Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Daba View Post
    bas zbog ovoga boldovanog,iskusio je znaci velika takmicenja kao tener ali opet i opet i opet ponavlja iste greske.
    Ne mozes voditi igrace i zakucati ih za klupu.
    Ponavlja ih jer ih verovatno ne smatra greskama. Ti mislis da je greska i ja isto mislim, ali oni to tako ne smatraju. Mi ne znamo sta se desava tamo medju njima, ali ocekujem da i oni znaju da je "bolje zivjeti cijeli zivot kao milijunas nego tjedan dana kao siromah" i da postoji razlog zasto se tako igra.
    Kada kazem oni, tu mislim i na Radonjica jer je i on rabatio glavne igrace u nebitnim utakmicama a na klupu prikovao Borisu, Rakicevica i Dobrica. Stim sto su to mladi igraci koji su izgubili celu sezonu, a ovi ce izgubiti dosta manje. Eto nateraste me i da ja uporedjujem, a to ne zelim
    Last edited by mmajstor; 05-09-17, 16:20.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      mislim uporedjivati Saleta i Radonju?
      Ja ih uporedjujem kao trenere koji su imali odredjene uspehe u proteklih par godina. DR je uspeo od prosecne ekipe da napravi ozbiljan EL tim, a Sale je uspeo od dobrih pojedinaca da napravi uspesnu reprezentaciju (uz pomalo, ili malo vise srece).
      Uporedjujem(o) ih i zato sto poprilicno igraca iz DR-ove CZ igra za Saleta sada.
      Pitanje mesta selektora mi uopste nije bilo na pameti, a ko ce biti Saletov naslednik jednog me i ne interesuje previse. Za razliku od opste prihvacenog misljenja da nam stranci kao igraci ne trebaju (ja licno, nemam stav o tome), za mene je svaki selektor koji ostvari dobar rezultat sa reprezentacijom moje zemlje pozeljan.
      Ja mislim da je DR bolji trener, ali mozda je to nemoguce porediti. Moguce je da je DR bolji klupski trener (mislim da je barem do sada to dokazao), a da je Sale bolji reprezentativni (mada DR nije imao nikada na raspolaganju to sto je Sale imao, ili sada nema :-))
      Last edited by Grof; 05-09-17, 16:39.

      Comment


      • Originally posted by Daba View Post
        Njemu sada upravo Britanaca igraju Lucic i Bogdanovic koji bi morali da maltrene odmaraju zadnje dve utakmice.
        Ispada da sam kontradiktoran, ali smo imali i DR-a koji je imao iste fore sa CZ. Nosioci su igrali do iznemoglosti u utakmicama koje su nama navijacima bile usputne / nebitne.
        Da li je to zelja za uigravanjem (nedostatak vremena za trening), nagradjivanjem / kaznjavanjem... Stvarno bih voleo da znam, jer kada si dominantan, kada rezultat ne dolazi u pitanje, zasto ne odmoriti malo one bitne i dati sansu onim manje bitnim? Ipak, na kraju, rezultat opravdava (ili ne) odredjene postupke...

        Comment


        • Originally posted by Daba View Post
          bas zbog ovoga boldovanog,iskusio je znaci velika takmicenja kao tener ali opet i opet i opet ponavlja iste greske.
          Ne mozes voditi igrace i zakucati ih za klupu, vodis igrace na koje racunas jer ti treba siroka rotacija ima dosta utakmica.
          Njemu sada upravo Britanaca igraju Lucic i Bogdanovic koji bi morali da maltrene odmaraju zadnje dve utakmice.
          Mi smo bez Bogdanovica imali -4 na ovoj utakmici... protiv Britanaca... u kosarci, tako da ti vidi ko moze da odmori a ko mora da igra.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Bogdanova partija protiv Britanije

            https://youtu.be/ZwRWNqKvIxE
            https://www.youtube.com/c/krkipfc

            Comment


            • Na kraju je cool ovakav raspored utakmica u grupi, jer odigrasmo 3 teže sa skorom 2/1, a onda u ove dve da se odmore "nosioci" a razigraju ostali .. tako je trebalo da bude, ali, ne lezi vraže, Bogdan 27min a Gudura u kanalu. Jučer se lepo videlo u jednom trenutku kako sedi na klupi u BorišaSimanić mode-u.. not good!

              Danas u Stambolu bilo baš sklisko, dobro je da se niko nije povredio. Idemo dalje, slede nezgodni flamanci..

              Comment


              • Manje vise ide sve kako smo ocekivali.. Ne znam samo kako cemo se snaci ovako okrnjeni u 1/4 finalu. Nismo ni na pripremama igrali te bas jake meceve. Prava enigma. A ovo po grupama ne mora da znaci, nije sve u odmoru nekada je bolje da igraju nego da odmaraju.

                Comment


                • Originally posted by salelesa View Post
                  Na kraju je cool ovakav raspored utakmica u grupi, jer odigrasmo 3 teže sa skorom 2/1, a onda u ove dve da se odmore "nosioci" a razigraju ostali .. tako je trebalo da bude, ali, ne lezi vraže, Bogdan 27min a Gudura u kanalu. Jučer se lepo videlo u jednom trenutku kako sedi na klupi u BorišaSimanić mode-u.. not good!

