Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Strasno sam ispizdeo sada kada premotam film kako smo igrali u poslednja tri minuta.Nismo bili hladne glave i previse smo gluposti pravili.Na kraju kada podvuces crtu los tajming kada da nas stane sut, napravljen glup faul, defanzivni skok i tu su slobodna bacanja.Ako mene nesto ovako zna da nervira onda je to sto smo previse solirali i sto nismo igrali kao tim u poslednja tri minuta, mislim da samo u dve situacije nismo pucali za tri poena.Druga situacija je bila blokada Vidmara na Bogdanu, a to je mozda na kraju bio i kljucan detalj.

    Ne mogu da se tesim time da ce da bude bolje, sledeca dobra prilika za zlato je tek kroz cetiri godine.Bas mi je krivo sto se nismo okitili zlatom, vise bi mi znacilo i to zlato nego prethodna dva srebra.
    Last edited by Ricma; 17-09-17, 22:38.

    Comment


    • Kokoškov je održao trenersku lekciju našem selektoru.
      On je odavno van Srbije, u košarkaškom smislu je više Amer nego Srbin, a i da nije ne znam šta se očekivalo, da sabotira finale zbog svoje nacionalne pripadnosti? Ko nam je kriv što nismo uzeli njega nego Đorđevića kada se biralo.

      Comment


      • Necu to da kazem. Niko tebi ne brani da das jedinicu svom sinu, ali ces se sloziti da bar mozes da kazes da ti je zao zbog toga, a ne da je tvoj sin za tebe isti kao i svaki drugi( ili mozda jeste?), ali kao sto kazes on tamo prima neke pare i onda je ok pogaziti malo necega u sebi. Za razliku od tebe i njega ja sigurno ne bih dosao u situaciju da predajem svom sinu(da budemo dosledni tvom uporedjivanju).

        Comment


        • Originally posted by madafaka73 View Post
          Kokoškov je održao trenersku lekciju našem selektoru.
          On je odavno van Srbije, u košarkaškom smislu je više Amer nego Srbin, a i da nije ne znam šta se očekivalo, da sabotira finale zbog svoje nacionalne pripadnosti? Ko nam je kriv što nismo uzeli njega nego Đorđevića kada se biralo.
          Niko ovde nije rekao da je trebao da izgubi utakmicu, nego sam samo imao primedbu na izjavu posle nje. Ja licno ne mislim da je on u ovom trenutku bolji od Saleta kao trener nase reprezentacije, vec da je imao bolju ekipu, to jest par raspolozenijih bekova, jer kod nas osim Bogdana niko nije mogao da pogodi u serijama. U svakom slucaju mislim da je nasa reprezentacija postigla jako dobar uspeh, a mozda smo mogli i do zlata.

          Comment


          • Originally posted by madafaka73 View Post
            Kokoškov je održao trenersku lekciju našem selektoru.
            On je odavno van Srbije, u košarkaškom smislu je više Amer nego Srbin, a i da nije ne znam šta se očekivalo, da sabotira finale zbog svoje nacionalne pripadnosti? Ko nam je kriv što nismo uzeli njega nego Đorđevića kada se biralo.
            Potpuno sumanuto poredjenje. Ajde da slovencima uzmemo 8 igraca pa da vidimo kakvu ce to lekciju da Kokoskov odrzi. I nema varanja sa raznim Rendolfima - imas to sto imas.

            Comment


            • sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Potpuno sumanuto poredjenje. Ajde da slovencima uzmemo 8 igraca pa da vidimo kakvu ce to lekciju da Kokoskov odrzi. I nema varanja sa raznim Rendolfima - imas to sto imas.
                Pazi Igor je elitni trener, uskoro ce dobiti NBA tim.
                Ali on ne bi imao uticaj na nasu reprezentaciju kao sto ima Sale, iako mislim da jeste veci strucnjak od Saleta. Mislim da u ovom trenutku ne postoji bolji covek od Saleta za to mesto, i nadam se da ce ostati jos jedan ciklus.
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • Kokoskov sigurno ima vece teoretsko znanje nego Djordjevic, ali opet Sale ima harizmu i autoritet koji je mozda i potrebniji kada se radi o reprezentativnim takmicenjima Tesko je tu reci da je neko bolji trener.

                  Da sudije nisu navlacile za njih, i da mi nismo imali neke neverovatne greske, sada bi pricali o tome kako je Kokoskov preforsirao Dragica i DOncica i kako je u zadnju cetvrtinu usao kao topovsko meso, dok je Djordjevic bolje raspodelio minutazu.

                  Comment


                  • Ja i dalje ne razumem poentu ovog poredjenja.

                    Ali on ne bi imao uticaj na nasu reprezentaciju kao sto ima Sale
                    tako je

                    iako mislim da jeste veci strucnjak od Saleta
                    nebitno, a i jos uvek nedokazano. Potpuno su razliciti i imaju drugaciji pristup, niti vidim sto bi sada merili ciji je duzi.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Potpuno sumanuto poredjenje. Ajde da slovencima uzmemo 8 igraca pa da vidimo kakvu ce to lekciju da Kokoskov odrzi. I nema varanja sa raznim Rendolfima - imas to sto imas.
                      Ma ne treba svih 8, dovoljno je samo da im Dragon ne igra kao nama Teo pa da vidim da li ce da dodje do finala a kamoli da osvoji zlato. Sale je lepak ovog tima koji je imao tu nezahvalnu ulogu da lepi komadice razbijenog tima nakon silnih povreda i otkaza. Da nam je na teren bila petorka: Teo, Bogdan, Bjelica, Jokan, Bobi... ne bi Slovencima pomogla ni dva Kokoskova.

