Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije ispravno, jer su igrači u toj generaciji bili Srbi, Hrvati, Slovenci, Bosanci, Crnogorci a u španskoj Španci, Španci, Španci i Španci.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Nije ispravno, jer su igrači u toj generaciji bili Srbi, Hrvati, Slovenci, Bosanci, Crnogorci a u španskoj Španci, Španci, Španci i Španci.
      Govorio sam samo o generacijama. Mozemo da kazemo da je Divac prosao SFRJ/SRJ/SCG period ceo i on je nas najtrofejniji igrac. Ima vise od svih.

      Kod njih imas 5-6 igraca iz cele generacije koje ima boga.

      Comment


      • Takodje bih dodao da je Argenitina generacija iz ranih 2000ih bila izuzetna takodje. Stavio bih ispred Grka iz perioda 2005/6. Imaju zlato na OI, i naravno nepravedno izgubljeno finale 2002 protiv nas. Jebi ga bilo je redno da nam se to vrati 2010...

        Nazalost nas vrhunac je trebao da bude OI 1992, i ta generacija nikada nije izasla na teren zbog raspada drzave.

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Govorio sam samo o generacijama. Mozemo da kazemo da je Divac prosao SFRJ/SRJ/SCG period ceo i on je nas najtrofejniji igrac. Ima vise od svih.

          Kod njih imas 5-6 igraca iz cele generacije koje ima boga.
          Šta je generacija, '68-'69-to, recimo? U kojoj je Dražen generaciji onda?
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Šta je generacija, '68-'69-to, recimo? U kojoj je Dražen generaciji onda?
            Skupina igraca koja je igrala zajednom u jednom periodu. Recimo Pau je isterao 3 generacije repke Spanije.

            Drazen jeste za nijansu stariji, ali realno bi izgurao sa tom generacijom koja je dolazila. Uhvatio je dve generacije. Pau/Navarro/Reyes ekipa (80. svi rodjeni), su uhvatili staru generaciju, onda bili nosioci svoje u primeu i docekali nove klince.

            Comment


            • Mozes da uzmes ukupan broj medalja koji su osvojili svi igraci pa da uporedis. Spanci su najvise zavisili od ne velikog broja igraca...dok je iz one YU generacije veliki broj igraca prolazio kroz te reprezentativne selekcije. Divac je poceo 1988 u Seulu i sa pauzama zavrsio 2002 u Indianapolisu. Ako su igraci te generacije iznedrila olimpijska srebra 88, 92, 96...evropska zlata 89,91,95,97 a bronze 93 i 99, sp zlata 90,98, a bronzu 94... gde jos nisam uzeo u obzir 01i02 koju je vise iznela sledeca SRJ generacija (mada je to takodje bila omladinska SFRJ) ... to mu onda dodje 2SP zlata, 4EP zlata, 3OI srebra (broncane i da ne sabiram) koje je iznedrila ta generacija. Takodje je jasno da je tu staru SFRJ generaciju cinilo jedno 3 puta vise igraca nego sto je spanska koja je uglavnom zavisila od brace Gasol i Navara (cak mislim da bez Pau imaju samo jedno zlato, ali nisam skroz siguran), mozda Rudija, sto je jos jedan kriterijum koliko je ona bila dominantnija.
              Last edited by mmajstor; 22-02-18, 22:28.

              Comment


              • Mešaju se babe i žabe, različite generacije i različite države. Skroz šuplja priča.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Odnosno, o generacijama može da se priča samo dok su igrači juniori. Kad pređu u seniore tada već ima nekoliko generacija u timu.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • I ja sam lud da ulazim sa majstorom u ovu pricu hiljaditi put.

                    Ne mozes da meris u medaljama likove koji nisu deo nase drzave. Dakle iz nase je Divac. To je to. Spanci imaju vise. Tacka. Oces SFRJ tu generaciju da gledas. Pogledaj onda 1988-1991. Opet imaju vise.

                    Ne mozes da projektujes u "nase uspehe" sta ti se svidja. Spanci su trofejniji u ovom periodu. Ta zemlja se raspala. Smesno je da meris sa Spancima a vuces Drazena, Kukoca, Radju itd.

                    To je kao da Litvanci pisu sebi zlato u Seulu jer je njihova velika cetvorka bila ta repka

                    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Mešaju se babe i žabe, različite generacije i različite države. Skroz šuplja priča.
                      Pa kad ga seckate u sitna crevca bez potrebe. Pojednostavljeno, moze se reci da su YU igraci potpuno dominirali od 1988-2002 (14 godina), a spanski od 2006-2015 (9 godina). Razlika u dominaciji se moze i docarati razlici u duzini gofina kojim su dominirali.

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        I ja sam lud da ulazim sa majstorom u ovu pricu hiljaditi put.

                        Ne mozes da meris u medaljama likove koji nisu deo nase drzave. Dakle iz nase je Divac. To je to. Spanci imaju vise. Tacka. Oces SFRJ tu generaciju da gledas. Pogledaj onda 1988-1991. Opet imaju vise.

