Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Takvi smo mi. Nama spori Bodiroga uzimao ključne lopte pored Stojakovića i Divca.

    Comment


    • Nije bitno ko je spor ko je brz, bitno je ko je bolji. A Jokić je iznad Divca i Stojakovića dok su Bogdan i Bjelica ispod Bodiroge ali ispod ispod.

      Mislim najmanji će to problem biti Jokiću, ako ništa, njega to ne tangira uopšte. Bar nije egoista

      Comment


      • Ova Uroševa poslednja rečenica je ključna, da Jokić nije egoista. I zaista nije, nekad mi se čini da su svi oko njega svesni njegovog ekstra talenta i kvaliteta a da ga on sam nije svestan. I u Denveru su celu koncepciju igre podredili njemu i došli do polufinala konferencije da je bilo malo sreće mogli su i više.
        Meni se čini da te svesti nema u našoj reprezentaciji, niti počinje otpočetka, niti ima najveću minutažu, teraju ga da igra neku igru koja nije njegova autentična uopšte nema status koji zaslužuje, a sve zarad toga da se zadovolji neki bivši igrač koji ne bi imao mesta ni u reprezentaciji Albanije.
        Kao sad da su Džordana terali da igra na 1 u originalnom Dream Teamu.
        Apsolutno je neophodno da se to što pre promeni ako, pod broj jedan, želimo da gledamo najbolju moguću igru reprezentacije i naravno ako se želi najveći rezultat.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ja ne raspravljam ovde ko je bolji i veći u NBA, da li Jokić ili Bogdan, bilo bi to baš glupo. Nego si rekao da je Bogdan epizodista u nebitnom timu, i u tom kontekstu ga uporedio sa Herisom, koji je kao klasa, a Boća ima sve statisticke parametre bolje od njega. To mene buni. Taj Denver je do pre godinu bio 5 puta nebitniji tim od Sakramenta, koji ima lepu buducnost, i sa tim se slazu, manje-vise, svi u Americi. Nema sumnje da je Jokara nas najbolji igrac, sa realnin mogucnostima da postane najveci ikada, samo nema potrebe da se zbog toga omalovazava Bogdan Bogdanovic da bi se dokazalo ne znam ni ja sta.

          Mislim, ko ce uzeti poslednji sut, niti to znamo, niti poslednji sut uzima uvek najbolji igrac, mnogo je faktora koji uticu. Bogdan je vise puta dokazao da moze da bude covek odluke, ja sad iz glave znam bar 5 meceva koje je resio sutem za pobedu. Znam neke i koje nije, da se razumemo, ali decko je rodjeni pobednik, u to nemam sumnje.

          Pritom, Bogdan je dokazao na Evropskom da je vodja ove ekipe, gde je vukao žestoko oslabljen sastav do srebrne medalje.
          Last edited by mark !t zer0; 18-08-19, 15:25.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Zadnji sut uzima Bircevic i osvajamo medalju.

            Comment


            • U to vrijeme Stojaković je bio jedan od najboljih šutera u cijeloj ligi, Divac se rvao sa Shaqom, bili su na milimetar od titule. Svejedno se znalo ko uzima loptu kad treba i jeste bio najsigurnija opcija. Ko u ovoj reprezentaciji treba uzeti zadnji šut, zavisi od dosta faktora.

              Očekujem ulazak u 4. Sve ispod toga mora biti neuspjeh pod uslovom da ostatak ekipe ostane zdrav. Za nešto više je teško reći iz ove perspektive. 2010 je Srbija bila druga po igri i na kraju četvrto mjesto. Još uvijek mislim da bi se u tom finalu pružio veliki otpor Amerima, svi igrači su bili u formi, ali sudije su odlučile drugačije. Tada je recimo Teodosić odlučio protiv Španije, a Rašić protiv Hrvatske

              Comment


              • Bogdan i Heris, možemo reći da su šuterski tu negde, Heris ima bolji ulaz, po meni, ali hajde da kažemo da je to upitno, ali nije upitno da je Heris defanzivno 3 klase bolji igrač od Bogdana.

                Meni ne smeta da Bogdan uzme poslednji šut, Bjelica, bilo ko, ali mi je glupo da se nameće da Jokić nije clutch. Koliko je tip utakmica rešio ove sezone, hladan kao špricer.

                Ne mrzim ja Bogdana, niti Bjelicu, čak oni i neće biti problem. Kažu da može biti problem Vasa Micić, i njegov odnos sa Jokićem. Da on i dalje misli da je veća zvezda od Jokića i da neće toliko igrati zajedno.

                To mi je rekao jedan košarkaš, sad ja ne verujem u to. Smatram da Vasa nije toliko glup. Mada je on bio ime za Jokića u svoje vreme.

                Baš ću večeras obratiti pažnju koliko će zajedno provesti na parketu.

                Nebitno je hoće li ići lopta na Jokića ili ne, ako je neko otvoren i ima bolju poziciju, samo je glupo reći da je Bogdan više clutch od Jokića, to nema verifikaciju u empiriji. Jokić je umeo da odigra loše ali pri kraju da doda gas. Baš je on izrastao ove sezone u igrača koji želi da preuzme odgovornost.
                Last edited by Cassius Clay; 18-08-19, 15:27.

