Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Lord Samuraj View Post
    Trebao si Casillasu i Kahnu reci da ne mogu braniti jer su niski.
    Kasiljas ima 185 cm, a Kan 188. Ova dvojica imaju manje od 185. I ti si uzeo dva golmana koji su u svojim karijerama non stop top 5 bili u svijetu.
    sigpic

    Comment


    • Ne znam kako gedas na zalozenost ali veceras nije bila zalozenost na svaku loptu. E bas to je frustracija nemocnih igraca, Gomez dobija karton nad Ricarlisonu jer ga ovaj vara i pretrcava na 35m od gola, zato sto Fabinjo dva puta ostro kliza Ricarlisonu i dobija zuti, zato sto Robertson trci u autu njemu u facu. I 90om se vrati u svojih 16m i uzme zivu loptu Staridzu.

      Pricamo o promasajima Origija, znaci li da ozbiljno racunas na tog igraca? Sbbkbb nisam ni pomenuo jer da jesam pomenuo bi Gomesovu ogromnu sansu, Bernandove otvorene suteve, pobeglu loptu Volkota kad je pretrcao Alisona, prodor Ricarlisona ili ovaj aut na kraju kad su se pokacili Ricarlison i Gomez je bila cista lopta za Everton iz koje je kasnije nastala ova sansa.

      Takvom igrom dolazis u situaciju da moras da pobedis Napoli kuci da bi prosao dalje ili da danas nisi dao ovaj gol liga bi bila znacajno dalje. U decembru bi mogao da skoro zavrsis sa borbom za bilo koji trofej jer si i u jednom kupu ispao.

      A zasto ne koristi onu atraktivnu igru kojom dajes 4 svima i dobijas Siti? Gde osminu finala u gostima resis. Vidis da ti timu ne ide, idu teski mecevi koji odlucuju skoro celu sezonu i ti nista. Danas vadis najbojeg i najuticajnijeg igraca umesto da ih vratis na stara mesta u 60om i igras na provereno sa starim zadacima.

      Normalno da uprospasti kad su ti stoperski par cinili Lovren i Matip a na golu bio Karius. Sada je drugacije i naravno da je bolje ali ne zbog nekog ekstremnog balansa nego zbog njihovog kvaliteta. Uz to je Robertson godinu dana iskusniji, Trent i Gomez takodje. Uz to te VVD i Alison namestaju i ulivaju poverenje. Balans cini vezni red kojeg ovde nema i zato je manje sansi. Manje je sansi jer se bunara. Balans ne cini dobra odbrana odbrana.
      insta: engleski_dopisnik

      Comment


      • Originally posted by Reise View Post
        Kasiljas ima 185 cm, a Kan 188. Ova dvojica imaju manje od 185. I ti si uzeo dva golmana koji su u svojim karijerama non stop top 5 bili u svijetu.
        Pickford 185, Kepa 186. Kahn je malo visi samo. Ne znam gdje si granicu postavio za nisko.

        Comment


        • Originally posted by NSG View Post
          Ne znam kako gedas na zalozenost ali veceras nije bila zalozenost na svaku loptu. E bas to je frustracija nemocnih igraca, Gomez dobija karton nad Ricarlisonu jer ga ovaj vara i pretrcava na 35m od gola, zato sto Fabinjo dva puta ostro kliza Ricarlisonu i dobija zuti, zato sto Robertson trci u autu njemu u facu. I 90om se vrati u svojih 16m i uzme zivu loptu Staridzu.

          Pricamo o promasajima Origija, znaci li da ozbiljno racunas na tog igraca? Sbbkbb nisam ni pomenuo jer da jesam pomenuo bi Gomesovu ogromnu sansu, Bernandove otvorene suteve, pobeglu loptu Volkota kad je pretrcao Alisona, prodor Ricarlisona ili ovaj aut na kraju kad su se pokacili Ricarlison i Gomez je bila cista lopta za Everton iz koje je kasnije nastala ova sansa.

          Takvom igrom dolazis u situaciju da moras da pobedis Napoli kuci da bi prosao dalje ili da danas nisi dao ovaj gol liga bi bila znacajno dalje. U decembru bi mogao da skoro zavrsis sa borbom za bilo koji trofej jer si i u jednom kupu ispao.

          A zasto ne koristi onu atraktivnu igru kojom dajes 4 svima i dobijas Siti? Gde osminu finala u gostima resis. Vidis da ti timu ne ide, idu teski mecevi koji odlucuju skoro celu sezonu i ti nista. Danas vadis najbojeg i najuticajnijeg igraca umesto da ih vratis na stara mesta u 60om i igras na provereno sa starim zadacima.

