Announcement

Collapse
No announcement yet.

AC Milan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Niko kao Kevin Princ Boateng.

    Pokusava da pruzi svoje najbolje na terenu, a i van njega.

    Comment


    • Boateng se vraća u tim Milana za susret protiv Atalante

      Trener talijanskog nogometnog viceprvaka Milana, Massimiliano Allegri, dobio je ohrabrujuće vijesti od svoje ljekarske službe uoči nadolazeće utakmice domaćeg prvenstva protiv Atalante.

      Kevin-Prince Boateng, koji je na početku mjeseca, tačnije u utakmici 2. kola protiv Bologne u gostima (pobjeda 1-3), zaradio frakturu ruke, vratio se treninzima prvog tima, iako se nagađalo da ga neće biti na terenu tri sedmice.

      Boatenga će Allegri imati na raspolaganju za subotnju utakmicu protiv ekipe iz Bergama, koja je u prva dva kola upisala po jedan poraz i remi. Milan je, pak, poražen u 1. kolu kod kuće od Sampdorije (0-1), a nakon toga je slavio u već spomenutoj utakmici protiv Bologne (1-3).
      Last edited by Rossonero; 11-09-12, 14:07.

      Comment


      • Ne znam , nemam rijeci.

        Milan-Atalanta 0-1

        Comment


        • povraca mi se kad vidim Ambrosini i Antonini u startnu .. , ali jos gore nzm sta toliko forsira Boneru
          FORZA MILAN!!

          Comment


          • Ne znam , meni je nejasno kako Mexes , i pored svih svojih bubica koje ima , moze da bude klupa , fkt ne shvatam to .. A Boateng je super igrac , ali ne znam stvarno sta covjek misli , danas je sutirao jedno 15 puta , a i prije ovog kola je cini mi se bio igrac sa najvise suteva u ligi , nezz sta umislja covjek , da je Juninho mozda ?
            Last edited by Dale; 15-09-12, 23:52.
            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

            Comment


            • Originally posted by Dale View Post
              Ne znam , meni je nejasno kako Mexes , i pored svih svojih bubica koje ima , moze da bude klupa , fkt ne shvatam to .. A Boateng je super igrac , ali ne znam stvarno sta covjek misli , danas je sutirao jedno 15 puta , a i prije ovog kola je cini mi se bio igrac sa najvise suteva u ligi , nezz sta umislja covjek , da je Juninho mozda ?
              Otkada je dobio broj 10, tri metra je iznad zemlje i ja sam to primjetio.

              Svi ti sutevi imaju dole na klipu sto sam postavio.

              Ovo je zalosno sto cu reci ali je istinito.

              Od giganta i kluba kao sto smo bili , ovaj trenutni Milan je postao jedna prosjecna ekipa i u Italiji i u Evropi.

              Dosta se pise da bi Allegri mogao dobiti otkaz , kakva bi to greska bila...
              Last edited by Rossonero; 16-09-12, 10:15.

              Comment


              • Originally posted by Dale View Post
                Ne znam , meni je nejasno kako Mexes , i pored svih svojih bubica koje ima , moze da bude klupa , fkt ne shvatam to .. A Boateng je super igrac , ali ne znam stvarno sta covjek misli , danas je sutirao jedno 15 puta , a i prije ovog kola je cini mi se bio igrac sa najvise suteva u ligi , nezz sta umislja covjek , da je Juninho mozda ?


                sigpic

                Comment


                • Allegri: Priznajem, malo sam zabrinut

                  AC Milan je u trećem kolu italijanske Serije A upisao drugi poraz. Rossoneri su na San Siru u subotu navečer poraženi od Atalante.

                  Loše je i ove godine krenuo trofejni klub iz Milana. U tri kola dvaput su poraženi i zasad ostaju na tri boda. Drugi poraz, pomalo neočekivano, nanio im je sastav Atalante iz Bergama i to na San Siru.

                  "U ovoj fazi prošle godine smo imali samo jedan bod. Momčad se sigurno mnogo promijenila", tješi sebe trener Milana Massimiliano Allegri, ali onda ipak...

                  "Priznajem, malo sam zabrinut, jer nije dovoljno dobro da igramo ovako. Moramo biti pozitivni i bezbrižni. Dečki moraju odrasti i shvatiti da igra s nervozom neće nam dopustiti da napredujemo".

