Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ono sto je interesantno je i da niko od Nba igraca koji su otkazali nisu dali nijednu izjavu o tome. Svi cute. Jokic u medijima daje savet sta i kako Teo treba da radi u Nba a o otkazu ni rec. Za Radulju i Tea izjavu daje Sale, a Bjelica se nijednom nije oglasio. Ako Bogdanu slucajno zaraste nokat u meso, to ce Nba lesinari iskoristiti i ostacemo i bez njega garant

    Comment


    • NBA lešinar, ko? Divac?
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Šarac View Post
        Jokic prevrce traktorske gume, moze ali nece,
        Jaramaz bolestan 6 meseci van sporta,
        Zagorac prosle sezone napustio pripreme zbog Nba, sada dobio ugovor, zabole ga isto tako, ni u 24 nije pozvan,
        Stefan Jankovic, niko ga ovde nije gledao sem na klipovima i to samo navijaci KkCz zato sto je postao clan tog kluba, nema ozbiljnu takmicarsku utakmicu u Evropi jos uvek,
        Simanic, ni u svojoj generaciji pre manje od mesec dana nije pokazao nista, ni za dve godine u prvom timu svog kluba nije pokazao ni gram takmicarske zelje da hoce da se bavi ovim sportom za pare koje dobija,
        Danguba, na tri trenutno ima boljih igraca i nije ni bio planiran ovog leta,
        Marinkovic, umesto koga da ide, Gudure, Bogdanovica, Nedovica, nikakav bljesak nije pokazo u 75 utakmica prosle sezone da bi uopste i zasluzio poziv, svaka cast za nastupe u svojoj generaciji na nedavno zavrsenom prvenstvu,
        Radanov, odigrao polu amatersku kls ligu, odbio da igra za univerzitesku selekciju, a bio na spisku od 24,
        Milutinov, ista prica kao i Dangubic,

        Najlakse je izbaciti random imena koji u velikom broju se i nalaze van tog spiska, mladost nije odmah i garancija da po svaku cenu igraju za reprezentaciju,treba tu i malo kvaliteta i zelja da igraju za istu.
        Meni je veci problem Jokic sto nije u reprezentaciji nego imena koje su naveo.
        Za Jokića nije kriv selektor,sam je kri
        Jaramaz bolestan na žalost
        Zagorac napustio? Pa i Mačvan je pa šta? Glupost
        Talenat je i treba da igra po svaku cenu
        Janković? Pa i za Kuzmića niko nije znao kad ga je poveo . . . Treba ga zvati svakak
        Simanića zvati baš zbog toga jer ako ni ovde ne zapne neka okači patike o klin ODMAH
        extra talenat inač
        Danguba ima mesta da se nametne ali ga zvati jer je mlad i perspektivan,atipičan,atletičan,dobar u sistem
        Marinkovic extra prospekt,pokazao na Ep za mlade,zvati da uči i za par godina da bude stub repke
        Radanov takodje,nije odbio nego mu je iz kluba zabranjeno,strašan prospekt na više pozicija
        Milutinov?top 5 mladih centara u Evropi nema mesta,bravo selektore
        Mladost nije garancija ničega ali mladih igrača mi imamo i moramo misliti na sutra!

        Comment


        • Originally posted by Storm View Post
          Mitrović nije bio ni u 25. On kao i Musli ili Jelovac jednostano nije ni u razmatranju našeg selektora. Ne vidi ga u sistemu, šta li već.
          Mitrović je Novicki za birčevića!

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            NBA lešinar, ko? Divac?
            NBA organizacija u koju spadaju i svi klubovi, i koji ne prezaju ni od cega da multiplikuju svoju sansu za zaradu i minimiziraju rizike bez obzira na sve obaveze na koje su se obavezali. Od slucaja Garbahosa, su ubacili stavke u ugovore da imaju pravo da stopiraju igranje kosarke igracu i van Nba sezone ako se utvrdi da imaju neku povredu. Zato sam se i nasalio sa tim da ce iskoristiti svaku glupost kao sto je zarastao nokat, da tu klauzulu aktiviraju. Pa jel se secas pre 2 godine kad je Bobi bio zdrav ko dren, otisao na Nba medicinski pregled, i odjednom se slikao sa gipsom na nozi? Bjelica je prosle sezone takodje bio oporavljen od povrede, al je stopiran pred olimpijadu, sa izgovorom - pa nije bas skroz.
            A i Divac je deo te organizacije koliko znam.