                      Comment


                      • I da dodam, da je Kokoskov imao upola ovoliko problema oko tima, i upola ovako lose sudjenje, ekipa bi mu se raspala jos u grupoj fazi. Tu ti dzabe da imas svo znanje ovog sveta ako nemas vec pomunutu harizmu i srce da prenes na tim. To se ne uci, sa tim se radjas.

                        Ali ajde da ne nastavljamo ovu raspravu, Fantasticno stvar je sto su obojica nasi i sto ce nadam se nasa kosarska imati mnogo koristi od njih.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Potpuno sumanuto poredjenje. Ajde da slovencima uzmemo 8 igraca pa da vidimo kakvu ce to lekciju da Kokoskov odrzi. I nema varanja sa raznim Rendolfima - imas to sto imas.
                          Zasto sumanuto? Sale je imao ako nista slican tim (mozda i bolji), mnogo bolju klupu i mnogo bolje centre. Lepa situacija za poredjenje. Po tvojoj logici bi Scariollo bio jedan od najboljih trenera u poslednjoj deceniji, jer sta je sve on osvojio ...

                          Za Markovica - ne znam zasto se jadan Jovic svake godine muci i prelazi u 1 Bajern sq 27 godina zbog ledja i nedostatka odmora, a ovaj moze u 29. godini da kaze, dosta je. Da je rekao da hoce da odmori jednu godinu, da imamo nekog boljeg osim Pena, Pota i Micica pa i da kazes. Kako 1 Djinobili i 1 Navaro mogu i u 37. godini da igraju?
                          Nama se posle 30. godine igraci ili povlace iz reprezentacije ili se povlace iz kosarke uopste. Ovaj ep je bio jako lepa prilika za osvajanje, OI je mnogo manje bitno takmicenje. Izgubis od Francuza i prosetas se do finala jer si izbegao sve teske protivnike. Sledece EP je 2021, ko zna na sta ce nam liciti bekovska linija tada.
                          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                          Comment


                          • OI mnogo manje bitno takmicenje? Reci mi da se zajebavas?

                            Comment


                            • Trebamo da budemo ponosni na ekipu. Igrali smo u finalu nasu igru sve vreme. Kao svaki veliki tim znali smo da samo odgovornom igrom mozemo u nasem ritmu stici protivnika. Slovenija je usla pod nas kalup u jednom trenutku, Usli su u nasu masinu. Voda im je bila u usima i videli su u jednom trenutku poraz. To je bilo ocigledno. Svaka cast za taj pedigre nasem timu koji je znao da ce Dragic stati. Kada bi se napravio klip suteva Dragica u drugom poluvremenu niko mu ne bi ni ponudio profesionalni ugovor. Mnogo ispucavanja, losih odluka, faulova, probijanja. Hocu da kazem, selektivno gledamo na stvari, a to moze da dovede do pogresnog zakljucka. Sto se tice Kokoskova, ajte molim vas, nemojte preterivati. Ovo je najlosije EP. I samo zbog toga je Slovenija danas to sto jeste. Da smo imali Jovica u fazonu nekih ranijih generacija samleli bi ovu Sloveniju veceras, na nacin na koji samo mi to znamo i umemo. Glupo je kad se izgubi u finalu. Sportska drskost sampiona nalaze da svako bude neraspolozen zbog toga, a ne da se jedva doceka da se kaze da je protivnik bio bolji. Veceras je Slovenija imala vise srece uz gurku sudija dobila mec. Tacno je da je kljucni trenutak bio promasaji Kuzmica sa linije slobodnih bacanja kada je zver zvana Slovenija bila naceta, u bunilu i nesvesti. Mi smo ovo prvenstvo zavrsili sa 10 1/2 igraca. Zamislite zdravog Lazica i njegovo hapsenje tj. izlolaciju Prepelica recimo. Dakle imali smo u ovih 12 dovoljnoda budemo prvi. Ogromni maler je ucinio da prvenstvo zavrsimo desetkovani od onog sto smo imali na pocetku takmicenja. Ipak kada ne igra prvi plej i specijalac u odbrani za minajturu od 5 minuta kad se lomi i prelama onda je sve to ipak veliki hendikep. Veceras je Slovenija imala ludu srecu i to je to.
                              Last edited by suptil; 18-09-17, 00:24.

                              Comment


                              • Da nam je neko ovo ponudio pre početka takmičenja, sasvim sigurno bi to oberučke prihvatili.

                                Međutim, bez obzira na sve nesretne okolnosti, mora se priznati da smo usrali motku i da smo sami izgubli zlato.

                                Nakon što su sa terena otišl Dragić i Dončić, nas su pobedili Jaka Blažič i Klemen fakin Prepelić.

                                Jbg, to je nedopustivo, dragi moji, drage moje.

                                Umesto da mirno privedemo utakmicu kraju, mi nismo odigrali ni jedan centralni pik, napravili smo gomilu gluposti i na kraju pukli.

                                Što se Bogdanovića tiče, on jeste odličan igrač ali nikada neće biti vrhunski poput Saltea, Danilovića, Kiće, Praje, Moke i ostalih...

                                Jednostavno nema to u sebi da kada je najbitnije presudi. Jbg, moraćemo s time da živimo.
                                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                                Comment

                                Working...
                                X