Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Kad smo mi otkako je Đorđević selektor osvojili prvo mesto, da bi bili smatrani najboljima? Ili, ako smo najbolji, zašto nismo ni na EP osvojili prvo mesto otkako je Đorđević preuzeo reprezentaciju? Molim odgovor na ova vrlo jednostavna pitanja.
    Ne pobedjuje uvek najbolji, a na ovom poslednjem je u pitanju to sto nam je najveci broj igraca u odnosu na ostale otkazao, (plus povrede u toku prvenstva) i upravo sam zbog toga postovao inicijalni post - ugledajte se na bogdana.

    Comment


    • Poenta je da ti gledas romanticno a ne realno na reprezentaciju.

      Price o padu Spanije su kao i uvek preuvelicane i gluposti. Oni prilicno mirno prave tranziciju generacija i imaju vec ozbiljne igrace koji cekaju da zamene. Prica o staroj generaciji slabo pije vodu, jer je tu samo Pau rastelovan s godinama a i dalje ogroman faktor, bez obzira na godine.

      Sergio Llull
      Chacho Rodriguez
      Ricky Rubio
      Alex Abrines
      Juancho Hernangomez
      Serge Ibaka
      Nikola Mirotic
      Willy Hernangomez
      Mark Gasol
      Pau Gasol

      Nema tu gerijatrije osim Pau-a, koji i dalje igra na visokom nivou. Ostalo sve igra sa mnogo vise zdravlja i energije nego nasi koji su mladji. Pogledaj Teodosica, Bjelicu. Ne mogu da skrpe sezonu bez raspada. Teodosic ima telo 45-godisnjaka.

      I to nisam ni nabrajao njihove igrace odlicne koji uvek udju u 12, a imaju ih tipa 20. Mozemo da kazemo da je Bogdan bolji od svih njihovih dvojki (mada njima Ljulj igra dva cesto), i da je Teodosic bolji za nijansu individualno od Ljulja ili Chacha, pitanje da li i od Rubija koji pegla both ways. Na ostalim pozicijama nas siju prilicno, a i nadolazeci klinci su im ozbiljni veoma.

      O Francuzima tek sta reci. Oni nikada nisu kompletni, pa cak i onda kad su osvajali EP i dobijali Spance. Oni u punom sastavu su uvek cudoviste.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Nije samo Spanija u pitanju... ja verujem da je tako i u Grckoj, Balkanu, Turskoj, Rusiji - tamo gde se igra najbolja kosarka na kontinentu. A to sta je u Americi ili nrkim zabitima u svetu popularno za nas je ovde potpuno irelevantno jer ne zivimo tamo nego ovde. I nije samo kvalitet merodavan, ima tu jos puno toga kao sto je zanimljivost takmicenja i protivnika.
        Veruješ ili raspolažeš podacima pa znaš? Pošto veruješ očigledno ne raspolažeš podacima koji govore suprotno od ovoga, NBA finale je najgledanije od 1998-me godine, a i F4 EL je zabeležilo rekord u gledanosti 2017-me sa pokrivenošću u celom svetu kojoj FIBA ne može ni da prismrdi.
        Euroleague Basketball is pleased that its largest broadcasting partners are all back to bring the games to, in some cases, dozens of countries and many millions of viewers. Sky Mexico brings the Final Four to 51 countries in Central and South America. Fox Sports reaches 50 in Africa. Eurosport broadcasts to 44 in Asia and the Pacific. Bein Mena covers 23 countries in the Middle East. Sport Klub will show the games in nine countries in the Balkans; Viasat in seven more in the Baltics and Scandanavia; and LETV in China. In the markets of the participating teams, the games will be on beIn Sports in Turkey, MOVISTAR+ in Spain, ERT and NoVA in Greece and Match TV in Russia.
        http://www.euroleague.net/final-four...017-final-four
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Ne pobedjuje uvek najbolji, a na ovom poslednjem je u pitanju to sto nam je najveci broj igraca u odnosu na ostale otkazao, (plus povrede u toku prvenstva) i upravo sam zbog toga postovao inicijalni post - ugledajte se na bogdana.
          Onda ajde da obrisemo medalju iz 2002. Realno Ameri su bili najbolji i tada, ali eto splet okolnosti ih doveo da izgube od nas. Daj da vratimo to zlato. Slicno mozemo da uradimo i Argenticima koji su bolja ekipa bili tada od nas, pa smo ih malo kradnuli sa sudijama u finalu. Sto nam je takodje vraceno 2004. u Atini.