            Comment


            • Kad se o nekom sukobu razmišlja potrebno je da se sagledaju obe strane, da se izvagaju argumenti i onda donese neki sud o svemu. FIBA nema više taj uticaj i moć koji je imala pre 10-15 godina, i po meni i ne treba da ima, sve dok ovako funjarski pokušava putem ucena i prinuda da radi. Ranije je bila praksa da se za igranje NBA igrača plaćalo osiguranje klubu, međutim ugovori su u međuvremenu toliko narasli da ne postoji to osiguranje koje bi obeštetilo neigranje jednog Lebrona, Karija, Jokića, Adetokumba. Navijači doživljavaju košarku kao sport, a ona to odavno nije, ona je - posao, sportainment u najboljem slučaju.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Da iskomentarišem nekolimo stvari iznad. Neću citirati pokušaću iz glave.

                Ne može se reći kako drugima tako i nama jer mi imamo više kvaliteta od drugih, mi ćemo imati više igrača u NBA od ostalih tako da će se razlika u kvalitetu smanjiti na našu štetu.

                Nije dobro rečeno tamo gde Ameri dolaze u punom sastavu, već tamo gde se uopšte pojavljuju, naravno da uvek mogu da sastave bolju ekipu od one koju šalju, a ko ne može, ali i ove selekcije koje šalju su dovoljno dobre za zlato.

                Ne treba dizati frku oko EP, ubuduće će se organizovati svake četvrte godine tako da jednom u 4 godine, možemo gledati malo slabije takmičenje sa možda više mlađih igrača.

                Ako je problem što ne učestvuju Ameri, pa zato nema ni ostalih igrača iz NBA šta da se radi, imamo SP i OI pa tu možemo da gledamo ekipe u fulu, ali videćemo da li će to tako biti.

                Srbija je i dalje ozbiljan kandidat za medalju, Jović i Bogdan će dobiti veću ulogu u organizaciji, samo da Jović izdrži bez neke povrede, ja sam optimista.

                Comment


                • Nedović ako se oporavi i bude spreman moze i on na pleja nije mu strano. Samo da ne gledam Mićića...
                  Last edited by krele90; 20-08-17, 21:33.

                  Comment


                  • Koja tuga što nemamo zamenika vođe. Valjda će Bogdan i Jokić izrasti u to.

