Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
    Srbija ne moze dozvoliti da potrosi Igora Kokoskova zbog ovog neuspjeha. Treba stati iza njega,i dati jos jednu sansu da pokaze sto zna. Srbija nema trenera da bi dozvolila da proguta Igora. Vise Crna Gora trenutno ima trenera.

    Ne smiju se stvari lomit preko koljena. Odje su svi toliko licemjerni da boli. Od vas navijaca pa do kosarkaskih radnika.

    Jedino mi je zao sto Igor nije skupio muda i odradio na svoju ruku rebuilding reprezentacije i podmladio je pa makar ispali u polufinale ili jos dalje.

    Sad se svi snebivaju. I svi kritikuju. Sad je bas tesko kritikovati i treba sad velika pamet za kritikovanje. Posle bitke svi su generali. A Kad treba sansa da se da srpskim trenerima i igracima u dva najveca beogradska kluba , onda ta sansa traje do "prvog poraza". I to traje godinama. Svi nervozni, hoce samo trofeje. Navijaci blizanaca pogotovo. E sad je doslo sve na naplatu. Bas niko nema pravo da kritikuje. Dje je bio plan saveza i ljudi iz kosarke da se napravi smjena generacija. Ovo je klasicna nasa prica.

    Naravno da cemo da kritikujemo... i njega i sve one koje si naveo. I nije problem Srbije da potrosi bilo koga, vec kako ce se on licno osecati nakon ovoga. Ne znam da li ce mu taj osecaj dozvoliti da nastavi dalje. On je covek zalutao od kad je sa Slovenijom uzeo EP. Nema to veze sa podmladjivanjem, to je prirodan proces i svi oni koji su naslednici su i bili pozvani (Petrusev, Dobric, Davidovac, Pokusevski, Smailagic), nema drugih. Problem je sto je omasio psihologiju vodjenja reprezentacije i ne znam da li je toga uopste svestan.

    Comment


    • Sta mu sad ovo dodje, i sa Igorom se pokacio?

      "Prava misterija je zašto Vasilije Micić nije igrao u nastavku.

      Kokoškov je dao odgovor i na to pitanje.

      "Sve je bilo u redu, bio je deo pripreme, gledali smo film, bio je deo startne postave, ali nisam ga video. Nije bio spreman da igra. Morao sam da stavim Avramovića i on je bio iznenađen. Morao je da otrči u svlačionicu i morali smo da promenimo grupu. Očigledno je imao neki medicinski problem sa kojim nisam upoznat, nisam doktor. Igrao bi duže da je bio spreman, nažalost nije, pa sam igrao sa igračima koji su mogli da igraju", rekao je selektor."

      Comment


      • Da se ja pitam Micica u zivotu ne bih vise zvao, dvoumio sam se izmedju njega i Gudurica ko je najgori igrac u istoriji reprezentacije, sad sam siguran da je to Micic, veceras me je posebno iznervirao iako ni do sada nije imao jednu krstenu utakmicu u reprezentaciji, bukvalno je pustao Italijane da daju kos,kao da je od Miska dobio zadatak da bojkotuje reprezentaciju.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post

          Naravno da cemo da kritikujemo... i njega i sve one koje si naveo. I nije problem Srbije da potrosi bilo koga, vec kako ce se on licno osecati nakon ovoga. Ne znam da li ce mu taj osecaj dozvoliti da nastavi dalje. On je covek zalutao od kad je sa Slovenijom uzeo EP. Nema to veze sa podmladjivanjem, to je prirodan proces i svi oni koji su naslednici su i bili pozvani (Petrusev, Dobric, Davidovac, Pokusevski, Smailagic), nema drugih. Problem je sto je omasio psihologiju vodjenja reprezentacije i ne znam da li je toga uopste svestan.
          Ma kritikuj koliko oces. Sad ce da se prave spanske serije od ovoga. Treba gledati naprijed. Omasio psihologiju vodjenja reprezentacije? Prvi put cujem za taj termin. Evo i ovaj talijanski trener je omasivao tu psihologiju ranije pa je veceras potrefio.

