Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Pa nije sramota,samo se pise da nije u dobroj formi. Djordjevic ocigledno voli da rehabilituje igrace van forme i u povredama. Dok igrace u punoj formi izbacuje na keca. Koliko je sujetan je i fora sa Micovim.Kao nije mogao daprica posle.Pa kad je Radonja izbacio Jovica protiv Real,dobili i Jovic postao top plej u Evropi.

    Djordjevic ne zna sa ljudima, u repki ima dobare igrace,ali sta je doveo tamou Italiju sem ovih nasih...sumnjam da ce preziveti novu godinu..
    Potpis + bravo za podvuceno i podebljano. Sujeta + samoljublje... Doduse, kazu ljudi da bez tih osobina nema velikih uspeha. Ne znam, nisam bas siguran. U svakom slucaju ne volim to.
    Last edited by Grof; 07-08-19, 11:00.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Ako ti na ovom forumu vidis konstruktivnu kritiku pojedinih poteza selektora a ne nesto drugo... onda ti na zalost ne mogu pomoci.

      Za Radovica si u pravu, pomislio sam i na njega ali nisam bio siguran.
      Kostruktivna kritika je vrlo varijabilan pojam. Ja je nisam ni pomenuo, vec sam napisao da se ljudi ne slazu sa odlukama selektora, ali da ce podrzavati reprezentaciju u ma kom sastavu otisla.
      A Losmi je apsolutno u pravu za sve sto je napisao, a cemu si se ti podsmevao (OK, mozda ce SDj da prezivi sezonu u Itliji, ali to cemo videti)

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        Koliko Macvan i Teo zaborave kosarke za godinu dana neigranja toliko Simana za civota nece nauciti.
        Za Tea se slažem, Mačvan je itekako dostižan i sva je prilika da će ga i prestići i imati bolju karijeru od graničnog EL igrača kakav je Mačvan.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Naravno da se ne moze a ne podsmehnuti tvrdnji da Djordjevic ne ume sa ljudima, a to je prva stvar koju ce svaki od ovih reprezentativaca istaci kao najveci kvalitet. Kako mozes to objasniti? Covek radi kao motivator i drzi predavanja o odnosima medju ljudima i stvaranju timske hemije i pobednickog duha, i onda se lupi takva glupost kako ne ume sa ljudima. Znam za brdo firmi koje nisu angazovane u sportu a koje su ga angazovali da ucestvuje u njihovom team buildingu kao predavac na tu temu. To je onda pokazatelj ne kritike nego potpuno zanemarivanje logike i stvarnosti.

          Vrati se pre ovih odluka selektora unazad na forum i videces da isti "kriticari" podjednako hejtuju od pocetka stvaranja foruma do danas. Stvar je u tome da toliko ne mogu da podnesu selektora, jedni iz klubaskih drugi iz nekih subjektivnih razloga, da kao hijene vrebaju svaki moguci dogadjaj da to iskoriste da potvrde tu svoju emociju. A to je onda trolovanje jer tema nije Djordjevic nego reprezentacija, a o reprezentaciji ni slovo da napisu, sem ako to slovo nije vezano iskljucivo za blacenje selektora. Njima je tema selektor a ne reprezentacija, kakve veze ima njegov klupski angazman sa ovom temom? Tako da sa pravom mogu reci da su to hejteri, a razmidli gde ti to vidis kritiku, koju ako pravdas kao relevantnu za ovu temu, bi ipak trebalo da bude konstruktivna a ne trolerska dovodeci u direktnu vezu i onu glupost sa politikom.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Pa nije sramota,samo se pise da nije u dobroj formi. Djordjevic ocigledno voli da rehabilituje igrace van forme i u povredama. Dok igrace u punoj formi izbacuje na keca. Koliko je sujetan je i fora sa Micovim.Kao nije mogao daprica posle.Pa kad je Radonja izbacio Jovica protiv Real,dobili i Jovic postao top plej u Evropi.

            Djordjevic ne zna sa ljudima, u repki ima dobare igrace,ali sta je doveo tamou Italiju sem ovih nasih...sumnjam da ce preziveti novu godinu..
            Bravo Lošmi, pogodak u centar, otpočetka do kraja!
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Naravno da se ne moze a ne podsmehnuti tvrdnji da Djordjevic ne ume sa ljudima, a to je prva stvar koju ce svaki od ovih reprezentativaca istaci kao najveci kvalitet. Kako mozes to objasniti? Covek radi kao motivator i drzi predavanja o odnosima medju ljudima i stvaranju timske hemije i pobednickog duha, i onda se lupi takva glupost kako ne ume sa ljudima. Znam za brdo firmi koje nisu angazovane u sportu a koje su ga angazovali da ucestvuje u njihovom team buildingu kao predavac na tu temu. To je onda pokazatelj ne kritike nego potpuno zanemarivanje logike i stvarnosti.

