Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Ta teorija pije vodu u svemu sem u jednoj bitnoj stavci.
    Zaboravljate ko ga je ubio:
    Arja ... A sta je Arja? Faceles man takodje. Mislite da covek bez lica koji ubije svoju zrtvu ne provali nakon sto je to uradio da ubijeni nije drugi faceless?
    I to, a i plus tesko da bi mogao Bran-a da prevari. Nije toliki majstor.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Meni je samo zanimljivo da kada ga je Bren provalio... "Chaos is a ladder"... nista nije preduzeo, ali verovatno vodeci se time da se uvek izvlacio i sl.situacije pretvarao u prednost, no i naivno ovoga puta bio siguran da mudra Sansa moze da se izmanipulise u cetiri oka
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Littlefinger je Arya i obratno

        Comment


        • Dzon ce ubiti Deneris.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Prva epizoda zagrijavanje, pravo zatisje pred buru. Kako ide scenario ocekivana bitka vjerovatno ce se desiti u 4 epizodi. Sto se tice prezivjelih nekako mi iz trija Sansa,Sersi i Deneris koje sve predstavljaju dominantne zene sa najvecim kraljevskim ambicijama otpadaju dvije. Postoje dvojica dominantnih boraca Dzon i Dzejmi, tu mi isto otpada jedan. Trojica savjetnika Tirion, Varis i treci(bio stanisov savjetnik, sad dzonov, stao mi mozak) makao bih jednog ili dva. Od 3 preostala Grejdzoja mislim da dva idu. Nekako mi je i Sem potrosen, ne vidim pored Brana i dalje njegovu ulogu. Briana ili Tormund jedno ide isto. Mislim da i Hound cisti brata pa ce nakon toga biti pociscen spasavajuci Arju, koju ne bih mogao svrstati po grupama, nekako je prica za sebe.
              Last edited by Overlord; 16-04-19, 12:15.

              Comment


              • @Olja

                Spoiler
                Kazem samo da ce da strada u Battle for Winterfell a to je epizoda kroz dve nedelje. Nije da sam rekao da ce da strada u bilo kom trenutku u osmoj sezoni. To je malo glupa prognoza na osnovu par scena. A i neko je komentirsao scenu sa zmajevima, mislim da je to bio Slejvara.


                Spoiler
                Cim je pokazala zube Deneris(a i nema pokrice) i da ne prepoznaje zrtvovanje radi viseg cilja, meni je to znak da nece da pozivi dugo. Ne vidi dalje od svog nosa i trenutne titule. Uglavnom takvi sebe precene, pa naprave gresku. Gomila likova su svesni svoje uloge i tako su opstali u prici. Zaboravio sam ime porodice koja ju je otkacila u epizodi, morao bih da premotam epizodu. Mrzi me trenutno.

                Comment


                • Davos, Dzonov savetnik
                  Originally posted by Mr. Wolf View Post
                  Dzon ce ubiti Deneris.
                  Mjok, nema trika.


                  E jbg Maricu, cek da se vratim, nemam pojma o cemi pricas
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ma moze i bilo ko, samo da je ubiju.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Koliko samo ovde ima mizoginista (na forum mislim generalno), a to se najbolje vidi kroz zensle uloge koje se ne podnose iz raznih razloga, nevezano za GoT, vec i kroz mnoge druge serije, filmove od kako ova tema postoji


                      Maricu bre
                      Spoiler
                      Nisam ti nista protivurecila. Misljenja sam takodje da ce Deneris da strada (nisam gledala naslove epozida, ali vrv nece odmah bas), a i logicno je bilo da Dzon uzjase kad tad zmaja, em ga vole, em je kao njen partner potreban u borbi protiv onih nekrsta
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Koliko samo ovde ima mizoginista (na forum mislim generalno), a to se najbolje vidi kroz zensle uloge koje se ne podnose iz raznih razloga, nevezano za GoT, vec i kroz mnoge druge serije, filmove od kako ova tema postoji


                        Maricu bre
                        Spoiler
                        Nisam ti nista protivurecila. Misljenja sam takodje da ce Deneris da strada (nisam gledala naslove epozida, ali vrv nece odmah bas), a i logicno je bilo da Dzon uzjase kad tad zmaja, em ga vole, em je kao njen partner potreban u borbi protiv onih nekrsta
                        Nisu forumasi krivi sto su zenski likovi u GoT prilicno stereotipno predstavljeni kao prostitutke, ludace, ubice - nidje domacice, sto bi rek`o Boskic, vec matori jarac koji nikako da zavrsi knjigu.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Ako me uhvati muka kada u istoj recenici vidim Sansa i mudra, da li sam i ja mizoginist, kako se vec kaze?
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Sansa je ucila od najboljeg

                            Ma kakav Littlefinger, gotov je on, jbg, navikao je da su svi ovce, malo se preracunao.

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Nisu forumasi krivi sto su zenski likovi u GoT prilicno stereotipno predstavljeni kao prostitutke, ludace, ubice - nidje domacice, sto bi rek`o Boskic, vec matori jarac koji nikako da zavrsi knjigu.
                              [emoji3]
                              A dakle vi ovu epsku fantastiku gledate jer ocekujete domacice???

                              Prvo nije tacno da nema postenih i normalnih, samo su prosto takva vremena, gde zivot ne vredi pisljiva boba i treba osnovno... preziveti.


                              Ketlin Stark

                              Gospa od Mormonta (mlada ali ko nju sve slusa, kurva sigurno nije ..ubica koliko vodi vojsku svoju )

                              Mirsela Lanister


                              I naravno Sansa. Nit kurva, nit ubica, nit ludaca.... ponosna, gorda, mozda previse umisljena kao mlada, naivno kao i vecina devojcica sanjala o princu i naravno imala greske, ali u onom surovim svetu, em opstala, em im cini svasta sada....a i vama.

                              I dok su one sve gospodskog i vlastodrzackog porekla, imamo i jednu priprostu na pocetku nepismenu
                              Gili Semovu. Sta njoj fali osim zle sudbine u ranoj mladosti?

                              Osa, Igrit, Brijena... mozda ne nevinasca, ali bore se za svoja uverenja i opstanak.

                              I ovo nije prvo filmsko ostvarenje gde se zene mrze, pljuju i zeli im se sve najgore.
                              O tome pricam.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Olji ne mozes ugoditi, kad kazes nesto dobro za Sersei, ona odgovori "meh, kuckarka kucka" Sto se filmova tice, ima gomila zenskih likova koje muskarci obozavaju ili postuju.

                                Mora se priznati da je Sansa bila odlicna u ovoj epizodi, jos je i i dobro suknula Tirionu.
                                Last edited by Mr. Wolf; 16-04-19, 13:32.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X