Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rafa po mom misljenju ima vece sanse, ali ja nisam strucnjak, odgledam ukupno 4 cela meca godisnje.
    Last edited by Mr. Wolf; 26-01-19, 13:05.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Da skontao sam da mislis na skorasnju proslost. Izvini Olja ja se odmah vracam na stare dobre dane haha.

      Evo lista igracica koje su vezale 2 ili više grand slema od 2000 do 2019 (da kažemo skorašnja prošlost)

      1. Venus Vilijams (2000 i 2001 godine Wimbledon i Us Open)
      2. Dženifer Kaprijati (2001 godine AO i RG)
      3. Serena Vilijams (2002 godine vezala 3 slema RG WB i US Open, 2008 na 2009 vezala Us Open i Ao i 2015ste vezala 3 AO RG i WB)
      4. Kim Klajster (Vezala US Open i AO Open 2010 na 2011stu godinu)
      5. Naomi Osaka (Us Open 2018 ste i sad AO 2019ste)

      Što se Henan tiče ona je mnogo puta bila tako blizu toga ali uvek bio joj falio taj jedan korak da veže dva grand slema. Wimbledon koji nikad nije osvojila je taj koji je najviše i falio pošto je igrala finale tamo 2006ste kad je uzela RG.

      EDIT: Greška u vezi Henan. Pogledao sam opet i vezala je Us Open 2003 godine i Ao open 2004te godine.
      Last edited by Bonomo; 26-01-19, 13:10.
      sigpic

      Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

      Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

      Without error there can be no brilliancy.

      Comment


      • Originally posted by Bonomo View Post
        Takodje je i Navratilova vezala sva četiri 1988e godine.

        Msm da to niko posle nje nije uspeo da uradi u ženskom tenisu.
        Nije to bila Navratilova nego Stefi Graf koja je te godine uzela i olimpijadu i jedina je kojoj je to pošlo za rukom u svim konkurencijama. Pre nje su četri slema ali bez olimpijade vezale samo Margaret Kort i Marin Konoli posle nje niko.
        Last edited by Chiwwi; 26-01-19, 13:16.

        Comment


        • Originally posted by Bonomo View Post
          Da skontao sam da mislis na skorasnju proslost. Izvini Olja ja se odmah vracam na stare dobre dane haha.

          Evo lista igracica koje su vezale 2 ili više grand slema od 2000 do 2019 (da kažemo skorašnja prošlost)

          1. Venus Vilijams (2000 i 2001 godine Wimbledon i Us Open)
          2. Dženifer Kaprijati (2001 godine AO i RG)
          3. Serena Vilijams (2002 godine vezala 3 slema RG WB i US Open, 2008 na 2009 vezala Us Open i Ao i 2015ste vezala 3 AO RG i WB)
          4. Kim Klajster (Vezala US Open i AO Open 2010 na 2011stu godinu)
          5. Naomi Osaka (Us Open 2018 ste i sad AO 2019ste)

          Što se Henan tiče ona je mnogo puta bila tako blizu toga ali uvek bio joj falio taj jedan korak da veže dva grand slema. Wimbledon koji nikad nije osvojila je taj koji je najviše i falio pošto je igrala finale tamo 2006ste kad je uzela RG.

          EDIT: Greška u vezi Henan. Pogledao sam opet i vezala je Us Open 2003 godine i Ao open 2004te godine.
          Hvala puno i nema potrebe da se izvinjavas.

          Hmm da Venus..

          Vauu Kaprijati zvana "kako da ske**as sve sto imas", steta bas....

          Aaa Enan vidis ipak Meni je ona mnogo brutalna bila, pogotovu s obzirom na svoju gradju. Vise se secam njene igre recimo, upecatljivija mi je bila, jednorucni bh posebno, nego Kim Klajsters.
          Steta sto su ti neki privatni problemi previse uticali na njenu karijeru i prerano povlacenje.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Chiwwi View Post
            Nije to bila Navratilova nego Stefi Graf koja je te godine uzela i olimpijadu i jedina je kojoj je to pošlo za rukom u svim konkurencijama. Pre nje su četri slema ali bez olimpijade vezale samo Margaret Kort i Marin Konoli posle nje niko.
            Da ma pomešao sam im imena haha. Znam da je Štefi to uradila ali iz nekog razloga sam dok sam razmišljao o igračicama u prošlosti zapeo na Navratilovu pa pomešao haha

