Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zahvalan sam Bogu sto sam malo sirih shvatanja, pa ce moje postovanje imati svako ko odavde postane neko i nesto u svetu. Pogotovu ako postane jedan od najboljih centara u NBA ligi, i potencijalno jedan od najboljih kosarkasa sa ovih prostora u istoriji NBA, ako vec nije.

    Ne postujes ga, tvoje pravo, imas svoje razloge. Ocigledno je da se ovde necemo sloziti i zbog toga bih se ja zaustavio.

    Voleo bih da cujem tvoje misljenje nekada u budcnosti kada Jokic bude predvodio nasu reprezentaciju, da li ce tad biti vredan postovanja ili ces ostati pri svom sadasnjem stavu.
    Last edited by F ili P; 25-05-18, 10:45.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Onda izadjes i kazes ja bih stvarno mnogo zeleo da igram, ali mi klub pravi veliki problem, a cohones bas i nemam (ovo poslednje moze i da preskoci jer se podrazumeva).
      Sve su maske pale i jasno je da je proslogodisnja odluka bila njegova, a postovanje tako moze da dobije samo od tih ciju ce fransizu da predstavlja.
      Onda imaš šanse da budeš Garbahosa ili ne.
      Ja sam branio Jokića, kao i sezonu ranije Bobija jer je to lova da ti se zavrti u glavi...nikada nisam bio oduševljen Jokićevim izdanjima u ABA ligi (MEGA) kao ni sada jer ja NBA posmatram kao putujući cirkus....gde je jedan Harden sa kojim su se pre par godina sprdali pravći klipove njegovih "odbrana" vrh igrač.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Ne duguje Jokic nikom nista, ali tesko i da moze da potrazuje neko postovanje navijaca iz svoje zemlje.
        Sad da je to izvrnuto ili nije....nekom jeste a nekom nije, ne postoji univerzalna istina niti treba da postoji. Kod nas je izvrnuto to sto su strasti pojacane, pa kad se neko voli onda se voli do kraja, a kad se neko ne postuje onda se isto tako mrzi do kraja. Nije to samo nas izum, tako je slicno u svim zemljama Evrope koja izlaze na topla mora sem mozda Spanije, i u Engleskoj.

        Comment


        • Originally posted by F ili P View Post
          Voleo bih da cujem tvoje misljenje nekada u budcnosti kada Jokic bude predvodio nasu reprezentaciju, da li ce tad biti vredan postovanja ili ces ostati pri svom sadasnjem stavu.
          Odgovor je isti kao i njegov - videcemo.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Ne duguje Jokic nikom nista, ali tesko i da moze da potrazuje neko postovanje navijaca iz svoje zemlje.
            Sad da je to izvrnuto ili nije....nekom jeste a nekom nije, ne postoji univerzalna istina niti treba da postoji. Kod nas je izvrnuto to sto su strasti pojacane, pa kad se neko voli onda se voli do kraja, a kad se neko ne postuje onda se isto tako mrzi do kraja. Nije to samo nas izum, tako je slicno u svim zemljama Evrope koja izlaze na topla mora sem mozda Spanije, i u Engleskoj.
            Kad je on trazio postovanje od navijaca? Nikada. Covek gura svoju pricu.

            Problem je sto ljudi misle da je normalna reakcija da mu se otvoreno zeli da se povredi i da mu propadne NBA karijera, da pokida ligamente i sl. OK, teranje sprdnje o traktorskim gumama i sl. je sasvim OK. Poenta je sto od navijaca uvek postoje ocekivanja prema sportistima. Sportisti sta ocekuju od navijaca? Pa recimo da im ne prete smrcu i da im prizivaju povrede i sl.

            Univerzalna istina naravno da postoji. Svako ima pravo izbora u zivotu, sta ce raditi sa svojom karijerom i ne zasluzuje da mu zbog toga neko preti. Ovo za topla mora i nije bas tako. Idi pitaj Grke sta misle o Spanoulisu ili Diamantidisu. Svi ce da ti pricaju o Evroligi i kako su obojica harala Evropom, titule za njihove voljene klubove. Repka, pa ona 2005. je toliko daleko u njihovim mislima.

