (videh sve odlično, ne znam sto se pojedinci bune)


                              Za kraj BB nikako ne moze da bude najbolja serija ikada jer je totalno nerealna, puna idiotskih propusta i da hocu da budem povrsan i bezobrazan rekao bih da propagira kult drogiranja i opravdavanja proizvodnje i konzumacije narkotika.
                              Pošto to nije epska fantastika nego stvaran zivot toliko je naivna sa određenim zapletima i resavanjem istih da se zaista pitam kome je palo na pamet da je uopšte proglasi za goata??
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by Centurion View Post
                                "Fanovi" se trude da ovoj seriji po svaku cenu nađu neku manu, to je posebno manir dokonih tvitersa koji tripuju da su bitni.
                                Ja zameram recimo ocuvanje nekih likova, nepotrebne dijaloge, momente koji potrose celu epizodu, a da se ništa ne desi ili preskakanje određenih likova, odnosno radikalno menjanje radnje iz knjiga.

                                Međutim stvarno su mi smesne zamerke tipa to nije realno ili kako sada to, a ovo je epska fantastika.
                                Usput ovde se veoma vodi računa o logici i sledu događaja iako ima usputnih propusta.
                                Recimo smesno mi je bilo kada su se ljudi bunili otkud Grejdzoji onako brzo sagradise brodove ili kako se Deneris odjednom tu nasla i sl?
                                Pojedinci ne kontaju da se vremenski tok ovde preskače ili odvija u više etapa, pa događaj iz prošle epizode u sledecoj moze da bude daleka proslost, visemesecna recimo.
                                Debeli Martin ima dogovor sa scenaristima da se glavni tok radnje ne menja, to se videlo recimo u epizodi sa Hodorom. Budite sigurni da to nisu oni sami smislili.
                                Ništa se ovde ne radi tek tako, mala Mormot je trebala da bude u samo jednoj epizodi ali su se pojava, lik i gluma toliko svideli fanovima i samim scenaristima da su joj produzili vek za još koju epizodu.
                                Njoj je bila namenjena sudbina ignorisanja ili s obzirom na (be)značaj smrt, što se i desilo.
                                Sa druge strane nisu sve mogli da isprate, recimo gde je dođavola Dorna u osmoj sezoni, gde je njena vojska?
                                Možda mi je promaklo ali ne videh te ljude ni na severu niti kod Sersei.
                                Nedostaje mi i Ajrin učitelj smrti sa mnogo lica, mada on je ovde sada sporedan lik.
                                Ja bih voleo da mi ljudi kazu sta im je to zasmetalo ali da bude objektivno i realno.
                                Ljudi generalno imaju potrebu da se opredele, oko svega, da pripadaju nekoj grupi i samim tim da kritikuju onu suparnicku. U danasnje vreme interneta i drustvenih mreza, foruma, to dobija enormne i takoreci epske razmere. Skoro kao kada se ratovi vodili na nekim bojnim poljima. I tu malo ima razuma ili neostrascenosti.

                                Meni ovde detalji ne smetaju, njihovo odsustvo ili nekih likova, losi dijalozi, a mozda prosto nisam primetila da je u nekoj vecoj meri to problem. Zasmetao mi je u prvom trenutku juris Dotraka, oisala sam to jutro, iako je to u njihivoj prirodi, pogotovu sto su ww stajli i cekali i ima toga jos, ali ono najvise sto jeste su dve samo stvari, pisala sam vec vise puta i o tome.

                                Bitka sa ww je bila nesrazmerna brojcano nerealna i odigravala se dobar deo unutar zidina, osudjena na propast ljudi u svakom smislu, da nije bilo Arje, i svi su preziveli ako izuzmemo dva borca Dzoru i Eda. To mi nije nimalo logicno, pogotovu sto su em bili mnogi u bezazlenoj situaciji, em sto sam se spremala teska srca, psihicki pre svega, da ce neko da umre, ceo svet se spremao.

                                Druga stvar je sto je borba za presto dobila primat nad borbom na zivot ili smrt.
                                Moc i presto dodju i prodju, zivot, prodizetak istog, secanje na zive, je nesto sto mora da ostane ko god sedeo u onoj gvozdjuriji. Mogli su prosto da prioritete promene odnosno da ova borba dodje na kraju, jer je NK otisao brzo i naglo, odmah, a od pete sezone se prica o biti ili ne biti.
                                Mada odavno postoji teorija da Bren zavrsava kao NK.

                                I jedna opaska: Viserion je bio ranjen, i sigurno otuda njegov slab pokusaj rusenja zidova u zamku a proporcionalno snazi rusenja velikog ledenog Zida, na kraju ni NK nije bio pored njega, tj nije ga jahao kao onda, samim tim bio je mnogo slabiji.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X