Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laki21 View Post
    Burazeru, poenta je da Bogdan nit je novi Dražen nit Saša nit Sale. Niti će biti. I da davanje ključeva reprezentacije njemu na način koji su davani pomenutim (i nepomenutim) neće dovesti ni do čega sem da uvek gledamo nekog drugog na pobedničkom postolju. Medveđa usluga nama, medveđa usluga njemu. Naravno, ogromna je odgovornost i kod selektora jer je toga svesniji od bilo kog drugog. Ali očito ide linijom manjeg otpora. Bogdan je u zadnjih pet minuta trebao biti na klupi kao i Dragić jer se iz aviona videlo da ne može. Ali je odluka selektora bila silovanje, pa smo silovani i bili.
    Bogdan je sutirao toliko jer je jedini kakva takva klasa u odsustvu Tea, Bjelice, Jokica i gomile dobrih sljakera. Pored njega u spoljnoj liniji su bili jedan povredjen igrac, dva igraca sa losim turnirom iza sebe i dva sljakera. Ko da preuzme odgovornost ako ne BB?

    Nego, to sad smeta, a kad su Bertans i Porzigins silovali trojke i pogodili 7/fuckin 21, onda je bilo "pa oni tako igraju". Pa eto i mi tako igramo jer ne mozemo drugacije, nemamo 8 igraca. A pre ce Porzigins da ostvari prednost u reketu i lagano poentira iz naskoka nego Bobi ili Kuzmic, nazalost.

    Ono sto me nervira je kad neko gleda odnos slobodnjaka i broj faulova. Sta ti uopste govori? Sta, mora da uvek bude isti broj faulova sa obe strane?
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Пораз увек боли. Честитке нашима на свему приказаном. Честитака и Словенији, написали су историју за Словенију.

      Comment


      • Bogdana obožavam, igračina je. Samo mora ubuduće u finalima taj šut za 3 da proradi. U 3 finala koje je odigrao sa Srbijom njegov šut za 3 je 3/27. Nadam se da se neće više to dešavati i svu sreću mu želim u nastavku karijere!
        Last edited by mikara92; 18-09-17, 13:59.

        Comment


        • ^ za ovo drugo mnogo više udela imamo mi od slovenaca, ali dobro... to im je što im je. Nema više Dragića i Kokoškova, pa samim tim ni slovenačke košarke u vrhu...

          Comment


          • Jednsotavno igrali smo kako smo najbolje znali i umeli. Kad vratim film one trojke Prepielica i Dragica u galvi mi se javi slika Simona. i njegovih ludih trojki sa 7 metara. Nije bilo Simona jbg-a. Zasto Lucic nije pogadjao?
            Last edited by suptil; 18-09-17, 14:02.

            Comment


            • Ne da mi se gledati utakmica na miru, ne mogu da prolazim još jednom kroz sve ovo, sinoć kad je krenuo snimak na SK samo sam promenio kanal.

              Utisak mi je da smo izgubili utakmicu u prvom poluvremenu, jesmo posle stigli, možemo posle pričati o Kuzmićevim bacanjima, banani na Bogdanu i Prepelićevim i Blažićevim šutevima ali je ključ u primljenih 56 na poluvremenu, 36 u četvrtini i generalno loše odigranoj drugoj četvrtini na obe strane terena. Pravili smo tu greške koje ekipe kao što su Slovenci koje su dobro vođene i imaju superstara kao Dragića jako dobro koriste. Nama je loša odbrana u četvrtini krenula iz nekih glupih greški u napadu gde su nam Slovenci trčali u tranziciji ko ludi, mi skupljali faulove, oni dobili sigurnost, npr Mačvan je glupim faulom uveo Rendolfa u tekmu sa 3 slobodna bacanja i onda je Dragić uradio ono što se i očekivalo da može da uradi bez defanzivnog stopera na perimetru kod nas. Kao što sam i pisao pre utakmice cela igra Slovenaca se zasniva na Dragićevom pnr odakle on deli pasove ili sam završava, naš najveći propust ipak, čak veći i od manje više očekivano loše odbrane na tom centralnom pnr pogotovo sa Bobijem i bez Jovića je ipak bila tranzicija u toj drugoj četvrtini. Sama činjenica da smo se vratili posle meč dovoljno govori ali to je ona stara priča da ekipa koja stiže taman kad treba da preokrene uvek joj nešto zafali. Nama je u zadnjoj četvrtini zafalila trojka neka dal Mačvana dal Bogdana kojom bi možda i prelomili. Na drugoj strani je Prepelić pokazao klasu, Blažič pokazao srce i to je to. Previše smo se istrošili mi pre toga. O suđenju je već dosta rečeno, zalizani Španac nam je jebao kevu.

