Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA PLAYOFFS 2019

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pridruzujem se Urosu u konstataciji da je Jokic > Embiid.

    Krv ti jebem sta covek igra u ovom PO-u.
    sigpic

    Comment


    • Embiid je pre svega mnogo bolji skorer, ono sto Jokicu ide u prilog je bolja vizija i osecaj za asistencije. Na drugoj strani terena zna se ko je tu znacajno bolji zbog fizikalija i agilnosti. Nece nekoliko utakmica u PO da promeni ko je kakav bio u regularnoj sezoni, Embiidova statistika je jos impresivnija pored ove trojice i kada se uzme u obzir da Denver igra mnogo bolju timsku kosarku od njih iako su slabiji od njih. Ne verujem ni ja da ce Embiid da dugo potraje, ali peak mu je najvisi od svih centara.

      Bukvalno ste ekvivalent Lebronovim fanovima, predstavljate Jokicev tim ko da je krs a da nije dobro ukomponovan ne bi ni bili na vrhu Zapada.

      Comment


      • Ok.

        Nije bitno Colke koliko se pogodi u PO bitna je reg sezona. Ko je kakav bio u regularnoj sezoni? Ko je vodio tim do drugog mesta na Zapadu?

        Ja prvi mislim da je stvar ukusa i da su nijanse jer ih gotivim obojicu, ali to što ti pišeš to jednostavno nije istina.

        Ne samo u odnosu Jokić Embiid nego i KAT Embiid.

        Embiid ima bolju ekipu od obojice i plus je na istoku i plus je hodajuća povreda.

        Ko zna kakav bi T-Mac bio da se nije ispovredjivao i bio kakav je bio, ali to danas niko ne spominje.

        To da Jokić nije skorer to je najveća zabluda. Dečko da je trip mogao bi svaku da ide na 30+ u reg delu.

        Samo on prvi insistira na timskoj košarci i oblikuje svoj tim.

        I to ti neću reći ja to je počelo da shvata masa ljudi po USA.

        Ispade bitnija reg sezona od PO, a da ga nema u PO bilo bi što ga nema.

        Ja ne mogu reći da je najbolji centar u ligi ali ne mogu reći ni da nije.

        Druga stvar, on igra kao veteran.

        Jedino ko bi mogao da ga ugasi a da forsira su Juta i Gober. Ostali teško. Ako je utakmica gde mora da pogadja, to će i radtii.

        Ako ga udvajaju asistiraće.

        Tako da ti potcenjuješ Nikolinu igru i trudim se da budem objektivan. Defanzivno je Embiid za njega igračina ali ofanzivno je ispod Jokića jer Jokića ako udvoje imaće 15 asistencija ako ga ne udvoje ima 35+ poena.

        A statistički je bio i u odbrani ok. Mada je odbrambeno zaista prosek. Nije više kanta kakva je bio ali daleko je od dobrog odbrambenig igrača. Dobre ruke dobro čitanje igre, dobra odrana 1 na 1, kako kad.
        Last edited by Cassius Clay; 30-04-19, 07:11.

        Comment


        • Last edited by Cassius Clay; 30-04-19, 07:19.

          Comment


          • Jokić Embiid

            bolji lider - Jokić
            bolji šuter - Jokić(može i 50-50%)
            povrede - Embiid
            odbrana - Embiid
            kretanje -Embiid
            IQ - Jokić
            uticaj na tim - Jokić(ne kao lider već koliko oblikuje igru tima, najviše puta dodirne loptu itd)
            post - tu ne znam ja bih tu isto 50-50
            bolje ruke - Joka
            skok isto ne znam obojica su dobri

            Embiid ima manje utakmica u regularnoj sezoni. Ima jedno 7 poena više u proseku i 4-5 asistencija manje.
            Kad bi se merilo u koliko je ko poena učestvovao verujem da bi Jokić izvukao više.

            Denver imao povreda i povreda.