          Nabolji je onaj koji pobedi i osvoji. I to je to. Postoji EP da bi neko bio sampion Evrope. I to je to.

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            To sto je nesto najgledanije, apsolutno ne oslikava da to gledaju ljubitelji sporta ili same kosarke. Reprezentativna nadmetanja upravo su gledana iz nacionalistickih pobuda i prestiza. To je vreme kad se meri kurac protiv drugih. I to da se ogradim, ne mislim kao Dekkard da je to lazni osecaj, ima ljudi kojima je on itekako stvaran i vazan u zivotu (recimo tebi)..
            Mozda ti nemas taj osecaj, ali sta mislis o inspiraciji? Npr. ja kad sam kao klinac gledao Dzordana i govorio Vau, to jeste da inspirise ali ti je uvek u glavi... ma on je druge rase koji ima bolji gen za fizikalije od mene, plus zivi na drugom kontinentu... ipak nema sanse da budem ni blizu kao on. Ali kad uspeh postigne tvoj komsija, to samo moze da te inspirise da krenes da jace radis i treniras jer iste uslove imam i ja i on. To nije nacionalisticka pobuda. A tek za ovaj drive i lozenje da ti nemas ti tek ne verujem. Ako neko ima drive da pobedi to si onda ti .
            Svi mi to imamo (takmicimo se da budemo bolji od nekog drugog) inace bi pratili umetnicko klizanje, mada i tamo je taj slucaj.

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Onda ajde da obrisemo medalju iz 2002. Realno Ameri su bili najbolji i tada, ali eto splet okolnosti ih doveo da izgube od nas. Daj da vratimo to zlato. Slicno mozemo da uradimo i Argenticima koji su bolja ekipa bili tada od nas, pa smo ih malo kradnuli sa sudijama u finalu. Sto nam je takodje vraceno 2004. u Atini.

              Nabolji je onaj koji pobedi i osvoji. I to je to. Postoji EP da bi neko bio sampion Evrope. I to je to.
              Ja mislim da smo bili bolji i od Amera i Argentine bez obzira na rezultat.... jeeebiga

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Ja mislim da smo bili bolji i od Amera i Argentine bez obzira na rezultat.... jeeebiga
                Bolji smo od Amera 2002? Koji su poslali treci tim. Znaci ona ekipa bi dobila, Kobija, Sheka, Duncana, Iversona itd itd. Ajde da ne fantaziramo i ne glupiramo se. Oni su se tada poneli veoma nonsalantno ka tim FIBA takmicenjima i to je u njihovoj javnosti proslo strasno lose. 2002 i 2004 je dovela do toga, da oni od tada nisu porazeni. I dalje nisu u najjacim sastavima, ali uvek imaju jake ekipe sada i ne zajebavaju se.

                To sto smo gledali Jermaine O'Neala i takve likove je dovelo do toga da mi imamo to zlato.

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Veruješ ili raspolažeš podacima pa znaš? Pošto veruješ očigledno ne raspolažeš podacima koji govore suprotno od ovoga, NBA finale je najgledanije od 1998-me godine, a i F4 EL je zabeležilo rekord u gledanosti 2017-me sa pokrivenošću u celom svetu kojoj FIBA ne može ni da prismrdi.

