Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pitanja za komentatore

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Pitanja za komentatore

    Želim da pitam koja je plata Valentino Rossia u Ducatiu za 2011 i 2012? Ne zanima me nešto što je dvosmislino u smislu tipa "zaradjujem isto kao u Yamahi", već želim čvrst odgovor, ako je moguće.
    Zašto dvosmisleno? Zato što mu je Yamaha ove sezone ponudila 9 (ranije je bilo 14), a Ducati je nudio 15 miliona (zbog čega su se vrlo verovatno povukli iz WSBK kada je objavljen prelazak). Tako da je tih 15 je slično sa onih 14 koje je nekad plaćala Yamaha.

    Comment


    • Odg: Pitanja za komentatore

      [quote author=onaj tamo levo link=topic=2756.msg169201#msg169201 date=1284597185]
      Želim da pitam koja je plata Valentino Rossia u Ducatiu za 2011 i 2012? Ne zanima me nešto što je dvosmislino u smislu tipa "zaradjujem isto kao u Yamahi", već želim čvrst odgovor, ako je moguće.
      Zašto dvosmisleno? Zato što mu je Yamaha ove sezone ponudila 9 (ranije je bilo 14), a Ducati je nudio 15 miliona (zbog čega su se vrlo verovatno povukli iz WSBK kada je objavljen prelazak). Tako da je tih 15 je slično sa onih 14 koje je nekad plaćala Yamaha.
      [/quote]

      Pozdrav onaj tamo levo,

      Odgovo je: ne znam. Tačan podatak još uvek nemam. Verujem da je tačna cifra od 15 miliona EUR. Prepisaću moj odgovor sa drugog podforuma:

      Pravu cifru verovatno nećemo saznati u skorije vreme, ako je uopšte saznamo. Svi nagađamo da se radi o 15 miliona evra, pošto su veliki sponzori stali iza celog projekta i verujem da je tako. Jedan veliki razlog zašto verujem da je ovo prilično verodostojna pretpostavka je činjenica da je Rosi prihvatio, za razliku od dosadašnjih ugovora, da se bavi marketinškim aktivnostima. Obratite pažnju na njegovu izjavu: "It means also PR days and days of work outside the Grand Prix and work into the weekend, all these things." Svaka aktivnost ove vrste, kada je Rosi u pitanju, vredi MNOGO. Zamislite samo njegovu pojavu na, recimo, predstavljanju novog SBK za Dukati ili Monstera ili otvaranje nekog predstavništva... Cifra od 15 miliona zapravo nije velika. Jamaha je sigurno želela da ga zadrži i kao što reče Džarvis, želeli su da im bude ambasador i po završetku karijere. Zamislite koliko samo to vrede. RR modeli i ostale prateće stvari mnogo vrede. Ne zaboravimo da iza svega stoji posao. A, istvoremeno sam siguran da je Rosi razmišljao i o parama. Možda nije prešao za manje i po svemu sudeći je nešto drugo odigralo ključnu ulogu, što ne znači da novac nije bio važan. Da nije važan, mogao je da pređe za 5 miliona i ostalo kaže Dukatiju da uloži u razvoj, ali nije. Kada već spominjem novac evo dobrog linka: http://sportsillustrated.cnn.com/mor.../index.20.html Pokušaću da vidim da li su izbacili i ovogodišnju listu.

      Informacije da se radi o smanjenju plate su starije i uglavnom su spominjane pre trke u Brnu, kada je Rosi rekao da je dobio identične ponude. Činjenica je da Rosi koristi medije za igre i da njegova izjava da je dobio istu ponudu može biti deo igre, te se sve svodi na nagađanje i razlike u mišljenjima. Čvrst podatak nemam niti da je tačno da mu je Jamaha ponudila manju platu, niti da mu je ponudila istu platu. Sve je na nivou glasina i danas. Verujem da ćemo mnogo više znati po završetku sezone. Do tada nam ostaje da se bavimo pretpostavkama, na osnovu dostupnih informacija.

      Nadam se da sam makar delimično odgovorio.

      Pozdrav,

      Srđan

      Comment


      • Odg: Pitanja za komentatore

        Hvala na odgovoru Srđane.

        Comment


        • Odg: Pitanja za komentatore

          Naci link na engleskom je u zadnje vrijeme nemoguca misija jer stalno radi motogp masinerija na suzbijanju tih linkova i rijetko ce te da nadjete neki vikend da se to prenosi. Ono sto ce te zasigurno naci samim time sto je trka u spaniji je na spanskom pa ko zna jezik moze da slusa njihova dva voditelja koji i nisu toliko losi.

          Najbolja kombinacija za mene od svih ponudjenih i njih uvijek nadjem su Italijani dva po meni najbolja voditelja cak bolja
          od Julian Ryder-a i Toby Moody-a uz svo duzno postovanje njima. U toku trke ulaze u box svih proizvodjaca i pricaju sa tehnicarima raspravljaju a poslije trke imate detaljne analize trke zanimljive goste u studiju i sl. Recimo prosle nedelje je bio Grazzano Rossi i pricali su o Katu i Tomizavi slicnosti razike itd.