            Jokić izneo tim ove sezone. Tako da ako udju u finale konferencije za 2018/19 za mene je Jokić > Embiid

            Comment


            • Zaustavi se Urose nakon prvog posta, mozes i nakon drugog, kad krenes u treci vec pocinjes sve da zajebes, kao sto si i radio sa ovim usporedbama

              Comment


              • Bolje da se prica o Embiidovim koracima, jebeni nba

                Comment


                • Uvek sam se pitao da li Embid ili Adetokumbo,Harden znaju kada naprave korake,deluje mi da igraju na osecaj,instikt,kad ih zatvoris naprave jos par koraka da naprave sebi prostor za sut,znaju da im sudije nista nece svirati.

                  Comment


                  • I Jokić pravi korake često, nije to ništa neobično ni za njega.

                    Comment


                    • Ja bih uvek pravio tim sa Jokicem kao glavnim igracem nego sa Embiidom.

                      Takvu efikasnost sa tolikim odsustvom fizikalija ja nisam u zivotu video.

                      Sto se tice te efikasnosti Embiida u napadu Maricu, tu se ne slazem da je cak i malo bolji od Jokare, jer nije uopste. Postize vise poena, gde pritom uzima 3.5 pokusaja iz igre vise od Jokica. I ima CAK 6 bacanja vise po mecu. Gde deo toga bude prosto pravi bullshit. Toliko je ishypeovan (doduse ne bez razloga), da mu se u nekim periodima/utkamicama svira apsolutno sve.

                      A i pored svega toga kad se podvuce crta, Jokara vise, ili u najmanju ruku isto doprinese napadu kao Embiid. Dakle sa 3.5 FGA manje i 6 FTA manje. Court vision, generalno skill i IQ su visa liga u odnosu na Embiida. Jokic moze da da 2 poena i da bude ekstra produktivan, dok Joel to ne moze.

                      Defanzivno jeste solidna razlika, ali to je evidentno zbog cega. A ni to nece dugo biti skroz tako. Jokic postaje bolji, a Embiid cevrlo brzo morati da se tu steka dosta jer telo mu ne izdrzava kako treba.
                      Last edited by colke995; 30-04-19, 16:35.
                      sigpic

                      Comment


                      • I na sve to jos jedan podatak.

                        Embiid ima mnogo mnogo veci broj izgubljenih lopti, sto mi je za njegov stil igre skroz lejm. Jokic sa svojim stilom igre koji je mnogo turnover prone, je juce imao prvu izgubljenu loptu posle 80 minuta i to u POu u ovakvom intenzitetu kosarke.
                        sigpic

                        Comment


                        • Sve živa istina. Jokiću odbrana 1 na 1 nije problem uoppšte toliki. Nekad se šteka da ne udje u problem sa faulovima, ali tu je prosek. Pik lošije brani i to su pogotovo Harden i Kapela znali da odvale, ali mora strana pomoći da bampuje centra koji rola u ledja a ovaj tamo igrač što čuva na 45 beka da stane izmedju ovoga u ćošku i svog igrača na 45.

                          Pogotovo protiv Portlanda gde to treba raditi i pokriti samo C.J.-a.

                          Već Houston bi to probušio zbog Gordona i Hardena ako bi CP3 vrteo pik.

                          Generalno Portland im baš leži, baš baš. Ne znači da će proći ali ono, imaju solidne šanse.

                          Odbrana Spursa potcenjena maksimalno. Ogromni su za Denver DeRozan, Gay, i ekipa. Sad je mnogo lakše igrati.

                          Comment


                          • Embiid je bio ishajpovan u odnosu na Jokića jer je bio vidljiviji i jer do ove sezone ljudi nisu pratili Denver toliko tamo. I sada su mislili da je to u reg sezoni pokidao a da će Jokara nestati u PO.

                            Medjutim...

                            Ono što je sigurno, sigurno je da ga cene ljudi više u USA nego ovde.

                            Comment


                            • Elem, je l' ziv Riese?

                              Portland nize uspehe ovde, njega nema nigde.
                              sigpic

                              Comment


                              • Embid noćas bio kriminalan.
                                Da ne beše Džimi Batlera ode mast u propast.
                                Mora bolje Kamerunac ukoliko želi sa Filom velike stvari.

                                Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X