                  Danas u Stambolu bilo baš sklisko, dobro je da se niko nije povredio. Idemo dalje, slede nezgodni flamanci..
                  Tacno tako, to je nesto sto se ne moze zameriti treneru. Moze uloga u timu, moze minutaza, ali ne moze lelemudjenje u odbrani, ulazak u utakmicu bez trunke koncentracije i glumljenje ludila u napadu. Razumem simpatije prema ovim ili onim igracima ali minutaza se zasluzuje ponasanjem a nisam uveren da su ovi igraci sa kraja klupe zasluzili da se mi ovde pitamo zasto ne igraju vise. Ovo sto na prvenstvu od pocetka prikazuju Micic, Bircevic i Stimac je sramota, Lazic ne zna gde se nalazi i sta ga je snaslo, a Guduric se posle Letonije poslovicno uvukao u sopstvenu ljusturu i sad cemo morati da gledamo u pasulj kad ce ponovo da pokaze ono sto zna. Moze Djordjevic da ih razigrava do prekosutra, s izuzetkom Gudurica mi od tih igraca nemamo sta da ocekujemo na ovom prvenstvu. Sta uradi ovih 7-8 ozbiljnih igraca to je to.

                  Ono sto meni uzasno ide na ganglije kod Micica i Stimca nije to sto ne znaju nego sto ih zabole da igraju i ono sto znaju. Stimac nije ovolika pusiona u odbrani, u Besiktasu je mogao da kida i da trci a ovde mu je valjda lame to sto je treci centar pa igra preko kurca. Micic, koji je poveden samo zato sto je plej, je prvu asistenciju upisao 6 minuta pre kraja a pre toga je imao jedno 7-8 suteva zato sto je prva dva ubacio pa je valjda racunao da moze da se ispucava. Mi sa njim na parketu ne mozemo da postavimo jedan jebeni napad protiv Britanaca koji odbranu igraju tako sto se pojave na svojoj polovini terena. Slika i prilika igre njih dvojice je ovaj poslednji napad kad je Lazic izmedju tri britanska igraca izmuvao ofanzivni skok ali smo loptu izgubili jer je Stimca mrzelo da se sagne da pokupi loptu a onda je ona dosla do Micica kojem je ispala iz ruku. Treba li reci da je odmah iza toga Stimac zaspao u preuzimanju pa smo primili trojku. Ko ne zna, ne zna, tu covek nema sta da se nervira ali za ovakvo ponasanje bi mi vec bili na klupskim pripremama da sam im trener.
                  Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                  Comment


                  • Jbg, pojedinci ma je smor da igraju protiv Britanaca, a protiv jacih su neupotrebljivi.

                    Guduric ima i sut, i ulaz i fintu, ali i veliki problem jer ne zna kada sta da koristi. Vremenom ce i to doci na svoje.

                    Comment


                    • Zivot mi se skrati za pola godine,svaki put kad Guduric 2 sek pre kraja napada sam na trojci krene da dribla sebe vazduh i igraca koji je 2m od njega..ne znam sta treba da se desi decku pa da konacno skonta da treba da sutne kad je sam a napad istice za 2 sekunde,kojom to mozdano misaonom operacijom misli da ima vremena za dribling ili bilo sta drugo.Ja njega mnogo volim i jedan mi je od omiljenijih igraca iz Zvezde,kao verovatno i vecini,ali ovo mu se ponavlja iznova i iznova stalno ...

                      Comment


                      • Guduric je bio dobar dok je radio osnovne stvari, i dok nije puno razmisljao. Cim je poceo da se pravi plej, i da komplikuje poceo je da nazaduje.

                        Dovedi jednostavne stvari do savrsenstva, i budi bek suter, plej neces biti ni za 100god, plej se radja a bek suter se stvara.

                        Samo mora da se fokusira na ono sto najbolje radi, i da bude odlucan i bice on super. Nadam se da ce mu Zoc objasniti kako stoje stvari.
                        IMG-20190614-192941
                        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                        Comment


                        • ja to ne bi zvao dribling nego finta. I to step back koji odlicno radi (sem ako ne napravi korake) i laznjak. Driblingom bi trebalo da igraca ostavi iza sebe ili na krivoj nozi, a tu je bas tanak. I kad dodje do ulaza, retko sam sebi napravi rupu u prostoru. Ima tu dosta prostora za napredak, Bogdan je bio dosta losiji kad je otisao u Fener, nego sada.
                          Last edited by mmajstor; 05-09-17, 18:17.

                          Comment


                          • Originally posted by Adam The Llama View Post
                            Guduric je bio dobar dok je radio osnovne stvari, i dok nije puno razmisljao. Cim je poceo da se pravi plej, i da komplikuje poceo je da nazaduje.

                            Dovedi jednostavne stvari do savrsenstva, i budi bek suter, plej neces biti ni za 100god, plej se radja a bek suter se stvara.

                            Samo mora da se fokusira na ono sto najbolje radi, i da bude odlucan i bice on super. Nadam se da ce mu Zoc objasniti kako stoje stvari.
                            Izbrusice to Zeljko - ili ce ga zadaviti
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              ja to ne bi zvao dribling nego finta. I to step back koji odlicno radi (sem ako ne napravi korake) i laznjak. Driblingom bi trebalo da igraca ostavi iza sebe ili na krivoj nozi, a tu je bas tanak. I kad dodje do ulaza, retko sam sebi napravi rupu u prostoru. Ima tu dosta prostora za napredak, Bogdan je bio dosta losiji kad je otisao u Fener, nego sada.
                              Secam se
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Ma kako god se to zvalo dribling step back finta rinta ili sta vec,neverovatno mi je da 2 sekunde pre kraja napada bek suter koji je sam na trojci radi bilo sta osim da sutne,da sam trener svaki put kad to uradi samo bih ga pitao da li si ti decko normalan i vise mi ne bi uso tu utakmicu...srecom pa nisam trener.

                                Comment

                                Working...
                                X