Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mark it zer0 View Post
    Fora je sto je decku cast bila da igra za univerzitetsku reprezentaciju, i iscimao se da dodje, bio je i tekst o tome, dok su ostali lagano iskulirali, ne zasluzuju da pridju reprezentaciji.
    Ok, imas poentu svakako, kao i Sale... I nadjoh tekst, promakao mi je...
    sport.blic.rs/eurobasket2017/hit-fotka-kosarkas-za-primer-na-koga-je-ponosna-cela-nacija/139qmwx

    I ima logike kao pokazni primer, kult repke i sve sto ide s time. Ali... mi je i dalje malo tesko da svarim.

    Comment


    • Gagi rece da ovi iz Unikahe prete. Bar da ima tamo neku minutazu pa i ajde. S obzirom da imaju 3 reprezentativca jedne zemlje bilo bi fer da kazu bar jedan da moze da dodje. Ta Unikaha mi je oduvek imala nesvarljivu politiku.

      Comment


      • Pa ne plaćaju jednog, nego svu trojicu. Kad već nije bilo dobre volje od strane FIBA-e za termine, neka igraju sad reprezentativnu CL 2.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Svaka cast za potez Djokovica kad se odazvao i sve to. Ali decko veze nema, uzasan jedan igrac.

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Pa ne plaćaju jednog, nego svu trojicu. Kad već nije bilo dobre volje od strane FIBA-e za termine, neka igraju sad reprezentativnu CL 2.
            ma to za Fiba je jasno ko dan, ali je malo bezveze pretiti igracima jer ce onda oni ispasti najvece zrtve. Bolje je da klub nadje neki dogovor sa igracima nego im pretiti sankcijama.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              ma to za Fiba je jasno ko dan, ali je malo bezveze pretiti igracima jer ce onda oni ispasti najvece zrtve. Bolje je da klub nadje neki dogovor sa igracima nego im pretiti sankcijama.
              Nema klub ništa sa FIBA takmičenjem, prilika za dogovor je propuštena kada su propali pregovori između ECA i FIBA. Jasno je FIBA-i stavljeno do znanja da će ECA I klubovi koji igraju njihovo takmičenje štititi svoje interese, na kraju krajeva oni su im poslodavci, a FIBA decenijama održava svoja reprezentativna takmičenja na dobrovoljnoj bazi. Ne može se i ne treba se više preuzimati takav rizik od strane ECA.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Fiba je jedna smesna organizacija, ove kvalifikacije bez dogovora sa Djordijem takodje neki bedni pokusaj da se komercijalizuju kao u fudbalu kvalifikacije, sve ovo ce odvesti samo do jos tezeg propadanja Fibe i udaljavanja od Evrolige.

                Comment


                • Ima kako nema. Po ugovoru klub nema pravo da igracu zabranjuje igranje za nacionalnu selekciju i na to su stavili svoj potpis. I nisu im zabranili - javno, nego iza zatvorenih vrata - da ne bude dokazivo, sto jeste jajarski. To sto Fiba i Evroliga ne mogu da se dogovore u interesu kosrke, ne bi trebalo da zbog toga trpe igraci koji zele da igraju, ma kakvo to takmicenje bilo. Ja sam mislio da ce u tom periodu biti i nekih klupskih utakmica, al Gagi rece da ce imati samo treninge. Za svaki debilan sukob, a sto ovaj definitivno jeste, moraju postojati dve strane, pa se takodje zna da je Fiba izbacila kalendar za ove besmislene prozore mnogo pre nego sto je Evroliga izbacila svoj kalendar za ovu godinu.
                  Last edited by mmajstor; 09-11-17, 23:16.

                  Comment


                  • Pa ako ćemo pravo interes košarke je da se kvalitetnije takmičenje odigra nesmetano, a to je EL bez premca. To što je FIBA izbacila prozore za tih nekoliko utakmica je takođe besmisleno, jer je lakše menjati raspored za nekoliko tih utakmica kvalifikacija nego 30 kola EL, i taj broj utakmica je jedini razlog zbog kojeg igrači ne igraju u FIBA takmičenju, jer je ECA pokazala dobru volju pustivši igrače koji takođe igraju pod njihovim okriljem u Eurocupu da igraju za reprezentacije. Oni ne igraju toliki broj utakmica i ECA tu nije pravila problema, a mogli su da su hteli.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Ma mogli su da su hteli, nego i jedni i drugi tvrde pazar iz osnovne namere da uniste one druge. Motiv im je pogresan, i nijedni ne gledaju sta je interes kosarke. Fudbal nam je dokaz da se sasvim lepo umiksati i klupske i nacionalne utakmice. A trpi kosarka. Trpe igraci koji su sada izmedju dve vatre. Klubovi su mogli tu malo da olaksaju pritisak igracima, a Unikaha je primer kako su samo dolili ulje na vatru, krseci ugovor koji su sami potpisali. Kako smeju da prete igracima, to je kao kada bi moj sef meni kenjao kako ne smem da izadjem na pauzu iz razloga jer me on placa.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Ma mogli su da su hteli, nego i jedni i drugi tvrde pazar iz osnovne namere da uniste one druge. Motiv im je pogresan, i nijedni ne gledaju sta je interes kosarke. Fudbal nam je dokaz da se sasvim lepo umiksati i klupske i nacionalne utakmice. A trpi kosarka. Trpe igraci koji su sada izmedju dve vatre. Klubovi su mogli tu malo da olaksaju pritisak igracima, a Unikaha je primer kako su samo dolili ulje na vatru, krseci ugovor koji su sami potpisali. Kako smeju da prete igracima, to je kao kada bi moj sef meni kenjao kako ne smem da izadjem na pauzu iz razloga jer me on placa.
                        U fudbalu je jaca organizacija, i tamo nemas privatnu ligu sampiona, mada ce i tamo biti interesantno kad istekne ovaj ugovor sa Uefom oko lige smapiona mislim oko 2021, mozda gresim za godinu. Elem, i tamo postoji vec interes najvecih klubova oko udruzivanja u neku svoju ligu najacih ali za sad Uefa drzi konce cvrsto. Za razliku od Fibe koja hoce deo kolaca Eka organizacije i to je sva prica da im Djordi ponudi recimo pola pola odmah bi Fiba na sve pristala i resila lako, stvar je kao i svuda oko novca.

