Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne postoje ugovori koji sprecavaju bilo kog igraca iz NBA da igraju za repku. To su samo izgovori koji igraci koriste da ne dodju. Tako da se ta prica zaboravi.

    Nema tu sta da se prica, nacionalna takmicenja jednostavno nisu prioritet vise u kosarci. Sto i ima smisla, i zbog njihovog kvaliteta i zbog same cinjenice da njihovo odrzavanje se kosi sa kalendarom i pripremama za klupska takmicenja, od kojih igrace zive.

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Ne postoje ugovori koji sprecavaju bilo kog igraca iz NBA da igraju za repku. To su samo izgovori koji igraci koriste da ne dodju. Tako da se ta prica zaboravi.

      Nema tu sta da se prica, nacionalna takmicenja jednostavno nisu prioritet vise u kosarci. Sto i ima smisla, i zbog njihovog kvaliteta i zbog same cinjenice da njihovo odrzavanje se kosi sa kalendarom i pripremama za klupska takmicenja, od kojih igrace zive.
      Valjda ima nešto veće od novčane satisfakcije. Jbt nekada san bio igrati za svoju domovinu, najveća čast i obaveza sada spalo na puko odbijanje i raznorazne izgovore kojima se igrači služe.
      Kako svi Argentinci odazovu se, i oni žive od klupskih takmičenja pa opet stavljaju nacionalni dres na prvo mesto.

      Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
        Valjda ima nešto veće od novčane satisfakcije. Jbt nekada san bio igrati za svoju domovinu, najveća čast i obaveza sada spalo na puko odbijanje i raznorazne izgovore kojima se igrači služe.
        Kako svi Argentinci odazovu se, i oni žive od klupskih takmičenja pa opet stavljaju nacionalni dres na prvo mesto.

        Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
        Ko kaze da je sve u novcu. Igra se za to da budes prvak NBA, najbolji igrac koji mozes da budes protic najbojih na svetu, da se dokazujes, unapredis kao igrac. Da budes sampion EL, da sa svojim klubom osvojis sve sto moze da se osvoji i gomila drugih primera.

        Problem je u pritisku na igrace da igraju za repku. Primera radi ti si sad talentovan kosarkas, i ne interesuje te nista drugo osim NBA, gradis zivot van ove zemlje u nekom recimo Salt Lake Citiju, i sad ce neko tebe da proziva sto nisi tu da gulis sa repkom, a ti to ne vidis kao prioritet. Da ti reprezentacija bude apsolutni prioritet, kod nas je to od pritiska javnosti nametnuto pa svi kazu da jeste ali u realnosti nije tako. Velika je to zrtva igrati za repku pored profi karijere.

        Neki to rade koji licno osecaju da im je to prioritet, 90% igraca to ne rade. I bice sve vise u tom pravcu. Pogledaj u kojim godinama sirom Evrope igraci napustaju repku. Sve ranije i ranije, a guraju s klubovima. To je i u fudbalu postalo prevalentno, gde vec SP I Euro i imaju neko znacenje. A kamoli u kosarci gde sve osim Olimpijade je postalo prilicno nerelevantno...

        Comment


        • Selektoru bi odgovaralo da se svi odazovu da mogu on i Raduljica da zabodu jos neki ugovor posto im karijere ne ide u zeljenom smeru.
          Igraci za reprezentaciju igraju volonterski a selektori su placeni.. Nasim najvecim zvezdama igranje u reprezentaciji nikako ne moze unaprediti karijeru ili na bilo koji nacin da ih afirmise kao sto je to slucaj u fudbalilu.
          Vrsiti pritisak na te ljude i udarati na njihova nacionalna osecanja je pateticno.

          Comment


          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
            Valjda ima nešto veće od novčane satisfakcije. Jbt nekada san bio igrati za svoju domovinu, najveća čast i obaveza sada spalo na puko odbijanje i raznorazne izgovore kojima se igrači služe.
            Kako svi Argentinci odazovu se, i oni žive od klupskih takmičenja pa opet stavljaju nacionalni dres na prvo mesto.

            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
            Jer su kroz igre na reprezentativnom nivou sebe prodavali, sada to daleko više ide preko klubova i menadžera a reprezentacja je skrajnuta. Razumem ja kada neko završava svoj "ugovor koji se jednom dobija" i rešava svoje 3 koleno ali zato većina baš ladi ja*a, još kao došli u dvoranu i daju podršku.
            Ja tvrdim da smo mi izgubili zbog plejeva i četvorki, zapravo Jelovca jer je čkode u odbrani bio rupetina plus ona zagrađivanja i namerna...tu je mnogo pogrešio Sale. Bolje da je i ludi Gagula odigrao taj minut nego što smo imali koristi od trojkaša Jelovca.
            Last edited by nebitan; 04-07-18, 11:39.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
              Valjda ima nešto veće od novčane satisfakcije. Jbt nekada san bio igrati za svoju domovinu, najveća čast i obaveza sada spalo na puko odbijanje i raznorazne izgovore kojima se igrači služe.
              Kako svi Argentinci odazovu se, i oni žive od klupskih takmičenja pa opet stavljaju nacionalni dres na prvo mesto.