                  Dodao je Allegri i da Milan mora početi pobjeđivati. "Definitivno se moramo vratiti na stazu, ali više na psihološkoj razini nego tehničkoj. Imamo neke mlade momke koji moraju brzo da odrastu".

                  Milan će u utorak započeti svoju sezonu u Ligi prvaka, a čeka ih domaća utakmica s belgijskim Anderlechtom u grupi C.

                  Comment


                  • Alegrija sam zaista oduvek branio i podrzavao, od prvog dana na klupi Milana, ali sada sam sve sigurniji da on i nije kalibar za ovako veliki klub... jednostavno, kockice su mu se slozile u debitantskoj sezoni da je imao Silvu, Ibru, Robinja, senatore i pre svega smesnu konkurenciju u ligi te godine pa je uzeo Skudeto, vec naredne kada se juventus ozbiljno pojacao i postao prava konkurencija idemo na 2. mesto... ali dobro, to mu ne zameram, imali smo dosta pehova i povreda pritom igrali i LS za razliku od njih, ali sam pristup i kardinalne greske u formaciji i taktici koje su sve ucestalije zaista nisam ocekivao... ne znam uopste odakle da pocnem... 1. Bonera ne sme da igra prvu postavu! ne sme! Ubedjen sam da nam 3 bolja stopera od tog mongoloida sede na klupi (Zapata, Mexes, Yepes) a on ga forsira kao da mu je ovaj sin... 2. Antonini, ista prica kao i ovaj prvi... ne moze za njega biti mesta u timu koji zeli da se bori za trofeje... Alegri je oterao Taiwa koji ne moze biti losiji levi bek od Antoninija nikako, Didac je povredjen to razumem ali sumnjam da ce igrati i kada bude zdrav, Mesbaha necu ni da komentarisem... ali stavi brate De Sciglia malog da igra, sam je rekao da ne bira stranu i da moze da se snadje gotovo podjednako dobro na oba boka... 3. sinoc se videlo po igri Emanuelsona koji je bio mozda jedina svetla tacka u timu, da ga nepravedno sikanira i ignorise a decko mora da igra u prvih 11, jer je za Nocerina izmislio fudbal, odradio sjajne pripreme i pruza jako mnogo... samo slepac ga ne bi stavio u startnu postavu... 4. moze biti 5 puta kapiten, ali Ambroziniju se treba zahvaliti, kratko i jasno... 5. zasto dovoditi pojacanja koja ce da sede na klupi?! Traore nije nista losiji na lopti od Ambrozinija, ali bar je mlad i moze da trci kao konj za razliku od kapitena, Zapata sedi na klupi, Bojan isto, na kraju krajeva i onaj klinac Niang... strasno...
                    Jeste, uprava je kriva sto stvarno previse stedi i sto je srozala ekipu na najnize grane od kad ja pratim Milan, dakle u poslednjih 9 godina, ali nece me niko ubediti da imamo losiji tim od Sampa ili Atalante jer nemamo samo je potreban pravi sistem, strategija, taktika, formacija a Alegri se u svemu tome pogubio... ova sezona je moze se reci izgubljena na svim frontovima, zato mozda treba dati sansu nekom drugom treneru koji ce malo da promesa karte, pa ko zna, mozda se i probudimo dok nije prekasno a mozda dobijemo neke odgovore i smernice za buducnost, ali ovako vise ne ide...
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • Ocigledno je pred nama jedna veoma duga i teska sezona

                      http://sportsport.ba/ino_fudbal/ross...la-zenit/88129

                      Comment


                      • Milan je poceo gore trgovati od Intera, sa ovakvim timom nemaju se nadati necem, i u prvenstvu, a pogotovo u LS, nije odradjena smjena generacija na vrjeijeme i jos otisao dvojac u PSZ, a adekvatne zamjene nema, i to je to.
                        sigpic
                        Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                        Comment


                        • U Milanu slijepo vjeruju Allegriju

                          Milano potpredsjednik Adriano Galliani izašao je danas u javnost s izjavom da nije ugrožena pozicija trenera Massimiliana Allegrija.

                          Nezapamćeno loš početak sezone imao je AC Milan sa tri boda iz tri prvenstvena kola, a svemu tome još možemo dodati slabašno izdanje i 0:0 s Anderlechtom na San Siru na otvaranju nove sezone Lige prvaka.