                        Comment


                        • Ma zajebite ikakvo prebacivanje na klubove, to i FIBA i ECA "zele", a klubovi snose ubedljivo najmanju odgovornost.
                          FIBA je jos pocetkom 2000tih izgubila evro klupsku kosarku jer nije uspela da to finansijski i organizaciono isprati. U zadnjih par godina pokusava da se vrati, ali pokusaji su uslovno receno bezobrazni - svi se zavrsvaju uslovljavanjem saveza/klubova registracionim pravilnikom i reprezentacijama. Doziveli su tezak fijasko sa sudjenjem na proteklom EP. Doziveli su samar sa "ligom sampiona". Trostruki arsini za NBA i EL i sve ostale klubive su tek bezobrazluk. Misle samo na sebe, a to pravdaju "kolektivnim" dobrom. How yes no. Organizacija kojoj prosecni fan moze zameriti preko svega i Preldzica, i cenu "trening kompenzacije" za klince...
                          S druge strane, ECA isto ima za cilj profit, sve su samo ne cvecke, ali su neuporedivo organizaciono bolji od FIBA, a sto je najbitnije em imaju viziju sta rade, em placaju. EL su zaista uzdigli na nivo ekstra dogadjaja (i sve to kazem imajuci u vidi da mozda za predstavnika eksJuge nece biti mesta jer para ne, jer para nema....). Rade bre posao, svidelo se to kome ili ne...

                          Comment


                          • Sirite temu. Sukob Fiba/Evroliga je odavno oprican. Ovde se radi o necemu drugom - o tome da neki klubovi kao sto je Unikaha prete sankcijama igracima koji se odazovu, na sta nemaju zakonsko pravo.

                            Comment


                            • Ovo što je Geronimo napisao je potpuno on spot, a ti konstantno mašiš suštinu. Nema nijedan klub koji se takmiči pod okriljem ECA ništa sa FIBA-om, poštuje se hijerarhija i on odgovara isključivo ECA. Dakle, potpuno je razumljivo da oni hoće da zaštite svoju vrednost, a FIBA nema niti kolač niti nož u ruci, a hoće da raspodeljuje. Ugovor između igrača i kluba i kluba i ECA je jedini obavezujući dokument, a i taj zakon je nastao kada je FIBA bila monopolista. Okolnosti su se promenile, piškajte se.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Ovo što je Geronimo napisao je potpuno on spot, a ti konstantno mašiš suštinu. Nema nijedan klub koji se takmiči pod okriljem ECA ništa sa FIBA-om, poštuje se hijerarhija i on odgovara isključivo ECA. Dakle, potpuno je razumljivo da oni hoće da zaštite svoju vrednost, a FIBA nema niti kolač niti nož u ruci, a hoće da raspodeljuje. Ugovor između igrača i kluba i kluba i ECA je jedini obavezujući dokument, a i taj zakon je nastao kada je FIBA bila monopolista. Okolnosti su se promenile, piškajte se.
                                ja pricam samo o zakonu i postovanju istog. Zakon ne poznaje okolnosti, zakon je takav kakav je. Ukoliko postoji bilo kakav ugovor koji ne dozvoljava klubu da zabranjuje igracu igranje za nacionalnu selekciju, on se mora postovati - zaboravi fiba, zaboravi evroligu, evrokup itd, to je potpuno nebitno, jer se svaki ugovor mora postovati, inace regulator u toj zemlji ima pravo da kazni onu stranu koji isti ne postuje. I posto Unikaha ne postuje svoj deo ugovora vec se ponasa kao bahati poslodavac, ja stajem na stranu igraca normalno. Bas me briga i za Fibu i za Evroligu i za njihove peripetije, ali ono sto ne mogu da svarim jeste bahati poslodavac koji se postavlja kao da ima robove a ne zaposlene.

                                Comment

                                Working...
                                X