          Ako vec ne mozete da slusate Srdjana i Acu nije losa ni alternativa.
          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

          Comment


          • Odg: Pitanja za komentatore

            Skoro sam gledao SBK sa Italijanskim komentatorima (samo trku), ljudi su ludi kao struja. Ali, NE ŽELIM da služam ni Italijane, ni Engleze ni bilo koje druge. Ne želim da gledam trku na monitoru. TV je TV, a naši su naši.

            Comment


            • Odg: Pitanja za komentatore

              Zelio ili ne zelio to ti je realnost za nedelju $#^%RT
              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

              Comment


              • Odg: Pitanja za komentatore

                Jedno pitanje: zna li se nešto o tome hoće li Jamaha pustiti Rosija da testira Dukati pre kraja sezone? Koliko vidim, oko toga se podigla poprilična prašina, pogotovo zato što je Honda napravila isti ustupak doktoru kada je prelazio u Jamahu.

                Comment


                • Odg: Pitanja za komentatore

                  Imam jedno pitanje, u programskoj semi nema za sutra MotoGP vec fudbal pa me zanima da li ce biti prenosa. Ako mmoze ovde odgovor. hvala &($%WP+

                  Comment


                  • Odg: Pitanja za komentatore

                    Moze odgovor - NECE BITI DIREKTNOG PRENOSA.
                    Svrati sutra na Gp Aragon podtemu (pre pocetka trke).

                    Comment


                    • Odg: Pitanja za komentatore

                      zanima me da li se u srbiji SK prenosi u HD formatu,pogotovo ovo pitam zbog moto gp-a jer ga kod nas u BiH izrezuju,mislim ivice

                      PS kontam uzet neki "perverzan" tv pa ako ce mi isto biti onda pisaj ga :P
                      Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

                      Comment


                      • Odg: Pitanja za komentatore

                        [quote author=3006 link=topic=2756.msg169644#msg169644 date=1284711242]
                        Jedno pitanje: zna li se nešto o tome hoće li Jamaha pustiti Rosija da testira Dukati pre kraja sezone? Koliko vidim, oko toga se podigla poprilična prašina, pogotovo zato što je Honda napravila isti ustupak doktoru kada je prelazio u Jamahu.
                        [/quote]

                        Još uvek se ne zna. Običaj je da fabrike dozvole vozačima po završetku sezone da voze za ekipe za koje će voziti sledeće godine, ali to nije slučaj bio kada je Rosi prelazio u Jahamu. Honda mu nije dozvolila dok je bio pod ugovorom sa njom, do 31.12.2003. da testira Jamahu. Jamaha još nije rekla da li će slično postupiti ili će mu dozvoliti da vozi po završetku trke u Valensiji, gde ih sve čeka zvanično testiranje po završetku sezone u Valensiji. Očekivalo se da dozvoli. Međutim, niko još ne zna, osim možda Lina Džarvisa, prvog čoveka Jamahe.

                        Comment


                        • Odg: Pitanja za komentatore

                          [quote author=AleksandarVSBL link=topic=2756.msg170109#msg170109 date=1284808906]
                          Imam jedno pitanje, u programskoj semi nema za sutra MotoGP vec fudbal pa me zanima da li ce biti prenosa. Ako mmoze ovde odgovor. hvala &($%WP+
                          [/quote]

                          Nažalost, neće biti prenosa. Od ponedeljka bi tehnički trebalo da bude sve spremno za prikazivanje novih kanala SK3, 4 i 5, pa više neće biti propuštenih trka.

                          Comment


                          • Odg: Pitanja za komentatore

                            [quote author=mirzacale link=topic=2756.msg170162#msg170162 date=1284818910]
                            zanima me da li se u srbiji SK prenosi u HD formatu,pogotovo ovo pitam zbog moto gp-a jer ga kod nas u BiH izrezuju,mislim ivice

                            PS kontam uzet neki "perverzan" tv pa ako ce mi isto biti onda pisaj ga :P
                            [/quote]

                            UPDATE: Imam odgovor (hvala Vladane za sve informacije). Neće ići u HD. Za sada samo SD (Standard Defnition) rezolucija. Da li će i kada biti HD ne znam. Ako nešto saznam javljam, ali mislim da do daljnjeg ostaje SD. SK+ ide u 16:9 formatu, uskoro će i SK, a od početka bi trebalo da u istom formatu budu SK3, 4 i 5.

                            OLD MESSAGE: Nemam još uvek odgovor. Pitaću gde treba Pošto će SK3, 4 i 5, koliko znam, biti digitalni, tako da tehnički postoji šansa. Dugujem odgovor, javljam u ponedeljak.

                            Comment


                            • Odg: Pitanja za komentatore

                              [quote author=3006 link=topic=2756.msg169644#msg169644 date=1284711242]
                              Jedno pitanje: zna li se nešto o tome hoće li Jamaha pustiti Rosija da testira Dukati pre kraja sezone? Koliko vidim, oko toga se podigla poprilična prašina, pogotovo zato što je Honda napravila isti ustupak doktoru kada je prelazio u Jamahu.
                              [/quote]

                              Mislis nije napravila ustpuak?
                              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                              Comment


                              • Odg: Pitanja za komentatore

                                Pozdrav momci +*@WT*48* !

                                Moje pitanje glasi : kada je prenos trke u Aragonu i ima li ga uopste ?


                                Edit: $JS}| procitala odgovor #%d* .

                                Comment

                                Working...
                                X