          Comment


          • Greota je da takav kvalitet samo odbacimo. Sa njima treba neko da radi i da im stavi do znanja da nisu primadone i ako su dobili individualna priznanja koja su dobili. Sujeta mora ostro da se sece i nema tu mesta za zastitu bilo koga. Ali nije lako... tu je bas neophodan neki jak autoritet.

            Vec mi je bilo jasno kada su krenuli da slinavo relativizuju Jokica, koji je direktno ostetio reprezentaciju i njima samima umanjio sanse za uspeh. Pa ako ti je to nema veze..to znaci da ti nije bas stalo do uspeha. Umesto da ga je Igor javno ukorio sto reprezentaciju otkazuje preko Tanjuga a ne u razgovoru sa njim, on nista. Pa moras da das neki primer drugima sta je ispravno ponasanje, i onda to ponasanje postaje kult reprezentacije. Kod njega ispade da sve moze i dve je prihvatljivo. Pa eto, prihvatljivo je i onda da smo q na bicikli.

            Comment


            • Niko ko nije 100% mentalno i fizicki spreman da igra , ne treba da igra. I ko nije spreman da se zrtvuje za tim ne treba igra. U vecoj ili manjoj mjeri u zavisnosti od koncepcije.

              Comment


              • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post

                Ma kritikuj koliko oces. Sad ce da se prave spanske serije od ovoga. Treba gledati naprijed. Omasio psihologiju vodjenja reprezentacije? Prvi put cujem za taj termin. Evo i ovaj talijanski trener je omasivao tu psihologiju ranije pa je veceras potrefio.
                Treba prvo gledati sada, a ono napred ce svakako doci. Kako nikad nisi cuo za taj izraz? Jos sam vec i objasnio, al ajd jos jednom - ne moze se popustljivo voditi jaka reprezentacija na balkanu. S obzirom da su oni svi materijalno obezbedjeni i ususkani, i vise nemaju taj drajv da vise grizu za bilo sta u zivotu, pa se onda igraci moraju dodatno motivisati da im se taj nagon za prezivljavanjem opet probudi, dok se naravno moraju i korigovati pa i sankcionisati oni koji pruzaju otpor takvom nacinu. Ako si gledao film Whiplash, mozes videti kakav cesto i nezgodan nacin tutorstva vodi do krajnjeg uspeha. Tu nema mesta za 'lako cemo', to je bre bolan proces koji nije prijatan pa da ides po nocnim klubovima. Da bi Kokoskov nastavio on mora SADA da shvati svoju gresku zasto ih je previse tetosio. I ono vodjenje tajm auta koje je potpuno neprirodno za nas mentalitet.
                Last edited by mmajstor; 05-07-21, 00:22.

                Comment


                • Jokica mogu da razumem,ali Smailagic i Pokusevski da odbiju to je bezobrazluk,takvima nije mesto u reprezentaciji kao ni Micicu koji je ili bojkotuje kad je na terenu ili prosto covek ne funkcionise sa svojim sunarodnicima,lakse mu je da igra sa Turcima i Amerikancima.
                  Mnogo mi je strasnije i vise me nervira kad vidim Micica na terenu koji odbija da igra odbranu nego to sto je Jokic rekao hocu da se odmorim,da jasem konje,igrao je stvarno mnogo kosarke i verujem da nije bio u stanju da igra.
                  Kokoskov da je neki trener takvo ponasanje ne sme da dozvoli na terenu,mogu oni van terena i da ne govore,da se pljuju ali na terenu mora uvek borba da postoji. Nisu pricali ni Djordjevic i Danilovic pa je Partizan postao prvak Evrope.

                  Comment


                  • Meni to nije tako. Onaj ko dodje odvojio je svoje vreme za reprezentaciju sto znsvi da mu to znaci, za razliku od onoga drugoga kome nije palo na pamet da to uradi, i tako daje los primer ostalima. Poku i Smail bi verovatno bili visak na ovom spisku, dok je Jokic X faktor od koga verovatno drasticno zavisi krajnji rezultat. Ako njemu nije briga sto ce njegovim nedolaskom onih 11 igraca ispasti iz uloge favorita, sta onda dalje da pricamo.