              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
              Ima tu previše faktora koji marginalizuju reprezentativna takmičenja i važno je razumeti da je to globalni proces, ne dešava se samo kod nas.
              Jednostavno, FIBA ne uspeva da napravi dovoljno kvalitetan i atraktivan proizvod na način kako to rade FIFA i UEFA, na primer.
              Odnosi između igrača i igrača i selektora su samo nuspojava, a ovo gorenavedeno je krucijalna stvar.
              Last edited by dekkard; 04-07-18, 11:23.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Sve je stvar sistema vrednosti i vaspitanja od coveka do coveka. Sasvim je normalno da igrac zeli uspeh u NBA, ali da marginalizuje doprinos i uspeh sa svojom reprezentacijom to vec govori o odredjenom sistemu vrednosti koji meni nije blizak, pa ga zbog toga ne mogu podrzati. Legende nase kosarke su besmrtne bas zbog tog pristupa, i sada se pojavi klinja od 22 godine sa bozanskim talentom, i koji pokusava da uspostavi u reprezentaciji ILI/ILI iskljuciv odnos koji sustinski ne postoji, jer ce retko ko propatiti u NBA zbog igranja u reprezentaciji, ali zato takvo postupanje itekako utice na ostale igrace u reprezentaciji.

                Stvar je u prioritetima koji proizilaze iz tog nekog sistema vrednosti, pa problem u pritisku javnosti na igraca je u sustini posledica njegovog sistema vrednosti, kog je sam odabrao sto je naravno njegovo pravo, ali je isto tako normalno da svaka akcija ima i svoju reakciju za koju sam ubedjen da je on ocekivao i da je za nju spreman. Mislim da je veci problem pritisak menadzera i klubova na igrace da ne igraju za svoje reprezentacije, nego pritisak javnosti da za nju igraju. U sustini nijedno od te 2 stvari za igrace nije problem ukoliko svako od njih postupi po svojoj savesti a ne podlegne pritisku sa bilo koje strane...problem moze napraviti samo svojoj reprezentaciji ili svom menadzeru/vlasniku kluba, u zavisnosti od opredeljenja.

                Selektoru bi odgovaralo da se svi odazovu da mogu on i Raduljica da zabodu jos neki ugovor posto im karijere ne ide u zeljenom smeru...
                Odvratniji i besmisleniji komentar dugo dugo nisam procitao na ovom forumu, a konkurencija je stvarno velika.
                Last edited by mmajstor; 04-07-18, 11:51.

                Comment


                • Jokica vise nikad u repku ne bih zvao...Pratite malog Markanena koji je dosta veci talenat, ako propusti bilo sta van sezone secite me..Dirk retko o spancima da ne pisem bespotrebno...Mi i italijani smo najveca govna sto se toga tice...Kao da oru, pa u krajnjem slucaju mogu imati skracene pripreme itd...Taj ugovor i ta prica oko toga je smesna....a najvise se velica on, pa i onaj Milicic itd...

                  Nisam neki nacionalista, bez te neke etikete sam, ali za ove sto se pusaju, sam ono...ultra mega...Jbte kada se setim svih onih velicina koje su igrale i igraju..Mi srbi bi dupe dali za pare...tu isto ubacujem i fudbalere...samo sto se kaze, fudbalerima dize cenu pa dolaze..ali nasi igraci vecinom kada dodju do neke love velika, onda propadnu lagano, ima gomila primera...eno Sergeja lomi svako vec, tesko mu sve ovo palo...

                  Sala cenim kao coveka u smislu da mu je repka iznad svega, to mu treba odati priznanje, druga strana medalje je sto nije kvalitetan trener, ali da svako rezonuje repku kao on, gde bi nam kraj bio. Pa onaj mali prcopevac Zagorac odbio repku,kao sprema se za NBA....Zalizani je rak rana nase repke, nase klupske kosarke...da je srece da ga proceraju iz Srbije...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Mejstore, zezam se malo, ne moras sve da shvatas preozbiljno

                    Comment


                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Jel samo prve dve na kraju idu na WC?

                        Comment


                        • Prve tri mislim...
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Tri idu dalje.

                            A ko ispadne sada, sa onima koji su ispali u pretkvalifikacijama, idu u pretkvalifikacije za EP.
                            Skoro sam tek shvatila da se SP igra neparne, tj. ne i kada SP u fudbalu (posle koliko decenija?), vec sledece
                            Ludilo.

                            tt
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • https://sport.blic.rs/kosarka/svetsk...enstvu/4hspebs

                              Pali smo i u mladjim selekcijama, sto ranije nije bio slucaj. Odakle Klipa izroni?

                              Ko ce naslediti Tea? Jovic je takodje u godinama i kuburi sa povredama. Micic je boze sacuvaj. Peno - mnogo price malo ucinka. Radicevic - razocarenje.

                              Comment


                              • Micić je legitiman backup plej F4 ekipe, kod Jasikevičijusa itekako izgleda smisleno njegova igra, kako u reprezentaciji uvek izgleda kao nemač pojma ostaće večita misterija. Jović je odličan first pass plej sa odličnom odbranom, čak je i ofanzivno napredovao ove sezone ali nažalost prone injury. Radičeviću očigledno odgovara više neki drugi sistem igre i ima malo problema da se izbori sa pritiskom u bitnim utakmicama. Za Pena bih rekao da je zalutao na spisak, mučeni Đoković je korisniji od njega.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X