              Generalno ogroman uspeh, nema se šta zameriti ni Đorđeviću ni ekipi na ovom turniru. Šteta za zlato ali bolji tim je pobedio juče.

              Comment


              • Slovenija je realno zasluzeno uzela zlato, dobili su prva tri favorita od pre pocetka turnira. Igrali napadacki odlicnu kosarku. Jos jednom sve cestitke, isto tako ja sam ponosan na našu selekciju, koja je bila daleko najvise osakacena, dali su svoj maksimum, sto se uvek ceni, videlo se na svakom mecu da ginu, sto je meni dosta. Na kraju jos odlicno srebrno odlicje. Puno srce. Biće I jos zlata ubedjen sam, samo da ostane ovakav odnos prema dresu. Kapa dole majstori.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by canarian View Post
                  Bogdan je sutirao toliko jer je jedini kakva takva klasa u odsustvu Tea, Bjelice, Jokica i gomile dobrih sljakera. Pored njega u spoljnoj liniji su bili jedan povredjen igrac, dva igraca sa losim turnirom iza sebe i dva sljakera. Ko da preuzme odgovornost ako ne BB?

                  Nego, to sad smeta, a kad su Bertans i Porzigins silovali trojke i pogodili 7/fuckin 21, onda je bilo "pa oni tako igraju". Pa eto i mi tako igramo jer ne mozemo drugacije, nemamo 8 igraca. A pre ce Porzigins da ostvari prednost u reketu i lagano poentira iz naskoka nego Bobi ili Kuzmic, nazalost.

                  Ono sto me nervira je kad neko gleda odnos slobodnjaka i broj faulova. Sta ti uopste govori? Sta, mora da uvek bude isti broj faulova sa obe strane?
                  7/fuckin21 je bolji % od onoga što je imao naš bek šuter.
                  Kada ti Porcingis tako šutira centar koji ga brani mora da mu izađe na šut i otvara mu prostor za ulaz koji on tako dobro koristi i zbog čega je toliko težak za čuvanje.

                  S druge strane odluka(trenera ili igrača) da uzme 11 šuteva sa pozicije sa koje ima 27% je nerazumna.

                  Comment


                  • Ne da mi se gledati utakmica na miru, ne mogu da prolazim još jednom kroz sve ovo, sinoć kad je krenuo snimak na SK samo sam promenio kanal.

                    Utisak mi je da smo izgubili utakmicu u prvom poluvremenu, jesmo posle stigli, možemo posle pričati o Kuzmićevim bacanjima, banani na Bogdanu i Prepelićevim i Blažićevim šutevima ali je ključ u primljenih 56 na poluvremenu, 36 u četvrtini i generalno loše odigranoj drugoj četvrtini na obe strane terena. Pravili smo tu greške koje ekipe kao što su Slovenci koje su dobro vođene i imaju superstara kao Dragića jako dobro koriste. Nama je loša odbrana u četvrtini krenula iz nekih glupih greški u napadu gde su nam Slovenci trčali u tranziciji ko ludi, mi skupljali faulove, oni dobili sigurnost, npr Mačvan je glupim faulom uveo Rendolfa u tekmu sa 3 slobodna bacanja i onda je Dragić uradio ono što se i očekivalo da može da uradi bez defanzivnog stopera na perimetru kod nas. Kao što sam i pisao pre utakmice cela igra Slovenaca se zasniva na Dragićevom pnr odakle on deli pasove ili sam završava, naš najveći propust ipak, čak veći i od manje više očekivano loše odbrane na tom centralnom pnr pogotovo sa Bobijem i bez Jovića je ipak bila tranzicija u toj drugoj četvrtini. Sama činjenica da smo se vratili posle meč dovoljno govori ali to je ona stara priča da ekipa koja stiže taman kad treba da preokrene uvek joj nešto zafali. Nama je u zadnjoj četvrtini zafalila trojka neka dal Mačvana dal Bogdana kojom bi možda i prelomili. Na drugoj strani je Prepelić pokazao klasu, Blažič pokazao srce i to je to. Previše smo se istrošili mi pre toga. O suđenju je već dosta rečeno, zalizani Španac nam je jebao kevu.

                    Generalno ogroman uspeh, nema se šta zameriti ni Đorđeviću ni ekipi na ovom turniru. Šteta za zlato ali bolji tim je pobedio juče.

                    Comment


                    • Originally posted by canarian View Post
                      Bogdan je sutirao toliko jer je jedini kakva takva klasa u odsustvu Tea, Bjelice, Jokica i gomile dobrih sljakera. Pored njega u spoljnoj liniji su bili jedan povredjen igrac, dva igraca sa losim turnirom iza sebe i dva sljakera. Ko da preuzme odgovornost ako ne BB?
                      Čovek se posle tekme rasplakao i izvinio jer VIŠE NIJE MOGAO.

