Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Teško da Simanić može sa 211 da igra na poziciji 3, pre svega zbog slabijeg ball handlinga. Mi smo u poslednjih 10 godina naštancovali tih 3&D igrača baš zato što ne umeju da vode loptu.
    Takvi su i Milosavljević i Lučić, pored Dobrića i Lazića.
    Jedine punokrvne trojke su Kalinić i Micov.
    Siguran sam da jesi pratio košarku i ranije, ne mnogo u prošlost da idemo samo se treba setiti matorog Piroćanca i forsiranja Nemanje na poziciji pleja sa svojih 2,11 m.
    Treba videti i prepoznati talenat a zatim usmeriti i nadograditi. Sve to se nije desilo Simani (videli i prepoznali talenat jesu, sve ostalo su fulali). Setimo se još jedne trojke koju je lepo otesao Vujošević Jan Veseli koji je takođe sa svojom visinom bio na poziciji 3 u KKP - potpuno netipična trojka koja je davala dodatni kvalitet igri Partizana i u napadu i u odbrani. Zato (iako sam laik) verujem da u KK CZv nisu prepoznali na kojoj poziciji treba forsirati Simanu i na koji način ga profilisati. Verujem da smo ga prilično unazadili i da nikada neće dostići ono što su neki videli u njemu pre 7-8-10 godina.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • I taj Nemanja Bjelica danas ne spušta loptu na parket kad uđe u igru.
      Inače, glede Pokuševskog OKC je u tolikom kanalu da jedino sa njim nisu probali. Što da ne probaju, low risk high reward. Ali, sem početnog iznenađenja i par solidnih partija nisu nešto dobili ni oni ni on. Porazi su opet tu i njegove loše partije s početka sezone.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by jordan loyd View Post
        I taj ćelavi sa tvog profila je oteran iz Zvezde. . .
        Nije oteran nego mu nije data sansa pa je otisao kod komsija. Simana je vec 4 godine tu i videli smo sta moze a sta ne moze, iako se moralo bolje raditi snjim. No sta je tu je, reprezentaciju nece videti dok drasticno ne popravi svoju igru, zasta nisam bas optimista.

        Comment


        • Da se slušao i gledao onaj intervju sa Tomićem koji sam okačio na temi bivši igrači i treneri KKCZ (kao što očigledno nije) moglo se čuti da je pristup Simaniću drugačiji nego prema većini ostalih igrača, i tu je jedino Milan to shvatio, prilagodio se i zato je Boriša najbolje izgledao kod njega.
          E sad ako je proigrao kod Tomića za očekivati je da proigra i kod nekog drugog trenera koji je takođe bolji psiholog i bolje čita karaktere.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • https://nova.rs/sport/kosarka/spanci...ati-za-srbiju/
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Isto kao Dončić, u Španiji će sazreti kao igrač a onda će igrati za drugu reprezentaciju.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Isto kao Dončić, u Španiji će sazreti kao igrač a onda će igrati za drugu reprezentaciju.
                Ne lupaj gluposti kad nisi upučen. Koliko puta treba Dušan da objasni za koga će Tristan igrati da bi ti to shvatio.

                Comment


                • Glup si, rekao je da će igrati za Srbiju. Isto kao Dončić što je postao igrač u Španiji a potom igrao za Sloveniju.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Neka sam glup ali Dončić nije nikad izjavio da će igrati za Srbiju.

                    Comment


                    • Au jbte...
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Lakše malo, bez vređanja.

                        Comment


                        • Davidovac u repku,ogroman kosarkaski iq!
                          Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

                          Comment


                          • Poenta je, kad već mora da se crta, odakle moralno pravo da se očekuje da igrač igra za reprezentaciju zemlje u kojoj nije stasao.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Neka svako bira za sebe. . . to nije naš problem.
                              Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

                              Comment


                              • Originally posted by jordan loyd View Post
                                Davidovac u repku,ogroman kosarkaski iq!
                                I bice.

                                Comment

                                Working...
                                X