                  http://www.euroleague.net/final-four...017-final-four
                  Ja sam govorio o gledanosti spanske reprezentacije u odnosu na ostala takmicenja u spaniji. Ne znam sto si izbacio ove navode.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Mozda ti nemas taj osecaj, ali sta mislis o inspiraciji? Npr. ja kad sam kao klinac gledao Dzordana i govorio Vau, to jeste da inspirise ali ti je uvek u glavi... ma on je druge rase koji ima bolji gen za fizikalije od mene, plus zivi na drugom kontinentu... ipak nema sanse da budem ni blizu kao on. Ali kad uspeh postigne tvoj komsija, to samo moze da te inspirise da krenes da jace radis i treniras jer iste uslove imam i ja i on. To nije nacionalisticka pobuda. A tek za ovaj drive i lozenje da ti nemas ti tek ne verujem. Ako neko ima drive da pobedi to si onda ti .
                    Svi mi to imamo (takmicimo se da budemo bolji od nekog drugog) inace bi pratili umetnicko klizanje, mada i tamo je taj slucaj.
                    O kakvoj ti inspiraciji pricas? Jel ti radis u Min. Sporta? Jel si funkcioner u repki? Jel ti treba da brines kako ce i deca da odu u kosarku? Ti u startu kreces s tim da mi kao zemlja treba da budemo dominantni. Meni je to apsolutno sekundarno. Radije bih da Zvezda uzme Evroligu, nego da mi uzmemo OI.

                    Stalno pricas o nekoj deci koja postaju novi asovi, jer su gledali Bodirogu ovog onog. Nazalost to su samo price za medije. Jer isti taj Bogdan je pre neki dan izjavio da mu je kosarkaski idol Kobe Bryant Tako da se prica steluje kako je potrebno.

                    Evo ja kad sam bio klinac, omiljeni igrac mi je bio Penny Hardaway. I to u vreme kad smo i mi imali gomilu asova. Od domacih sam uvek voleo Radju. Vise se radovao kad je Jugoplastika uzela tripletu, nego recimo mi SP u Argentini sa tom generacijom.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Bolji smo od Amera 2002? Koji su poslali treci tim. Znaci ona ekipa bi dobila, Kobija, Sheka, Duncana, Iversona itd itd. Ajde da ne fantaziramo i ne glupiramo se. Oni su se tada poneli veoma nonsalantno ka tim FIBA takmicenjima i to je u njihovoj javnosti proslo strasno lose. 2002 i 2004 je dovela do toga, da oni od tada nisu porazeni. I dalje nisu u najjacim sastavima, ali uvek imaju jake ekipe sada i ne zajebavaju se.

                      To sto smo gledali Jermaine O'Neala i takve likove je dovelo do toga da mi imamo to zlato.
                      A ne to, bolja je od one ekipe u Indianapolisu. Ameri sa najjacim sastavom su uvek bili najjaci...to je valjda svima jasno. Oni sada salju jace sastave upravo zbog toga jer su izgubili od nas i od Argentine nakon toga. Ali Ameri su najjaci u svetu, a mi daleko ali prvi sledeci iza njih. I nije da to nismo pokazali na terenu... jesmo, i na sp i na oi. Ako to nije za respekt onda ste stvarno neskromni. Pa u kom to jos sportu smo drugi u svetu?
                      Last edited by mmajstor; 15-02-18, 17:30.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Ja sam govorio o gledanosti spanske reprezentacije u odnosu na ostala takmicenja u spaniji. Ne znam sto si izbacio ove navode.
                        Sad si već bezobrazan u nemoći da odbraniš svoje stanovište. U redu je to, i sasvim očekivano.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          A ne to, bolja je od one ekipe u Indianapolisu. Ameri sa najjacim sastavom su uvek bili najjaci...to je valjda svima jasno. Oni sada salju jace sastave upravo zbog toga jer su izgubili od nas i od Argentine nakon toga. Ali Ameri su najjaci u svetu, a mi daleko ali sledeci iza njih. I nije da to nismo pokazali na terenu... jesmo, i na sp i na oi. Ako to nije za respekt onda ste stvarno neskromni. Pa u kom to jos sportu smo drugi u svetu?
                          Ja ti govorim da smo uzeli dva srebra jer su nam drugi ocistili put. Uzeli smo srebro jer smo pukli Australiju i Hrvatsku jel kapiras ti to? To je kao da dodjes u finale LS a usput izbacis recimo Leipzig i Porto. I onda si ti kao kurac drugi u Evropi/Svetu itd.

