Announcement

Collapse
No announcement yet.

LaLiga Santander & LaLiga 1|2|3 2018/2019

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by z0La View Post
    Obično i puste akciju pa posle pregledaju. Ali uvek moraš da imaš jednog mozga, koji diže zastavu na ovako tešku odluku.

    Da u ovakvoj situaciji dižeš zastavu a imaš VAR da pregleda...

    Pusti akciju, pa posle pregledaj. Što se bezveze praviš pametan kad ne moraš....
    Na utakmici Leverkuzen - Bajern, situacija u kojoj Leverkuzen postize gol a ofsajd nije postojao iako je bila teska situacija za linijskog sudiju s obzirom da su igraci bili "u liniji" ali pusteno je da se akcija zavrsi i kada je gol postignut odnosno zavrsena akcija linisjki je podigao zastavicu jer je smatrao da je to bio ofsajd ali je ipak svojom kasnom odlukom dao sansu da se upotrebi VAR nakog cega je ustanovljeno da ofsajd nije postojao i gol je priznat. To je dobar primjer kako treba da se ponasaju sudije kada je vec uveden VAR.
    Last edited by ognjen; 05-02-19, 09:40.

    Comment


    • Originally posted by Ognjen View Post
      Na utakmici Leverkuzen - Bajern, situacija u kojoj Leverkuzen postize gol a ofsajd nije postojao iako je bila teska situacija za linijskog sudiju s obzirom da su igraci bili "u liniji" ali pusteno je da se akcija zavrsi i kada je gol postignut odnosno zavrsena akcija linisjki je podigao zastavicu jer je smatrao da je to bio ofsajd ali je ipak svojom kasnom odlukom dao sansu da se upotrebi VAR nakog cega je ustanovljeno da ofsajd nije postojao i gol je priznat. To je dobar primjer kako treba da se ponasaju sudije kada je vec uveden VAR.
      Generalno sve zavisi od sudije. Pre smo imali utakmicu gde su u prvom poluvremenu ponistena dva gola Sevilji, sto je i trebalo uraditi. Ali nakon tog poluvremena svi su se bunili kako se prekida mec, kako je nadoknada vremena u prvom poluvremenu bila 6-7 minuta ako se dobro secam. Cak su se i ovi sa sport kluba "bunili" kako se igraci hlade, kako se secka utakmica i tako to. Nikad ne mozes svima ugoditi.

      Comment


      • Obicno ne mozes ugoditi ovima koji su nezadovoljni rezultatom utakmice.

        Comment


        • Tako mi toga seckanja igre, hladjenja igraca i mog omiljenog odgovora - nije to draz fudbala ako ne mozes posle utakmice da raspravljas o toj kradji iz ofsajda/penala.

          thread

          Comment


          • Originally posted by Raymond Reddington View Post
            Generalno sve zavisi od sudije. Pre smo imali utakmicu gde su u prvom poluvremenu ponistena dva gola Sevilji, sto je i trebalo uraditi. Ali nakon tog poluvremena svi su se bunili kako se prekida mec, kako je nadoknada vremena u prvom poluvremenu bila 6-7 minuta ako se dobro secam. Cak su se i ovi sa sport kluba "bunili" kako se igraci hlade, kako se secka utakmica i tako to. Nikad ne mozes svima ugoditi.
            Da sumiramo. Da bi se ugodilo opštoj fudbalskoj javnosti, bolje priznati 2 neregularna gola i smanjiti seckanje igre i nadoknadu vremena, nego imati dobre odluke na terenu?

            Ognjene, ispratio sam taj gol. To je bio mislim treći gol Levera. Odličan primer kako treba raditi.

            Ne znam da li je problem što sudije još uvek nisu 100% edukovane kako treba raditi sa VAR-om, ili jednostavno fali kvaliteta/mozga.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by z0La View Post
              Da sumiramo. Da bi se ugodilo opštoj fudbalskoj javnosti, bolje priznati 2 neregularna gola i smanjiti seckanje igre i nadoknadu vremena, nego imati dobre odluke na terenu?

              Ognjene, ispratio sam taj gol. To je bio mislim treći gol Levera. Odličan primer kako treba raditi.

              Ne znam da li je problem što sudije još uvek nisu 100% edukovane kako treba raditi sa VAR-om, ili jednostavno fali kvaliteta/mozga.
              Iako navijam za Sevilju nijedne sekunde nisam imao problem sa poništavanjem ta dva gola. Ja samo iznosim mišljenje nekih ljudi koje takođe ne podržavam. Seckanje igre postoji, ali postojo za oba tima, ne samo za jedan. Po mom mišljenju to bi bilo kao da u tenisu kažemo da je meč bio sranje i da je neregularan ako se prekine zbog kiše. da VAR treba da se menja, treba. Da sudije treba da promene način suđenja, treba. Ači na ovaj način nigde se ne ide.

