Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrzi me da tražim, ali sumnjam da je Teja imao ovakve cifre i da je vodio reprezenaciju do zlata na nekom jačem takmičenju. Ja njega nikada nisam video kao neki veliki prospect, ovu dvojicu vidim. Šta će da se desi na putu do seniora, niko ne zna, ima mnogo faktora koji utiču, pisao sam o tome nekoliko puta, da se ne ponavljam.
    U ovom godištu (2000) na EP nije igrao ni jedan plej, nešto najbliže tome je bio Lakić iz Zvezde. Ne znam šta se desilo kod selekcije ekipe, da li je neko izostavljen zbog povrede ili iz nekog drugog razloga, ali u godištu 99 imamo Aleksu Uskokovića koji bi mogao biti zanimljiv igrač.
    Da je sreće pa da se KSS aktivira i ozbiljno pomogne rad klubova od pionira pa na dalje, da se napravi neki razvojni plan za svaku od tri glavne pozicije, da se edukuju treneri i motivišu i oni i klubovi u kojima rade kroz finansijsku i stručnu pomoć. Ukratko, da postoji jasan plan razvoja klinaca, uz svođenje na minimum uticaja sa strane raznih "interesnih grupa". Nije to nemoguća misija, ali u Srbiji ima sve manje ljudi koji se ne boje rada, a sve više onih koji idu linijom manjeg otpora.

    Comment


    • Mi smo uvek u mladjim kategorijama (dobro, ne uvek, u poslednje vreme) dominirali zbog te snage ispod obruca. Letonci nisu imali nacina da pariraju Petrusevu, Pecarskom i Ilicu, pored njih jos samo je Paunovic imao ozbiljnu ulogu, ostalo je dodavalo centrima.

      Problem je sto mi u seniorima imamo te visoke, ali smo na pleju kroz koju godinu osudjeni na Micica, Pena i Avramovica. Jedino ako neko poput Uskokovica ne iskoci.
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Slažem se da postoji taj neki sistemski bug kod plejeva međ' mladeži, no sreća je da nam je repka (kad smo fuckin' kompletni) kod SalA nacionalA jaka i blesava, te će Bogdan posle Tea da cepa "tog pleja" a da ne spominjem Jokaru i Bjelicu, koji će bez problema preneti loptu, pa i org napad..

        Uf, kad će taj treći prozor, mamicu mu..

        Comment


        • Vankošarkaške aktivnosti u Somboru?
          - Konji, odbojka na pesku, jesti paprikaša hahah, šalim se. Druženje sa prijateljima porodicom, uglavnom to - kaže Jokić

          Na pitanje da li ćemo ga u septembru gledati u reprezentaciji, kratko je rekao:

          - Ne odgovaram na takva pitanja, zaključio je Jokić.
          Bas steta za ovakav odnos.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Bas steta za ovakav odnos.
            Od mene ogromno postovanje za takav odgovor. Njegova privatna stvar da li hoce ili nece, a duzan je o tome da obavesti samo selektora i nikog vise. I ja bih ovako odgovorio da sam u njegovim patikama.

            Comment


            • I navijace interesuje a ne samo Saleta da li ce on biti tu ili nece, pa zato ne vidim koji je problem sa pitanjem koje je skroz sportsko i nije provokativno.
              A s obzirom da je to njegova privatna stvar kao sto si rekao, nije duzan cak ni selektora da obavesti ako mu savest tako nalaze.

              Comment


              • Na spisku su:

                Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), Miloš Teodosić (LA Klipers), Boban Marjanović (LA Klipers), Nikola Jokić (Denver Nagets), Nemanja Nedović (Armani Milano), Dragan Milosavljević (Unikaha), Nikola Kalinić (Fenerbahče), Stefan Jović (Bajern), Vladimir Lučić (Bajern), Stevan Jelovac (Bamberg), Ognjen Kuzmić (Real Madrid), Stefan Birčević (Banvit), Marko Simonović (Zenit), Miroslav Raduljica (Đangsu Dragons), Nikola Milutinov (Olimpijakos), Vasilije Micić (Anadolu Efes), Stefan Peno (Alba), Aleksa Avramović (Vareze), Dejan Todorović (Mursija), Nikola Jovanović (Crvena zvezda / Trento), Ognjen Dobrić (Crvena zvezda) , Aleksa Radanov (Crvena zvezda) i Đorđe Gagić (Partizan NIS).
                E tako... a sad otkazi, ko daje vise za koga
                Drago mi je sto ovoga puta nije hteo da ih stiti, dosta je bilo.

                Btw. primecujemo da na spisku nema (crno) belog preletacevica, dok je tu Jovanovic koji je realno imao manju minutazu i cija je pozicija popunjenija. Pametnom dosta.
                Last edited by mmajstor; 22-08-18, 12:13.

                Comment


                • Kakva imena u pm, valjda ce svi igrati
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • .. ako zanemarim(o) Simona, Pena i eventualno Vasilija, imamo white dream team!

                    Comment


                    • ali Jovanovic ....cirkus !!!

                      Comment


                      • Originally posted by darko pancev View Post
                        ali Jovanovic ....cirkus !!!
                        Svakako ima najmanje 6 centara ispred njega u ovom trenutku. Stavljeno mu je do znanja da je u sistemu kao motivacija da je na tom putu, a da li ce iskoristiti u nekoj buducnosti, to zavisi od njega. A buducnost moze vrlo brzo postati i sadasnjost ako se zaprimi "JOKizam" medju ostalim igracima.

                        Comment


                        • Gudurić je morao biti na spisku. Ako nije povređen ili je odbio da igra, prosto nema opravdanja što nije pozvan. Posebno kada se vidi ko je sve pozvan na spoljnim pozicijama.

                          Comment


                          • Gudura je povredjen. On je standardan clan.

                            Comment


                            • http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...nav_id=1434103

                              Od sada planove odredjenih igraca mozemo saznati samo od americkih novinara. Njima se na takva pitanja odgovara, dok je od nasih to neumesno pitanje.....bog te mazo.
                              Last edited by kronostime; 23-08-18, 07:18.

                              Comment


                              • Nekako saam sve skloniji reći takvima "ko vas jebe"...dobilli ste ugovore, obebedili i treće koleno - ako ne želite da igrate pod zastavom zemlje odakle ste i ne morate.
                                Ko želi, dobro došao, ko ne želi "široko ti polje" jebeš tvoje milione, avione, kamione...treba pogledati u oči komšiluk u selu, u zgradi, društvo iz kraja.
                                Sretan vam put tamo gde ste krenuli.
                                I to ne važi samo za Jokića već i za sve ostale razmažene zvezde i zvezdice.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X