Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako Italijani budu igrali u ful modu celu utakmicu i malo preko,
    ako mi budemo igrali samo 100 % celu utakmicu,razlika bi bila u našu korist jedno 10-15 razlike.

    E, zato je basket ta igra koja privlači, svak' može da pobedi svakog
    ali ako si siguran, odgovoran i borben, veoma si blizu pobede!
    Mislim da, ako budemo ozbiljni i jaki u odbrani nemamo se čega bojati!

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Tu se vraćamo na onu tvrdnju da najbolji igraju kad je najvažnije. Stvarno ne može jednostavnije od toga.
      Jasno je meni to, ali to uopšte nema nikakve veze sa mojim pitanjem.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by Ganac View Post
        Bogdan da bi "pokidao" utakmicu ne mora da sabije 30+ koševa, već da ispuni sve kolone koje mu daju pozitivan rejting.
        Npr 15 poena, 9 asist, 6 skokova, 2 ukradene i nijednu izgubljenu...to bi ujedno značilo da nije (vrv) trošio previše lopti, da je preuzeo odgovornost kada se drugima "kakilo", er pokazalo sa da uzimanje "svojih" šuteva ne donosi pobedu (Porzingis).
        Znači timska igra&hemija dobija a to se i sinoć kod Slovenaca dobro videlo.

        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by mark it zero View Post
          Jasno je meni to, ali to uopšte nema nikakve veze sa mojim pitanjem.
          Šta ti u stvari pitaš, kako je Slovenija pobedila pored više asistiranih poena Letonaca? To je samo jedan element u košarci, ali osnovni element košarkaške igre je skok, a Slovenci su tu bili nadmoćni. Dobar skok psihološki rasterećuje šutere, jer znaju da i ako promaše imaće priliku za novi napad. Sve počinje i završava skokom. Da se Slovenci nisu uplašili pobede razlika bi bila mnogo ubedljivija, Letonci nisu imali načina da im naude.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Pitanje je bilo vezano za timsku igru, zato sam pomenuo asistirane poene. To je statisticki podatak koji najvise pokazuje timsku igru (naravno da nije jedini, i da se ne moze samo na osnovu njega suditi).
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by mark it zero View Post
              Mozes li da pojasnis malo bolje kako se to sinoc dobro videlo? S obzirom da je Letonija imala daleko vise asistiranih poena, i da su Sloveniji dva igraca dali vise od pola poena?
              Pa recimo da je više igrača reprezentacije Slovenije imalo bitan uticaj na igru, da nije problem Dragiću da prepusti loptu Prepeliču ili Dončiću, da je Vidmar imao uticaj na igru slovenije skoro kao i Porzigins (ne poenterski) ali u odbrani vrlo bitan šrraf a u napadu je koristio svoje prilike, da klupa igra sa onima na terenu a ne da čačkaju noseve i prave selfije. Da poštuju dogovor sa to i trenerovu reč...sve su to elementi koji dižu tim.
              A statistika kaže:
              slolat.jpgslolat1.jpg
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by mark it zero View Post
                Pitanje je bilo vezano za timsku igru, zato sam pomenuo asistirane poene. To je statisticki podatak koji najvise pokazuje timsku igru (naravno da nije jedini, i da se ne moze samo na osnovu njega suditi).
                Da je najvažniji pobedili bi, simple as that. Skokovi 41:28, ne treba dalje tražiti uzroke pobede Slovenije. Nisu asistencije jedini pokazatelj timske igre, niti najvažniji. Postavljanje blokova za ISO igru je takođe timska igra, na primer.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • ostadosmo bez Laze ljudi!!!

                  Comment


                  • http://www.b92.net/sport/eurobasket2...nav_id=1303341

                    U pizdu materinu.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      ostadosmo bez Laze ljudi!!!
                      ??? Kako, zašto? Šta se desilo?
                      Videh posle vest, e jbg.
                      Last edited by nebitan; 13-09-17, 15:41.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • I RTS preneo za Lazica. Pu, majku mu.

                        Comment


                        • kazu butni misic.

                          Comment


                          • Da li je ikada bilo više malera pred i tokom nekog velikog takmičenja? Neverovatno.
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Šteta za Lazu,ali ne sumnja niko da će se brzo vratiti još jači

                              Comment


                              • Rutinski odradjeni Italijani,mislim da će i sa Rusijom biti slična priča jer bez Kulagina i rovitim Švedom koji im je 80% ekipe nemaju sta da traže
                                Finale će opet biti nesto drugo jer tamo protiv Španije nema niko šanse realno

                                Comment

                                Working...
                                X