          Normalno da uprospasti kad su ti stoperski par cinili Lovren i Matip a na golu bio Karius. Sada je drugacije i naravno da je bolje ali ne zbog nekog ekstremnog balansa nego zbog njihovog kvaliteta. Uz to je Robertson godinu dana iskusniji, Trent i Gomez takodje. Uz to te VVD i Alison namestaju i ulivaju poverenje. Balans cini vezni red kojeg ovde nema i zato je manje sansi. Manje je sansi jer se bunara. Balans ne cini dobra odbrana odbrana.
          Gomez dobija žuti jer mu je Riča gurnuo loptu i ti vidiš tu isfrustriranost? Ako je ko bio isfrustrian večeras, to je Riča, jer nije ništa apsolutno uradio.

          Nema ja šta ozbiljno da računam na Origija, dečko je promašio šansu sa metar. Klopp ga je ubacio u igru, tako da verujem da on računa na njega. Gomesova ogromna šansa, Alison odbranio. Znači golman koji je doneo balans Liverpulu je odradio svoj posao. Lopta nije pobegla Volkotu, već mu je Alison izbio iz nogu, gde ga je ona pogodila i otišla u gol aut. Opet golman odradio posao. Prodor Riče kad je zalomio i sebe i VVD-a, šta sa tim? Da nismo dali ovaj gol, Siti bi bežao 4 boda, umesto dva. I opet bi imali 3 boda više od Čelzija.

          Kakav Napoli, pričamo o PL-u. LŠ je druga stvar. Zvezda je utakmica koja je najviše štete nanela Liverpulu. A opet imaju dobru šansu za prolaz ako pobede Napoli. I da, upali smo u najgoru grupu, tako da, dešava se.

          Atraktivnu igru ne koristi, jer je očigledno da tako ne može da parira Sitiju. To je sve lepo za oko, ali nije moguće celu sezonu. Tako smo prošle sezone pregoreli, jer je svaku tekmu lupao presing. Da ne pričam o tome što sprečavamo povrede igrača. Klopp je izjavio pre ovog meča da kreće period od mesec dana gde uopšte neće biti treniranja. Već samo utakmice, oporavci od utakmica i spremanje za sledeću. Jel ti deluje realno da treba da juriš kao mazga svaku utakmicu, pogotovo sad kad se igra na svaka 3 dana? Igrali smo izuzetno tešku tekmu u Parizu u sredu, a igramo opet u sredu.
          Danas vadiš najboljeg igrača, a ubacuješ drugog koji nije odigrao ništa ove sezone. I on opet za to kratko vreme, uradi više od najboljeg igrača. To bi valjda značilo da je Klopp pogodio sa izmenom?

          Što se tiče balansa, ne znam kako ne vidiš da si ti sam naveo definiciju balansa. Prošle godine smo imali lošiji tim u odbrani. Ove sezone imamo bolji. To se oslikava na terenu. Klopp više koristi odbranu jer može. Tako da može da prilagodu igru. Prošle to nije mogao. Balans.
          Što se tiče sredine, ona je ista kao i prošle godine manje više. Otišao Can i povredio se Ox, a došli Fabinjo i Keita.

          Balans ne čini dobra odbrana, već dobra odbrana i dobar napad. A imamo i jedno i drugo.

          Loša odbrana-sredina-Dobar napad - Loš balans.
          Dobra odbrana-sredina-Dobar napad - Dobar balans.
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • Ovako nije stvar u tome da li mi sada imamo bolju odbranu, stvar je u tome sto taj visoki presing koji donosi dosta sansi i golova, ne moze da se igra dugo. U toku jedne sezone najvise 3meseca, i onda se raspadnes. Probao je Klopp pre dve sezone to, i bez evrope mi smo se raspali u januaru.
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Kako nije stvar u tome? Pa baš zbog dobre odbrane i ne mora da igra visoki presing. Pre smo morali da počinjem odbranu na protivničkoj polovini, jer nismo znali da se branimo. Sad to više ne radimo, jer je odbrana dobra i možemo da istrpimo pritisak.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Originally posted by z0La View Post
                Kako nije stvar u tome? Pa baš zbog dobre odbrane i ne mora da igra visoki presing. Pre smo morali da počinjem odbranu na protivničkoj polovini, jer nismo znali da se branimo. Sad to više ne radimo, jer je odbrana dobra i možemo da istrpimo pritisak.
                Ma odnosi se na teoriju koju je NSG napisao gore, da kao sad imamo bolju odbranu i da sam mozemo da igramo presing i da jurcamo.
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • Ne znam što to toliko forsira. Da je Liverpul loš, pa da ga razumem. Loši smo, Klopp treba da se vrati na taktiku od pre.

                  Ali mi imamo 11 pobeda od 14 utakmica. Očigledno je da to funkcioniše. Ne treba menjati nešto što funkcioniše, samo zbog estetike.