                      Nije morao da se pravda, to je video svako, jebeno svako ko ima oči. Prepelić mu je na par minuta do kraja sručio dvojku u facu jer nije imao snage da digne ruku. Na tajmautu se držao za reklamu da ne padne. Ako sam to video ja, ako se vidi iz jebene fotelje onda to valjda vidi i onaj ko je najodgovorniji?

                      Kokoškov je izveo Dragića JER NIJE MOGAO VIŠE. I ubacio ONE KOJI MOGU.

                      Isto to ne da je trebao već je MORAO da učini i Sale, video je to bolje od ikoga. Dragan je igrao svega osam minuta, i dalje je atletski prilično moćan igrač, mogao se odigrati pik sa njim pa ili šut sa poludistance ili jako i do samog kraja™ pa šta ti Bog da. Je li gori igrač od Jake Blažića? Daj VAsi da rešava. Daj Guduriću. Daj jebote bilo kome kome nije duša u nosu i KO MOŽE. Ili makar može da pokuša jbt. Pozovi akciju koju si spremao za ovakav trenutak. Uradi bilo šta, nemoj biti ziheraš. Ovako smo na kraju bacili pušku u kukuruz a da praktično nismo ni probali da je upotrebimo.
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Ja kao navijac Srbije u kosarci,uvek cu biti srecan samo sa zlatom nebitno ko je u finalu(naravno ne racunam WC i OI gde igraju USA tamo je srebro ful),e sad ne kazem da ovo nije uspeh,jeste posle svega veliki uspeh i svaka cast svima, ostaje zal zato sto je malo falilo da prelomimo i uzmemo zlato u finalu...

                        Inace koliko vidim Danilovic izjavio da Sale ostaje selektor

                        Comment


                        • Mislim da niko razuman nije "nesrećan" zbog srebra. Ukupno gledno sve šta se dešavalo oko reprezentacije (otkazi, povrede) rezultat je sjajan, ali ako izdvojimo sinoćnu utakmicu doćićemo do onoga što piše Many, da smo mi loše odigrali, odustali od naše igre, krenuli na izolacije i ispucavanja i ušli u ritam koji je Slovencima najviše odgovarao. Da je bar razrađeno da se Bogdanu odradi blok (ne mora dva kao što su SLO igrači pravili), pa da je on mogao da se mirno digne na šut, možda bi i procenti bili bolji, zašto se išlo da Kuz i Bobi primju loptu na 5 metara od koša? Nije igrao Jović? Zar niko ne zna da zavrti pik Zar niko ne može Bobiju da baci lob pas? Ili samo postoji linija za tri poena i prangijaj. Sinoć je Bogi igrao 32/33 minuta, i to ne bi bilo strašno da sve to X 7 ili 8 tekmi nije akumulirano u kratkom vremenskom periodu a Đorđević očito nije imao plan B.
                          U zadnjih 5 minuta Štimac wtf? Popio dve banane i nakon toga je gledao samo kome da da loptu.
                          U tih zadnjih 5 minuta kod nerešenog rezultata, prodajemo dva napada zbog brzopletosti i prevelike želje, možda i neiskustva ali tu smo izgubili momenat koji smo imali, nakon toga primili neke koševe i tu je bio kraj.
                          Primetio sam da Jović nije ulazio u drugom poluvremenu, vrv i nije mogao
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Bogdan silom prilika poguran u lidera i završilo se kako se završilo. Dao je sve sto može nema mu se šta zameriti,bice pravi lider za koju godinu!

                              Comment


                              • Bogdan nije mogao sam jer su ga udvajali, utrajali, a zadnju cetvrtinu je bio na parketu sa Stimcem i Kuzmicem kojima nije mogao da baci loptu jer je to bacen napad. Kuzmic zbog bacanja, Stimac zbog toga sto je Stimac. Plus nije imao ni priblizno sudjenje kakve su imale ostale prve zvezde timova i NBA igraci. Mislite da Dragic ne bi ispao tragicar jer je lipsao i gubi lopte kao na traci na kraju da nije imao Prepelica i Rendolfa da na kraju spasavaju stvar. Naravno da bi bio. A kod nas nije imao ko da prezume odgovornost.

                                Ista prica je bila i sa Teodosicem pre par godina. Uvek vise cenim one koji preuzmu odgovornost iako znaju da su vece sanse da ce ispastri tragicari nego heroji, nego one koji se samo sklone.

                                Mene je najvise razocarao Guduric. Nisu problem ni greske, ni promasaji, ali ono sto je on radio je bukvalno da se zapitas koliki je njemu koeficijent inteligencije. Dal se paralisao od straha, verovatno jeste, ali njegovi potezi su da pomislis da nema tri grama mozga.

                                Comment

                                Working...
                                X