              Vrati se pre ovih odluka selektora unazad na forum i videces da isti "kriticari" podjednako hejtuju od pocetka stvaranja foruma do danas. Stvar je u tome da toliko ne mogu da podnesu selektora, jedni iz klubaskih drugi iz nekih subjektivnih razloga, da kao hijene vrebaju svaki moguci dogadjaj da to iskoriste da potvrde tu svoju emociju. A to je onda trolovanje jer tema nije Djordjevic nego reprezentacija, a o reprezentaciji ni slovo da napisu, sem ako to slovo nije vezano iskljucivo za blacenje selektora. Njima je tema selektor a ne reprezentacija, kakve veze ima njegov klupski angazman sa ovom temom? Tako da sa pravom mogu reci da su to hejteri, a razmidli gde ti to vidis kritiku, koju ako pravdas kao relevantnu za ovu temu, bi ipak trebalo da bude konstruktivna a ne trolerska dovodeci u direktnu vezu i onu glupost sa politikom.
              Kakve veze ima selektor sa reprezentacijom? On mora uvek biti pod budnim okom javnosti. Kad je predavao tim brdo firmama..pricao kako je to bilo u PAO i Bayernu gde su poslodavci imali lose reci za njega ili semisli samo o reprezentaciji koja se ponekad sakupi.

              To je kao da kazem da na fudbalu u dvoristu drzim atmosferu ali u firmi ne znam...Atmosfera nije jedino sa igracima,vec i sa sportskim direktorima,gazdama...Djordjevic jos nije imao neki skroz los rezultat u reprezentaciji da bi se videla ta ''atmosfera''..ne sumnjam dace na prvu loptu da leti perje.


              Danas se u tim vracaju Bogdanovic i Guduric,Jokic krece pripreme od sutra, Finci dolaze u okrnjenom sastavu bez Koponena, Salina i NBA zvezde.

              Juce sam napisao sastav Finske ,tako da se ovde dosta pise o reprezentaciji. To sto ti ne volis kritike za selektora, to je vec druga prica.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Odnos sa ljudima se ne odnosi samo na posao selektora, nego kroz ceo radni vek i kao igraca i kao trenera. U oba posla je pokazano i dokazano da je tom segmentu bio prirodan lider i vodja. A ti ako mislis da 'umeti sa ljudima' znaci da nikada ne udjes ni u jedan konflikt, mislim da je to nevidjena nebuloza. Uzimas izolovano konflikt sa Pesicem vodonosom kao primer na osnovu koga dokazujes generalnu tezu kako Djordjevic ne ume sa ljudima.... pa to je stvarno zesca glupost, evo jos jednom da to podvucem.

                dzabe sto sada dodajes te stvari oko Bogdana i Jokica i pretvaranje...znamo kada si najglasniji na ovoj temi.
                Last edited by mmajstor; 07-08-19, 11:56.

                Comment


                • Jos uvijek se o Kalinicu prica ovdje vodi.
                  Svi znamo da je momak zasluzio igrama poziv,selektor je preuzeo rizik.Snosice odgovornost ako se ne uzme makar bronza,sa ovakvim timom sve ispod toga je neuspjeh a ako osvoji zlato svi ce zaboravit ovu pricu i bice veselja.Tacka.

                  Comment


                  • Što je neuspeh? Važno je učestvovati. Što se mene tiče može u grupi da ispadne, ima kredita višegodišnjeg.

                    Comment


                    • Tako je.
                      Ne mislim da bi izostajanje medalje bio neki grdan neuspeh.
                      Naša očekivanja su možda prevelika.

                      Mi smo svakako kandidati za medalju,
                      ali na postolju ima mesta samo za 3 ekipe,
                      a kandidata za ista ima malo više od 3.

                      Comment


                      • Ne zajebavaj,ovaj turnir je trebao da bude kruna svega sto su uradili za ovih 5,6 godina.Odazvao se i Jokic napokon,sve je bilo idealno i odjednom on ne zove nekog zbog drkanja kurca ili ne znam ja cega.Bezveze bas.Amerikanci se rasipaju,ovo ostalo je sve kvalitetom ispod.
                        Nema alibi price,medalja je minimum.
                        Mislim kapiram ja da se na turniru svasta moze desit,desavaju se povrede,ne posluzi te sreca nekad ali objektivno ljudi...
                        Last edited by E1_PG; 07-08-19, 12:11.

                        Comment


                        • ako sa ovim sastavom ne udjemo u polufinale to je debakl ! u tom slucaju se zahvaliti strucnjaku na klupi !

                          Comment


                          • Inace dok nije dosao Djordjevic redovno smo igrali polufinala,jos jedan dokaz koliko je Djordjevic veliki selektor kad je sad postao neuspeh ako ne stigne do polufinala.

                            Comment


                            • Ne bih bio baš tako brzoplet u zahvaljivanju stručnjaku.
                              Šta god ja mislio o njegovom izboru pozivanih igrača,
                              ti ne možeš naći neki veći autoritet da radi kao trener seniorke reprezentacije Srbije.

                              Evo hajde da razmislimo o tome.
                              Duda penzija, Žoc je u zenitu karijere i ne pada mu na pamet da radi više taj posao,
                              Kari isto tako penzija.

                              Nema trenera koji su tu Đorđevićevih godina i da hoće da rade jedan nezahvalan posao,
                              i pritom da imaju autoritet, potkrepljen igračkom veličinom.

                              Ja lično ne znam ko bi mogao da bude taj.
                              Last edited by Jaqen Hghar; 07-08-19, 12:54.

                              Comment


                              • Naravno da je medalja neuspeh. Trenutno:

                                USA 1.33

                                Srbija 5

                                Spanija, Grcka 19

                                Francuska 31 itd..

                                Ovde je sve jasno,mnogo otkaza i jasno je da smo favoriti sa 6+ NBA igraca.

                                Djordjevicu je upala generacija u med i to je to,nista spektakularno, ne moze reci da je uzeo zlato, pa cak ni obicnu ligu...Tako da..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X