                    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
                    Keep it simple.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Kad se o nekom sukobu razmišlja potrebno je da se sagledaju obe strane, da se izvagaju argumenti i onda donese neki sud o svemu. FIBA nema više taj uticaj i moć koji je imala pre 10-15 godina, i po meni i ne treba da ima, sve dok ovako funjarski pokušava putem ucena i prinuda da radi. Ranije je bila praksa da se za igranje NBA igrača plaćalo osiguranje klubu, međutim ugovori su u međuvremenu toliko narasli da ne postoji to osiguranje koje bi obeštetilo neigranje jednog Lebrona, Karija, Jokića, Adetokumba. Navijači doživljavaju košarku kao sport, a ona to odavno nije, ona je - posao, sportainment u najboljem slučaju.
                      Ne znam o kakvom sukobu govoris. Nema sukoba. Da ga bar ima bilo bi lakse. Ovako svi rade za samo jednog navijaca i kapitalistu i to samo za onog koji zivi u Americi, a za ostatak sveta ih zabole curan. I fudbal je mnogo veci biznis od kosarke, pa ne mogu klubovi premijer ili spanske lige da odredjuju da li ce njihovi igraci igrati na evropskim i svetskim prvenstvima. Bas zato sto je ispalo da je Fiba jedna nesposobna i korumpirana organizacija, savezi bi trebalo da bojkotuju njihova takmicenja i tako izvrse pritisak da se tamo dovedu neki ljudi koji ce misliti i o navijacu i investitoru u Evropi a ne samo u Americi. Pa prvi korak ka popularizaciji sporta (a sto je njihov osnovni zadatak) je da ti igraju najbolji igraci, a ne da srozavas kvalitet i da se pravis tosa.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Nema sta da se nadas... posle ovakve vesti Vasa je u prvih 12 stoprocentno. Mada opet, zar je i to bitno? Gledacemo bukvalno nesto kao razvojni turnir nekadasnjeg evropskog prvenstva.
                        Poslednja recenica je sustina. Ja sam se nadao sto jacem EP gde ce videti kvalitetna kosarka i tu mozes da kazes ko je trenutno najbolji u Evropi. Ajde iskreno, po cemu smo mi bili bolji od Spanije 2016, iako smo bili drugi? Izbegli USA do finala, izbacili Hrvatsku i Austraju, wow. Ne volim vise ta SP i OI, zna se ko ce biti prvi, ostali samo kalkulisu kako da ih sto kasnije sretnu.
                        Nije vise ni bitno ko ce uzeti medalju. Sanse su tu jer je Spanija osakacena, Francuska nema nista u reketu, Grckoj ne igra Janis, Hrvatskoj Zizic i Hezonja, da ne nabrajam dalje.
                        Od 12 najjacih reprezentacija, samo Letonija je u punom sastavu, Litvanija je bez Sabonisa, ostalo je sve meh. Velika je ovo sansa za autsajdere da iznenade i ne bi me zacudilo da daleko odu Gruzija, Belgija, Finska, Turska ili Crna Gora.

                        Dovoljno je pogledati fudbal. Tamo ne igra onaj ko nije pozvan, ovde samo Spanci i Argetinci zele da igraju. Jedan Markovic se povlaci u 28. godini (Gasol je citavu deceniju vise igrao od njega), Jokic ce igrati posle 30., a koji je nas igrac igrao u reprezentaciji posle 30? Ne interesuje me sto ce igrati na SP, na EP ce moci da igra 2021 i 2025. Toliko o jos 15 godina.
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • Upravo to Marković se nije smeo povući tacno nam fali iskustvo na pleju. A to je i najvaznija pozicija u timu... Ne znam. Sad smo samo jako ispod obruca i to je to i BB ako bude držao kontinuitet...

                          Comment


                          • Originally posted by GOKU View Post
                            mali off: samo da kažem da sam te upravo video na Fox Movies
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Storm View Post
                              .

                              Dodatan problem pravi FIBA koja umesto da proba da nadje neko kompromisno resenje tera inat i samo nanosi jos vecu stetu.
                              Ovo je suština cele priče. FIBA je jako loše vođena organizacija koja je odavno izgubila autoritet i u Americi i u Evropi. Nije ni novac baš svemoguć. Novac u fudbalu je kud i kamo veći nego u košarci, pa se svi najbolji svetski igrač uvek odazivaju pozivu selektora i još se svi trude da zasluše taj poziv za repku.[/QUOTE]

                              Fiba je organizacija koja je totalno ozgubila kompas i ide iz greske u gresku i polako odlazi u proslost.
                              Mislim da ce je takozvani prozori dodatno dotuci, ali njih tamo vise i nije briga za kosarku vec kako svoje fotelje
                              i funkcije da sacuvaju.
                              Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                              Comment


                              • Originally posted by zholinho View Post
                                Sta fiba tu može, tamo gde je novac tamo je sve. A fiba ne može da se takmiči sa nba.

                                Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
                                Za početak bi bilo bolje da ne organizuju kvalifikacije za SP u kojima ne mogu da igraju košarkaši iz 2 najjače lige na svetu. Za početak.

                                Comment

                                Working...
                                X