Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisi u pravu, pripremne utakmice sluze da se sto vise situacija iskoristi za kritikovanje i pljuvanje pa ako se ostvari los rezultat (sto je uvek splet raznih faktora) da se onda kaze 'I told you so' . A ako se ne desi par dana radovanja jer je to ipak nasa reprezentacija, a kada prodje euforija da se opet udje u mod hejtovanja dok se ne smeni selektor, gde i tog novog ceka ista sudbina posle prve nepopularne odluke ili rezultata. I tako jovo nanovo.

    Comment


    • Ja bih voleo da Djordjevic ostane bar do 2024.,a onda moze Kokoskov,jedini trener iz mladje garde koji stvarno ima autoritet i moze da zameni Djordjevica.

      Comment


      • Kokoskov, S. Obradovic, Trinki.... to je moja lista naslednika. U slucaju da svi odbiju onda Dzile. Petog za sada nema dok ne vidimo sta ce ispasti od Tomica...

        Comment


        • Tomic ako postane trener ode kuci u Oly...

          Comment


          • Nadam se da će Sale napraviti uspeh u Kini i da će dugo dugo kormilariti srpskim brodom.
            Ako se odluči drugačije najrealnija i po meni jedina zamenska opcija Igor Kokoškov.
            Mislim da bi NBA stručnjaku klupa Srbije, uz sva uvažavanja karijere bila najveći izazov.

            Comment


            • Rekao je da je to i njegova zelja, samo ne jos uvek.

              Comment


              • Jokić kada dobije loptu na perimetru i gleda kome da je pošalje unutar reketa, tu poziciju više niko ne markira u NBA-u i ne udvajaju ga jer su škole naučili...siguran sam da mnogima možemo da kaznimo tu nepažnju na času ako navežbamo sa Jokarom utrčavanja spoljnih ali sa oba strane uz sinkopu tajming. Gudura je ojačao i dovoljno je dobar u kretnjama bez lopte da realizuje bar 2-3 takva asista, pa makar završili i penalima. Bogdan to ume naravno...Vasa i Jović mi deluju sporo i džombasto za tu zaebanciju.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Nisi u pravu, pripremne utakmice sluze da se sto vise situacija iskoristi za kritikovanje i pljuvanje pa ako se ostvari los rezultat (sto je uvek splet raznih faktora) da se onda kaze 'I told you so' . A ako se ne desi par dana radovanja jer je to ipak nasa reprezentacija, a kada prodje euforija da se opet udje u mod hejtovanja dok se ne smeni selektor, gde i tog novog ceka ista sudbina posle prve nepopularne odluke ili rezultata. I tako jovo nanovo.
                  Ne, pripremne utakmice sluze da se izjavi da najvise problema ima u odbrani bez pokretljive petice i tu je pomenut Boban, dok na svoju opasku da imena ne igraju nije nikog naveo, vec pomenuo kao kontra primer Gagija (pogodio jednu trojku iz dotrcavnja, ali posle pripaljivao kao da je Bogi) i Lucica.
                  Kao sto smo vec komentarisali, nema covek komunikacione sposobnosti, a da li je Boban bas bio toliko los (ili losiji od ostalih) u odbrani nisam siguran. Nisam gledao prvu cetvrtinu, a u ostalim nije sve bilo bajno, sto je i normalno u ovom delu priprema. Kupili su ofanzivne skokove, u odbrani lepili nase... Milutinov je imao par dobrih zagradjivanja, ali generalno, ne vidim da se neko istakao.
                  Isto tako, prica se o tome kako Vasa nije preuzeo palicu. Pa bilo je ocigledno da ga menja nakon svake greske, tj. promasenog suta. Slicno je bilo i sa Jovicem. Zato je Bogdan sutirao preko ruke skoro uvek, Bjelica promasivao skoro sve, a sto je napisao Vitkor, loptu nismo 5 minuta spustili na post u poslednjoj cetvrtini. Sreca pa su i oni promasilvali...
                  Last edited by Grof; 11-08-19, 16:50.

                  Comment


                  • Jedina realna opcija ako Sale ode je neki Muta ili Žitko...