              Comment


              • Originally posted by Raymond Reddington View Post
                Iako navijam za Sevilju nijedne sekunde nisam imao problem sa poništavanjem ta dva gola. Ja samo iznosim mišljenje nekih ljudi koje takođe ne podržavam. Seckanje igre postoji, ali postojo za oba tima, ne samo za jedan. Po mom mišljenju to bi bilo kao da u tenisu kažemo da je meč bio sranje i da je neregularan ako se prekine zbog kiše. da VAR treba da se menja, treba. Da sudije treba da promene način suđenja, treba. Ači na ovaj način nigde se ne ide.
                VAR nije savršen, jer opet iza kamera i svega imaš ljude koji odlučuju. A ljudi prave greške koliko god tehnologija pomagala.

                Bilo je ove sezone dosta situacija gde se nije koristio VAR ili gde se nije donela dobra odluka iako se gledao VAR. Ali opet kažem da se mnogo dobrih odluka donelo/promenilo uz pomoć VAR-a. Pa da je na svakih 10 dobrih odluka došla jedna loša, isplatilo se.

                Ne može niko da mi tvrdi da je suđenje bolje bez VAR-a, nema šanse.

                Greški će uvek biti. Najbitnije da su smanjene na mali %.

                Ne znam šta može više da se uradi sa VARom. Normalno je da će sve da teče uigranije i brže kako sezone budu odmicale i VAR postane standardan u ligi.

                Meni lično ne smeta što će sudija da gleda snimak 40-60 sekundi duže, ako će to da mu pomogne da donese pravu odluku koja neće promeniti tok utakmice. Radije bi 5 minuta nadonknadu, nego da se smorim od očajne sudijske odluke.

                p.s. Nije prethodni post bio upućen direktno tebi.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Originally posted by z0La View Post
                  VAR nije savršen, jer opet iza kamera i svega imaš ljude koji odlučuju. A ljudi prave greške koliko god tehnologija pomagala.

                  Bilo je ove sezone dosta situacija gde se nije koristio VAR ili gde se nije donela dobra odluka iako se gledao VAR. Ali opet kažem da se mnogo dobrih odluka donelo/promenilo uz pomoć VAR-a. Pa da je na svakih 10 dobrih odluka došla jedna loša, isplatilo se.

                  Ne može niko da mi tvrdi da je suđenje bolje bez VAR-a, nema šanse.

                  Greški će uvek biti. Najbitnije da su smanjene na mali %.

                  Ne znam šta može više da se uradi sa VARom. Normalno je da će sve da teče uigranije i brže kako sezone budu odmicale i VAR postane standardan u ligi.

                  Meni lično ne smeta što će sudija da gleda snimak 40-60 sekundi duže, ako će to da mu pomogne da donese pravu odluku koja neće promeniti tok utakmice. Radije bi 5 minuta nadonknadu, nego da se smorim od očajne sudijske odluke.

                  p.s. Nije prethodni post bio upućen direktno tebi.
                  E upravo to. Sa VAR-om je definitivno bolje, ali da treba sudijske ekipe da se uigraju, da se u njihovim glavama promeni stav da puste akciju pa tek nakon zavrsetka da reaguju, to definitivno treba. Pre negde sam pisao da fudbal treba da se ugleda na NFL i da se svaki gol pregleda od strane sudija u VAR sobi. Kao sto je Atletiku ponisten gol u nekoj od prethodnih utakmica zbog faula na sredini terena. Isto tako i uvodjenje celendza, pa na primer da se uvede cetvrta izmena pa ako je celendz neopravdan ona se gubi, a ako je iskoristis onda nemas pravo na celendz. Da ne ispadne da sam ja sad neki inovator ovde i da izmisljam toplu vodu, ali nesto mora da se menja.

                  Comment


                  • Žuta podmornica u gadnom sosu ukoliko ne izađu kao pobednici sa Zorilje.

                    Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • Jojjj. Koliko ne volim Atletika niti Čola.
                      Njihov fudbal nalik na Murinjovski stil.
                      Do zla Boga dosadno i krajnje ne gledljivo.
                      Voleo bi da popiju šamarčinu od znatno starijeg i poznatijeg rivala.

                      Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                      Comment


                      • Atraktivan pogodak Casemira.

                        Zao mi je Isca sto je u autu kod Solarija, ali definitivno moram priznati da Solari ima m*da, lagano je izveo Marcela i Balea iz prvih 11 jer su ocajni vec duze vreme

                        Comment


                        • Vinicijus je ludilo

                          Sent from my MI 6 using Tapatalk

                          Comment


                          • Nisam verovao da ću ikada doživeti da pored zdravog Marsela neko drugi šparta pored leve aut-linije. Solari potvrdio da i to moguće.
                            Njegov izum Regelon sasvim korektno odrađuje zadato poverenje.
                            Isko je definitivno umetnik sa loptom koji jednim potezom rešava momentum tekme.
                            Mali Vinisijus opak igrač.
                            Atletiko u nokdaunu. Trebalo bi Real iskoristiti i još koji put matirati Oblaka.

                            Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                            Comment


                            • Real ima sansu da ubjedljivo pobijedi jer Atletiko jako lose stoji na terenu.

                              A Kasemiro, mislim da je on jedan od igraca kojem je najvise puta oprosten zuti karton.

                              Comment


                              • Iz ničega kontra Atletika i paffff Antoan Grizman zabija kroz noge.
                                Suviše duboko stajao zadnji red Reala i jedna pogreška na sredini koštala ih skupo.

                                Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X