                          Ovo je nazalost prilicno luzerska generacija, kojoj ne nedostaje talenta. Nedostaje joj rezultata, i to je sustina. Nekada smo osvajali kad smo bili u egalu sa drugima, ili povremeno osvajali. Kad smo bili bolji od svih, osvajali smo lagano. Ova repka to nije nazalost. Jer da smo mi stvarno kvalitetniji od svih ostalih u Evropi, sada bi imali dva zlata sa 2015 i 2017. Ajde da kazemo pre toga da smo bili nezreli da se smatramo favoritima.

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            O kakvoj ti inspiraciji pricas? Jel ti radis u Min. Sporta? Jel si funkcioner u repki? Jel ti treba da brines kako ce i deca da odu u kosarku? Ti u startu kreces s tim da mi kao zemlja treba da budemo dominantni. Meni je to apsolutno sekundarno. Radije bih da Zvezda uzme Evroligu, nego da mi uzmemo OI.

                            Stalno pricas o nekoj deci koja postaju novi asovi, jer su gledali Bodirogu ovog onog. Nazalost to su samo price za medije. Jer isti taj Bogdan je pre neki dan izjavio da mu je kosarkaski idol Kobe Bryant Tako da se prica steluje kako je potrebno.

                            Evo ja kad sam bio klinac, omiljeni igrac mi je bio Penny Hardaway. I to u vreme kad smo i mi imali gomilu asova. Od domacih sam uvek voleo Radju. Vise se radovao kad je Jugoplastika uzela tripletu, nego recimo mi SP u Argentini sa tom generacijom.
                            I klubovi (ali domaci klubovi) i reprezentacija su podjednako inspirativni, ali je poenta sto nasi klubovi nisu ni blizu toga da naprave neki uspeh (pare), dok reprezentacija jeste (kvalitet).
                            Nisam siguran da pricamo o istoj stvari kada pricamo o inspiraciji. Jedno je diviti se nekom igracu, a drugo je kad te neko inspirise. Ljudi su mnogo srecniji kada domaci tim nesto osvoji nego kada nesto osvoji Penny Hardaway. Prirodno i normalno je da klinac tada dobije inspiraciju da i on bude taj koji donosi srecu drugima oko sebe. To je plemeniti motiv.
                            Last edited by mmajstor; 15-02-18, 17:38.

                            Comment


                            • Dvostruke aršine koristi mmajstor. Ne uzima uvek najkvalitetniji prvenstva, ali se zato kao argument konstantno navodi da smo drugi iza Amera jer smo na OI i SP bili u finalima. Zašto ne bi smo koristili tezu da ne završavaju uvek najkvalitetniji u finalima ? A to je valjda poenta koju Manny Calavera hoće da prikaže.
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                I klubovi (ali domaci klubovi) i reprezentacija su podjednako inspirativni, ali je poenta sto nasi klubovi nisu ni blizu toga da naprave neki uspeh (pare), dok reprezentacija jeste (kvalitet).
                                Nisam siguran da pricamo o istoj stvari kada pricamo o inspiraciji. Jedno je diviti se nekom igracu, a drugo je kad te neko inspirise. Ljudi su mnogo srecniji kada domaci tim nesto osvoji nego kada nesto osvoji Penny Hardaway. Prirodno i normalno je da klinac tada dobije inspiraciju da i on bude taj koji donosi srecu drugima oko sebe. To je plemeniti motiv.
                                Mozda pre 40 godina. Klinac se brale sad od malena przi na NBA. Pikaju se igrice. S Lebronom se kuca od slobodnog na Joysticku. Pre ce tu da se loze, nego bila sta sto je domace. Kad su u pitanju domaci uzori i inspiracije, to ce uvek pre da ti bude cale koj te terao na basket, trener iz skole kosarke ili lik lokalni s basketa kog niko ne moze da dobije. To vide klinci, i tu je sustina. To da ce on da vidi na RTS-u Bogdana ili Tea kako daje koseve i da ga to inspirise i sl. Slaba vajda.

                                Comment

                                Working...
                                X