                    Vi kao da ste zaboravili da se za EP i SP igraju kvalifikacije gde u najboljem slučaju možeš da računa na ek igrače

                    Teško da takvo selektorsko mesto zanima trenere kao što su Kokoškov, Sale Obradović...

                    Fiba je idiotskim potezima gotovo uništila reprezentativnu košarku

                    Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                    Comment


                    • Originally posted by Wingwalker View Post
                      Jokić kada dobije loptu na perimetru i gleda kome da je pošalje unutar reketa, tu poziciju više niko ne markira u NBA-u i ne udvajaju ga jer su škole naučili...siguran sam da mnogima možemo da kaznimo tu nepažnju na času ako navežbamo sa Jokarom utrčavanja spoljnih ali sa oba strane uz sinkopu tajming. Gudura je ojačao i dovoljno je dobar u kretnjama bez lopte da realizuje bar 2-3 takva asista, pa makar završili i penalima. Bogdan to ume naravno...Vasa i Jović mi deluju sporo i džombasto za tu zaebanciju.
                      Imao je ona dva dodavanja za Bogdana, ali nisu prosla. Strim mi je bagovao, pa nisam bas dobro video da li je Bogdan nenaviknut na takve pasove, ili su bili neprecizni. U svakom slucaju, Jokic je opasnost sa bilo koje pozicije.
                      Last edited by Grof; 11-08-19, 17:01.

                      Comment


                      • Gudura ima opasnu pracku. Za 3 mislim da je precizniji i od Bogdana.(ovde mislim na otvorene suteve, nikako na suteve preko ruke i iz driblinga gde je Bogi neki drugi univerzum za Guduru) Tu bi trebalo da trazimo svoje oruzje. A ako neko moze da mu pravi otvorene suteve za 3, to je Jokic. Plus ovo sto je Wingwalker objasnio.
                        Last edited by Storm; 11-08-19, 16:55.

                        Comment


                        • Originally posted by Grof View Post
                          Ne, pripremne utakmice sluze da se izjavi da najvise problema ima u odbrani bez pokretljive petice i tu je pomenut Boban, dok na svoju opasku da imena ne igraju nije nikog naveo, vec pomenuo kao kontra primer Gagija (pogodio jednu trojku iz dotrcavnja, ali posle pripaljivao kao da je Bogi) i Lucica.
                          Strasno sta je covek rekao...ne znam sta ti fali u njegovim komunikacionim sposobnostima kad si ga sasvim dobro razumeo? Valjda ce neko drugi doci pravo sa filoloskog fakulteta, pozeljno odsek knjizevnost, pa da uzivamo dok prica.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Strasno sta je covek rekao...ne znam sta ti fali u njegovim komunikacionim sposobnostima kad si ga sasvim dobro razumeo? Valjda ce neko drugi doci pravo sa filoloskog fakulteta, pozeljno odsek knjizevnost, pa da uzivamo dok prica.
                            Nisam ni mislio da ces razumeti. Ja sam njega sasvim dobro razumeo, ali ne pisem o tome vec o poruci koja se salje (i to je komunikacija, kao i nepostojanje iste).
                            Kao sto sam napisao pre par strana - igra nije bila nesto, ali je previse rano za bilo kakve ocene; postoji jos dosta vremena za uigravanje. Bilo bi lepo da selektor samo javno hvali (jedno od osnovnih pravila liderstva), a ako vec pominje kriticki nekoga, onda neka pomene sve. Ispada da su svi ostlali izmislili odbranu, a i pruzili ne znam kakve partije (ukljucujuci i pohvaljenog Gagija), a juce je to bilo od sjaja do ocaja kod svih.
                            Last edited by Grof; 11-08-19, 18:03.

                            Comment


                            • Dobro, znaci smetaju ti ne komunikacione vestine, vec zato sto nije nagrdio svaciju igru u odbrani a ne samo Bobijevu? Tako kazi, sada je razumljivije.

                              Comment


                              • Originally posted by Storm View Post
                                Gudura ima opasnu pracku. Za 3 mislim da je precizniji i od Bogdana.
                                prošle sezone za tri...Gudura EL 47,7% Bogdan 36%.
                                Last edited by Wingwalker; 11-08-19, 18:17.

                                Comment

                                Working...
                                X