Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    A sto Mrkela voli da ide i ispravlja narod, a uopste ne procita lepo

    izviniii

    Comment


    • Ma jok nema sta da mi se izvinjavas, samo nije ti prvi put pa mi cudno.
      Opusteno ;)
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Opet uvece se igra Od 22 do ko zna kad..
        U svakom slucaju pribor je spreman: Guarana i Monster energy u slucaju pozitivnog ishoda, Besendin i domaca loza u slucaju negativnog
        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

        https://ibb.co/cD1Xnq

        Comment


        • Originally posted by pecaros View Post
          Znači teniske utakmice celu noć a verovatno i jutro.
          Odlično
          Jeste, sem u slucaju kad sledece jutro kreces na put

          Comment


          • Originally posted by Lanas View Post
            Jeste, sem u slucaju kad sledece jutro kreces na put
            Sve zavisi da li voziš ili te voze.
            sigpic

            Comment


            • Znaci Japan bi mogao imati finalistu u obe konkurencije.

              Comment


              • Dobro je, neizvestan mec je prvi, ne mora da se ceka 3 ujutru.

                Ajde, Esencijo
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • @NI

                  Ne možemo znati šta bi se desilo da je u finalu bio Novak, ali dobro znamo šta se desilo sa sa igračem koji je igrao turnir života i izbacio tog istog Novaka. Ukratko, počišćen je u tri seta, bez obzira što je u prethodnom meču sa Čilićem prepustio istom četiri gema.

                  Imajući u vidu kako se Marin u posljednja tri meča tadašnjeg US Opena poigrao sa igračima sa kojima je imao izuzetno negativan H2H, to mi je dovoljno da mislim i budem prilično siguran da bi vjerovatno i Novaka dobio u finalu.

                  Čilić nikada kasnije nije ponovio takav tenis, ni na AO-u 2018-e, ni na Wimbledonu 2017-e, a ni u Cincinnatiju ove godine. Ubijeđen sam da ga nikad i neće ponoviti. Svejedno, i da ga ponovi ne garantujem da bi dobio najboljeg Novaka ili Nadala. Ali da bih mu dao sasvim realne šanse za skalp na takvoj podlozi u takvim uslovima, apsolutno bih. Možeš biti bilo kakva defanzivna životinja, kada ti je s druge strane igrač koji riternira maltene kao Novak, a istovremeno napada isto svaki tip loptice i probija te sa oba krila. Nema odbrane od toga, ne na takvom hardu i protiv tenisera koji se uz takvu ofenzivu i izuzetno dobro branio.

                  S druge strane, Nishikoriju, koliko god dobro igrao, ne dajem nikakve šanse da se nosi sa ovom dvojicom kada su u Top izdanju ili blizu njega. Vjerujem da ćeš se u to uvjeriti i večeras.

                  Mislim da ti je malo nategnuta teza da Federer nije očekivao takvog Čilića. Govorimo o 34-godišnjaku koji je mnogo puta ranije imao situaciju da ga protivnik izdominira u prvom setu ili jednom dijelu meča i da to preokrene u svoju korist. Tako da, nije bilo kasno. Nakon prvog seta je već trebao ili mogao nešto promijeniti i sigurno bi to uradio da Marin nije nastavio igrati u onom ritmu.
                  Last edited by Prle!; 07-09-18, 14:34.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Znate sta je tu jos jako bitno. Rezultat se kretao glat po Cara. Te 2014 i polufinale i finale je islo 3-0, btw i cetvrtfinale. Bio je to proizvod njegove odlicne igre u prvom redu i niti jednom se nije ikakava klackalica desila. Tipa da izgubi set. U takvim trenutcima bi jasno videli da li bi na scenu isplivao ovaj nenormalni - normalni Cilic koji je u stanju da cim nesto malo krene nizbrdo jos pripomogne - pogura samog sebe u sunovrat.

                    Protiv Keija preksinoc da je iole bio prisebniji, pametniji, samopouzdaniji on bi dobio 3-1. Ali ne .... Ma on je i u onom petom setu bio bolji igrac pa uprkos tome dva puta izgubio servis.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Pa eto, napravio mu je Federer brejk početkom trećeg seta, vodio sa 2:0, ali džaba mu kad ga je ovaj do kraja seta brejknuo još dva puta.

                      Protiv Nishikorija je spasio 8 od 9 brejk lopti, jednostavno, to nije bio isti lik, onaj normalni Marin od koga očekuješ da ga izgubljeni brejk mentalno slomi i da do kraja meča ne može okean s broda pogoditi. Lik je u transu bio.

                      Nema teorije da bi ga onakvog neko mogao psihički slomiti, jedino teniski. A pitanje je kako i teniski slomiti onako nadrealan nivo, te da li bi to bilo ko mogao.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Taj Federer je servirao manje od 50% prvog u 3 setu i nije čudo što ga je brejknuo, i protiv Monfilsa je djelovao prilično loše, očito iscrpljen brojnim mečevima u tom periodu. Volio bih ga vidjeti kako bi prošao godinu kasnije na istom turniru protiv Federera koji je raznosio protivnike. Slažem se da bi vjerovatno dobio Novaka da su se sastali u tom momentu u finalu.

                        Comment


                        • Servirao je u prvom 73,9% pa mu nije pomoglo, u drugom 63,6%, opet mu nije pomoglo. U isto vrijeme, Marinov postotak prvog servisa u prvom setu bio je 55,6, a u drugom 48,1.

