Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Adam The Llama View Post
    Ne slazem se oko SAFa, za mene su on i Shankly dve najbitnije fudbalske licnosti.
    Ne postoje ljudi koji su toliko ulozili u jedan fudbalski klub kao njih dvojica, da nije bilo njih dvojice danas ne bi bilo ni Liverpula ni Junajteda, bar ne ovakvih kakve ih mi znamo.
    Zbog trofeja verovatno bi mi SAF bio broj jedan.

    Takodje ovo ciji je veci, je diskutabilno i svaka strana ima neki svoj adut. Na kraju se dodje do toga, da i jedni i drugi imaju isto najbitnijih trofeja. Sveukupno gledano Junajted je trofejniji, i trenutno je jaci brend i popularniji na globalnom nivou.
    Shankly i Fergie su padawani Sir Matt Busby-a koji je pionir modernog fudbala i najbitniji menadžer za britanski fudbal. Čovek koji je značajno postavio temelje autoritativnog menadžerisanja u fudblau.

    Busby je prvi od kad se igra fudbal igrao sa tinejdžerima i osvajao titule, kada je bila ludost da ti igra neko ko ima manje od 26,27, njemu su tim nosili tinejdžeri.
    Ferguson nikad ne bi bio Ferguson bez legacy-a Busby-a, Busby je REFERENTNA TAČKA za sve stvari u engleskom fudbalu. Pre njega nije bilo takve referentne tačke.
    On je prvi bio engleski prvak Evrope, 10 godina nakon sto mu je poginula najtalentovanija generacija igrača, do dana danasnjeg u istoriji engleskog fudbala. On je bio prvi koji je to uradio sa lokalnim klincima.
    Stvorio je tle da se pojave 2 najbitnije igračke figure u istoriji ostrvoskog fudbala. George Best i Sir Bobby Charlton.
    Najveci rockstar kojeg je ikad imao fudbal i najveci gospodin kojeg je ikad imao fudbal.

    Tako da ono, SAF je velicina, ali SAF nije Matt Busby, i to ce prvi sam SAF da ti kaze. Kakav Shankly, kakav SAF.
    Mnogi fudbaleri i dan danas pricaju da je Pele obelezio SP 1958. zato sto je Duncan Edwards poginuo.
    Sekularac je izjavio da je mislio da zna da igra fudbal dobro dok se nije susreo na terenu sa Duncan Edwardsom.

    Busby je stvorio koncept, legacy da se guraju mladi igrači, revolucija u fudbalu. Koja bi se desila, ali koliko kasnije, 15,20,30 godina....

    Dennis Law, Best, Sir Bobby Charlton.... i na nazalost smrt Duncana i ostatka ekipe.
    Ako je George Best Marlon Brando fudbala, Bobby Charlton James Stewart, onda je Duncan Edwards River Phoenix ili James Dean. Prica koja nije do kraja ispricana zbog tragicne smrti a samo moze da se sluti sta bi bilo. U vreme kad za reprezentaciju ne zaigraš pre 25,26, on sa 19 bude lider i reprezentacije i sampionskog Uniteda.



    Btw. ne mrzim Liverpool, i nema potrebe da glumim korektnost. Liverpool je za mene posle Uniteda najveći klub na Svetu. Real Madrid i Barselona su 2 logisticki isforsirana zla koja bi trebalo svako da mrzi, pogotovo Real Madrid. To su klubovi koji nista ne bi ucinili da nije bilo guranja i podrske drzave, diktatora, bogate pokrajine itd itd.
    U paralelnom univerzumu bih mogao samo za Liverpool da navijam, verovatno nijedan drugi klub. Iako na neki nacin postujem cak i Chelsea, jer imaju toughness vec 20 godina.

    Kod Liverpool-a mi samo smeta pretenciozna patetika tog YNWA čuda. I to kurčenje Liverpulovih navijača sa time, i ne sprdaju ih u Engleskoj svi za dzabe "Minut YNWA, 89 minuta tišine, minut YNWA".
    Gadan mi je taj okultizam Liverpulovaca. Ne znam navijace nijednog drugog kluba koji imaju toliku potrebu da se ističu. Ajde što se skupljaju po barovima i po Srbiji, nego uniformisano moraju da nose maltene i brojanice sa simbolom Liverpoola.
    Užasava me to. Osim na fudbalu, ne znam da l sam ikad obuko dres Manchester Uniteda. A i njega nosim jer je kvalitetan i prijatan. A nije mi ni prva opcija, imam Milanov koji je savršeno prijatan i savršen dres, on mi je prva opcija.
    Last edited by Busby Babe; 13-11-18, 12:36.