                  Npr. u nekim ranijim sezonama, mogao sam da vidim da bi večeras primili gol i da bi morali da jurimo zaostatak. Sad nema toga, i to je ogromna razlika u kvalitetu. Origi da je bio malo normalniji, mogli smo ovo da rešimo pre 96og minuta. Pa i Mane, a i Šaćiri.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Originally posted by z0La View Post
                    Gomez dobija žuti jer mu je Riča gurnuo loptu i ti vidiš tu isfrustriranost? Ako je ko bio isfrustrian večeras, to je Riča, jer nije ništa apsolutno uradio.

                    Nema ja šta ozbiljno da računam na Origija, dečko je promašio šansu sa metar. Klopp ga je ubacio u igru, tako da verujem da on računa na njega. Gomesova ogromna šansa, Alison odbranio. Znači golman koji je doneo balans Liverpulu je odradio svoj posao. Lopta nije pobegla Volkotu, već mu je Alison izbio iz nogu, gde ga je ona pogodila i otišla u gol aut. Opet golman odradio posao. Prodor Riče kad je zalomio i sebe i VVD-a, šta sa tim? Da nismo dali ovaj gol, Siti bi bežao 4 boda, umesto dva. I opet bi imali 3 boda više od Čelzija.

                    Kakav Napoli, pričamo o PL-u. LŠ je druga stvar. Zvezda je utakmica koja je najviše štete nanela Liverpulu. A opet imaju dobru šansu za prolaz ako pobede Napoli. I da, upali smo u najgoru grupu, tako da, dešava se.

                    Atraktivnu igru ne koristi, jer je očigledno da tako ne može da parira Sitiju. To je sve lepo za oko, ali nije moguće celu sezonu. Tako smo prošle sezone pregoreli, jer je svaku tekmu lupao presing. Da ne pričam o tome što sprečavamo povrede igrača. Klopp je izjavio pre ovog meča da kreće period od mesec dana gde uopšte neće biti treniranja. Već samo utakmice, oporavci od utakmica i spremanje za sledeću. Jel ti deluje realno da treba da juriš kao mazga svaku utakmicu, pogotovo sad kad se igra na svaka 3 dana? Igrali smo izuzetno tešku tekmu u Parizu u sredu, a igramo opet u sredu.
                    Danas vadiš najboljeg igrača, a ubacuješ drugog koji nije odigrao ništa ove sezone. I on opet za to kratko vreme, uradi više od najboljeg igrača. To bi valjda značilo da je Klopp pogodio sa izmenom?

                    Što se tiče balansa, ne znam kako ne vidiš da si ti sam naveo definiciju balansa. Prošle godine smo imali lošiji tim u odbrani. Ove sezone imamo bolji. To se oslikava na terenu. Klopp više koristi odbranu jer može. Tako da može da prilagodu igru. Prošle to nije mogao. Balans.
                    Što se tiče sredine, ona je ista kao i prošle godine manje više. Otišao Can i povredio se Ox, a došli Fabinjo i Keita.

                    Balans ne čini dobra odbrana, već dobra odbrana i dobar napad. A imamo i jedno i drugo.

                    Loša odbrana-sredina-Dobar napad - Loš balans.
                    Dobra odbrana-sredina-Dobar napad - Dobar balans.
                    Nije u toj situaciji bio isfrustriran nego kod ove poslednje kod aut linije. Frustrirao je ceo tim jer Robertson do sad nije pokazivao takve reakcije da trci igracu van terena u telo. Ricu pratim otkako je u PL, protiv Arsenala tamo je bio frustriran. Danas ni blizu.

                    To je bas ta razlika u odnosu na proslu sezonu koja ti daje vetar u ledja da igras napred priblizno prosloj sezoni. Dobar golman i dobra odbrana. I umesto da unapredis taj segment igre napred uz pomoc veznog reda ti povukao rucnu napred.

                    Ti pricas samo o jednom segmentu ovih mesec dva dana losije igre a ja ti pricam o celokupnom utisku svih utakmica. Ne slusamo se. A LS sam opet pomenuo kad sam ti pominjao da tempiranje forme dovodi do toga da ako ponovis ovakvu igru proti Napolija ostajes bez jednog bitnog takmicenja. I to uporedio sa proslogodisnjom igrom u tom takmicenju. A i u PL do kraja ovog ubrzanog ciklusa imas i MCI i ARS i MU i gostujes WOL i BOU uz tu LS utakmicu. Tako da ako se nastavi ovom igrom 3.1. Siti moze pobedom moze da resi prvenstvo.

                    Ne kazem o takvoj igri protiv svakog, niti o igri celu utakmicu. Ali si mogao protiv Celsija Arsenala i Sitija da odigras jednu takvu ili nekom drugom takmicenju. Ili danas od 45. da im svlacionici kazes danas je derbi Liverpula, igramo ono nase bezobrazno jer vec treci put za redom ulazimo na poluvremenu sa 0:0 ili gubimo 1:0. Sad presing na zadnju liniju, pritisni da ne izadju iz 20m.

