Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mnogo smo fizički nadmoćniji. Kao da nisu isti uzrast

    Letonci tradicionalno, cepaj za 3 pa dokle te odnese. Deluje da nas do sutra ne bi stigli

    Comment


    • Comment


      • Originally posted by p4p1 View Post
        Mnogo smo fizički nadmoćniji. Kao da nisu isti uzrast [emoji3]

        Letonci tradicionalno, cepaj za 3 pa dokle te odnese. Deluje da nas do sutra ne bi stigli
        Skokovi 62-28[emoji3] ...oni spolja , naši pod koš . Pecarski 34 , Petrušev 29 , Paunović 17.

        Bravo momci [emoji123][emoji1212][emoji471]

        Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

        Comment


        • Cestitke nasima na zlatu i na opravdavanju domaceg brenda! Uvek je lepo kada se osvoji zlato i kada se pumpa samopouzdanje u reprezentativnim selekcijama....to svima njima znaci individualno a i naravno za reprezentaciju.

          Medjutim nije sve bas tako bajno....videlo se da igramo prilicno zastarelu kosarku, i da sablonski trpamo protivnike na centre i njihovu visinu i duzinu ruku. Da li ce ta prednost postojati kada predju u seniorsku kosarku? Sa druge strane, i na stranu rezultat, pretrcali su nas i Letonci i Francuzi i pokazali da umeju da igraju odlicnu tranziciju koja kod nas apsolutno ne postoji. Jedini igrac sa nekom brzinom i prodorom jeste Paun, koji jos ima da radi i na sutu i na snazi. Ovi Letonski bekovi su odlicni pogotovo plej. U jednom trenutku je nasa petorka bila Ilic, Petrusev, Pecarski, Trifun i falio je jos na klupi Aleksandar Gomeljski da utisak bude kompletan, mada i Bucan dosta podseca na njega
          Salu na stranu, nasi treneri pod hitno da poprave rad sa bekovima jer ovo postaje zabrinjavajuce kakav je trenutni deficit. I da ubrzaju igru, ovakva kosarka je vec pala u zaborav.
          Last edited by mmajstor; 05-08-18, 21:21.

          Comment


          • Svaka čast klinci, čestitke i g. Bućanu i svima koji su pomagali.
            Pratio sam sve utakmice na EP, videlo se da imamo štofa za medalju, verovatno i za zlato, posebno jer Pecarskog i Petruševa ne može niko da zaustavi. Potpuno dominantna centarska linija, potpomognuta kapitenom iz Igokee, Ilićem.
            Ako smo želeli medalju, a želeli smo je, morali smo igrati na centre. Sama selekcija ekipe sa prosečnom visinom od 202cm je dala smernice kako ćemo igrati. Hvala Bogu pa naš selektor nije želeo da izmišlja toplu vodu, nego je udarao najjačim oružjem. Ostali smo dosledni svojoj ideji i to nam je donelo zlato. Ne vidim igru na centre kao nešto zastarelo, posebno jer su i Pecarski i Perušev vrlo mobilni, a Marko preti i iza linije za tri.
            Ono gde smo trpeli je ball handling, što nije čudno jer smo celo prvenstvo igrali bez klasičnog pleja. Nisam zadovoljan pokušajem sa Trifom JR, ne znam da li to dečko igra u svom klubu i da li je igrao kroz mlađe selekcije, ali on jednostavno nije plej. Ovi dečaci iz Mege, kao i Lakić iz Zvezde su takođe dalje od pleja, a mnogo bliže dvojci, u najbolju ruku nekom kombo beku. Mnogo izgubljenih lopti u prenosu, grešaka kod pasova, kod izvođenja bočnog auta... Ali opet, zbog dominantnog front courta većina zahteva naših spoljnih igrača se svodila na spuštanje lopte dole, uz jedan ili dva dodatna dodavanja da se poboljša ugao pasa.
            Nije sjajna igra, ali ova dvojica uz Pauna su nešto zbog čega treba da raduje ova reprezentativna kampanja, zlato nije najvažnije u celoj priči, ali je došlo kao šlag na tortu.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              1 - Cestitke nasima na zlatu i na opravdavanju domaceg brenda!
              Medjutim nije sve bas tako bajno....videlo se da igramo prilicno zastarelu kosarku, i da sablonski trpamo protivnike na centre i njihovu visinu i duzinu ruku. Da li ce ta prednost postojati kada predju u seniorsku kosarku?
              1 - pridruzujem se
              Bold - nece. Bravo za zapazanje. To je vec postala tradicija.
              Zabrinjava 'neimanje' plejeva...

              Comment


              • http://www.telegraf.rs/sport/kosarka...u-transu-video

                Za divljenje, bravo klinci.

                Comment


                • 2:04:40 odlicna scena kad slave na nasim momcima......(sve su to nasi)

                  Comment


                  • Svaka cast momcima i mladim crnogorcima.
                    Mod edit: Nastavak je obrisan, jer mu nije mesto na ovim temama.
                    Last edited by kronostime; 06-08-18, 10:49.

                    Comment


                    • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                      2:04:40 odlicna scena kad slave na nasim momcima......(sve su to nasi)
                      Meni ovo više znači od zlatne medalje.

                      Comment


                      • Originally posted by madafaka73 View Post
                        Meni ovo više znači od zlatne medalje.
                        Mnogo više.
                        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                        Comment


                        • Ti momci se ponašaju normalno...sa nama matorima nešto nije uredu [emoji34]

                          https://t.co/YB3Pxy7O7E

                          Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                          Last edited by Samo Zvezda; 07-08-18, 15:22.

                          Comment


                          • Gledam sastav, igralo 7 igraca, od cega od 4 najboljih trojica su centri. Nikada se mi necemo opametiti, ovako se ne stvaraju igraci.
                            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                            Comment


                            • Pa na putu smo da "stvorimo" bar tri igrača iz ove selekcije. Šta menja činjenica što su dvojica od njih visoki? Ne razumem baš najbolje tvoj post. Baš ovako se stvaraju igrači, a usput je i uzeto zlato.

                              Comment


                              • Zlato je uzeto jer su centri fizicki nadmocniji od protivnika. Odnos u skokovima jasno sve govori. I Teja je bio zmaj za mladje kategorije kada ga onako ogromnog postavis na cetvorku, ali se u seniorima sasvim izgubio.

                                Vise bih voleo da vidim ima li nekog novog pleja.
                                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                                Comment

                                Working...
                                X