Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Šta bi na sve ovo rekao



    [emoji1]

    Comment


    • Zasto i kako ne ide kada je 2/3 Amerike, a mozda i vise, brani i to ne samo navijaca, vec sportista, strucne javnosti?
      Ide joj odlicno.

      Ceo post festum, od zadnjeg poena na ovamo je blago reci tragi-komican, tek taj deo. Cirkus!
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by Joker View Post
        Tacno sam znao, rekao..

        E pa sad. Kad ne smetaju sunce i vrućina, onda smeta vetar, vlaga, ili kiša, pa i krov....
        Promaja...

        Vidite kako Sereni ne smeta
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Nemoj pretjerivati Prle! To je na vrhuncu frustracije, ne moze podnijeti da je nadigrana, nasla sudiju da na njemu iskali bijes (moze joj se)... U takvim situacijama ljudi ne misle racionalno i znaju reci svakakve nelogicnosti.

          Problem je u drugome. Niko od Amerikanaca nije napisao: "Serena, s pravom si ponosna sto si majka i sto imas kcer. Upravo zato ne smijes da se ponasas tako!"
          Ništa što sam rekao nije pretjerivanje.

          Stvar je jasna. Kao što neka ostvarenja i dostignuća zaslužuju maksimalnu moguću pohvalu i poštovanje, uključujući i samu činjenicu da se vratila nakon porođaja i uspjela plasirati u finale Grand slama u 36. godini života (što je samo po sebi nevjerovatno), tako i onakve scene poput sinoćnje zaslužuju svaki mogući prezir i kritiku.

          Tako da, kada napišem da je ono bilo jadno i patetično i nadasve glupo, onda to jeste tako bez obzira na stanje u kojem se sportista nalazi. Najbolja si teniserka svih vremena, imaš 23 Grand slam titule, a spadaš na to da u finalu Slama, pred punim tribinama i djevojkom koja te smatra idolom, praviš i sudiju i sebe budalom, pokazuješ najjadniji mogući primitivizam, a kao argument zašto neko nije u pravu koristiš to da si rodila i da imaš kćerku. Pa to je toliko jadno da odlazi u drugu krajnost i ispada smiješno.

          Porazi se dešavaju, dešava se i da te nadigra protivnik/ca, za igrače i igračice sa takvim kompetitivnim duhom to nije lako. Svejedno, to nikako nije opravdanje niti smije biti okidač da se onako ponašaš, za kakvu god veličinu ti sebe smatrala.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Nije prsla ali joj treba savjet nekog dobronamjernog, ko je razumije i kome ona vjeruje i ko ce joj ukazati da ovo ne ide.
            Zar ima neko bolji od Pepe Imaza za takve rabote?

            Originally posted by Larisa View Post
            E pa sad. Kad ne smetaju sunce i vrućina, onda smeta vetar, vlaga, ili kiša, pa i krov....
            Promaja...
            Ma ja to gledam u kombinaciji sa navijanjem, paklenom atmosferom, a vazduha se nema.. razmisljam o tome koliko ce sve to da iznervira Novaka..

            Comment


            • Originally posted by p4p1 View Post
              Mrki ti da objašnjavaš nešto nekome, a ta osoba te ne gleda, ti nastaviš da objašnjavaš? Čuj nije gledala
              Kako je onda uopšte coaching? Muratoglu je sam rekao da je coaching. Jedino ako je njegova definicija toga da on coachuje vazduh.
              To što joj to naravno ništa ne bi pomoglo nema nikakve veze. Ne pomaže ni u fudbalu dres kad skineš, pa dobiješ žuti karton.

              Bukvalno isti sudija je davao pre par meseci muškarcima upozerenje za coaching, Đokoviću dao upozerenje za stav.



              A tek ova priča da Ramos treba da gleda šta rade njegove kolege, pa da on na osnovu toga, a ne na osnovu pravila koja su JASNO SVA TRI PUTA PREKRŠENA. Krivite čoveka koji poštuje teniska pravila, a opravdavate osobu koja ih krši. I to na jedan bahat, narcisoidni način. U priču još uvlači svoju ćerku i to što je ona žena. To mogu samo isprani mozgovi. A bilo koga ko to opravdava tek ne znam kako da nazovem.
              Nije bas rekao tako ali slicno.