                    Comment


                    • Ja iz ponasanja Micica mogu samo da zakljucim da je dosao da se zajebava,profesionalni kosarkas ne moze da se sklanja u odbrani,bolje da je jahao konje.
                      Smailagic i Pokusevski bi mozda i bili u 12,pa tu su Davidovac i tek iz povrede sto je izasao Milosavljevic,nisu ni igrali u ovoj utakmici. Ova dvojica mladi,nista nisu postigli jos u kosarci i vec odbijaju da igraju za reprezentaciju,to mora odmah da se sece da ne bi posle svaki klinac pomislio da je Dzordan i da je NBA i Miskova provizija vaznija od reprezentacije.
                      Jokica ne opravdavam,svakako je trebao da bude s reprezentacijom,bar da ih podrzi s tribina ako ne moze da igra ali mogu da razumem da je umoran i da mu je dosta kosarke posto je igrao bez prestanka skoro godinu dana,svakako je pametnije uradio nego da se vukao na terenu,dosao nespreman,videli smo na SP kako izgleda kad mu se ne igra.

                      Comment


                      • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                        Covic,Misko i onaj ko ih tu postavio,oterase Vujosevica,oterase Djordjevica i sta je ostalo, gomila divljih Amera po klubovima,nema mladih igraca da se razvijaju kroz evrokup i evroligu, a rezultata nigde,ubise kosarku menadzerisanjem kao i s fudbalom sto su uradili i uskoro nas ceka sudbina Hrvatske u kosarci ako im ne dodje iz dupeta u glavu i pocnu da stvaraju igrace.
                        Sad Partizan ima Obradovica,Zvezda Radonjica pa neka stvaraju reprezentativce a ne da gledam divlje Amere,ma ni ne gledam vise evroppsku kosarku od kad je inflacija Amera u nasim ekipama.
                        Da li je realno, ovo sto pises? KKP kupuje nikada jace, za sada sve strance, a ti pricas o razvoju igraca. Koje to igrace da razvija? CZ jos i ima ponekog iole kvalitetnog domaceg. Partizan, nakon sto je Jaramaz otisao, ni jednog.

                        Comment


                        • Tako je to kad se izostave Stimac i Raduljica iz Reprezentacije.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                            Dje je bio plan saveza i ljudi iz kosarke da se napravi smjena generacija. Ovo je klasicna nasa prica.

                            Zato očekujemo da vodeći ljudi KSS-a podnesu ostvake.

                            Vreme je za promene.

                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post

                              Zato očekujemo da vodeći ljudi KSS-a podnesu ostvake.

                              Vreme je za promene.
                              To je jedan zatvoreni krug, poput ringišpila, gde će samo menjati sedišta i pozicije jedni te isti i iz iste sredine.
                              Moguće po neki kumić ili rodjak da se prišljamči.

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Tako je to kad se izostave Stimac i Raduljica iz Reprezentacije.
                                Aaaa, zači zato je tebi komšija sazidao onu skalameriju pa ti se ni prozor ne vidi? Radule i Štime su tu uvek za reprezentaciju ali taj Radule igra rekreativnu košarku a Štimac je najbolji navijač na našoj klupi. Nama je nedostajao Lučić i centar CSKA, kao i da ovi koji su tu a vedete su u svojim klubovima sujetu ostave kod kuće i odrede se kolektivu. Neka pogledaju svi oni Luku Dončića (o onima koji se ne odazivaju neću pisati jer ne zavređuju da trošim tastaturu)Mi nismo sinoć odigrali ni kolektivnu odbranu, napad ni individualnu odbranu (valjda su mislili da je dovoljno da se MVP EC i EL pojave na parketu i to je to), kasno su shvatii da moraju da oznoje guzu da bi dobili talijane.
                                Ipak, svako ko je došao na reprezentativno okupljanje zaslužuje naklon jer je ipak odvojio od svog oskudnog slobodnog vremena.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X