Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Simana nije bio ni u prvih 5 ni kod Tomica u prvoj trenerskoj sezoni.
    Ali su zato Bircevici,Macvani Todorovici ,Avramovici,Raduljice .... bili krem Evropske kosarke u proteklih godinu dana ....a uz to su i jako mladi i perspektivni i jos ce nas dugo predstavljati u reprezentativnom dresu ...

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Simana nije bio ni u prvih 5 ni kod Tomica u prvoj trenerskoj sezoni.
      Ako gledas tako ,onda ni Macvan koji je pauzirao godinu dana zbog povrede ,ondnosno Teo koji je pauzirao skoro godinu dana ,jer nije nigde igrao (u Clippersima krenuo sezonu ,odigrao nekoliko utakmica) nisu zasluzili poziv.

      Comment


      • Originally posted by blanco View Post
        Ako gledas tako ,onda ni Macvan koji je pauzirao godinu dana zbog povrede ,ondnosno Teo koji je pauzirao skoro godinu dana ,jer nije nigde igrao (u Clippersima krenuo sezonu ,odigrao nekoliko utakmica) nisu zasluzili poziv.
        Koliko Macvan i Teo zaborave kosarke za godinu dana neigranja toliko Simana za civota nece nauciti.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Vidim hejteri i dalje hejtuju svoju reprezentaciju koja je druga na svetu?
          Ovo je tako u maniru loših srpskih političara ...po principu ko kritikuje taj je protiv Srbije

          Btw. ovi koji ne znaju Drazen i Djordjevic nisu iskljucivali jedan drugog pa da bolji mora da igra a drugi da otpadne... jer je prvi bek suter a drugi plejmejker. Djordjevicu su konkurencija bili Jurij Zdovc i Zeljko Obradovic.
          Draženu niko nije bio konkurencija pa ni Sale

          Comment


          • Apsolutno se slažem sa blancom oko Mačvana i Tea, Mačvan ozbiljnu košarku nije iigrao prilično dugo, proteklu sezonu i nešto jače što apsolutno ostavlja traga na igraču bez obzira na kvalitet i potrebno je vreme i utakmice da bi igrač postao upotrebljiv a to nije SP.
            Teo više od pola godine ne igra a i prethodni period nije nešto angažovan bio, čini mi se kao da je bio izgubio fokus i košarka mu niije ono što je bila, međutim iako je pola godine apsolutno odmarao on i kao ime garantuje fokus protivnika i verujem da će Vasa i Jovke izneti veći teret a da će Teo kroz prvi deo SP da dođe do neke takmičarske forme i da će nam biti značajan faktor u borbama za medalju.
            Znači, tu nema veze znanje i imanje košarke u malom prstu već vraćanje forme na potreban nivo a to se ne može vratiti samo kroz pripreme već i kroz utakmice, tu dolazim da će najveću korist od učešća Tea na SP mati Teo i Đorđević (Fortitudo) a manje reprezentacija.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Najveću korist će imati reprezentacija Srbije, daj nemojte se zajebavati oko Tea, sramota je.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Pa nije sramota,samo se pise da nije u dobroj formi. Djordjevic ocigledno voli da rehabilituje igrace van forme i u povredama. Dok igrace u punoj formi izbacuje na keca. Koliko je sujetan je i fora sa Micovim.Kao nije mogao daprica posle.Pa kad je Radonja izbacio Jovica protiv Real,dobili i Jovic postao top plej u Evropi.

                Djordjevic ne zna sa ljudima, u repki ima dobare igrace,ali sta je doveo tamou Italiju sem ovih nasih...sumnjam da ce preziveti novu godinu..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by mark it zer0 View Post
                  Najveću korist će imati reprezentacija Srbije, daj nemojte se zajebavati oko Tea, sramota je.
                  Da budem jasan (ako nisam do sada) ja apsolutno podržavam odluke selektora ali i iznosim svoje mišljenje o stanju u kom se nalaze igrači. Teo je izgubio fokus oko košarke i pola godine je bio rekreativac (hvala bogu nepovređen) i takvog sam želeo u CZv ali na najvišem (reprezentativnom nivou) su drugi i treći plej (nominalno) ispred njega jer su u punoj takmičarskoj formi.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                    Ovo je tako u maniru loših srpskih političara ...po principu ko kritikuje taj je protiv Srbije

                    Draženu niko nije bio konkurencija pa ni Sale
                    Losa analogija....kada bi Srbija bila druga u svetu po kvaliteru zivota, da li bi imalo svrhe konstantno kritikovati njene politicare? Ovako reprezentacija i srpski politicari su na razlicitim krajevima skale kvaliteta. Reprezentacija u svetskom vrhu kvaliteta, a politicari na samom dnu... pa u skladu sa tim da li bi trebalo da zasluze podjednako kritikovanje? Mnogo ste skrti na pohvalama...cemu potreba da kritikujes nekoga ko je drugi na svetu sto je vise puta potvrdjeno, a da ne ukazes poverenje onim ljudima koji su za to najvise bili zasluzni?