            Opet kazem, nista protiv igranja za reprezentaciju, ko to zeli i oseca. Svaka vrsta napada na igrace koji nece da igraju za istu ili imaju druge prioritete je za svaku osudu...

            Comment


            • Cela Srbija kucala #NBAVote 24/7, a njega zabole realno.
              Ne mozes da budes dobar covek a da te bude briga za sve silne ljude koji jedva cekaju da te vide u dresu svoje zemlje, da im doneses malo radosti i skrenes misli sa svakodnevnog zivota. Jednostavno ne mozes.

              Naravno, sve je to njegova odluka i stvar licnih interesa, ali i navijaci imaju puno pravo da ga opljuju posle ovakvih izjava.

              Comment


              • Jokara bi bio debil da zbog Gruzije i Nemacke rizikuje ugovor od 150 miliona dolara. Za propustanje ep-a nije imao opravdanja, ali ovo sada je potpuno opravdano. Da dozivi neku tezu povredu, onda tesko da bi se Denver odlucio da gradi tim oko njega sa tolikim ugovorom. A i ovo su protivnici koji se i bez njega mogu dobiti bez vecih problema.

                Comment


                • Upravo, hajde sacekajmo da potpise tu famoznu maksimalu pa cemo onda da sudimo. Realno ovo sto njega ceka je san svakog lika koji je ikada sutnuo na kos.

                  P.S. Jel se racuna sada Jokari srebro sa Olimpijade ili ne? Cisto da znamo.

                  Comment


                  • Originally posted by MannyCalavera View Post
                    Kad je on trazio postovanje od navijaca? Nikada. Covek gura svoju pricu.
                    .
                    Ne verujem da ga trazi cim donosi ovakve odluke, ovo sam napomenuo jer postoje ljudi kojima smeta sto on ne dobija to postovanje, i smeta im kada mu ljudi ne iskazuju postovanje iznosenjem svojih emocija vezano za te odluke koje ce uciniti tim za koji navijaju slabijim.
                    To da mu neko preti i zeli zlo, to je sada neka krajnost za koju se svi valjda slazemo da je nenormalna, i to nije bio slucaj ovde na forumu pa ne znam sto se spominje. Spanulis i Dijamantidis su losi primeri jer su grci ponosni na uspehe svojih klubova a ne tudjih. Bas bih voleo da vidim kako bi ih docekali u grckoj da su sve te titule osvojili u turskim klubovima a za grcku reprezentaciju odbijali da igraju.

                    .
                    Last edited by mmajstor; 25-05-18, 11:23.

                    Comment


                    • @mmajstor

                      Ako mislis na mene, samo da ti odgovorim da me apsolutno zabole da li ti postujes Jokica ili ne.

                      Meni smeta kada ga neko naziva pogrdnim imenima (zbog cega je i krenula rasprava) jer je meni vrlo drag sportista. A ti si prvi citirao moj post i uleteo u pricu, nametajuci svoje misljenje i stav koje nikada nisam trazio niti mi smeta niti me zanima na kraju krajeva. Ja sam samo iznosio svoje misljenje. A vec odavno sam rekao da je to licna odluka, i to da li ce da igra ili nece nije moja stvar.

                      Ovo je odgovor jer si verovatno prvim delom posta aludirao na mene.

                      Comment


                      • Covek bi pomislio da ga selektor salje u Siriju da vadi mine a ne da igra za reprezentaciju. Neko kaze, evo i ja bi bio maskota za 20m za tri godine...Ok to je tako u ovoj zemlji, za pare bi sve uradili..Ajde sad da idemo iz tog ugla da oni nemaju jedan fening u dzepu pa da kazes npr 20m ili evro pa biras....ili da Salo salje u Siriju...kao da biraju izmedju miliona i propasti....

                        Naravno da mu bira menadzer...eno Olimpijada, tu treba da igras, zajebi ovo ostalo...Dosli smo na to da Misko kolo vodi..kao kad je opljunuo sto Micic ne igra za repku, onda bira selektivno dal da ide Bobi ili Jokic...kad ko moze pa potura..