                          U oba seta Marin je oduzimao Rogeru servis, dok ovaj njemu nije mogao. Jedino je u trećem setu Marin imao veći postotak prvog servisa.

                          Meč sa Federerom iz 2015-e već bi bio klasik, jer ono je možda i ponajbolja verzija Federera koju sam ikada vidio na USO-u, barem sa tehničkog nivoa.
                          Last edited by Prle!; 07-09-18, 15:20.
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Voleo bi da SK poput W pokriva i ostale slemove. Njihovi prilozi sa i oko terena, intervjui, šetnja i predstavljanje kompleksa i terena, kvizovi uz postove sa foruma su mi najbolji uvod i opuštanje pred teške mečeve. Kompletna i jasna slika slema kao da sam tamo
                            Ovako pedalanje,loši strimovi ali još uvek dobre analize i postovi
                            Last edited by Dekson; 07-09-18, 16:00.
                            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                            Comment


                            • Originally posted by Prle! View Post
                              Odavno je Novak pokazao da ima bolji bekend, počevši od njihovog meča u Parizu mjesec-dva nakon USO-a 2014-e, a sa istim trendom je nastavio i u narednim godinama.

                              Prilično sam siguran da će ga lako Novak riješiti u slučaju da uslovi budu iole normalniji.
                              I Murrayev bekhend je bolji. Zverev je u dva meča koja su igrali a čiji ishod je različit pokazao da se nema razloga bojati bilo kakve "bh to bh" razmjene.

                              O Čiliću sa US Opena smo već diskutovali. Nikad, ali nikad, Federera onako neko nije razbio na GS-u ofanzivom da ovaj nije imao ni gram šansi. Ono je bilo nešto nenormalno i neobjašnjivo sa svih mogućih aspekata.
                              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                              Comment


                              • Opet odgovaram plavim.

                                Originally posted by Prle! View Post
                                @NI

                                Ne možemo znati šta bi se desilo da je u finalu bio Novak, ali dobro znamo šta se desilo sa sa igračem koji je igrao turnir života i izbacio tog istog Novaka. Ukratko, počišćen je u tri seta, bez obzira što je u prethodnom meču sa Čilićem prepustio istom četiri gema.

                                Ne mozemo znati a mozemo sa uzivancijom nagadjati.

                                Imajući u vidu kako se Marin u posljednja tri meča tadašnjeg US Opena poigrao sa igračima sa kojima je imao izuzetno negativan H2H, to mi je dovoljno da mislim i budem prilično siguran da bi vjerovatno i Novaka dobio u finalu.

                                Čilić nikada kasnije nije ponovio takav tenis, ni na AO-u 2018-e, ni na Wimbledonu 2017-e, a ni u Cincinnatiju ove godine. Ubijeđen sam da ga nikad i neće ponoviti. Svejedno, i da ga ponovi ne garantujem da bi dobio najboljeg Novaka ili Nadala. Ali da bih mu dao sasvim realne šanse za skalp na takvoj podlozi u takvim uslovima, apsolutno bih. Možeš biti bilo kakva defanzivna životinja, kada ti je s druge strane igrač koji riternira maltene kao Novak, a istovremeno napada isto svaki tip loptice i probija te sa oba krila. Nema odbrane od toga, ne na takvom hardu i protiv tenisera koji se uz takvu ofenzivu i izuzetno dobro branio.

                                U Uimbldonu je Cilic bio povrijedjen. U Australiji je bio blizu da dobije. Iskustvo iz 2014. je pomoglo Federeru. U Sinsinatiju je, po mom misljenju, bio manje vise jednak onome sto je pruzio na USO-u 2014. I Novak bi izgubio da nije u 3. setu dostigao 6. brzinu.

                                S druge strane, Nishikoriju, koliko god dobro igrao, ne dajem nikakve šanse da se nosi sa ovom dvojicom kada su u Top izdanju ili blizu njega. Vjerujem da ćeš se u to uvjeriti i večeras.

                                Mislim da ti je malo nategnuta teza da Federer nije očekivao takvog Čilića. Govorimo o 34-godišnjaku koji je mnogo puta ranije imao situaciju da ga protivnik izdominira u prvom setu ili jednom dijelu meča i da to preokrene u svoju korist. Tako da, nije bilo kasno. Nakon prvog seta je već trebao ili mogao nešto promijeniti i sigurno bi to uradio da Marin nije nastavio igrati u onom ritmu.

                                Jedan je stvar promijeniti igru u toku meca, Federer bi ucinio nesto da je mogao. Druga je stvar pripremiti opcije unaprijed. Vavrinka je nekoliko puta poslije poraza na AO 2013. glatko izgubio od Novaka. To je ucinilo da Novak ne napravi nikakvu korekciju u igri i izgubi AO 2014. Licno mislim da na RG 2015. Novak nije mogao nista napraviti. Ali na USO 2016, imamo korekcije u Novakovoj igri. One nisu dale rezultatskog efekta. Medjutim, stanje na terenu je bilo takvo da se moze reci da je Stan "ukrao" mec. Novakova povreda ali i kompleks su dali doprinos. Promjene u igri je Novak ranije pripremio.

                                Zivo me zanima kako ce biti u njihovom narednom mecu.

                                Last edited by NI; 07-09-18, 17:50.

                                Comment

                                Working...
                                X