                    Kad mi neko kaze balansiras izmedju dve strane, to znaci da sam ja sredina necega bez obzira kakve su dve strane. Zato ti kazem da je balans izmedju ne na krajevima ma kakvi oni bili. Balans je neka sredina. A meni je gubitak Cana ozbiljan gubitak za ovu sredinu. Ox takodje. Keita i Fabinjo to sada nisu. Mozda ce biti ali sada nisu. Saciri moze sa klupe, znacajno bezopasniji kao starter. Zato se danas i govorilo kako bunarite i da je bolje da VVD bude gore, jer nema sredine.
                    insta: engleski_dopisnik

                    Comment


                    • Originally posted by Lord Samuraj View Post
                      Pickford 185, Kepa 186. Kahn je malo visi samo. Ne znam gdje si granicu postavio za nisko.
                      189cm je Kepa visok
                      https://www.transfermarkt.com/kepa/p...spieler/192279

                      Comment


                      • Nema tu teorije nikakve. Odbrana se igra od napada. Salaha je bez sprinta kao spic po 15ak min. To sto imas dobru odbranu ne znaci da kuliras napred i da ce ovi nazad uzeti i kad uzmu sta ce sa njom kad si je uzeo na 70m od gola a igras laksim tempom. Znaci da je ukrades beku i otvoris kontru sa 35m gde ces u zavrsnici imati 3,4 igraca koji su brzi da utrce na pas, otvore prostor ili zavrse akcije 3 na 3. Toga nema vise. Mane nesto i pokusava, Salah i Firmino uopste.

                        Ne kazem da je los nego da je losiji i da mi je zao sto su imali atomski fudbal u rukava, popunili rupe, ostala jos na poziciji AMCa i umesto da gaze dalje oni spustili tempo i tim sporijim tempom dovode u pitanje jedno takmicenje, drugo su izgubili a trece je moglo bolje da se odigra. I zao mi sto nisam nijednom ove sezone video tu igru, bar jednu utakmicu, cisto da znaju protivnici da u derbiju mogu dobiti takav Liverpul.
                        insta: engleski_dopisnik

                        Comment


                        • Pa pazi Liverpul je prosle sezone posle 14kola imao gol razliku 28/18, ove sezone 27/5.
                          IMG-20190614-192941
                          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                          Comment


                          • Ne slažemo se jbga.

                            Poenta je da Liverpul ima najbolji start u PL-u. Bolji od prošle sezone gde smo igrali lepše. Tebi se to možda ne sviđa, ali funkcioniše na terenu. Ako ja lažem, ne laže 11 pobeda.

                            Nemamo povrede(da kucnem u drvo), igrači nisu istrošeni. Rezultati ne ispaštaju. Ne možeš više od toga da poželiš.

                            Utakmica malopre je trebalo da se reši pre 96og minuta, i bilo je dosta prilike za to. Ovako ispade još slađe što se desila baš na ovakav način.

                            Napoli da se pobedi na Enfildu, i opet sve to ostaje iza nas.
                            Last edited by z0La; 02-12-18, 20:50.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Originally posted by z0La View Post
                              Kako nije stvar u tome? Pa baš zbog dobre odbrane i ne mora da igra visoki presing. Pre smo morali da počinjem odbranu na protivničkoj polovini, jer nismo znali da se branimo. Sad to više ne radimo, jer je odbrana dobra i možemo da istrpimo pritisak.
                              Pa to sve zavisi kako gledas na igru. Murinjo na primer nema poverenja u svoju odbranu pa iz tog razloga ne igra visoki presing nikako. Stavise igra konstantno sa devetoricom igraca (a nekada i svom desetoricom) iza lopte.
                              Mada nesto mu ne ide od ruke....
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Adame da, ali ste do tog kola prosle sezone primili kuci 2 gola na 7 meceva. Znaci ni tad nije bio problem na Enfildu nego u gostima gde su vam Siti Votford i Totenhem zajedno dali 12 golova. A tad nije jos poceo taj atomski fudbal, jer si imao problem sa nezadovoljnim Maneom i Kutinjom koji je ruku na srce igrao odlicno iako je hteo da ide. Kad je poceo taj fudbal pogledaj samo rezultate.

                                Z0La prvi put da se ne slazemo, u ovih skoro godinu dana koliko sam na forumu ali sve ok. Razlicite filozofije fudbala a i u ovom slucaju je tvoj tim u pitanju.
                                Voleo bih da se Liverpul plasira dalje, zasluzuju, i da zajedno sa Celsijem prete Sitiju. A za ova dva razlicita Liverpula cemo jos dugo da sikutujemo
                                insta: engleski_dopisnik

                                Comment

                                Working...
                                X