                Comment


                • Bogdan je tada bio opasan igrač. On i Šarić, brutalni potencijali. I Hezonja posle njih. Ali ostaneš u Evropi koju godinu više i završiš karijeru.

                  Ovi što su preskočili Evroligu i ranije otišli nisu promašili. Videćemo Smailagića da li će potvrditi priču.

                  Najbolje što igraču može da se desi je da preskoči Evroligu i mlad ode u NBA.

                  Zubac je bio smešna pojava i u ABA ligi, sad je već postao solidan igrač. Pojeo bi Milutinova za doručak.
                  Last edited by Cassius Clay; 18-08-19, 15:38.

                  Comment


                  • Dončić nije preskočio Evroligu.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • E baš je Dončić merilo, mogao je igrati i kinesku ligu, ono se radja jednom u 50 godina. Ako ne bude najbolji evropski igrač ikada, biće u top 3 lagano. Već je on na nivou na kojem je retko ko iz Evrope bio.

                      Plus Real Madrid, koji ga nije gušio već napravio, svuda drugo bi ga stručnjaci ugušili.

                      Kad pogledaš šta je prošle godine uradio, samo zbog imena bi ljudi pre uzeli Hardena nego Luku. Ja bih Luku lagano. Dečko se igra.

                      Comment


                      • Toni Kukoč, jedan od najboljih igrača iz Evrope ikada po meni je prvo dominirao u Evropi pa onda otišao u Ameriku. Ima raznih primera, samo se ne treba zaletati. Mislim, glupo je reći posle 2 sezone u NBA da je Bogdan upropastio sebi karijeru. Videcemo, ja sam zadovoljan kako igra tamo, nije uopste los kako se predstavlja.

                        Slazem se za Dončića, ono je stvarno čudo, dar od Boga, da gledaš i uživaš.

                        Zato Bogdan kada dodje u Istanbul ili u Beograd dočekaju ga sa toliko ljubavi da je to neverovatno. To je suština sporta, za mene je on Bog, omiljeni igrač ikada. I pun je trofeja, a valjda i to nesto znaci, nije valjda sve u visini ugovora.
                        Last edited by mark !t zer0; 18-08-19, 15:51.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by mark it zer0 View Post
                          Toni Kukoč, jedan od najboljih igrača iz Evrope ikada po meni je prvo dominirao u Evropi pa onda otišao u Ameriku. Ima raznih primera, samo se ne treba zaletati. Mislim, glupo je reći posle 2 sezone u NBA da je Bogdan upropastio sebi karijeru. Videcemo, ja sam zadovoljan kako igra tamo, nije uopste los kako se predstavlja.

                          Slazem se za Dončića, ono je stvarno čudo, dar od Boga, da gledaš i uživaš.

                          Zato Bogdan kada dodje u Istanbul ili u Beograd dočekaju ga sa toliko ljubavi da je to neverovatno. To je suština sporta, za mene je on Bog, omiljeni igrač ikada. I pun je trofeja, a valjda i to nesto znaci, nije valjda sve u visini ugovora.
                          I oni su samo ljudi.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Za ove što se sporadično sreću sa košarkom, odnosno prate je sve dok njihov tim beleži značajnije rezultate da razjasnim: clutch označava nešto odlučujuće, u košarci poslednje sekunde kada rezultat može na jednu ili drugu stranu. Oni koji reaguju najbolje u toj situaciji se nazivaju clutcherima. Takođe, to se ne odnosi samo na akcije u napadu nego i u odbrani, tako da možemo reći da je Kuzmić bio clutcher u meču kad je spustio roletnu Ekpeu.
                            Ako treba neko dodatno objašnjenje slobodno pitajte, stojim vam na raspolaganju.
                            Last edited by dekkard; 18-08-19, 16:01.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Super je Bogdan ali nije liga Dončića, Jokića i ekipe. Videćemo hoće li biti liga Bojana Bogdanovića, Dragića...

                              Kada ja mogu Bjelicu čiji je ćale legenda, koji je ciganin, koga sam obožavao kao klinac, koga volim i dalje, objektivno sagedam i kažem da je epizodista u NBA, što ne bih mogao za Bogdana.

                              Super je što su oni tu i što će igrati, ali sam očekivao viśe i od jednog i od drugog, i od Šarića.

                              Tvrdim da bi imali bolje karijere da su ranije otišli u NBA.

                              Dario je tek propao i to je posebna priča.

                              Porzingis gde je igrao u Evropi? Nikola? Janis? Dragić? Zubac?

                              Pa i taj Novicki? Parker?

                              Sigurno da to nije slučajno, mnogo se bolje radi u SAD, mnogo. Nikada mi ne znamo u šta bi izrasli Bodan i Šarić da su posle onih sezona direktno otišli u NBA.

                              Evropa je za iskusne igrače i nije toliko labava niti ima toliko lufta da se radi na igračima, NBA bi im bio znatno bolji i za uslove i za utakmice i za sve.

                              To je jedina istina.

                              Ne izjeda mene ništa, Jokić je grobarčina.

                              Comment


                              • Na nasem se kaze Klac, a s obzirom da u prevodu to znaci kvacilo.... to su kvacilo igraci. Kad menjas brzinu i tempo igre prvo njima bacis. Ne zavrsava se tekma sa kvacilom.

                                Comment

                                Working...
                                X