            @Olja, da i meni je zao bilo Enan. Ona je meni ubica bila. I verujem da i to rivalstvo sa Morezmo je moglo da bude i mnogo vece da su obe ostale u igri kako treba. U sustini cak bih rekao da je Enan mogla da parira Sereni ali vrv se ne bi svako slozio samnom
            sigpic

            Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

            Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

            Without error there can be no brilliancy.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Ok, pretpostavila sam, u svakom slucaju mislila sam na skorasnju proslost.
              Sumnjala sam na Enan, ali ocigledno da nije.
              Ja baš kontam ko zna koliko ih je bilo kroz istoriju, ovako je već druga priča

              Kaprijati je inače zadnja koja je posle prvog osvojenog GSa odmah vezala i drugi

              Svaka čast Naomi, kida devojka

              Comment


              • Kaprijati.. jedina postena teniserka tog doba, koja je stala uz Selesovu..

                Comment


                • Dobro žensko finale, pomalo mi i žao što Kvitova ne uze.

                  Comment


                  • Originally posted by FitnessGuy View Post
                    Ovo finale biće mi posebno interesantno zbog toga što su, konačno, obojica u top formi, pa da vidimo ko je bolji na hardu. Sastajali su se oni toliko puta, ali neretko se pre meča znalo ko je trenutno u boljoj formi. E, sada se čini da su obojica na 100% i radoznao sam kakav će ishod biti. Pored toga, biće zanimljive diskusije nakon meča. Rafini navijači imaju više prostora za opravdanja u slučaju poraza, ipak to nije njegova najdominantnija podloga i sl.

                    Osim što bi imao barem po 2 trofeja sa svakog GS, Nadalova pobeda značila bi i da je jedini tukao u finalima preostale članove Big 3 na njihovim omiljenim slemovima. I to kada su obojica, i Fed i Nole, bili u punoj formi, pa otpadaju eventualni izgovori tipa "nije bio u formi na tom turniru". Preko njega, u finalu, na RG, još niko se nije usrećio da uzme trofej. Ako se ostvari, eto još jednog velikog argumenta u budućim debatama o GOAT-u. U suštini, kao Federerov navijač, plašim se te pobede, odnosno koliko mnogo ona donosi Špancu.
                    Nije tacno, ne moze jedan mec presuditi o tome ko je bolji, pogotovo kad imas rivalstvo od 50 i kusur meceva iza sebe. O formi se moze diskutovati, ali u ovakvim mecevima presudjuju nijanse. Na AO 2012 je Novak bio favorit pa je jedva dobio, na FO 2013 je Rafa bio u top formi pa je lako mogao da izgubi taj mec. Znaci li to da bi Novak bio bolji na sljaci da je to dobio? Naravno da ne. Kao sto ce Nadal uvek biti najbolji sljakas ma sta god da uradi do kraja karijere tako ce i Nole uvek biti bolji na hardu osim ako Nadal ne osvoji jos 5 australijan opena. Ali slazem se da ovaj mec vise donosi Nadalu nego Novaku, odnosno Novak ima vise da izgubi jer ako hoce da ostane u trci za najveceg ikada, mora da dobije ovo. U suprotnom sanse za to su veoma male, mada mislim da je sada vec jasno da ce bar jedan od njih dvojice sigurno prestici rogera sto je i realno.
                    Last edited by Profesor Z; 26-01-19, 17:54.

                    Comment


                    • 13/13!

                      Comment


                      • Prenosi li rts sutra?

                        Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Nedostaje ti Mijaljevic
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Prvi GS gde sam uspeo da odgledam samo dva meča i to Novakova, a imam jak utisak da nisam imao potrebe ni njih da gledam, sutrašnji meč je jedini koji će biti vredan gledanja, ovo sve pre toga je nepotrebno odugovlačenja da se dođe do glavnog događaja - spektakla u kojem učestvuju dvojica sportista kojima ostali nisu ni prineti trenutno, neki jer su previše mladi i neiskusni, neki previše matori a neki koji bi trebalo da su u prajmu jednostavno nemaju taj šampionski gen.
                            Bilo kako bilo, videćemo novi praznik tenisa, siguran sam da borbe neće da izostane, prednost dajem Novaku jer je beton njegova podloga, bez obzira na sva poboljšanja u igri kod Nadala. 3:1 za Novaka.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Nedostaje ti Mijaljevic [emoji3][emoji3]
                              Nadam se Krivokapicu.

                              Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment


                              • Ne prenosi rts. Izdali su saopstenje da nisu uspeli da se dogovore sa eurosportom.

                                Comment

                                Working...
                                X