                        Ne mozes da projektujes u "nase uspehe" sta ti se svidja. Spanci su trofejniji u ovom periodu. Ta zemlja se raspala. Smesno je da meris sa Spancima a vuces Drazena, Kukoca, Radju itd.

                        To je kao da Litvanci pisu sebi zlato u Seulu jer je njihova velika cetvorka bila ta repka

                        Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                        Nisu to "moji" uspesi nego uspesi jedne generacije igraca o kojima pricamo. Za koje zemlje su oni nastupali kroz zivot je potpuno irelevantno jer oni pripadaju istoj generacij i istoj skoli. Nit svojatam, nit ista prisvajam. Obrati paznju od pocetka o cemu se prica kad uletis.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Pa kad ga seckate u sitna crevca bez potrebe. Pojednostavljeno, moze se reci da su YU igraci potpuno dominirali od 1988-2002 (14 godina), a spanski od 2006-2015 (9 godina). Razlika u dominaciji se moze i docarati razlici u duzini gofina kojim su dominirali.
                          Yu igraci ne postoje. Prestali su da postoje 1991 godine. Raspadom postoji 6 odvojenih drzava. Svako nek broji svoje. Zajedno mozes da ih brojis do 1991. Posle je svako igrao za svoju drzavu.

                          I pogresno brojis Spance. Ta ekipa je 2001. Debitovala. 2003. Uzela srebro na EP.

                          Mozemo ko je bio talentovaniji. Ali o uspesnosti nema dileme. Spanija zadnjih 15 godina...

                          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Nisu to "moji" uspesi nego uspesi jedne generacije igraca o kojima pricamo. Za koje zemlje su oni nastupali kroz zivot je potpuno irelevantno jer oni pripadaju istoj generacij i istoj skoli. Nit svojatam, nit ista prisvajam. Obrati paznju od pocetka o cemu se prica kad uletis.
                            Nit su oni svi ista generacija, nit su svi ista skola kosarke. Jugoslovenska skola kosarke je izmisljotina i marketinski trik one drzave. Sportska propaganda. Mi niti smo gajili jedan stil igre (razlicito kroz periode potpuno), niti se svuda radilo na jedan nacin sa igracima (naprotiv razliciti centri su potpuno razlicite filozofije kosarke gajili). Jedino sto im je bilo zajednicko je zastava pod kojom su igrali.

                            Druga je stvar ta prica o nama kao nekom pokretu u kosarci. Mi smo mnogo blizi USA konceptu gde se igrala u razlicitim centrima potpuno drugacija filozofija. Spanci igraju 15 godina istu kosarku konceptualno i filozofski. Oni mogu sebe nazvati skolom.

                            Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Yu igraci ne postoje. Prestali su da postoje 1991 godine. Raspadom postoji 6 odvojenih drzava. Svako nek broji svoje. Zajedno mozes da ih brojis do 1991. Posle je svako igrao za svoju drzavu.

                              I pogresno brojis Spance. Ta ekipa je 2001. Debitovala. 2003. Uzela srebro na EP.

                              Mozemo ko je bio talentovaniji. Ali o uspesnosti nema dileme. Spanija zadnjih 15 godina...

                              Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                              Slažem se u potpunosti sa ovim. Reprezentacija koji su većinom činili igrači rođeni 1980.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                                Nit su oni svi ista generacija, nit su svi ista skola kosarke. Jugoslovenska skola kosarke je izmisljotina i marketinski trik one drzave. Sportska propaganda. Mi niti smo gajili jedan stil igre (razlicito kroz periode potpuno), niti se svuda radilo na jedan nacin sa igracima (naprotiv razliciti centri su potpuno razlicite filozofije kosarke gajili). Jedino sto im je bilo zajednicko je zastava pod kojom su igrali.

                                Druga je stvar ta prica o nama kao nekom pokretu u kosarci. Mi smo mnogo blizi USA konceptu gde se igrala u razlicitim centrima potpuno drugacija filozofija. Spanci igraju 15 godina istu kosarku konceptualno i filozofski. Oni mogu sebe nazvati skolom.

                                Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                                Ako smo pokusali da uporedimo 2 generacije igraca, moje je misljenje bilo da je glupo da jednu ostetimo time sto su politicari povukli drugacije granice kao da oni od tog trenutka ne igraju vise, ili nisu pre toga ni igrali. A ako vec gledamo na stvari nacionalno kao sto ti gledas, onda se nema sta porediti jer je besmisleno izvlaciti zakljucke iz uzorka od 3ili4 godine sa jedne strane i uzorkom od 15 sa druge. U startu smo se zajebali sto je to neko pomenuo, jer to sto spanija osvojila vise medalja kurcu nije bitno, jer niko ne zna koliko bi medalja SFRJ osvojila u 15 a ne 3 godine. U stvari serem, znamo svi pa i ti, ne znam da li ces to smeti da priznas - a to je mnogo vise od spanske.

                                Comment

                                Working...
                                X