              In an interview after the match, Williams' coach, Patrick Mouratoglou, admitted to coaching, but said he didn't think his player was looking at him, and accused the umpire of enforcing the rule inconsistently.

              A imas i nastavak gdje kaze da Nadal dobija coaching every single point...
              Last edited by Mrkela; 09-09-18, 16:03.

              Comment


              • Prle!

                Kao pretjerivanje iskljucivo vidim tvoje rijeci da je "I have a daughter" argument znak manjka intelegencije. Kad su ekstremno frustrirani, ljudi znaju da pricaju gluposti. Vido sam jako pametne ljude koji u takvim situacijama izgleadaju kao budale.

                Serena je napravila sinoc tri greske u procjeni. Prvo, opomenu za koucing je shvatila kao Ramosovu drskost. U principu, koucing je sveprisutan, sto Ramos sad izvodi, tim vise sto sam ja zvijezda. Zvijezdi se gleda kroz prste. Drugo, zaboravila je da je vec dobila jednu opomenu kad je slomila reket. Trece, racunala je da joj nece uzeti gem za one svinjarije koje je rekla.

                Umjesto da nadje neki razumni izlaz iz situacije u kojoj se nasla, izabrala je da ide sve dalje i dalje. Ali to je frustracija a ne manajk intelegencije.
                Last edited by NI; 09-09-18, 16:13.

                Comment


                • Pa i nisam je nazvao neinteligentnom osobom, a čak i da je generalno smatram takvom ne bih to potencirao. To je ono što je urođeno i na što niko od nas nema utjecaj. Možda bih i ja želio biti Ajnštajn (ne Veliki, nego Albert ), pa ne mogu.

                  S druge strane, ono gdje imamo utjecaj jeste kako ćemo reagovati na određene stvari, te na kraju krajeva kako ćemo se ponašati. Ono što radimo može biti ili za pohvalu ili za kritiku. Serena je izvalila nevjerovatnu glupost i ja ismijavam to što je izjavila. S pravom. No, više od svega joj zamjeram i kritikujem onako jadno ponašanje iako je svjesna da nije u pravu.

                  Ni to što te protivnica nadigrala, ni to što gubiš, ni to što si u PMS-u, ni to što si prirodno nervozna osoba ne može biti opravdanje za ono, tako da, kako sam i rekao, zaslužuje svaku moguću kritiku koju je dobila i koju će dobijati. Ja njeno ponašanje nazivam jadnim, patetičnim, glupim, a to koji je njen koeficijent inteligencije iskreno me ni najmanje ne zanima.
                  Last edited by Prle!; 09-09-18, 16:25.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment




                  • sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Kvota na Novaka 1.44, na Delpa 2.75. Realno, rekao bih.

                      Ocekujem tri seta uz jedan TB. Mogu da vidim Delpa da otkine jedan set eventualno, vise od toga nikako.
                      Novak je previse dobar na ovom turniru da ne iskoristi sansu za Slem.

                      Samo da ne bude neki smor od meca.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Veliki je izazov pobijediti ovakvog Novaka na ovakvoj podlozi u BO5 meču u finalu Slama.

                        Delpo je strašan šampion sa jasno definisanim oružjima u igri i imat će ogromnu podršku publike večeras, ali imao je i Federer 2015-e pa ih je Novak ugasio ko svijeću.

                        Smatram da meč sa njima dvojicom u ovakvoj formi ne može biti smor, tako da, Wolfe, ne moraš se za to brinuti. Različiti su igrači sa drugačijim pristupom udarcima, igri i poenima, a to bi moralo rezultirati visokim kvalitetom i spektakularnim poenima.

                        Predviđam pobjedu Novaka u četiri seta.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Prle, prejak ti je avatar
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Konacno pravi clanak, u pitanju je sudija koji je sudio McEnroe-Zivojinovic i uzeo gem McEnroeu

                            It is Serena Williams who owes an apology to umpire Carlos Ramos
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                              Prle, prejak ti je avatar
                              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                              Comment




                              • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X