Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fegiju i selektoru ne verovati ni kad pertle vezuju.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ovo je moglo da bude opasno samo tako, nadam se da će biti sve u redu..

      Comment


      • Originally posted by Lord Aleksoni View Post
        Ovo je moglo da bude opasno samo tako, nadam se da će biti sve u redu..
        Izgleda da je sve u redu uz Jokića prvim centrom reprezentacije, Bogu hvala:

        Nema preloma – Bobija očekuje kraća pauza

        Boban Marjanović, košarkaš Filadelfije 76ers, nije teže povređen na meču protiv Nju Orleans Pelikansa, potvrdio je za B92 njegov menadžer Miško Ražnatović.
        P. Tadić Izvor: B92 utorak, 26.02.2019. | 13:00

        Centar Filadelfije povredio je koleno u poslednjem minutu utakmice i zbog toga su morali da ga iznesu sa terena.

        Nije izgledalo dobro, ali na svu sreću MRI (magnetna rezonanca) je bio negativan, odnosno pokazao je da nema preloma i da se ne radi o težoj povredi.

        Prema rečima Ražnatovića, Marjanović neće odsustvovati duže sa terena, ali je i dalje nepoznato kolika bi ta pauza mogla da bude.

        Bobi je odigrao odličan meč protiv Pelikana, pošto je za 22 minuta postigao 12 poena i uz to imao 10 skokova.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Đorđević: Idemo na zlato – što Srbija ne bi pobedila Amerikance?

          Aleksandar Đorđević, selektor košarkaške reprezentacije Srbije, rekao je da reprezentacija naše zemlje na Svetskom prvenstvu u Kini cilja medalju.

          Izvor: B92 četvrtak, 28.02.2019. | 18:00 -> 18:10

          Srbija se kvalifikovala na Mundobasket, koji će se održati u Kini od 31. avgusta do 15. septembra. Srbija će na tom takmičenju braniti osvojeno srebro iz 2016. godine.

          Popularni "Sale nacionale" ne samo da veruje u medalju u Kini, već ističe i da je to "njihova dužnost".

          "Medalja je oduvek bila cilj naše reprezentacije, to breme nosim još iz mladih igračkih dana. Isto tako od prvog dana na mestu selektora Srbije naglašavam da je naša dužnost da idemo na medalju. I to ne na bilo koju, već na zlatnu. Ako nam neko na terenu pokaže da je bolji, svaka mu čast", rekao je Đorđević za "Politiku".

          Đorđević veruje da njegovi izabranici mogu da pobede "drim tim".

          "Znam da svima deluje da su Amerikanci nedodirljivi, ali svojevremeno sam rekao našim igračima: 'Neko će ih pobediti, zašto to ne bi bila Srbija?'. Time sam im jasno stavio do znanja o čemu razmišljam", dodao je selektor.

          Srbija će na Mundobasketu biti među nosiocima zajedno sa domaćinom Kinom, SAD, Španijom, Francuskom, Argentinom, Litvanijom i Grčkom.

          Podsećamo, Amerikanci su Srbiju savladali i na Olimpijskim igrama i na pomenutom Svetskom prvenstvu 2016. U finalu OI bilo je 96:66, a u finalu SP 129:92 za SAD.
          Znači, sve ispod zlata je neuspeh. Ok.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Znaci, trolcina opet jase. Ok

            Comment


            • ovog puta bi pozdravio izjavu selektora da je cilj zlato ..realno je sve ispod finala neuspeh ako nam se odazovu svi koji treba ...uzima odgovornost i to mi se svidja .....nisam promenio misljenje ,znam da je los trener ...ali ovo pozdravljam

              Comment


              • Ružno je za selektora reći da je trolčina. Možda nije najbolji trener kojeg smo imali za selektora, ali to ne znači da ne treba ostali da se potrude da izvuku maksimum.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Izjave su iste kao i svake godine, ko ne prati trebalo bi da proveri pre nego sto komentarise da je to nesto novo.

                  Ne daje ih radi odredjivanja sta bi bio uspeh a sta neuspeh, vec radi motivacije igraca da ako dodju da igraju mogu kao tim mnogo da postignu. Da bi oni verovali njemu, prvo on mora da veruje u njih. Uspeh bi svakako bila bilo koja medalja, a sve to zavisi od toga ko ce se pojaviti a ko nece, a ima nesto i od srece sa zrebom.

                  Comment


                  • Bez obzira što je za selektora sve osim zlata neuspeh, ja bih ipak spustio lestvicu očekivanja i rekao da je sve ispod srebra neuspeh, a zlato nerealno. Ipak je američka selekcija nedodirljiva i sa pola snage su nas uvek rešavali sa 30+ razlike.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Momci, zamolio bih vas da se na ovoj temi ne omalovazava selektor Srbije. Imamo neke prituzbe, meni deluju osnovane. Nisam ni ja njegov fan ali ne mora tema da se pretvori u pljuvanje Djordjevica.
                      Iznesite kritiku, to nije problem, ali vodite racuna de se ne pretera.
                      Hvala unapred, znam da cete imati razumevanja iz za forumase kojima smeta pisanje na taj nacin
                      Last edited by Antona; 28-02-19, 19:34.

                      Comment


                      • Po meni je realnije oceniti kao uspeh "biti na postolju" a verovatnije su bronza i srebro od zlata.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment



                        • Evo još jednog realnog mišljenja kako najjača selekcija treba da izgleda, i svakom ko se razume u košarku je to kristalno jasno:

                          Teo, Micić, Jović
                          Bogdanović, Gudurić, Nedović
                          Kalinić, Lučić
                          Bjelica
                          Jokić, Marjanović, Milutinov.
                          Last edited by colke995; 28-02-19, 22:04.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Ja bih isao sa Djokovicem, Simonovicem, Raduljicom i Milosavljevicem. Sportski je. Nije fer prema ljudima, cimaju se, onaj iz Kine leti, izborili SP i sad e fala momci ali ima jedan momak koga stalno molimo al on prevrce gume, mozda bi on da malo pika basketa. Vama hvala al ajte vi kucama. Dje je to sport?!

                            Comment


                            • Da ovi najkvalitetniji igrači mogu da se odazovu da igraju kvalifikacije ovi koje si spomenuo ne bi videli reprezentaciju ni na razglednici, i ne bi ni došli u situaciju da kao aktuelni svetski viceprvaci strepimo do poslednje utakmice da li ćemo se plasirati uopšte na SP. Mada, iskreno ima tu dosta i do trenerske umešnosti aktuelnog selektora, i ti trećepozivci bi morali da otresu jednu Estoniju, Izrael i slične reprezentacije.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • 3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X