                        Menije to ok,ali da onda to nazivamo pravim imenom...ne moze niko da mi objasni da mu je bolje da trenira individualno nego da bude sa reprezentacijom..Nije njemu ova zemlja nista dala, siguran sam da bi postao igrac i da se rodio npr u ceskoj..

                        Naravno da mu zelim da zaradi 500miliona...i da se nikada ne povredi u zivotu, ali isto mu tako zelim da gleda plejof kao i ja..preko televizora...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Onda imaš šanse da budeš Garbahosa ili ne.
                          Ja sam branio Jokića, kao i sezonu ranije Bobija jer je to lova da ti se zavrti u glavi...nikada nisam bio oduševljen Jokićevim izdanjima u ABA ligi (MEGA) kao ni sada jer ja NBA posmatram kao putujući cirkus....gde je jedan Harden sa kojim su se pre par godina sprdali pravći klipove njegovih "odbrana" vrh igrač.
                          Ehh koliko sam Bobija branila onda, pa i Jokaru, raspravljala se ovde sa neistomisljenicima... ali da ne bude zabune... ne osudjujem nikoga nikada, kakav god izbor da napravi. Svako radi najbolje kako ume i zna.
                          To su stvarno neverovatne cifre u danasnjim gladijatorskim igrama, gde je konkurencija neumoljiva, a znamo da je taj profi vrhunski zivot kratak, kao i da su povrede najgora mora svakog sportiste...ali ono ili imas tu crtu u srcu ili ne. Prosto.

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • + da dodam da se sampionski gen tu pravi, sa reprezentacijom, vidi pod Luka Doncic..i ostalim nasim reprezentaticima,Gasol itd...tu se pravi taj kod..moras i da znas kako se postaje sampion...ima sijaset primer...Izgubila je kosarka tu draz.Ljudi ne kontaju da se upravo tu postaje sampion i kosarkas...Takv kodovi kao Gasol,Novicki, Drazen,pa Parker, Djinobili,Skola se retko vidjaju...e im nesto falilo...Nije..ne secam se tu prica o max ugovorima itd...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Covek bi pomislio da ga selektor salje u Siriju da vadi mine a ne da igra za reprezentaciju. Neko kaze, evo i ja bi bio maskota za 20m za tri godine...Ok to je tako u ovoj zemlji, za pare bi sve uradili..Ajde sad da idemo iz tog ugla da oni nemaju jedan fening u dzepu pa da kazes npr 20m ili evro pa biras....ili da Salo salje u Siriju...kao da biraju izmedju miliona i propasti....

                              Naravno da mu bira menadzer...eno Olimpijada, tu treba da igras, zajebi ovo ostalo...Dosli smo na to da Misko kolo vodi..kao kad je opljunuo sto Micic ne igra za repku, onda bira selektivno dal da ide Bobi ili Jokic...kad ko moze pa potura..

                              Menije to ok,ali da onda to nazivamo pravim imenom...ne moze niko da mi objasni da mu je bolje da trenira individualno nego da bude sa reprezentacijom..Nije njemu ova zemlja nista dala, siguran sam da bi postao igrac i da se rodio npr u ceskoj..

                              Naravno da mu zelim da zaradi 500miliona...i da se nikada ne povredi u zivotu, ali isto mu tako zelim da gleda plejof kao i ja..preko televizora...
                              Ti si još dobar šta sam mu ja poželio ovdje. Niko me ne može ubijediti da Srbija ne bi osvojila zlato, pogotovo u onako brzom ritmu protiv Slovenije za koji je on kao stvoren. Svi igrači, pa čak i NBA su odskakali poslije reprezentativnih akcija, milion je primjera.
                              Kad sam se ohladio shvatio sam da ne treba obraćati pažnju na ljude koji to nisu i tako da sam recimo zaboravio gdje igra u NBA, to je sve što možemo uraditi kao pojedinci protiv Miškovih isprdaka.

                              Comment


                              • Uzeli bi zlato da su barem Jovke i Laza bili zdravi za finale, a kamoli da nam je bio dostupan jedan od 7,8 igraca koji su falili.

                                Comment

                                Working...
                                X