                          Odjednom se u talijanskim medijima pojavila informacija da bi Allegrija trebao naslijediti bivši Liverpoolov i Interov trener Rafael Benitez, ali ako je suditi po izjavama Gallianija, Allegri će još neko vrijeme obavljati svoj posao u gradu mode.

                          "Svaki trener na svijetu je u opasnosti kada izgubi 10 susreta zaredom, ali ovdje nemamo takvu situaciju. Ni posle duela sa Udineseom neće nestati vjera koju imamo u Allegrija. Kako god završilo, on ostaje naš trener", izjavio je Galliani.

                          Osim Benitza, za Allegrijevog nasljednika spominju se i legendarni Holanđanin Ruud Gullit, Allegrijev pomoćnik Mauro Tassotti, te Pep Guardiola. Postoji opcija da Silvio Berlusconi dopusti Allegriju ovu sezonu do kraja, a onda krene u "lov" na bivšeg trenera Barcelone.


                          Dzaba Ber&Gall da dovedete i Mourinha , prodali ste Ibru i Silvu , niste doveli adekvatne zamjene(Ibra,Silva) + sto je dosta igraca otislo u zasluzenu penziju ili su napustili klub.

                          A otkaz Allegriju bila bi velika greska , to je moje misljenje.

                          Spoiler
                          Squad Season: 2012 / 2013

                          Goalkeepers: Abbiati , Amelia , Gabriel

                          Defenders: Abate , Acerbi , Antonini , Bonera , De Sciglio , Mesbah , Mexes , Vila , Yepes , Zapata

                          Midfielders: Ambrosini(c) , Boateng , Constant , De Jong , Emanuelson , Flamini , Montolivo , Muntari , Nocerino , Strasser ,Traore , Valoti

                          Forwards: El Shaarawy , Krkic , Niang , Pato , Pazzini , Robinho


                          Polovina ovih igraca svojim fudbalskim znanjem ne zasluzuju da igraju za Pescaru , a oni igraju za Milan
                          Last edited by Rossonero; 21-09-12, 13:30.

                          Comment


                          • Udinese-Milan 2-1



                            El Shaarawy

                            Zapata i Boa
                            Last edited by Rossonero; 23-09-12, 17:11.

                            Comment


                            • Njagori tim Milana u poslednjih 20 godina, sledi ostavka trenera Alegrija a mislim da ce se na kraju vratiti u svoj Livorno.

                              Comment


                              • Allegri: Nisam krivac niti se osjećam žrtvom

                                Katastrofalno je u novu sezonu talijanskog nogometnog prvenstva startao Milan. Upisali su "rossoneri" tri poraza u četiri otvarajuća kola, što im se dogodilo tek po četvrti put u povijesti kluba, a posljednji put sezone 1940/41...

                                Nakon nedjeljnog 2-1 poraza na gostovanju kod Udinesea naveliko se počelo špekulirati o odlasku Milanovog trenera Massimiliana Allegrija.

                                Govoriti o mom otkazu bilo bi besmisleno jer to nije moja odluka. Nikad nisam imao nikakav problem s klubom, a kako mi je poznato, nije ni klub. Ne osjećam se krivim, niti žrtvom. Danas smo izgubili, istina, ali igrali smo hrabro i kada smo ostali s devetoricom, što je dobar znak. Momci zaslužuju priznanje zbog toga rekao je Allegri za Sky Sport Italia.

                                Ne ostvarujemo rezultate. Danas smo izgubili, ali momčad je igrala dobro i dalje moramo graditi na tome da bismo ispravili pogreške. Kod primljenog gola iz kornera trebali smo čuvati Di Natalea, a pogriješili smo i prekršajem za jedanaesterac. Milan i dalje igra dobro na trenutke i ova momčad ima kvalitete za povratak na pravi put. Imamo samo tri boda, istina, ali naposljetku, u istoj fazi prošle sezone imali smo samo dva boda više.

                                Da Allegrijeva pozicija zasad nije ugrožena potvrdio je Milanov dopredsjednik Adriano Galliani.

                                Allegrijev status nije meta debate. Idemo dalje s ovim trenerom i on ima puno predsjednikovo povjerenje, kao i moje. Nemojte zaboraviti da je osvojio 162 boda u dvije sezone i to se ne smije odbaciti. Momčad pokazuje znakove poboljšanja i sada čekamo na prvu domaću pobjedu u srijedu protiv Cagliarija komentirao je Galliani.

                                Comment

                                Working...
                                X