Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Standardno kod nas balkanaca. Uspjeh se pripisuje igračima, neuspjeh treneru. Sjetim se fudbalske reprezentacije Srbije, Krasića i Jovanovića. Takav hajp oko njih dvojice, a od velikih karijera ništa. S druge strane, niko nikad ne može zaboraviti ko je Radomir Antić a nije ga javnost mazila nakon prvenstva.
    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

    Comment


    • Pametna utakmica protiv Žabara, mislim da je najzrelija do sada na EP. Fizički jaka košarka svih 40 minuta, na svakom igraču, to Italijani niti vole, niti mogu da amortizuju. Osim da prangijaju za tri, jer niti žele, niti imaju potencijal da se pobiju sa nama, posebno u reketu. Guranje na centre, lepa katovanja, pametna igra kod udvajanja na Bogdanu i Bobiju. Nije da je bilo mnogo teško pripremiti ovaj meč, ali opet čestitke za prolaz u polu-finale. Sa ovakvim timom, to je svakako uspeh.

      Protiv Rusa treba nekako razbiti polugu Šved-Mozgov, samim tim razbićemo sve varijenta koje proizilaze iz njihovog pika i ostaviti Hvostova i Kulagina da "briljiraju" u svojoj kreativnosti. Na Švedu ne vidim drugu odbranu osim deny the ball, šteta što je Laza definitivno otpao, bio bi idealan za tu ulogu. Ovako bi teret takve odbrane pao samo na Milosavljevića, pa ne znam da li će naši to i pokušavati da primene. Kako god, moramo biti spremni na iscrpljujući meč u svakom pogledu. Rusi su među fizički najjačim ekipama na prvenstvu, a Bazarevič nije veverica, daleko od toga. Strpljivo i jako do kraja, treba nam jedan baš kvalitetan nastup da bi dobili Ruse.

      Comment


      • Originally posted by Ves View Post
        S druge strane, niko nikad ne može zaboraviti ko je Radomir Antić a nije ga javnost mazila nakon prvenstva.
        Sam je kriv, s obzirom da nije preuzeo odgovornost za los rezultat i prikazanu igru, nego je krenuo da prica klasicnu fudbalsku basnu o nedostatku srece, a o sebi u trecem licu jednine. Nikad se nije desilo da kosarkaski trener ne preuzme odgovornost za los rezultat i losu igru, nikad. Ako kazes lose smo igrali, gresili smo tu i tu - to je valjda prvi korak da te greske ispravis, dok ako kazes ma odlicno smo igrali samo nismo imali srece - to znaci da gresaka nisi svestan i opet ces ih napraviti. Zato i postoji tolika razlika u rezultatima izmedju kosarke i fudbala. Ovde se zna sta znaci rec odgovornost.

        Comment


        • Ide snimak tekme sa Italijanima na SK2
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by madafaka73 View Post
            Pametna utakmica protiv Žabara, mislim da je najzrelija do sada na EP. Fizički jaka košarka svih 40 minuta, na svakom igraču, to Italijani niti vole, niti mogu da amortizuju. Osim da prangijaju za tri, jer niti žele, niti imaju potencijal da se pobiju sa nama, posebno u reketu. Guranje na centre, lepa katovanja, pametna igra kod udvajanja na Bogdanu i Bobiju. Nije da je bilo mnogo teško pripremiti ovaj meč, ali opet čestitke za prolaz u polu-finale. Sa ovakvim timom, to je svakako uspeh.

