Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    ja pricam samo o zakonu i postovanju istog. Zakon ne poznaje okolnosti, zakon je takav kakav je. Ukoliko postoji bilo kakav ugovor koji ne dozvoljava klubu da zabranjuje igracu igranje za nacionalnu selekciju, on se mora postovati - zaboravi fiba, zaboravi evroligu, evrokup itd, to je potpuno nebitno, jer se svaki ugovor mora postovati, inace regulator u toj zemlji ima pravo da kazni onu stranu koji isti ne postuje. I posto Unikaha ne postuje svoj deo ugovora vec se ponasa kao bahati poslodavac, ja stajem na stranu igraca normalno. Bas me briga i za Fibu i za Evroligu i za njihove peripetije, ali ono sto ne mogu da svarim jeste bahati poslodavac koji se postavlja kao da ima robove a ne zaposlene.
    Na samom početku greška, zakon se usklađuje, menja ili ukida u zavisnosti od okolnosti, inače bi crnci u Americi još uvek bili robovi, na primer. ECA je kupila od FIBA licencu za EL takmičenje kada je to njima samo proizvodilo gubitke, pokazalo se isključivo zbog njihove nesposobnosti. Kada je ECA od toga napravila profitabilan proizvod ovi su bezočno posegli za svim mogućim instrumentima kako bi došli do dela profita koji apsolutno ne zaslužuju. Znači, s jedne strane imaš poslodavca koji ti omogućuje da imaš život o kakvom su prethodne generacije kolega sportista mogli samo da sanjaju i s druge strane nesposobnu organizaciju koja mafijaški nastupa, bavi se ucenama i iznuđivanjem. Kao što već napomenuh, ECA je svoju dobru volju pokazala time što nije sprečila Eurocup igrače i trenere da učestvuju u reprezentativnim akcijama, mada da se ja pitam ni taj ustupak ne bih učinio FIBA-i. Pre početka takmičenja sve do jednog predloga kalendara FIBA je odbila i zbog svega toga u potpunosti podržavam ECA, i njihove klubove i igrače.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • To je sve tacno svaki zakon se menja, ali ja nemam informaciju da je promenjen u smislu da klubovi imaju pravo da sankcionisu igrace koji zele da igraju za nacionalnu selekciju. Sve dok se, i ako se uopste to promeni, klub treba da postuje zakon i sve ugovorne obaveze. Inace ako bi svako poceo da se rukovodi sopstvenim perciepcijama okolnosti, a ne zakonu, u tom trenutku ce nastati haos i anarhija. Ja ne bih voleo da moj poslodavac tumaci moja prava i obaveze u skladu sa sopstvenim percepcijama trenutnih okolnosti, vec u skladu sa onim na sta smo se ugovorno obavezali i onim sta nalaze zakon o radu.
      Last edited by mmajstor; 10-11-17, 15:23.

      Comment


      • Naprotiv, haos i anarhija potiče isključivo od FIBA-e. FIBA mora da shvati da su klupska takmičenja prioritet, a da je učestvovanje u reprezentaciji na dobrovoljnoj osnovi (i oduvek je bilo). Što pre to shvate više šansi imaju da prežive, u suprotnom ECA će da preuzme i reprezentativna takmičenja.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ne bih u to da ulazim i da sudim. Mozda si u pravu a mozda i nisi, stvarno ne znam.
          To je jedan deo price, a ja pricam o nekom drugom koji bi trebalo da vazi bez obzira da li postoje neki sukobi na krovnom nivou ili ne. Svaki klub treba da postuje zakon kada su u pitanju prava i obaveze igraca, pretpostavljam da se sa time slazes, jer iskljucivo o tome pricam.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Ne bih u to da ulazim i da sudim. Mozda si u pravu a mozda i nisi, stvarno ne znam.
            To je jedan deo price, a ja pricam o nekom drugom koji bi trebalo da vazi bez obzira da li postoje neki sukobi na krovnom nivou ili ne. Svaki klub treba da postuje zakon kada su u pitanju prava i obaveze igraca, pretpostavljam da se sa time slazes, jer iskljucivo o tome pricam.

            Da, svoje krovne organizacije.
            Edit: Dok se ne stvori neko udruženje igrača, o čemu je Kalinić pričao prošle godine, što mi izgleda kao dobra ideja, to je rešilo mnoge sukobe u NBA.
            Last edited by dekkard; 10-11-17, 15:54.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • nemojte se nervirati. ako fiba ovako nastavi ne bi me cudilo da neki bartomeu napravi profitabilno evropsko prvenstvo

              Comment


              • http://www.telegraf.rs/sport/kosarka...nacno-dogovore
                Savrsena ideja, apsolutno nikome ovo nije u interesu

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  http://www.telegraf.rs/sport/kosarka...nacno-dogovore
                  Savrsena ideja, apsolutno nikome ovo nije u interesu
                  Ma zabole ECA za reprezentativna takmičenja, može FIBA slobodno da se nosi
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Unikaha bez Nedovića, ne zna se koliko dugo
                    Košarkaški klub Unikaha saopštio je da će sprski igrač Nemanja Nedović propustiti predstojeći meč Evrolige protiv Žalgirisa zbog problema sa levim ramenom.
                    Znači da je ta povreda ipak bila ozbiljne prirode.
                    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                    Comment


                    • Preduslov da bi stupili u štrajk jeste da su struka i igrači organizovani krz neka svoja kastinska udruženja, ovako nema nikakvog uslova da bi taj štrajk uspeo...Zamisli da Hanga koji ima milionski ugovor štrajkuje i neće da igra..boli ga hou kad mu đenge zveckaju na bankovnom računu.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Fener pusta 3 turska igraca u reprezentaciju...totalni kriminal.

                        Comment


                        • Žoc je rekao svim igračima da mogu da idu da igraju za reprezentacije, ali da ne očekuju da će igrati kad se vrate. Erdogan vrši pritisak da se svi odazovu.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • totalna papazjanija.... jos i Erdogan

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              totalna papazjanija.... jos i Erdogan
                              Erdogan ima dobar uticaj na Turkish Airlines.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Erdogan ima dobar uticaj na Turkish Airlines.
                                Kao Psiho ovde što nema uticaj na medije, državne i privatne
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X