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Pa nije sramota,samo se pise da nije u dobroj formi. Djordjevic ocigledno voli da rehabilituje igrace van forme i u povredama. Dok igrace u punoj formi izbacuje na keca. Koliko je sujetan je i fora sa Micovim.Kao nije mogao daprica posle.Pa kad je Radonja izbacio Jovica protiv Real,dobili i Jovic postao top plej u Evropi.

                      Djordjevic ne zna sa ljudima, u repki ima dobare igrace,ali sta je doveo tamou Italiju sem ovih nasih...sumnjam da ce preziveti novu godinu..
                      Evo ovo je npr. hejter jedan kroz jedan. Kako drugacije percipirati ovakvav post gde je glupost svaka navedena stvar... od prve do poslednje?

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        . Teo je izgubio fokus oko košarke i pola godine je bio rekreativac (hvala bogu nepovređen) i takvog sam želeo u CZv ali na najvišem (reprezentativnom nivou) su drugi i treći plej (nominalno) ispred njega jer su u punoj takmičarskoj formi.
                        To je bila situacija na kraju klupske sezone, ali na kraju odradjenih priprema nisam bas siguran. I Vasa danas rece kako oseca problem sa umorom nakon ove sezone dok Teo nema taj problem. Pritom njegov najveci doprinos jesu lucidne asistencije zasta ne treba nesto preterano da se ulazi u formu, jer se taj osecaj ne gubi tek tako. Dovoljno je da udje u kondiciju da moze bez problema da trci na obe strane terena, i da uvezba sut i Teo ce biti onaj stari. Ima dovoljan broj pripremnih utakmica da se to i desi.

                        Comment


                        • Vucic najzad napravio jedan dobar potez
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post

                            Vidim hejteri i dalje hejtuju svoju reprezentaciju koja je druga na svetu? Bas lepo, ko da nemate sta drugo da radite.

                            Btw. ovi koji ne znaju Drazen i Djordjevic nisu iskljucivali jedan drugog pa da bolji mora da igra a drugi da otpadne... jer je prvi bek suter a drugi plejmejker. Djordjevicu su konkurencija bili Jurij Zdovc i Zeljko Obradovic.
                            Podvuceno:
                            Vise je nego ocigledno da je tebi selektor = reprezentacija. Ako citas, niko ne hejtuje reprezentaciju, vec se ne slaze sa potezima selektora. To je barem meni kristalno jasno, tj. razlika izmedju ta dva je ocigledna.
                            Podvuceno i podebljano:
                            Zoran Radovic i Zdovc. Zeljko nije isao na to prvenstvo jer je, cini mi se naprasno prihvatio ponudu da bude trener KKP. Inace SDj nije igrao jer je to Drazen trazio... Da li je bio bolji plej od ove dvojice koje sam pomenuo je diskutabilno jer su obojica igrali jako dobru odbranu, a sut toj reprezentaciji nije nedostajao.

                            Comment


                            • Originally posted by Ganac View Post
                              Znači, tu nema veze znanje i imanje košarke u malom prstu već vraćanje forme na potreban nivo a to se ne može vratiti samo kroz pripreme već i kroz utakmice, tu dolazim da će najveću korist od učešća Tea na SP mati Teo i Đorđević (Fortitudo) a manje reprezentacija.
                              Teo je majstor i svakako zasluzuje poziv (za razliku od ostalih koji se komentarisu), iako je van takmicarske forme odavno. Videlo se u kval. kako je igrao.
                              Podvuceno:
                              Tu je malo doslo kao do privatizacije reprezentacije (medjutim, Teo je Teo), ali vidimo da cuvari vatre isto opravdavaju prisustvo Macvana na pripremama pred velika iskusenja u Japanu.

                              Comment


                              • Ako ti na ovom forumu vidis konstruktivnu kritiku pojedinih poteza selektora a ne nesto drugo... onda ti na zalost ne mogu pomoci.

                                Za Radovica si u pravu, pomislio sam i na njega ali nisam bio siguran.

                                Comment

                                Working...
                                X