Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Aha, evo svi ti verujemo
    Ahaahaha..
    Niko vam ne veruje Nadalovci! Mnogo vračate

    Comment


    • Bice nereseno, svi zadovoljni.

      Comment


      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
        Vise bih voleo Novak da uzme, mada ce ga svejedno obojica stici
        Ako vec postoje kakve-takve sanse da ga neko ne stigne po Slemovima, vise bih voleo da je to Nadal.

        Ali uzima ovo Rafa, jebiga. A ja sam uvek u pravu, osim kad nisam u pravu.
        Pa neces valjda sada da promenis mantru, ne ide
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ja sam rekao svoje jos odavno. Novak nece uzeti AO, Rafa ce uzeti. I tako ce i biti..............osim ako ne bude tako.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Pesma kaže Ne ne veruj u idole ali očigledno da to za tenis ne važi
            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

            Comment


            • Samo da finale ne traje opet 5+ sati
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Aha, evo svi ti verujemo
                Pa kad bi igrao sve s ovim velikanima tenisa sto dogurase do zavrsnice u obe polovine zreba, mogao bi svasta. Ovako mu ostaje samo RG da se nada necemu. Al' sva sreca pa je i to meni dosta, samo ne mora bas ovoliko finala da gubi, nije mi prijatno za gledati
                13/13!

                Comment


                • Ne znam da li ste gledali sta sam jutros pred Novakov mec postavio u "muzici" tacnije rnr temi....
                  Tako da vodite se tom parolom.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Sa stanovista teniskih sladokusaca imamo perfektnmo finale. Dva velikana u top formi!

                    Comment


                    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                      Samo da finale ne traje opet 5+ sati
                      Šanse za tako nešto su u domenu teorije.
                      Sada igraju brže, ofanzivnije a i podloga je brža od one iz 2012-e.
                      sigpic

                      Comment


                      • Podloga jeste brza, ali su loptice sporije, pre se istrose i posle 6 gemova postanu uzasno spore.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Najbitnija stvar je uvodjenje super tiebreak-a tako da je mec od 5+ sati skoro pa nemoguc. Koliko su igrali Busta - Nisikori?
                          Last edited by skeptik; 25-01-19, 11:41.

                          Comment


                          • Originally posted by joshmor View Post
                            msm,nasmejao sam se na ovo
                            ostatak posta tek necu komentarisati
                            Nema nikavog problema, samo nemoj tako citirati da se promijeni smisao onoga sto sam rekao.

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Unofficialpage: "S tim da je tad Nole igrao dosta bolje nego sad. Pouille ne stvara pritisak, servis ide po sredini servis polja, za klasu kakav je Novak je to prelagano za vratiti. Koliko je do Novaka toliko je i do Pouillea".

                                Nit je igrao bolje, a pogotovo ne dosta bolje.

                                Istim elementima kojima je Novak tada Federera natjerao da izgleda kao početnik, natjerao je i Pouillea da se pita šta uopšte radi u ovom meču.

                                Kada te neko na onaj način sastavlja dubinom sa oba krila, vraća ti svaki mogući udarac, riternira na liniju, a na drugi servis ti puca direktne vinere, a uz sve to ti je jako loš match up, nema tenisa koji te može izvući iz te dubioze, bar ne za 99% igrača.

                                Da dodam ono o čemu sam govorio i prije meča, Pouille nema elemente da namuči i mnogo lošijeg Novaka od ovog terminatora koji se danas pojavio. Nema taj tehnički kvalitet. Nijedan udarac mu nije vrhunski, nema konstantan bekend poput recimo Medvedeva da bi ga mogao smarati, jer će nakon nekoliko udaraca poslati lopticu ili u mrežu ili u aut. Istovremeno, nema ni tu ofanzivnu kreaciju u udarcu poput Nishikorija, Zvereva ili bilo kojeg drugog vrhunskog 2HBH-dera kojom bi češće potegao kvalitetnu paralelu ili dijagonalu i natjerao Novaka da pokriva veći dio terena, tjerajući ga da se brani češće nego što bi želio.

                                S forhendom je nešto drugačije, jer je taj udarac značajno popravio, ali je suština ista, jer da bi konstantno mogao probijati Novaka moraš pored snage imati mogućnost da pronalaziš brutalne uglove i same čoškove terena i da to pogađaš češće nego što promašuješ. Takvu mogućnost, opet, Pouille nema jer nije toliko tehnički dobar. Dakle, kako god okreneš, propast mu je danas bila zagarantovana, jer je povrh svega naletio igrača koji je odigrao na svom najvećem nivou, a koji mu je mimo toga i najgori mogući match up koji može zamisliti.

                                Prepao se sigurno nije, što je pokazao i u prvom gemu meča. Sa dva strašna forhenda jasno je stavio Novaku do znanja da je izašao igrati svoj tenis, došao je do 15:30, onaj ga ugasio sa nekoliko servisa, a nakon toga je i samom Pouilleu bilo jasno da je ono što mora odigrati da bi pobijedio ili imao bilo kakve šanse, više od onoga što on objektivno može ponuditi.

                                Žao mi je, opet ponavljam, što polufinalni parovi nisu bili obrnuti, jer sam siguran da bi Pouille protiv Rafe mogao pružiti veći otpor jer bi bio u prilici igrati svoj prirodni tenis, a isto važi i za Tsitsipasa protiv Novaka. No, šta je tu je.

                                Po svemu sudeći dobijamo 'peak vs peak' finale između Rafe i Novaka, jer ovo što igraju je brutalno i svima savjetujem, za koga god navijali, da se naoružaju alkoholom i prije svega uživaju u ovome, jer ja sigurno hoću.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X