            Protiv Rusa treba nekako razbiti polugu Šved-Mozgov, samim tim razbićemo sve varijenta koje proizilaze iz njihovog pika i ostaviti Hvostova i Kulagina da "briljiraju" u svojoj kreativnosti. Na Švedu ne vidim drugu odbranu osim deny the ball, šteta što je Laza definitivno otpao, bio bi idealan za tu ulogu. Ovako bi teret takve odbrane pao samo na Milosavljevića, pa ne znam da li će naši to i pokušavati da primene. Kako god, moramo biti spremni na iscrpljujući meč u svakom pogledu. Rusi su među fizički najjačim ekipama na prvenstvu, a Bazarevič nije veverica, daleko od toga. Strpljivo i jako do kraja, treba nam jedan baš kvalitetan nastup da bi dobili Ruse.
            Iz nekog razloga se podcenjuje Hvostov koji nas je ubio u prvoj. A ni Kuljagin nije bio mnogo lošiji. Budu li ostavljeni po principu lako ćemo, jebaće nas ružno.
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Nisam mislio da ih ostavljamo same na šutu, ili da ih ne pritisnemo na prevođenju, već da je bolje da oni kreiraju napad Rusa. Nešto moramo žrtvovati i reskirati, bolje Hvostov da ima loptu u rukama nego Šved.

              Comment


              • Dobijamo Ruse 10 razlike,a utisak je da su Slovenci zaslužili zlato

                Comment


                • Zasluzili su zlato tek kada dobiju finale. Pritom, u kompletnom su sastavu i jos imaju kupljenog Rendolfa koji ima znacajnu ulogu u njihovoj igri.

                  Comment


                  • Ovo je klasicno prica kada jedna ekipa pruza vrhunska partije iznad svojih mogucnosti, neocekivano dolaze u finale, a onda se tu menja situacija. Od iznenadjenje postaju cak i blagi favoriti, ocekuje se titula, ali sledi bolno otreznjenje u vidu vracanja u realnost da osim ove dvojice vrhunskih igraca ostatak tima je ipak suvi prosek.

                    Plus sto ih sut ide nevidjeno, tako da bi bio red da u finalu opasno zakazu. Veceras i preksinoc da dodose 5-6 trojki o tablu. Jbg, ne moze to tako stalno,

                    Comment


                    • Originally posted by Пера Ложач View Post
                      Španija neće proći Sloveniju!
                      Ladno će ih odraditi, kao Letoniju !
                      Ipak znam !

                      Comment


                      • Originally posted by Пера Ложач View Post
                        Ipak znam !
                        Ko na brdo, ak’ i malo stoji,
                        više vidi no onaj pod brdom-
                        ja poviše nešto od vas vidim,
                        to je sreća dala al nesreća!
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by Ica View Post
                          Šališ se? Pa do sada je verujem svima jasno da je Španija Drim Tim za ostale na ovom prvenstvu! Da smo kompletni druga priča.A Slovenija? Svaka im čast za sve,ali ako Vidmar zadrzi braću Gasol ja ću se spaliti na Terazijama!
                          Kad je event? Naletio bih da vidim.
                          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                          Comment


                          • Originally posted by Ica View Post
                            Šališ se? Pa do sada je verujem svima jasno da je Španija Drim Tim za ostale na ovom prvenstvu! Da smo kompletni druga priča.A Slovenija? Svaka im čast za sve,ali ako Vidmar zadrzi braću Gasol ja ću se spaliti na Terazijama!
                            Ico, ne znam sta da ti kazem....
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Slovenija je igrama još u grupi najavila visoke domete, svi su se plašili prepotentnih i protežiranih Španaca a Slovenci su samo bili "simpatični susedi". Mi treba prvo večeras da dobijemo jednu vrlo zajebanu ekipu, čija je jedina mana unutrašnja linija i igra oko obruča i u napadu i u odbrani i tu nam ne mogu parirati, ali ako i večeras mi budemo lelemudali u odbrani (spoljnja linija) i ostavljali njihove bekove same na šutu, ne piše nam se dobro, ako budemo išli ispod blokova - ne piše nam se dobro. Vasa mora da odigra iznad svog maksimuma, debelo iznad maksimuma da bi imao +/- 0. Dakle ključ igre će biti odbrana perimetra i učinak klupe.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Ica View Post
                                Šališ se? Pa do sada je verujem svima jasno da je Španija Drim Tim za ostale na ovom prvenstvu! Da smo kompletni druga priča.A Slovenija? Svaka im čast za sve,ali ako Vidmar zadrzi braću Gasol ja ću se spaliti na Terazijama!
                                Jel imaš upaljač?

                                Comment

                                Working...
                                X