    Comment


    • Ево извини што носимо ствари које ти се не свиђају.

      Comment


      • Vaša stvar, nema šta da mi se izvinjavaš.
        Kao što je moja stvar da me nervira ta nepotrebna pretenciozna uniformisanost.

        Imam dobrog ortaka koji je veliki navijač Liverpula, ide na ta okupljanja kad se gleda po kafićima tekma, i sam mi kaže "Često mislim da to nije normalno, neki se baš ponašaju kao sekta".

        Ne vidim potrebu da se šetam gradom i da neko zna da navijam za odredjeni klub, moja lična stvar. Nema potrebe da nosim štampane Cantone da bih voleo klub.

        Comment


        • Kakav je ovo brat.
          Da mi je neko rekao da cu ga ovako zgotiviti posle onog meca sa Svajcarskom, ne bih mu verovao.

          Tek mu je 26, pred njim je veliki deo karijere, nadam se ukrasen titulama.

          Spoiler
          Last edited by srdjan_sl; 13-11-18, 14:57.

          Comment


          • Mark Hjuz ostaje da vodi tim u narednim mečevima, nakon pauze. Dakle, Jokane raduj se, eto konačno pobede.
            Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

            Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

            Comment


            • Limune, pogledaj mu oblik glave .....
              Nije tu sve cisto niti normalno. Zgotivio si idiota.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Limune, pogledaj mu oblik glave .....
                Nije tu sve cisto niti normalno. Zgotivio si idiota.
                Bas nam je lep brat Sacirovic.
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Limune, pogledaj mu oblik glave .....
                  Nije tu sve cisto niti normalno. Zgotivio si idiota.
                  Ruzan, klempav, antipatican na prvi pogled... Ali ostavlja srce na terenu svaku utakmicu, grize na svaku loptu, fokusiran je maksimalno od prvog do poslednjeg minuta, nije sebican, stekao je mnogo simpatija za ovo malo boravka u Liverpulu.

                  Razmisljao sam, kad bismo mi recimo imali slicnog igraca koji bi pokazao tri prsta na utakmici sa Albanijom posle koje bismo prosli grupnu fazu na SP u poslednjim minutima, a da je isto ovako zdepast i prgav, slavili bismo ga decenijama unapred. On bi bio kralj za nas, lud, sasav, blesav, a ne zloban ili pokvaren. Dobro, on je igrac Svajcarske, ali svejedno i da nas igrac nastupa za Austriju i napravi slicnu situaciju, naravno da bi ga Srbi velicali.

                  Comment


                  • Sad cemo da osudjujemo Sacirija sto izgleda retardirano. Koga briga kako izgleda. Igra coek majstorski fudbal za Liverpul, ostalo nije bitno.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Reise View Post
                      Sad cemo da osudjujemo Sacirija sto izgleda retardirano. Koga briga kako izgleda. Igra coek majstorski fudbal za Liverpul, ostalo nije bitno.
                      Mene .... Fizicki izgled nikada ne treba da bude povod za bilo cije ismevanje, sprdanje, podjebavanje ..... Osim u slucaju Sacirija.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Mene .... Fizicki izgled nikada ne treba da bude povod za bilo cije ismevanje, sprdanje, podjebavanje ..... Osim u slucaju Sacirija.
                        Smeta tebi Sacirovic zato sto ce doneti titulu u crveni deo Liverpula.
                        IMG-20190614-192941
                        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                        Comment


                        • Šaćiri je potrvdio sve ono što je pričao Sting za SP, da je nacionalističko takmičenje koje služi kao platforma za posticanje jeftinih nacionalističkih strasti.
                          Nemam problem sa njim što je Albanac, niti Švajcarac.

                          Imam problem što je idiot koji je na sred fudbalskog takmičenja u momentima najveće pažnje potego za političko-nacionalističkim sranjima.

                          Comment


                          • Uvek se znalo da su fudbaleri(ima izuzetaka) ograničeni kao kutija. Ne volim ga ni ja, takav je lik, antipatičan, ali ovo što pokazuje na terenu je za respect.

                            Ne vidim razliku između toga što on pokazuje ono prstima, ili što dođe jedan divljak i namerno ide da polomi nogu drugom igraču.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Originally posted by Adam The Llama View Post
                              Smeta tebi Sacirovic zato sto ce doneti titulu u crveni deo Liverpula.

                              Nikad se ne zna... Sve je moguce.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Pored citya nece niko uzet ligu vise, bar ne dok je pep tu

                                Comment

                                Working...
                                X